Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Edukacja

Cyberzagrożenia - debata ewaluacyjna z udziałem młodzieży i pedagogów

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu odbyła się zainicjowana przez policjantów debata społeczna dotycząca zagrożeń czyhających w Internecie. Była to debata ewaluacyjna, kontynuująca cykl spotkań pod wspólną nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". W spotkaniu udział wzięła młodzież ze świnoujskich szkół, pedagodzy oraz przedstawiciele instytucji pomocowych.

czytaj więcej

Sportowcy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 na zimowisku

Podczas ferii zimowych uczniowie klasy 7 s byli na obozie sportowym w Jarnołtówku zorganizowanym przez nasza szkołę. Obóz odbywał się w ramach projektu stworzenia w naszej szkole klas sportowych ogólnorozwojowych, który ma na celu rozwijanie pasji i poszerzanie wiedzy wśród młodych sportowców. Opiekę nad grupą sprawowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Charusta, Jakub Bobrowski i Bogusław Mazur.

czytaj więcej

Edukacja

Zajęcia w Hufcu Pracy – Szansa dla młodych ludzi!

Hufiec Pracy w Świnoujściu od września 2017 r., do sierpnia 2018 r. bierze udział w realizacji projektu w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”, dofinansowany z Europejskich Funduszy Społecznych.

czytaj więcej

Licealiści na spotkaniu z Powstańcem Warszawskim

Niezwykła lekcja historii

8 grudnia 2017 r. uczniowie klasy IA Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii. Historyczno-Techniczne Muzeum w Peenemünde w kooperacji z Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało dla polskiej i niemieckiej młodzieży zajęcia dotyczące dramatycznych wydarzeń w Warszawie w sierpniu 1944 roku. Specjalnie na spotkanie z uczniami do Peenemünde przybył pan Bogdan Bartnikowski, Powstaniec i więzień KL Auschwitz-Birkenau.

czytaj więcej

Edukacja

Pierwsza absolwentka ZSM oficerem

Jak poinformowała nas dyrekcja Zespółu Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego w Świnoujściu, w dniu 29 listopda 2017 roku, pierwsza dziewczyna - absolwentka szkoły, Weronika Nowak, po zaliczeniu nadzorowanej przez szkołę praktyki morskiej, zdała egzamin na stopień oficera wachtowego dla statków powyżej 500 BRT w żegludze międzynarodowej.

czytaj więcej

Edukacja

Nowe stanowiska laboratoryjne dla uczniów ZSM

W 2017 roku, dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Portów Szczecin - Świnoujście, Zespół Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu zakupił bardzo nowoczesne urządzenie – SONOTEC Defektoskop Ultradźwiękowy do zastosowania w badaniach nieniszczących SONOSCREEN ST 10.

czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył 24 świnoujskich nauczycieli Medalem za Długoletnią Służbę. Kolejnych 10 pedagogów otrzymało Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Prezydent Świnoujścia nagrodą wyróżnił 26 nauczycieli.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wczoraj przedszkolaki dzisiaj pierwszaki

Dzień 6 października 2017r. był wyjątkowo ważny dla wszystkich pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 6, bowiem tego dnia zostali oni przyjęci w poczet uczniów tej szkoły. Zanim jednak nastąpił ten ważny moment pierwszoklasiści w obecności Mieszka I, jego żony Dobrawy i wojów (w tej roli wystąpili uczniowie z kl. V d), musieli wykazać się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi, a także wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia