Piątek, 21 września 2018r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Świnoujskie Wieczory Organowe

Słuchając muzyki organowej mamy wrażenie, że gra nie jeden, lecz wiele instrumentów jednocześnie. Czasem brzmienie przypomina wręcz całą orkiestrę symfoniczną. Jak to możliwe, że tyle dźwięków może wydobyć jeden muzyk - organista?

czytaj więcej

Dzień Dziecka w MDK Warszów

W Fili Miejskiego Domu Kultury na Warszowie w piątek 30 maja przy wyjątkowo słonecznej pogodzie odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka oraz uroczystego zakończenia roku kulturalno-oświatowego.

czytaj więcej

Kultura i edukacja

Juwenalia Trzeciego Wieku

Okres przed sesją egzaminacyjną to tradycyjnie czas juwenaliów. Studenci w całym kraju bawią się na koncertach i zabawach do białego rana. Nie inaczej było w Świnoujściu, chociaż studenci nieco bardziej doświadczeni.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

O wolności i pokoju na plaży

Dziś o 20 na plaży wyjątkowe wydarzenie. Przy okrągłym stole zasiądą Lech Wałęsa, Angela Merkel, Władimir Putin i Donald Tusk. Niemożliwe, powiecie? I macie rację, ale wydarzenie i tak będzie wyjątkowe.

czytaj więcej

Informator weekendowy

Dmuchawce, latawce, wiatr

Bohaterami tego weekendu będą z pewnością dzieci. Nic dziwnego, w końcu to ich święto. Sprawdźcie, co czeka na Was w Świnoujściu i regionie.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Underground Garage House Party

Jazz Club Scena zaprasza na imprezę na której usłyszycie całą gamę i odmiany muzyki House - Deep House - Tech House - Soulfuhouse. Za deckami Boomer.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44 zaprasza

Finisaż, czyli urodziny artysty

31 maja o godzinie 18.00, Galeria Sztuki Współczesnej „miejsce sztuki44” zaprasza na finisaż wystawy znakomitego berlińskiego artysty, José García y Más, od pewnego czasu mieszkającego na wyspie Usedom. Będą to jednocześnie urodziny artysty, z niedłacznym tortem a także możliwośc spotkania z malarzem. 

czytaj więcej

Koncert w Jazz Clubie Scena

The Shipyard

Grupa The Shipyard powstała w 2011 roku w centrum Trójmiasta, ale szybko potem zaczęła wymykać się ku dalszym rewirom. Napędza ich zapach morza i dźwięk giętej portowej stali.

czytaj więcej

Nowy klip, nowy singiel, nowa płyta

„Dziewczyny” coś kręcą...

Poznały się na Famie, jedna z nich pochodzi z naszego miasta i są niezwykle utalentowane... „Dziewczyny”, bo o nich mowa, nakręciły właśnie teledysk i zakończyły sesję zdjęciową do nowego singla „Kto by chciał i po co”. Premiera klipu już w czerwcu, a wkrótce nowa płyta!

czytaj więcej

Legenda polskiej sceny kabaretowej w MDK

Śmiechoterapia Krystyny Sienkiewicz

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na Recital Krystyny Sienkiewicz, który odbędzie się 4 czerwca w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury.

czytaj więcej

Informator weekendowy

Atrakcji nie zabraknie

Mimo nieciekawych prognoz pogoda jak na razie dopisuje. W sobotę mogą pojawić się przelotne opady, ale niedziela zapowiada się słonecznie, a temperatura powietrza osiągnie nawet 21 stopni Celsjusza. Wybraliśmy kilka wydarzeń wartych uwagi, które pozwolą Wam ciekawie spędzić wolny czas. Zobaczcie, co czeka Was na weekend.

czytaj więcej

Energetyczny wieczór w Scenie

Bass is Fundamental

W sobotę (24.05) w Jazz Clubie Scena impreza z muzyką Liquid / Jungle / Reggae / Bass. Zagrają OlaH - PhD Sound (Szczecin), Nullptr - Phd Sound (Szczecin) oraz KGS / Mystic Dubs (Warszawa)

czytaj więcej

Zakończyły się eliminacje do FAMY 2014

Zarekomendowani w siedmiu miastach

Wieczornym koncertem zaszłorocznego laureata Festwialu - zespołu Katedra - zakończyły się wczoraj, we wrocławskim klubie Nietota, ostatnie eliminacje do tegorocznej FAMY. Ogólem jury w siedmiu miastach wybierało najlepszych kandydatów, którym przyznane zostały rekomendacje na 44 Międzynarodowy Kampus Artystyczny. Festwial odbędzie się w dniach 15-30 sierpnia, oczywiście w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wieczór meksykański w Konstelacji

Kuchnia Azteków i nie tylko

Susana Osorio Mrożek była gościem wieczoru meksykańskiego w Konstelacji. Wdowa po pisarzu Sławomirze Mrożku promowała swoją najnowszą książkę o kuchni meksykańskiej.

czytaj więcej

Konkurs fotograficzny dla młodzieży pod patronatem scie24.pl

Świnoujście: Motywacje - Demotywacje

Świnoujście - dla wielu jedno z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miast w kraju. A jakie jest dla Ciebie? Co w naszym mieście lubisz, a czego nie? Co Ci się podoba, a co Cię denerwuje?

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

'90 are back

Jazz Club Scena w najbliższą sobotę (17.05) zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

II Festiwal "Szalone Lato Tańca - Dance Yourself"

Zaproszenie na warsztaty tańca

Ruszyły już zapisy na Warsztaty Taneczno-Choreograficzne dla osób samodzielnych i dorosłych (30 czerwca - 5 lipca 2014) oraz zapisy na Dziecięce i Młodzieżowe Warsztaty Taneczne (30 czerwca - 4 lipca 2014, dzieci i młodzież do 14 roku życia) organizowane w ramach II Festiwalu Szalone Lato Tańca - Dance Yourself w Świnoujściu.

czytaj więcej

Noc Muzeów w Podziemnym Mieście na Wyspie Wolin

Tylko dla twardzieli

Nie zwlekaj! Zgłoś swój udział w niezwykłej eskapadzie. Podziemne Miasto na Wyspie Wolin dołączyło do międzynarodowej akcji Noc Muzeów i szykuje nie lada przygodę. Zbiórka rekrutów już w najbliższy piątek 16 maja.

czytaj więcej

Wyjątkowa wystawa w Heringsdorfie

Oskar Manigk z okazji 80-tych urodzin

Wystawę prac Oskara Manigka, jednego z najważniejszych współczesnych malarzy niemieckiego Pomorza, można zobaczyć od 12 maja do 15 czerwca w Kunstpavillonie w Heringsdorfie. Artysta świętuje właśnie swoje 80 urodziny i z tej okazji przypomina swoją twórczość mieszkańcom wyspy Uznam, z którą związany jest od dziesięcioleci.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 |  Następna Ostatnia