Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert Tomasza Zebury

Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny piątkowy (04.07.), pierwszy lipcowy koncert. W cyklu MUZYCZNE LATO przy organach z 1927 roku w kościele pw. Chrystusa Króla zasiądzie utalentowany młody organista Tomasz ZEBURA - urodzony w Warszawie w 1990 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Siostry Przybysz dały radę

To był wyjątkowy pierwszy weekend wakacji. Nie dość, że było chłodno, to jeszcze całą niedzielę padał deszcz. Na całe szczęście niedzielny koncert poprawił wszystkim obecnym humor.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Muzyka amerykańskich kompozytorów

W kolejnym festiwalowym koncercie (27.06) wystąpił (po raz pierwszy goszczący w Polsce) Derrick Ian MEADOR z USA, dwukrotny laureat I nagrody (1999 i 2003) konkursu organowego w Mississippi. Dyrektor muzyczny i organista kościoła First-Trinity w Laurel w stanie Mississippi. Rozpoczął koncert Introdukcją i passacagliąd-moll, najsłynniejszym utworem Maxa REGERA.

czytaj więcej

Koncert w Jazz Clubie Scena

Archeo & Night Marks Electric Trio

Po osiągnięciu wszystkiego, co było do osiągnięcia, oraz po wygraniu większości muzycznych nagród Paulina oraz Natalia Przybysz wracają na scenę, tym razem łącząc swoje talenty z supertriem Night Marks Electric Trio (Marek Pędziwiatr, Adam Kabaciński, Spisek Jednego).

czytaj więcej

Kino na leżakach

Amanci i złodzieje

Rusza druga edycja "Kina na leżakach", czyli bezpłatnych projekcji filmowych w nadmorskich miejscowościach. Letnią akcję rozpocznie Świnoujście. Komedię kryminalną "Podejrzani zakochani" będzie można zobaczyć w poniedziałek, 30 czerwca od godz. 22:15 przy muszli koncertowej.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

Disco Terror

Już w sobotę (28.06) kolejna edycja imprezy tanecznej, którą poprowadzi DJ Ri0t ze Szczecina.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Muzyka Wyspy w ms44

W piątkowy wieczór, 27 czerwca o godzinie 21.30, w Galerii Sztuki Współczesnej ms44, kolejny raz będzie można posłuchać muzycznego performance w wykonaniu Dariusza Ryżczaka.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Derrick Ian Meador w Świnoujściu

W najbliższy piątek (27.06) XVI Festiwal – Świnoujskie Wieczory Organowe po raz pierwszy gościć będzie organistę ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przy organach w kościele pw. Chrystusa Króla zasiądzie Derrick Ian MEADOR - absolwent Uniwersytetu im. Williama Carey w Hattiesburgu w roku 2007.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Vivaldi i muzyka romantyków

W miniony piątek (20.06) w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla, przy organach z 1927 r. zasiadł Piotr GRINHOLC – organista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, klasy organów prof. A. Chorosińskiego.

czytaj więcej

Powitanie lata

Słowianie u źródeł

Słowiańskie zwyczaje i obrządki, starodawne zabawy, fantastyczne kostiumy i mnóstwo polnych kwiatów. Plac Wolności zmienił się dzisiejszego popołudnia w klimatyczną słowiańską wioskę. A wszystko to dzięki O!środkowi Działań Teatralnych, który zaserwował mieszkańcom solidną dawkę wrażeń swoją akcją “Słowianie u źródeł”. Ale to jeszcze nie koniec na dziś.

czytaj więcej

Letnia Scena Eski

Dziewczyna z wyspy

W sobotę na scenie zobaczymy Ysię czyli Krysię Grygorcewicz, piosenkarkę, kompozytorkę i skrzypaczkę pochodzącą ze Świnoujścia. Kim jest dziewczyna, która odnalaza swoje miejsce w muzycznym szołbiznesie?

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert Piotra Grinholca

Przed nami w piątek - (20.06) kolejny koncert. Tym razem przy organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie organista - Piotr GRINHOLC – urodz. w 1966r. w Warszawie naukę gry na fortepianie rozpoczął mając pięć lat. W 1986 roku z wyróżnieniem ukończył Państwowe Liceum Muzyczne im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie organów prof. Marietty Kruzel.

czytaj więcej

Świnoujskie Wieczory Organowe

Zaczęło się od Bacha

Dzięki przypadkowemu odkryciu pięknego brzmienia prawie 90-letnich organów w kościele pw. Chrystusa Króla, przychylności ks. Kazimierza Sasadeusza, finansowemu wsparciu władz miasta i nielicznych sponsorów ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE na stałe wpisały się w kalendarz muzyczny miasta i dołączyły do grona renomowanych festiwali w Polsce.

czytaj więcej

Grupa Teatralna Ujście

Pomóż promować Świnoujście

Dzisiaj od godz 17:00 na Placu Wolności  nagrywany będzie spot promujący Świnoujście. Organizatorem akcji jest Grupa Teatralna Ujście. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Świnoujścia do udziału w inicjatywie.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Mixer by DJ Mistrz

Już dzisiaj (sobota 14.06) Jazz Club Scena zaprasza na imprezę w stylu funk / soul / disco / breakbeat / house / garage / elektro. Początek imprezy o godzinie 22.30.

czytaj więcej

Koncert

Kiua & Mogiua

Jutro (13.06) w Jazz Clubie Scena koncert młodych muzyków ze szczecińskiej formacji Kiua & Mogiua. Początek koncertu o godzinie 21.00.

czytaj więcej

Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert inauguracyjny

Już jutro (piątek 13.06), w kościele pw. Chrystusa Króla przy Pl. Kościelnym, miłośnicy muzyki będą spotykać się w tym wyjątkowym miejscu, by wsłuchać się w niepowtarzalne i piękne brzmienie zabytkowych organów z 1927 roku.

czytaj więcej

XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bursztynowa Nutka 2014

Ciężka całoroczna praca przyniosła laury całemu Świnoujściu!

Jesteśmy niezwykle dumni z podopiecznych Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu filia Warszów, którzy w ten weekend odnieśli szczególny sukces. W piątek 06.06 w Trzebiatowskim Centrum Kultury odbył się XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bursztynowa Nutka 2014 w którym udział wzięło ponad stu uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Wyjęci z Ujścia

Teatr współczesny na deskach Miejskiego Domu Kultury. Młodzi artyści ze Świnoujścia pokazali, że zasługujemy na offowy teatr z prawdziwego zdarzenia.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Teatr na chodniku

Nie masz pomysłu jak spędzić niedzielne popołudnie? Masz dość plaży, słońca i skwaru? Wpadnij na promenadę koło muszli koncertowej i popatrz na mistrzów teatru ulicznego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 |  Następna Ostatnia