Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja

Edukacja

Licealiści na spotkaniu z Powstańcem Warszawskim

Niezwykła lekcja historii

8 grudnia 2017 r. uczniowie klasy IA Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii. Historyczno-Techniczne Muzeum w Peenemünde w kooperacji z Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało dla polskiej i niemieckiej młodzieży zajęcia dotyczące dramatycznych wydarzeń w Warszawie w sierpniu 1944 roku. Specjalnie na spotkanie z uczniami do Peenemünde przybył pan Bogdan Bartnikowski, Powstaniec i więzień KL Auschwitz-Birkenau.

czytaj więcej

Edukacja

Pierwsza absolwentka ZSM oficerem

Jak poinformowała nas dyrekcja Zespółu Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego w Świnoujściu, w dniu 29 listopda 2017 roku, pierwsza dziewczyna - absolwentka szkoły, Weronika Nowak, po zaliczeniu nadzorowanej przez szkołę praktyki morskiej, zdała egzamin na stopień oficera wachtowego dla statków powyżej 500 BRT w żegludze międzynarodowej.

czytaj więcej

Edukacja

Nowe stanowiska laboratoryjne dla uczniów ZSM

W 2017 roku, dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Portów Szczecin - Świnoujście, Zespół Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu zakupił bardzo nowoczesne urządzenie – SONOTEC Defektoskop Ultradźwiękowy do zastosowania w badaniach nieniszczących SONOSCREEN ST 10.

czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył 24 świnoujskich nauczycieli Medalem za Długoletnią Służbę. Kolejnych 10 pedagogów otrzymało Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Prezydent Świnoujścia nagrodą wyróżnił 26 nauczycieli.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wczoraj przedszkolaki dzisiaj pierwszaki

Dzień 6 października 2017r. był wyjątkowo ważny dla wszystkich pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 6, bowiem tego dnia zostali oni przyjęci w poczet uczniów tej szkoły. Zanim jednak nastąpił ten ważny moment pierwszoklasiści w obecności Mieszka I, jego żony Dobrawy i wojów (w tej roli wystąpili uczniowie z kl. V d), musieli wykazać się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi, a także wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny.

czytaj więcej

Edukacja

O historii trzeba rozmawiać... czyli o integracji inaczej

Wrzesień jest jednym z tych miesięcy, który pod wieloma względami jest wyjątkowy. Przejście lata w jesień, koniec wakacji, kluczowe dla historii Polski wydarzenia i pewnie jeszcze wiele innych większych i mniejszych epizodów z życia każdego z nas, które czynią tę część roku inną od pozostałych.

czytaj więcej

Edukacja

Obóz żeglarski Zespołu Szkół Morskich

Dzięki życzliwemu potraktowaniu idei obozów żeglarskich przez Urząd Miasta oraz dyrekcję ZSM akcję obozów żeglarskich 2017 roku można było zorganizować w wystarczającym wymiarze, bez konieczności większych ograniczeń materialnych. Sytuacja ta pozwoliła na uczestniczenie 39 dzieci i zaangażowanie 5 członków kadry. Obozy organizowano w terminach 14 - 23 lipca oraz 25 lipca do 3 sierpnia. Jak w latach ubiegłych zajęcia zapoczątkowane zostały w obu turnusach kilkugodzinnymi spotkaniami z psychologami. Przedmiotem spotkań były problemy alkoholizmu, narkomanii i innych szkodliwych zjawisk społecznych.

czytaj więcej

Edukacja

Witaj szkoło! Rozpoczął się nowy rok szkolny

4 września uczniowie wrócili do szkoły pełni sił, energii, by móc zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy w nauce, realizować zainteresowania, odkrywać pasje i talenty. W SP6 rozpoczęcie roku szkolnego przybrało bardzo uroczysty wymiar, bowiem jej próg został przekroczony nie tylko przez uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów, pierwszoklasistów, ich rodziców i nauczycieli, ale także zaproszonych gości z Urzędu Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

Prawobrzeże przygotowuje się do rozgrywek ligowych

Emeryci z Warszowa dla dzieci

W ostatnich tygodniach wakacji zarząd koła nr 2 PZEiR na Warszowie zorganizował i sfinansował wyjazd dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ulicy Sosnowej do „Truskawkowego Miasteczka” w miejscowości Koserow na wyspie Uznam. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia