Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Gimnazjum Publiczne Nr 2

Moje zdrowe drugie śniadanie

W ramach ogólnopolskiego programu „Trzymaj formę” nauczyciele wychowania fizycznego z Gimnazjum Publicznego Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza zorganizowali dzień zdrowej żywności pod hasłem „Moje zdrowe drugie śniadanie”.

czytaj więcej

Młodzież dyskutuje

O łamaniu praw człowieka

Czy prawa człowieka można złamać w wyjątkowych okolicznościach - z taką tezą zmierzyli się uczestnicy wczorajszej debaty zorganizowanej przez Gimnazjum Publiczne Nr 2. Gospodarze do polemiki zaprosil młodzież z Gimnazjum Publicznego Nr 1, Logosu oraz Gimnazjum Publicznego Nr 3.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sukces uczennic z Mieszka

13 listopada 2014 r. (piątek) uczennice klasy III B Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I wzięły udział w Finale Wojewódzkim projektu „Zielona Energia”, który odbył się w Szczecinie na terenie Urzędu Wojewódzkiego, Muzeum Narodowego i wyspy Bielawa.

czytaj więcej

Edukacja

Praktyki zawodowe na m/f Polonia

Już po raz kolejny, nauczyciele Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu oraz szkoły partnerskiej z Wodzisławia Śląskiego, w ramach programu doskonalenia zawodowego nauczycieli kształcenia zawodowego odbywają praktykę zawodową na promie m/f POLONIA firmy UNITY LINE.

czytaj więcej

Nasz patronat

FAS - jak pomóc dziecku i rodzinie

Wczoraj, 20 listopada 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Świnoujściu odbyła się pierwsza miejska konferencja na temat FAS „Płodowy Zespół Alkoholowy. Jak pomóc dziecku i rodzinie”. Ponad 70 przedstawicieli różnych instytucji dyskutowało o profilaktyce, przyczynach, metodach diagnozowania i terapii dzieci z FAS oraz o formach wspierania dzieci i ich rodzin.

czytaj więcej

Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

Jestem EKO

14 listopada w GP nr 2 odbył się konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych JESTEM EKO, którego celem konkursu było podniesienie, wśród młodzieży szkolnej świadomości i wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody, rozbudzanie zainteresowania ekologią, ochroną środowiska i przyrody oraz zachęcanie młodzieży do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności również w sposób nietypowy - poprzez zabawę i rywalizację z rówieśnikami.

czytaj więcej

Edukacja

Barwy Ziemi w ZSM

W dniach od 5 do 6 listopada Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu gościł Fundację Barwy Ziemi, która wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizuje projekt pn. „Mój zawód moja przyszłość”.

czytaj więcej

Edukacja

Młodzieżowe Dni Filmowe w SOSW

O miłości, partnerstwie, rodzinie, czyli o sprawach najbardziej interesujących nastolatków, rozmawiali z uczniami nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świnoujściu. Aby nie prawić morałów, postawili na nowoczesne metody przekazu a do współpracy zaprosili rówieśników z Niemiec.

czytaj więcej

Edukacja

O bezpieczeństwie i ekologii w LO

W dniu 4 listopada stawiliśmy się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Świnoujściu. Uczniowie wykazali duże zaangażowanie na przygotowanych stacjach ćwiczeniowych. Świetne warunki, przyjazna atmosfera pozwoliły wyłonić najlepsze zespoły i reprezentantów Świnoujścia w dalszych etapach projektów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |  Następna Ostatnia