Niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Finał z Anną Marią Jopek i Piotrem Rachoniem

Rusza przedsprzedaż biletów na wyjątkowy koncert finałowy XVI Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe 2014, który odbędzie się 5 września. Annie Marii Jopek akompaniował będzie Piotr Rachoń.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Zagrał wirtuoz gry organowej

Kolejny festiwalowy wieczór organowy za nami. Wykonawcą piątkowego koncertu (15.08) był wybitny improwizator i wirtuoz gry organowej Tomasz Adam NOWAK z Niemiec, organista i kantor kościoła św. Lamberta w Munster, prof. gry organowej i improwizacji w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Westfalskiego Festiwalu Organowego.

czytaj więcej

Sobota w Scenie

Disco Terror is back

W sobotni wieczór zapraszamy na "dyskę" do Jazz Clubu Scena. Dajmy się sterroryzować DJ-owi ze Szczecina!

czytaj więcej

Kultura i sztuka

"Habitat”- artystyczna opowieść o micie „Domu”

W Świnoujskiej Galerii Sztuki Współczesnej, miejsce sztuki44, od 20 sierpnia będzie można oglądać ogólnopolską wystawę dotyczącą pojęcia Habitatu-Domu. W projekcie swoje prace pokaże liczne grono młodych polskich artystów, prezentujących: malarstwo, obiekty, tkaninę unikatową, instalację oraz video art.

czytaj więcej

Międzyzdroje

Nieznane oblicze Sławomira Mrożka

15 sierpnia 2014 roku o godzinie 16:00, z okazji pierwszej rocznicy śmierci Sławomira Mrożka, odbędzie się światowa premiera oraz uroczyste otwarcie wystawy fotografii Pawła Chary – fotografika oraz osobistego sekretarza pisarza. Zdjęcia, które będzie można zobaczyć pośród Alei Gwiazd w Międzyzdrojach, prezentują nieznane oblicze autora „Tanga” i rzucają nowe światło na kontrowersyjną postać wybitnego polskiego dramaturga. Wystawa prezentowana będzie m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Paryżu, Rzymie, Berlinie.

czytaj więcej

FAMA startuje w Scenie

Fairy Tale Show

FAMA i Jazz Club Scena. Czy może być ciekawszy sposób na spędzenie piątkowego wieczoru? Może, jeżeli towaryszy temu występ fantastycznej kapeli. A to wszystko czeka na Was już 15 sierpnia, właśnie w piątkowy wieczór.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Zagra wirtuoz, mistrz improwizacji organowych

Bez wątpienia będzie to mistrzowski koncert wybitnego organisty, ulubieńca publiczności, bo w świąteczny piątek 15 sierpnia, przy świnoujskich organach w kościele Chrystusa Króla zasiądzie prof. Tomasz Adam NOWAK – urodz. w Warszawie - absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina – dyplom z wyróżnieniem.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Śniadanie do łóżka

Podczas dzisiejszego sensu filmowego w ramach “Kina na leżakach” zobaczymy polską komedię romantyczną z 2010 roku “Śniadanie do łóżka”. Jak zawsze film będzie wyświetlony w Muszli Koncertowej. Początek projekcji o godzinie 22:15. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej

Kultura

Sacrum Non Profanum znów zagości w Świnoujściu

Już po raz kolejny miłośników muzyki czeka w Świnoujściu nie lada wydarzenie artystyczne, jakim jest kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Podczas tegorocznej festiwalowej odsłony rozbrzmiewać będą przede wszystkim dzieła Wojciecha Kilara.

czytaj więcej

Wydarzenia

Duch Grechuty

Takiego koncertu nie było tu chyba od poprzedniego stulecia. Nie dość, że dobór artystów sprawiał, że widownia sama składała ręce do oklasków, to otoczenie tego wydarzenia było wyjątkowe. Świnoujski amfiteatr od wczoraj nosi imię Marka Grechuty, a duch artysty unosił się nad zebranymi.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Niezapomniana, barwna muzyczna uczta

Nietypowo rozpoczął się kolejny piątkowy (08.08.) festiwalowy koncert. Lindsay DAVIDSON wchodząc do kościoła głównym wejściem i grając na dużych dudach powitał licznie przybyłą publiczność, która burzą braw przywitała wirtuoza ze Szkocji.

czytaj więcej

Kolejna mocna dawka muzyki w Scenie

Bass is Fundamental

Już dzisiaj (09.08) w Jazz Clubie Scena impreza z muzyką Liquid / Jungle / Reggae / Bass. Zagrają OlaH - PhD Sound (Szczecin) oraz Nullptr - Phd Sound (Szczecin).

czytaj więcej

Maleńczuk wraca do Świnoujścia

W klimatach dancingowych

We wtorek (12 sierpnia) na scenie świnoujskiego Amfiteatru zobaczymy Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing.

czytaj więcej

Pomoc dla Misji w Kenii

Charytatywnie i rodzinnie

Już w sobotę 9.08 w Kościele M.B. „Gwiazdy Morza” odbędzie się Musica Sacra - rodzinny koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Misji w Kenii.

czytaj więcej

Promenada

Chwaty zaśpiewają Grechutę

W tym tygodniu świnoujskie sceny zdominuje muzyka Marka Grechuty. Już dzisiaj, 7 sierpnia 2014 o godz. 20:00 w Muszli Koncertowej odbędzie się koncert „Nie dokazuj miła”. Piosenki z repertuaru Grechuty wykona chór „Chwaty”.

czytaj więcej

Kultura

Można jeszcze wygrać wejściówki na koncert Marka Grechuty

Bardzo szybko rozeszły się bezpłatne wejściówki na  Koncert „Ocalić od zapomnienia…” ,który uświetni uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imienia Marka Grechuty. Wystąpią: zespół Anawa z Karoliną Leszko i Grzegorzem Turnauem, Plateau z Małgorzatą Ostrowską i Krzysztofem Kiljańskim oraz laureaci Grechuta Festiwal Justyna Panfilewicz i zespół „Kefiry”.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Piękna muzyka baroku

W pierwszy sierpniowy, upalny piątkowy wieczór melomani licznie przybyli do kościoła pw. Chrystusa Króla i wysłuchali kolejnego koncertu XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych. Tym razem wykonawczyniami były panie – Małgorzata KLOREK – szczecińska organistka, kierownik artystyczny świnoujskiego Festiwalu i po raz pierwszy grająca w Świnoujściu, skrzypaczka Maria KAPUŚCIŃSKA z Niemiec, od 2010 roku pierwsza solistka Orkiestry „Salon Ensemble” w Petersburgu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 Następna Ostatnia