Środa, 20 lutego 2019r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert inauguracyjny

Już jutro (piątek 13.06), w kościele pw. Chrystusa Króla przy Pl. Kościelnym, miłośnicy muzyki będą spotykać się w tym wyjątkowym miejscu, by wsłuchać się w niepowtarzalne i piękne brzmienie zabytkowych organów z 1927 roku.

czytaj więcej

XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bursztynowa Nutka 2014

Ciężka całoroczna praca przyniosła laury całemu Świnoujściu!

Jesteśmy niezwykle dumni z podopiecznych Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu filia Warszów, którzy w ten weekend odnieśli szczególny sukces. W piątek 06.06 w Trzebiatowskim Centrum Kultury odbył się XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bursztynowa Nutka 2014 w którym udział wzięło ponad stu uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Wyjęci z Ujścia

Teatr współczesny na deskach Miejskiego Domu Kultury. Młodzi artyści ze Świnoujścia pokazali, że zasługujemy na offowy teatr z prawdziwego zdarzenia.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Teatr na chodniku

Nie masz pomysłu jak spędzić niedzielne popołudnie? Masz dość plaży, słońca i skwaru? Wpadnij na promenadę koło muszli koncertowej i popatrz na mistrzów teatru ulicznego.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

MUSK XL

Już jutro (sobota 7.06) w Jazz Clubie Scena MUSK XL - dj/turntablista/kolekcjoner płyt, rezydent szczecińskiego klubu CityHall. Usłyszycie muzykę taneczną od funku lat 70-tych aż po najświeższe brzmienia muzyki elektronicznej!

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Niedzielny spektakl świnoujskiej grupy teatralnej

Zapraszamy na premierę autorskiego spektaklu świnoujskiej Grupy Teatralnej Ujście "WYJĘCI", która odbędzie się 8 czerwca 2014 roku o godzinie 19:00 w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. To wynik wspólnej pracy znanego teatru „Krzyk” ze świnoujską młodzieżą.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

XXI Uznamski Festiwal Muzyki

Znamy już program tegorocznego Uznamskiego Festiwalu Muzyki. W jego ramach w Świnoujściu wystąpi Sinfonia Varsovia pod dyrekcją samego Krzysztofa Pendereckiego.

czytaj więcej

XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny

Świnoujskie Wieczory Organowe

Słuchając muzyki organowej mamy wrażenie, że gra nie jeden, lecz wiele instrumentów jednocześnie. Czasem brzmienie przypomina wręcz całą orkiestrę symfoniczną. Jak to możliwe, że tyle dźwięków może wydobyć jeden muzyk - organista?

czytaj więcej

Dzień Dziecka w MDK Warszów

W Fili Miejskiego Domu Kultury na Warszowie w piątek 30 maja przy wyjątkowo słonecznej pogodzie odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka oraz uroczystego zakończenia roku kulturalno-oświatowego.

czytaj więcej

Kultura i edukacja

Juwenalia Trzeciego Wieku

Okres przed sesją egzaminacyjną to tradycyjnie czas juwenaliów. Studenci w całym kraju bawią się na koncertach i zabawach do białego rana. Nie inaczej było w Świnoujściu, chociaż studenci nieco bardziej doświadczeni.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

O wolności i pokoju na plaży

Dziś o 20 na plaży wyjątkowe wydarzenie. Przy okrągłym stole zasiądą Lech Wałęsa, Angela Merkel, Władimir Putin i Donald Tusk. Niemożliwe, powiecie? I macie rację, ale wydarzenie i tak będzie wyjątkowe.

czytaj więcej

Informator weekendowy

Dmuchawce, latawce, wiatr

Bohaterami tego weekendu będą z pewnością dzieci. Nic dziwnego, w końcu to ich święto. Sprawdźcie, co czeka na Was w Świnoujściu i regionie.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Underground Garage House Party

Jazz Club Scena zaprasza na imprezę na której usłyszycie całą gamę i odmiany muzyki House - Deep House - Tech House - Soulfuhouse. Za deckami Boomer.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44 zaprasza

Finisaż, czyli urodziny artysty

31 maja o godzinie 18.00, Galeria Sztuki Współczesnej „miejsce sztuki44” zaprasza na finisaż wystawy znakomitego berlińskiego artysty, José García y Más, od pewnego czasu mieszkającego na wyspie Usedom. Będą to jednocześnie urodziny artysty, z niedłacznym tortem a także możliwośc spotkania z malarzem. 

czytaj więcej

Koncert w Jazz Clubie Scena

The Shipyard

Grupa The Shipyard powstała w 2011 roku w centrum Trójmiasta, ale szybko potem zaczęła wymykać się ku dalszym rewirom. Napędza ich zapach morza i dźwięk giętej portowej stali.

czytaj więcej

Nowy klip, nowy singiel, nowa płyta

„Dziewczyny” coś kręcą...

Poznały się na Famie, jedna z nich pochodzi z naszego miasta i są niezwykle utalentowane... „Dziewczyny”, bo o nich mowa, nakręciły właśnie teledysk i zakończyły sesję zdjęciową do nowego singla „Kto by chciał i po co”. Premiera klipu już w czerwcu, a wkrótce nowa płyta!

czytaj więcej

Legenda polskiej sceny kabaretowej w MDK

Śmiechoterapia Krystyny Sienkiewicz

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na Recital Krystyny Sienkiewicz, który odbędzie się 4 czerwca w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury.

czytaj więcej

Informator weekendowy

Atrakcji nie zabraknie

Mimo nieciekawych prognoz pogoda jak na razie dopisuje. W sobotę mogą pojawić się przelotne opady, ale niedziela zapowiada się słonecznie, a temperatura powietrza osiągnie nawet 21 stopni Celsjusza. Wybraliśmy kilka wydarzeń wartych uwagi, które pozwolą Wam ciekawie spędzić wolny czas. Zobaczcie, co czeka Was na weekend.

czytaj więcej

Energetyczny wieczór w Scenie

Bass is Fundamental

W sobotę (24.05) w Jazz Clubie Scena impreza z muzyką Liquid / Jungle / Reggae / Bass. Zagrają OlaH - PhD Sound (Szczecin), Nullptr - Phd Sound (Szczecin) oraz KGS / Mystic Dubs (Warszawa)

czytaj więcej

Zakończyły się eliminacje do FAMY 2014

Zarekomendowani w siedmiu miastach

Wieczornym koncertem zaszłorocznego laureata Festwialu - zespołu Katedra - zakończyły się wczoraj, we wrocławskim klubie Nietota, ostatnie eliminacje do tegorocznej FAMY. Ogólem jury w siedmiu miastach wybierało najlepszych kandydatów, którym przyznane zostały rekomendacje na 44 Międzynarodowy Kampus Artystyczny. Festwial odbędzie się w dniach 15-30 sierpnia, oczywiście w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 |  Następna Ostatnia