Piątek, 28 lutego 2020r.

Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Edukacja

Bezpieczne ferie. Spotkanie w SP Nr 4

We wtorek 04.02.2020 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu spotkali się z przedstawicielami: Komendy Miejskiej Policji – panią Agnieszką Wojtkiewicz, Straży Pożarnej – panem Przemysławem Kaletą i Straży Miejskiej – panem Igorem Urbaniakiem.

czytaj więcej

Edukacja

„Szkoła dla Innowatora”. SP1 weźmie udział w wyjątkowym projekcie

Dostaliśmy się do trzyletniego ogólnopolskiego programu „Szkoła dla Innowatora” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, który pilotażowo obejmuje 20 szkół z całej Polski. Zostaliśmy wybrani spośród około czterystu zgłoszeń, przeszliśmy do drugiego etapu i po rozmowach z nauczycielami i dyrektorem włączono nas do projektu!

czytaj więcej

Ranking Perspektyw 2020

Mieszko i Logos w gronie najlepszych liceów w Polsce

Dwie świnoujskie szkoły zostały wyróżnione przez kapitułę Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", która od 22 lat przygląda się osiągnięciom uczniów polskich liceów i techników. Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I oraz I Liceum Społeczne Fundacji "LOGOS" uzyskały zaszczytny tytuł "Brązowej Tarczy". 

czytaj więcej

Edukacja

Uczniowie Mieszka na StetiMUN 2019

W Szczecinie, w dniach 13-16 listopada 2019 roku, odbyły się jubileuszowe X symulowane obrady ONZ – Model United Nations – od nazwy miasta noszące nazwę StetiMUN. Obrady te od 10 lat organizuje II LO im. Mieszka I w Szczecinie i od 10 lat uczestniczą w tej konferencji uczniowie świnoujskiego "Mieszka". Tym razem szkołę reprezentowali Błażej Apanasik i Jakub Wolniak, obaj z klasy 2a, a opiekę sprawowała p. Agnieszka Żychska.

czytaj więcej

Edukacja

Cztery Zakątki w Ystad

W dniach 14 - 15 listopada 2019 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu, w składzie: Aleksandra Lubiecka, Natalia Molga, Oktawia Zakrzewska, Zofia Jędrzejczak, Janek Korczyński, Hubert Jakubowski, Dawid Prokop i Michał Ożóg, pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. Beaty Szumickiej, wraz z koordynatorem projektu p. Ewą Rucińską oraz wiceprezydentem Pawłem Sujką i radnym Andrzejem Staszyńskim, brali udział w kolejnym spotkaniu „Czterech Zakątków Południowego Bałtyku” tj. unijnym programie współpracy międzynarodowej (Świnoujście, Bornholm, Skania, Rugia).

czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciel ma moc

– Dziękuję za Waszą niełatwą pracę. Za cierpliwość i wyrozumiałość dla uczniów. Za zrozumienie i pomoc w przejściu przez reformę oświaty – mówił dziś z okazji Dnia Edukacji Narodowej Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz do kilkuset świnoujskich nauczycieli, którzy spotkali się w Sali Hotelu Radisson Blu. – Macie wielką moc, bo przecież Wy nie tylko przekazujecie wiedzę młodym pokoleniom, ale także macie wpływ na kształtowanie osobowości tych młodych ludzi, Polaków.

czytaj więcej

Edukacja

Uczniowie i absolwenci Mieszka odebrali Europassy w Brukseli

Dziesięcioro uczniów i absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I otrzymało Europass-Mobilność, dokument potwierdzający naukę w różnych krajach Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Uroczystość odbyła się 17 września 2019 roku w Brukseli.

czytaj więcej

Edukacja

Uczniowie nowy rok szkolny rozpoczną od mszy świętej

W tym roku gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020 będzie Świnoujście, reprezentowane przez Szkołę Podstawową nr 6. Już w poniedziałek, 2 września o godzinie 10:30 uczniowie spotkają się w kościele p.w. Chrystusa Króla.

czytaj więcej

Rekrutacja do szkół średnich

Są jeszcze wolne miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych

W pierwszym terminie rekrutacji do szkół pierwszego wyboru przyjęto w sumie 701 absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów, z czego 531 to mieszkańcy Świnoujścia. Pozostali pochodzą z ościennych gmin. Nadal wolne są jeszcze 172 miejsca we wszystkich szkołach z wyjątkiem Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I. - Wszyscy absolwenci świnoujskich szkół podstawowych i gimnazjów mają zabezpieczone miejsce w szkołach – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia