Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

Jestem EKO

14 listopada w GP nr 2 odbył się konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych JESTEM EKO, którego celem konkursu było podniesienie, wśród młodzieży szkolnej świadomości i wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska i ochrony przyrody, rozbudzanie zainteresowania ekologią, ochroną środowiska i przyrody oraz zachęcanie młodzieży do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności również w sposób nietypowy - poprzez zabawę i rywalizację z rówieśnikami.

czytaj więcej

Edukacja

Barwy Ziemi w ZSM

W dniach od 5 do 6 listopada Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu gościł Fundację Barwy Ziemi, która wraz z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizuje projekt pn. „Mój zawód moja przyszłość”.

czytaj więcej

Edukacja

Młodzieżowe Dni Filmowe w SOSW

O miłości, partnerstwie, rodzinie, czyli o sprawach najbardziej interesujących nastolatków, rozmawiali z uczniami nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świnoujściu. Aby nie prawić morałów, postawili na nowoczesne metody przekazu a do współpracy zaprosili rówieśników z Niemiec.

czytaj więcej

Edukacja

O bezpieczeństwie i ekologii w LO

W dniu 4 listopada stawiliśmy się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Świnoujściu. Uczniowie wykazali duże zaangażowanie na przygotowanych stacjach ćwiczeniowych. Świetne warunki, przyjazna atmosfera pozwoliły wyłonić najlepsze zespoły i reprezentantów Świnoujścia w dalszych etapach projektów.

czytaj więcej

Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki

Zajęcia specjalistyczne na promie m/f POLONIA – UNITY LINE

Rok szkolny 2014/2015 to 6-ta edycja zajęć specjalistycznych, w których uczniowie Technikum Zawodowego nr 1 w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu, dzięki wieloletniej współpracy szkoły z UNITY LINE, uczestniczą na promie m/f POLONIA.

czytaj więcej

Miejski Dzień Nauczyciela

Medale i nagrody dla pedagogów

Prezydent RP odznaczył 24 świnoujskich nauczycieli Medalem za Długoletnią Służbę. Kolejnych 9 otrzymało Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, a 25 nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście. Niemal 20 nauczycieli odebrało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. 

czytaj więcej

Historia II Wojny Światowej na wyspie Uznam

Z szacunku dla ludzkiej tragedii

13 października grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I uczestniczyła w polsko-niemiecko-francuskiej uroczystości Dnia Pamięci. Wydarzeniu towarzyszyło odsłonięcie Tablicy Pamięci, oddającej hołd 600 więźniom obozu koncentracyjnego deportowanych w roku 1943 z wyspy Uznam do sztolni Mittelbau - Dora w Turyngii.

czytaj więcej

Edukacja

Darmowe korki z matmy w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu zaprasza wszystkich chętnych do darmowego skorzystania z korepetycji za pośrednictwem portalu MegaMatma, który od września 2014 roku został udostępniony w Czytelni dla Dorosłych na I piętrze. Z korepetycji można korzystać w godzinach pracy czytelni, czyli od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 19.00, w soboty zaś od 9.00 – 14.00.

czytaj więcej

Owoce wracają do szkół

Dla każdego coś zdrowego

Ruszył program Agencji Rynku Rolnego „Owoce w szkole”. Wezmą w nim udział wszystkie świnoujskie szkoły podstawowe. Program ma zmienić nawyki żywieniowe dzieci i zachęcać do poznawania nowych smaków i rozszerzania jadłospisu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |  Następna Ostatnia