Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Reforma edukacji

Bez lekcji w soboty i na drugą zmianę. W Świnoujściu reforma nie powinna zdemolować szkolnictwa

We wrześniu 2019 roku do szkół średnich pójdzie jednocześnie pierwszy rocznik absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych i ostatni wygaszanych gimnazjów. Według prezydenta Żmurkiewicza, reforma szkolnictwa nie zmusi młodych ludzi do uczęszczania do szkoły w systemie zmianowym. Wolne od nauki będą też soboty. Mniej powodów do radości mają sami nauczyciele. 

czytaj więcej

Edukacja

„Jedynka” na szóstkę

Numer zobowiązuje! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP osiągnęli sukces w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Zajęli czołowe miejsca w rejonie, co gwarantuje im rywalizację z najlepszymi w wojewódzkich finałach konkursów, które odbywają się w Szczecinie. Trzymamy kciuki i życzymy im zaszczytnego tytułu laureata.

czytaj więcej

Edukacja

Morska na praktykach zawodowych w Irlandii

W ramach projektu POWERVET 2017-1-PL01-KA102-035778 40-osobowa grupa uczniów technikum logistycznego i technikum informatycznego Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu wraz z czterema opiekunami przebywała na dwutygodniowych praktykach zawodowych (od 24.11. do 08.12.2018 r.) w Irlandii. Był to drugi wyjazd w ramach tego projektu - w pierwszym, do Portugalii, wzięło udział również 40. uczniów z klas technikum nawigacyjnego i mechanicznego.

czytaj więcej

Edukacja

Cztery Zakątki w Mieszku

W dniach 12 - 13 listopada 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu odbyło się spotkanie w ramach projektu „Cztery Zakątki Południowego Bałtyku”.

czytaj więcej

Inwestycje

W budynku liceum działa już filia żłobka

Zakończyły się prace remontowe części pomieszczeń w Liceum Katolickim przy ul. Wyspiańskiego. W poniedziałek, 29 października w  zabytkowej szkole została otwarta filia miejskiego żłobka. Dodatkowy oddział zapewni miejsca opieki dla 30 maluchów ze Świnoujścia. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Edukacji Narodowej. Medale, nagrody i nominacje na wyższe stopnie

– Dobry nauczyciel jest jak drogowskaz dla młodego człowieka – mówił dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz do nauczycieli i pracowników administracji na spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. – Nie tylko przekaźnikiem wiedzy, ale wychowawcą, który kształtuje u uczniów także wartości moralne: sprawiedliwość, kreatywność, rzetelność, uczciwość, odpowiedzialność, szacunek i tolerancję dla innych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia