Wtorek, 16 lipca 2019r.

Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Edukacja

Najlepsi z najlepszych - Prymus 2019

Najlepsi uczniowie i abiturienci świnoujskich szkół otrzymali wczoraj nagrody Prezydenta Miasta Prymus 2019. Wszyscy nagrodzeni są najlepszymi absolwentami w poszczególnych rodzajachszkół, laureatami lub finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Nagrodzeni są również uczniowie którzy, uczestniczyli w wielu konkursach i zawodach sportowych rangi ogólnopolskiej i wojewódzkiej, uzyskując znaczące wyniki.

czytaj więcej

Edukacja

Nabór do klas sportowych na rok szkolny 2019/2020

Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020 dla młodych piłkarzy/piłkarek (chłopcy piłka nożna, dziewczęta piłka ręczna): rocznik 2008/2009 (klasa 5 sportowa), rocznik 2006 (klasa 7 sportowa).

czytaj więcej

Strajk nauczycieli

Nauczyciele bez wypłaty, za to z poparciem Rady Miasta

Rady Miasta podjęła wczoraj uchwałę popierającą strajkujących pracowników oświaty i wspierającą poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą na wypłaty wynagrodzeń za okres protestu. Akt prawny ma charakter intencyjny, bo zarówno prezydent, jak i radca prawny aktualnie nie widzą możliwości wypłaty rekompensat.

czytaj więcej

Edukacja

Sukcesy młodych fizyków

4 i 5 kwietnia 2019 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbył się finał XIV edycji konkursu Fizycznych Ścieżek. Wśród finalistów byli również uczniowie ze Świnoujścia.

czytaj więcej

Strajk nauczycieli

Egzaminy gimnazjalne będą przeprowadzone

Prezydent Janusz Żmurkiewicz poinformował, że egzaminy gimnazjalne w świnoujskich szkołach publicznych odbędą się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Uczniowie przystępujący do egzaminów powinni stawić się w strojach apelowych w swoich szkołach w środę 10 kwietnia 2019 r. o godzinie 8.00.

czytaj więcej

Strajk pracowników oświaty

Rada Miasta popiera protesty nauczycieli

Rada Miasta Świnoujścia solidaryzuje się postulatami nauczycieli dotyczącymi podwyżki płac, mimo to pedagodzy na wynagrodzenie za okres strajku nie mają co liczyć. Szanse na porozumienie się związkowców z rządem wydają się coraz mniejsze, dlatego od 8 kwietnia większość nauczycieli lekcji prowadzić nie będzie.

czytaj więcej

Reforma edukacji

Bez lekcji w soboty i na drugą zmianę. W Świnoujściu reforma nie powinna zdemolować szkolnictwa

We wrześniu 2019 roku do szkół średnich pójdzie jednocześnie pierwszy rocznik absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych i ostatni wygaszanych gimnazjów. Według prezydenta Żmurkiewicza, reforma szkolnictwa nie zmusi młodych ludzi do uczęszczania do szkoły w systemie zmianowym. Wolne od nauki będą też soboty. Mniej powodów do radości mają sami nauczyciele. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia