Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Edukacja

Sukcesy młodych fizyków

4 i 5 kwietnia 2019 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbył się finał XIV edycji konkursu Fizycznych Ścieżek. Wśród finalistów byli również uczniowie ze Świnoujścia.

czytaj więcej

Strajk nauczycieli

Egzaminy gimnazjalne będą przeprowadzone

Prezydent Janusz Żmurkiewicz poinformował, że egzaminy gimnazjalne w świnoujskich szkołach publicznych odbędą się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Uczniowie przystępujący do egzaminów powinni stawić się w strojach apelowych w swoich szkołach w środę 10 kwietnia 2019 r. o godzinie 8.00.

czytaj więcej

Strajk pracowników oświaty

Rada Miasta popiera protesty nauczycieli

Rada Miasta Świnoujścia solidaryzuje się postulatami nauczycieli dotyczącymi podwyżki płac, mimo to pedagodzy na wynagrodzenie za okres strajku nie mają co liczyć. Szanse na porozumienie się związkowców z rządem wydają się coraz mniejsze, dlatego od 8 kwietnia większość nauczycieli lekcji prowadzić nie będzie.

czytaj więcej

Reforma edukacji

Bez lekcji w soboty i na drugą zmianę. W Świnoujściu reforma nie powinna zdemolować szkolnictwa

We wrześniu 2019 roku do szkół średnich pójdzie jednocześnie pierwszy rocznik absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych i ostatni wygaszanych gimnazjów. Według prezydenta Żmurkiewicza, reforma szkolnictwa nie zmusi młodych ludzi do uczęszczania do szkoły w systemie zmianowym. Wolne od nauki będą też soboty. Mniej powodów do radości mają sami nauczyciele. 

czytaj więcej

Edukacja

„Jedynka” na szóstkę

Numer zobowiązuje! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP osiągnęli sukces w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Zajęli czołowe miejsca w rejonie, co gwarantuje im rywalizację z najlepszymi w wojewódzkich finałach konkursów, które odbywają się w Szczecinie. Trzymamy kciuki i życzymy im zaszczytnego tytułu laureata.

czytaj więcej

Edukacja

Morska na praktykach zawodowych w Irlandii

W ramach projektu POWERVET 2017-1-PL01-KA102-035778 40-osobowa grupa uczniów technikum logistycznego i technikum informatycznego Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu wraz z czterema opiekunami przebywała na dwutygodniowych praktykach zawodowych (od 24.11. do 08.12.2018 r.) w Irlandii. Był to drugi wyjazd w ramach tego projektu - w pierwszym, do Portugalii, wzięło udział również 40. uczniów z klas technikum nawigacyjnego i mechanicznego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia