Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Wydarzenia

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dniach od 28 do 30 maja Hufiec Pracy ze Świnoujścia wraz z CJD Nord organizuje projekt polsko-niemiecki „Nasza wrażliwość”. Uczestnicy HP wspólnie z młodzieżą z Niemiec będą mogli integrować się, poznając kulturę i tradycje sąsiadów.

czytaj więcej

Edukacja

Sport to sukces i radość!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu ogłasza rozpoczęcie rekrutacji w roku szkolnym 2018/2019 do 7 klasy sportowej ogólnorozwojowej. Uczniowie w tym oddziale mogą liczyć na wysoki poziom szkoleniowy, udział w turniejach, współpracę z klubami sportowymi oraz obozy sportowe.

czytaj więcej

Edukacja

Uczniowie ZSM w Rejsie Niepodległości

W dniu 15 maja 2018r uczniowie klas: II technik nawigator morski i II technik mechanik okrętowy rozpoczęli miesięczną praktykę morską na statku szkolnym Akademii Morskiej w Gdyni „Dar Młodzieży”. – Młodzi marynarze będą uczestniczyć w 1 etapie rejsu dookoła świata organizowanym z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości – informuje Marzena Baranowska Dyrektor ZSM.

czytaj więcej

Edukacja

Młodzi Programiści poszerzają swoją wiedzę!

Od siódmego maja w Szkole Podstawowej nr 6 realizowany jest Projekt Budżetu Obywatelskiego „Młodzi Programiści”. Ma on na celu: zainteresowanie ucznia fizyką, informatyką, robotyką, programowaniem;zapoznanie z nowoczesną technologią, wzbudzenie zainteresowania najnowszymi osiągnięciami robotyki;zwiększenie poziomu wiedzy związanej z budową i programowaniem robotów oraz nabycie umiejętności praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy; rozwój wyobraźni przestrzennej.

czytaj więcej

Edukacja

Wyższe dodatki dla nauczycieli

Ze 134,10 do 175 złotych miesięcznie wzrasta dodatek za sprawowanie funkcji wychowawcy klasy, a z 94,85 złotych do 120 złotych miesięczny dodatek za opiekuna stażu. Oba dodatki w nowej wysokości będą wypłacane świnoujskim nauczycielom od 1 września 2018 r.

czytaj więcej

Edukacja

Mieszko zaprasza na Dzień Otwarty

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu zaprasza gimnazjalistów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w środę, 25 kwietnia 2018 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Uczniowie CEZIT w marszu Żywych

12 kwietnia 2018 r. uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki wraz z opiekunami, p. J. Deląg, p. A Hływą oraz ks. Danielem Majchrzakiem uczestniczyła w Marszu Żywych w Oświęcimiu, upamiętniającym ofiary Holokaustu.

czytaj więcej

Edukacja

Sukcesy gimnazjalistów i uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować Państwa o sukcesach uczniów naszej szkoły. Młodzież gimnazjalna już od wielu lat bierze udział w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez granic”, nad którym patronat sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Zadania konkursowe rozwiązywane były między innymi w języku obcym. Uczniowie szkoły uplasowali się na bardzo wysokich pozycjach.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia