Wtorek, 14 sierpnia 2018r.

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Dzień Dziecka w MDK Warszów

W Fili Miejskiego Domu Kultury na Warszowie w piątek 30 maja przy wyjątkowo słonecznej pogodzie odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka oraz uroczystego zakończenia roku kulturalno-oświatowego.

czytaj więcej

Kultura i edukacja

Juwenalia Trzeciego Wieku

Okres przed sesją egzaminacyjną to tradycyjnie czas juwenaliów. Studenci w całym kraju bawią się na koncertach i zabawach do białego rana. Nie inaczej było w Świnoujściu, chociaż studenci nieco bardziej doświadczeni.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

O wolności i pokoju na plaży

Dziś o 20 na plaży wyjątkowe wydarzenie. Przy okrągłym stole zasiądą Lech Wałęsa, Angela Merkel, Władimir Putin i Donald Tusk. Niemożliwe, powiecie? I macie rację, ale wydarzenie i tak będzie wyjątkowe.

czytaj więcej

Informator weekendowy

Dmuchawce, latawce, wiatr

Bohaterami tego weekendu będą z pewnością dzieci. Nic dziwnego, w końcu to ich święto. Sprawdźcie, co czeka na Was w Świnoujściu i regionie.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Underground Garage House Party

Jazz Club Scena zaprasza na imprezę na której usłyszycie całą gamę i odmiany muzyki House - Deep House - Tech House - Soulfuhouse. Za deckami Boomer.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44 zaprasza

Finisaż, czyli urodziny artysty

31 maja o godzinie 18.00, Galeria Sztuki Współczesnej „miejsce sztuki44” zaprasza na finisaż wystawy znakomitego berlińskiego artysty, José García y Más, od pewnego czasu mieszkającego na wyspie Usedom. Będą to jednocześnie urodziny artysty, z niedłacznym tortem a także możliwośc spotkania z malarzem. 

czytaj więcej

Koncert w Jazz Clubie Scena

The Shipyard

Grupa The Shipyard powstała w 2011 roku w centrum Trójmiasta, ale szybko potem zaczęła wymykać się ku dalszym rewirom. Napędza ich zapach morza i dźwięk giętej portowej stali.

czytaj więcej

Nowy klip, nowy singiel, nowa płyta

„Dziewczyny” coś kręcą...

Poznały się na Famie, jedna z nich pochodzi z naszego miasta i są niezwykle utalentowane... „Dziewczyny”, bo o nich mowa, nakręciły właśnie teledysk i zakończyły sesję zdjęciową do nowego singla „Kto by chciał i po co”. Premiera klipu już w czerwcu, a wkrótce nowa płyta!

czytaj więcej

Legenda polskiej sceny kabaretowej w MDK

Śmiechoterapia Krystyny Sienkiewicz

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na Recital Krystyny Sienkiewicz, który odbędzie się 4 czerwca w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury.

czytaj więcej

Informator weekendowy

Atrakcji nie zabraknie

Mimo nieciekawych prognoz pogoda jak na razie dopisuje. W sobotę mogą pojawić się przelotne opady, ale niedziela zapowiada się słonecznie, a temperatura powietrza osiągnie nawet 21 stopni Celsjusza. Wybraliśmy kilka wydarzeń wartych uwagi, które pozwolą Wam ciekawie spędzić wolny czas. Zobaczcie, co czeka Was na weekend.

czytaj więcej

Energetyczny wieczór w Scenie

Bass is Fundamental

W sobotę (24.05) w Jazz Clubie Scena impreza z muzyką Liquid / Jungle / Reggae / Bass. Zagrają OlaH - PhD Sound (Szczecin), Nullptr - Phd Sound (Szczecin) oraz KGS / Mystic Dubs (Warszawa)

czytaj więcej

Zakończyły się eliminacje do FAMY 2014

Zarekomendowani w siedmiu miastach

Wieczornym koncertem zaszłorocznego laureata Festwialu - zespołu Katedra - zakończyły się wczoraj, we wrocławskim klubie Nietota, ostatnie eliminacje do tegorocznej FAMY. Ogólem jury w siedmiu miastach wybierało najlepszych kandydatów, którym przyznane zostały rekomendacje na 44 Międzynarodowy Kampus Artystyczny. Festwial odbędzie się w dniach 15-30 sierpnia, oczywiście w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wieczór meksykański w Konstelacji

Kuchnia Azteków i nie tylko

Susana Osorio Mrożek była gościem wieczoru meksykańskiego w Konstelacji. Wdowa po pisarzu Sławomirze Mrożku promowała swoją najnowszą książkę o kuchni meksykańskiej.

czytaj więcej

Konkurs fotograficzny dla młodzieży pod patronatem scie24.pl

Świnoujście: Motywacje - Demotywacje

Świnoujście - dla wielu jedno z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miast w kraju. A jakie jest dla Ciebie? Co w naszym mieście lubisz, a czego nie? Co Ci się podoba, a co Cię denerwuje?

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

'90 are back

Jazz Club Scena w najbliższą sobotę (17.05) zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

II Festiwal "Szalone Lato Tańca - Dance Yourself"

Zaproszenie na warsztaty tańca

Ruszyły już zapisy na Warsztaty Taneczno-Choreograficzne dla osób samodzielnych i dorosłych (30 czerwca - 5 lipca 2014) oraz zapisy na Dziecięce i Młodzieżowe Warsztaty Taneczne (30 czerwca - 4 lipca 2014, dzieci i młodzież do 14 roku życia) organizowane w ramach II Festiwalu Szalone Lato Tańca - Dance Yourself w Świnoujściu.

czytaj więcej

Noc Muzeów w Podziemnym Mieście na Wyspie Wolin

Tylko dla twardzieli

Nie zwlekaj! Zgłoś swój udział w niezwykłej eskapadzie. Podziemne Miasto na Wyspie Wolin dołączyło do międzynarodowej akcji Noc Muzeów i szykuje nie lada przygodę. Zbiórka rekrutów już w najbliższy piątek 16 maja.

czytaj więcej

Wyjątkowa wystawa w Heringsdorfie

Oskar Manigk z okazji 80-tych urodzin

Wystawę prac Oskara Manigka, jednego z najważniejszych współczesnych malarzy niemieckiego Pomorza, można zobaczyć od 12 maja do 15 czerwca w Kunstpavillonie w Heringsdorfie. Artysta świętuje właśnie swoje 80 urodziny i z tej okazji przypomina swoją twórczość mieszkańcom wyspy Uznam, z którą związany jest od dziesięcioleci.

czytaj więcej

Dzień Otwarty w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Setki zwiedzących w muzeum

W ramach Otwartych Dni Funduszy Europejskich Muzeum Rybołówstwa zaprasza dzisiaj, 10 maja, do bezpłatnego zwiedzania zasobów muzealnych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 |  Następna Ostatnia