Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Edukacja

Cztery Zakątki w Mieszku

W dniach 12 - 13 listopada 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu odbyło się spotkanie w ramach projektu „Cztery Zakątki Południowego Bałtyku”.

czytaj więcej

Inwestycje

W budynku liceum działa już filia żłobka

Zakończyły się prace remontowe części pomieszczeń w Liceum Katolickim przy ul. Wyspiańskiego. W poniedziałek, 29 października w  zabytkowej szkole została otwarta filia miejskiego żłobka. Dodatkowy oddział zapewni miejsca opieki dla 30 maluchów ze Świnoujścia. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Edukacji Narodowej. Medale, nagrody i nominacje na wyższe stopnie

– Dobry nauczyciel jest jak drogowskaz dla młodego człowieka – mówił dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz do nauczycieli i pracowników administracji na spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. – Nie tylko przekaźnikiem wiedzy, ale wychowawcą, który kształtuje u uczniów także wartości moralne: sprawiedliwość, kreatywność, rzetelność, uczciwość, odpowiedzialność, szacunek i tolerancję dla innych.

czytaj więcej

Edukacja

Gabriela i Małgosia z Nagrodami Prezydenta PRYMUS

Gabriela Kasprowicz i Małgorzata Majewska to kolejne dwie absolwentki świnoujskich szkół, które otrzymały nagrody prezydenta miasta za wysokie wyniki w nauce na koniec minionego roku szkolnego. Pani Gabriela skończyła szkołę ze średnią 5,07, a pani Małgorzata – 4,9. Obie są absolwentkami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Wojewódzkie Technikum dla Młodzieży (dawna szkoła medyczna).

czytaj więcej

Edukacja

Najlepsi uczniowie wyróżnieni nagrodą i tytułem Prymusa 2018

46 młodych świnoujścian, uczniów naszych szkół otrzymało wczoraj nagrody i tytuł PRYMUS 2018. Wszyscy są najlepszymi uczniami za rok szkolny 2017/18 w poszczególnych typach szkół oraz laureatami lub finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Po raz pierwszy uhonorowaliśmy również absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Świnoujściu, które ukończyły szkołę z najlepszymi wynikami.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nasi Super Matematycy!

Uczniowie klasy 3a do niedawna Gimnazjum Publicznego nr 2, a obecnie włączonego do Szkoły Podstawowej nr 6 zajęli 2. miejsce w regionie i 11. lokatę w Polsce w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez granic”. To naprawdę bardzo duży sukces, bo w konkursie uczestniczyło aż 236 klas.

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzyszkolny Konkurs ,,Nasza Ojczyzna” w SP6

28 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się konkurs patriotyczny „Nasza Ojczyzna”, w którym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I, Szkoły Podstawowej nr1 im. Marynarki Wojennej RP, Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt. ż.w. Mamerta Stankiewicza i Szkoły Podstawowej Fundacji „Logos”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mistrz Pięknego Czytania 2018 w SP6

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I była organizatorem konkursu Mistrz Pięknego Czytania 2018, w którym wzięli udział uczniowie klas IV –VI szkół podstawowych w Świnoujściu. Honorowy patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Świnoujście. Poziom uczestników reprezentujących sześć szkół został wysoko oceniony przez jury, w skład którego weszły panie: Aneta Kruk, Iwona Dominiak i Ewa Szyszkowska.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia