Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Edukacja

O historii trzeba rozmawiać... czyli o integracji inaczej

Wrzesień jest jednym z tych miesięcy, który pod wieloma względami jest wyjątkowy. Przejście lata w jesień, koniec wakacji, kluczowe dla historii Polski wydarzenia i pewnie jeszcze wiele innych większych i mniejszych epizodów z życia każdego z nas, które czynią tę część roku inną od pozostałych.

czytaj więcej

Edukacja

Obóz żeglarski Zespołu Szkół Morskich

Dzięki życzliwemu potraktowaniu idei obozów żeglarskich przez Urząd Miasta oraz dyrekcję ZSM akcję obozów żeglarskich 2017 roku można było zorganizować w wystarczającym wymiarze, bez konieczności większych ograniczeń materialnych. Sytuacja ta pozwoliła na uczestniczenie 39 dzieci i zaangażowanie 5 członków kadry. Obozy organizowano w terminach 14 - 23 lipca oraz 25 lipca do 3 sierpnia. Jak w latach ubiegłych zajęcia zapoczątkowane zostały w obu turnusach kilkugodzinnymi spotkaniami z psychologami. Przedmiotem spotkań były problemy alkoholizmu, narkomanii i innych szkodliwych zjawisk społecznych.

czytaj więcej

Edukacja

Witaj szkoło! Rozpoczął się nowy rok szkolny

4 września uczniowie wrócili do szkoły pełni sił, energii, by móc zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy w nauce, realizować zainteresowania, odkrywać pasje i talenty. W SP6 rozpoczęcie roku szkolnego przybrało bardzo uroczysty wymiar, bowiem jej próg został przekroczony nie tylko przez uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów, pierwszoklasistów, ich rodziców i nauczycieli, ale także zaproszonych gości z Urzędu Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

Prawobrzeże przygotowuje się do rozgrywek ligowych

Emeryci z Warszowa dla dzieci

W ostatnich tygodniach wakacji zarząd koła nr 2 PZEiR na Warszowie zorganizował i sfinansował wyjazd dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ulicy Sosnowej do „Truskawkowego Miasteczka” w miejscowości Koserow na wyspie Uznam. 

czytaj więcej

Przedszkole nr 10

Najstarsze przedszkolaki już po przeprowadzce

Wszystko nowe. Począwszy od mebli, wykładzin i reszty wyposażenia, po tynki na ścianach i rury kanalizacyjne. Tak wyglądają pomieszczenia dla dzieci z oddziałów Przedszkola Miejskiego nr 10, które znajdują się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1. Dziś po raz pierwszy pojawiły się w nich przedszkolaki. Odwiedzili je Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i jego zastępca Paweł Sujka.

czytaj więcej

Edukacja

Koniec wakacji. Witaj szkoło!

W dniu 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. W świnoujskich placówkach oświatowych naukę i wychowanie podejmie 4 757 uczniów ,w tym 1 070 przedszkolaków. Naukę prowadzić będzie ponad 600 nauczycieli w 231 oddziałach. Wspomagać ich będzie około  260 pracowników administracji i obsługi.

czytaj więcej

Edukacja

ZSM startuje z nowym projektem

Projekt "Otwieramy drzwi do zatrudnienia", którego beneficjentem jest Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu, uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu Działania 8.6 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

czytaj więcej

Edukacja

Nowa szkoła w Świnoujściu

Od 1 września, dzięki spółce A.K.S. Poland, Świnoujście zyska nową szkołę. – W dniu wczorajszym Pan Prezydent otrzymał informację na temat uruchomienia nowej, jedynej w naszym województwie szkoły branżowej I-go stopnia, kształcącej w kierunkach obróbki metali – informuje Robert Karelus rzecznik świnoujskiego prezydenta.

czytaj więcej

Edukacja

To będzie naprawdę nowe doświadczenie

– Nasza szkoła rozpoczęła pracę nad projektem „Nowe doświadczenia moją przyszłością – mobilność uczniów Zespołu Szkół Morskich kluczem do sukcesu zawodowego” w ramach programu Erasmus+. Projekt ten przewiduje udział 80 uczniów Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu – dwie grupy 20-osobowe klas informatycznych i logistycznych w Irlandii i Portugalii oraz dwie grupy 20-osobowe klas technik nawigator, technik mechanik okrętowy w Portugalii – informuje dyrektor ZSM Marzena Baranowska

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia