Czwartek, 19 września 2019r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Edukacja

Uczniowie nowy rok szkolny rozpoczną od mszy świętej

W tym roku gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020 będzie Świnoujście, reprezentowane przez Szkołę Podstawową nr 6. Już w poniedziałek, 2 września o godzinie 10:30 uczniowie spotkają się w kościele p.w. Chrystusa Króla.

czytaj więcej

Rekrutacja do szkół średnich

Są jeszcze wolne miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych

W pierwszym terminie rekrutacji do szkół pierwszego wyboru przyjęto w sumie 701 absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów, z czego 531 to mieszkańcy Świnoujścia. Pozostali pochodzą z ościennych gmin. Nadal wolne są jeszcze 172 miejsca we wszystkich szkołach z wyjątkiem Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I. - Wszyscy absolwenci świnoujskich szkół podstawowych i gimnazjów mają zabezpieczone miejsce w szkołach – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Edukacja

Najlepsi z najlepszych - Prymus 2019

Najlepsi uczniowie i abiturienci świnoujskich szkół otrzymali wczoraj nagrody Prezydenta Miasta Prymus 2019. Wszyscy nagrodzeni są najlepszymi absolwentami w poszczególnych rodzajachszkół, laureatami lub finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Nagrodzeni są również uczniowie którzy, uczestniczyli w wielu konkursach i zawodach sportowych rangi ogólnopolskiej i wojewódzkiej, uzyskując znaczące wyniki.

czytaj więcej

Edukacja

Nabór do klas sportowych na rok szkolny 2019/2020

Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020 dla młodych piłkarzy/piłkarek (chłopcy piłka nożna, dziewczęta piłka ręczna): rocznik 2008/2009 (klasa 5 sportowa), rocznik 2006 (klasa 7 sportowa).

czytaj więcej

Strajk nauczycieli

Nauczyciele bez wypłaty, za to z poparciem Rady Miasta

Rady Miasta podjęła wczoraj uchwałę popierającą strajkujących pracowników oświaty i wspierającą poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą na wypłaty wynagrodzeń za okres protestu. Akt prawny ma charakter intencyjny, bo zarówno prezydent, jak i radca prawny aktualnie nie widzą możliwości wypłaty rekompensat.

czytaj więcej

Edukacja

Sukcesy młodych fizyków

4 i 5 kwietnia 2019 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbył się finał XIV edycji konkursu Fizycznych Ścieżek. Wśród finalistów byli również uczniowie ze Świnoujścia.

czytaj więcej

Strajk nauczycieli

Egzaminy gimnazjalne będą przeprowadzone

Prezydent Janusz Żmurkiewicz poinformował, że egzaminy gimnazjalne w świnoujskich szkołach publicznych odbędą się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Uczniowie przystępujący do egzaminów powinni stawić się w strojach apelowych w swoich szkołach w środę 10 kwietnia 2019 r. o godzinie 8.00.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia