Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Edukacja

Gabriela i Małgosia z Nagrodami Prezydenta PRYMUS

Gabriela Kasprowicz i Małgorzata Majewska to kolejne dwie absolwentki świnoujskich szkół, które otrzymały nagrody prezydenta miasta za wysokie wyniki w nauce na koniec minionego roku szkolnego. Pani Gabriela skończyła szkołę ze średnią 5,07, a pani Małgorzata – 4,9. Obie są absolwentkami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Wojewódzkie Technikum dla Młodzieży (dawna szkoła medyczna).

czytaj więcej

Edukacja

Najlepsi uczniowie wyróżnieni nagrodą i tytułem Prymusa 2018

46 młodych świnoujścian, uczniów naszych szkół otrzymało wczoraj nagrody i tytuł PRYMUS 2018. Wszyscy są najlepszymi uczniami za rok szkolny 2017/18 w poszczególnych typach szkół oraz laureatami lub finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Po raz pierwszy uhonorowaliśmy również absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Świnoujściu, które ukończyły szkołę z najlepszymi wynikami.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nasi Super Matematycy!

Uczniowie klasy 3a do niedawna Gimnazjum Publicznego nr 2, a obecnie włączonego do Szkoły Podstawowej nr 6 zajęli 2. miejsce w regionie i 11. lokatę w Polsce w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez granic”. To naprawdę bardzo duży sukces, bo w konkursie uczestniczyło aż 236 klas.

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzyszkolny Konkurs ,,Nasza Ojczyzna” w SP6

28 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się konkurs patriotyczny „Nasza Ojczyzna”, w którym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I, Szkoły Podstawowej nr1 im. Marynarki Wojennej RP, Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt. ż.w. Mamerta Stankiewicza i Szkoły Podstawowej Fundacji „Logos”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mistrz Pięknego Czytania 2018 w SP6

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I była organizatorem konkursu Mistrz Pięknego Czytania 2018, w którym wzięli udział uczniowie klas IV –VI szkół podstawowych w Świnoujściu. Honorowy patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Świnoujście. Poziom uczestników reprezentujących sześć szkół został wysoko oceniony przez jury, w skład którego weszły panie: Aneta Kruk, Iwona Dominiak i Ewa Szyszkowska.

czytaj więcej

Wydarzenia

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dniach od 28 do 30 maja Hufiec Pracy ze Świnoujścia wraz z CJD Nord organizuje projekt polsko-niemiecki „Nasza wrażliwość”. Uczestnicy HP wspólnie z młodzieżą z Niemiec będą mogli integrować się, poznając kulturę i tradycje sąsiadów.

czytaj więcej

Edukacja

Sport to sukces i radość!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji w roku szkolnym 2018/2019 do 7 klasy sportowej ogólnorozwojowej. Uczniowie w tym oddziale mogą liczyć na wysoki poziom szkoleniowy, udział w turniejach, współpracę z klubami sportowymi oraz obozy sportowe.

czytaj więcej

Edukacja

Uczniowie ZSM w Rejsie Niepodległości

W dniu 15 maja 2018r uczniowie klas: II technik nawigator morski i II technik mechanik okrętowy rozpoczęli miesięczną praktykę morską na statku szkolnym Akademii Morskiej w Gdyni „Dar Młodzieży”. – Młodzi marynarze będą uczestniczyć w 1 etapie rejsu dookoła świata organizowanym z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości – informuje Marzena Baranowska Dyrektor ZSM.

czytaj więcej

Edukacja

Młodzi Programiści poszerzają swoją wiedzę!

Od siódmego maja w Szkole Podstawowej nr 6 realizowany jest Projekt Budżetu Obywatelskiego „Młodzi Programiści”. Ma on na celu: zainteresowanie ucznia fizyką, informatyką, robotyką, programowaniem;zapoznanie z nowoczesną technologią, wzbudzenie zainteresowania najnowszymi osiągnięciami robotyki;zwiększenie poziomu wiedzy związanej z budową i programowaniem robotów oraz nabycie umiejętności praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy; rozwój wyobraźni przestrzennej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia