Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Czas wolny

Można śmigać

Można już korzystać z nowego skateparku przy ul. Matejki. Co prawda trwają jeszcze prace wykończeniowe wokół obiektu, ale pierwsi śmiałkowie testują już beton. A wrażenia są pozytywne.

czytaj więcej

Wydarzenia

Będzie świetliście

W najbliższy piątek o godzinie 19.00 na świnoujskiej plaży (wejście od ul. Powstańców Śląskich) rozpocznie się wielkie iluminacyjne show. Najpierw zapłoną ogniska, potem wystąpią tancerze z teatru ognia, a na końcu w niebo poszybują fajerwerki.

czytaj więcej

Turystyka

Popularny znaczy bogaty?

Świnoujście znalazło się w czołówce miast, w których turyści zostawili najwięcej pieniędzy. Portal money.pl przedstawił raport dotyczący wysokości obrotów branży turystycznej w roku 2013. Nasze miasto zajęło 9 lokatę, tuż przed Wrocławiem.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wyróżnienie dla Marcina z GP 3

Marcin Sadowski, uczeń Gimnazjum Publicznego nr 3 w Świnoujściu, zdobył wyróżnienie w wojewódzkim konkursie literackim „Opowiadanie o Gryfie” organizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie w ramach obchodów „Roku Gryfa”. 

czytaj więcej

Wydrzany

Śmietnik za publiczne pieniądze

Ktoś regularnie podrzuca śmieci na ul. Grunwaldzkiej. Robi to wyjątkowo bezczelnie, bo tuż przy drodze, którą codziennie podróżują setki kierowców. Straż Miejska reaguje szybko, a śmieci są usuwane – na nasz koszt.

czytaj więcej

Transport publiczny

Bieliki tylko dla mieszkańców

Od 15 października z promów w centrum miasta będą mogli korzystać tylko i wyłącznie mieszkańcy Świnoujścia. Prezydent Miasta zdecydował się na wprowadzenie zmian w przepisach dotyczących przeprawy.

czytaj więcej

Tracimy tysiące euro na parkomatach

Nie ma silnych na gapowiczów

Niemieccy turyści, którzy nie zapłacą za postój w strefie płatnego parkowania mogą być teoretycznie pociągnięci do odpowiedzialności także w swoim kraju. Jednak w praktyce jest to kosztowny i czasochłonny proces.

czytaj więcej

Współpraca międzynarodowa

Cztery Zakątki w liceum

W minionym tygodniu po raz kolejny spotkali się uczestnicy programu „Cztery Zakątki”. Należy do niego młodzież z Rugii, Bornholmu, Południowej Szwecji oraz ze Świnoujścia. Jednak tym razem gospodarzem spotkania było Liceum Ogólnokształcące z Oddz. Int. im. Mieszka I.

czytaj więcej

Budżet obywatelski

Tylko 2 z 53

Wiemy już jakie propozycje w ramach budżetu obywatelskiego znalazły uznanie w oczach mieszkańców miasta. Będzie to kładka pieszo-rowerowa przy rondzie w Łunowie oraz rozwój programu „Morskie wychowanie młodzieży”.

czytaj więcej

Inwestycje

Kolejny krok dla pogłębienia toru wodnego

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wziął udział w zorganizowanej przez Urząd Morski w Szczecinie konferencji prasowej, która odbyła się w Czerwonym Ratuszu, w dniu 29.09.2014. Spotkanie poświęcone zostało strategicznej inwestycji dla przyszłości zachodniopomorskich portów, jaką jest modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin na Kanale Piastowskim i Mielińskim.

czytaj więcej

MOPR przybliża

Jak zastąpić rodzinę?

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu zaprasza na cykl spotkań, przybliżających mieszkańcom Świnoujścia ideę rodzicielstwa zastępczego, jako formy pomocy potrzebującym opieki i wychowania dzieciom.

czytaj więcej

Pierwsze kłody pod tunel

Przetarg zaskarżony

Umowa z firmą URS Sp. z o.o. na opracowanie programu funkcjonalno użytkowego budowy tunelu nie może zostać podpisana na początku października, tak jak planowało Miasto. Trzy firmy ubiegające się o wykonanie dokumentacji zakwestionowały wynik przetargu i zaskarżyły go do Krajowej Izby Odwoławczej.

czytaj więcej

Piknik intergracyjny po raz czwarty

Nie tylko dla sąsiadów

Mieszkańcy ulic Hołdu Pruskiego, Wyszyńskiego, Paderewskiego i Piłsudskiego w tegorocznej edycji pikniku intergracyjnego spotkali w Parku Chopina. Nowa lokalizacja imprezy zachęciła licznych niedzielnych spacerowiczów do przyłączenia się do zabawy.

czytaj więcej

Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców

Latawce poszybowały w niebo

Ta impreza już na stałe wpisała się w kalendarz jesiennych wydarzeń. IX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia przyciągnęły dzisiaj na plażę licznych sympatyków podniebnych lotów.

czytaj więcej

Niesieni wiatrem

Młodzież na falach i w przestworzach

Około 20 osób, członków i przyjaciół Aeroklubu Jeleniogórskiego w 4 dni pokonało na rowerach 540-kilometrową trasę z Jeleniej Góry do Świnoujścia. Peleton zabezpieczał samochód wiozący szybowiec PW-5, który jako atrakcja stanął dzisiaj na Placu Wolności. Miłośnicy lotnictwa przywieźli ze sobą także konkretną ofertę dla Świnoujścian.

czytaj więcej

Inwestycje

Pierwszy krok w stronę tunelu?

Na pokładzie promu Bielik podpisano pierwszy istotny dokument, dzięki któremu jest szansa na stałe połączenie między naszymi wyspami. Marszałek województwa dofinansuje prace projektowe nad powstaniem tunelu pod Świną.

czytaj więcej

Terminal LNG

Nowoczesne technologie w Świnoujściu

Uznana przez polski rząd za strategiczną inwestycja w terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu jest realizowana przy wykorzystaniu najnowocześniejszych dostępnych technologii. Jak podaje portal www.lng.edu.pl, przy wyborze konkretnych rozwiązań uwzględnione zostały nawet warunki klimatyczne panujące na północy Polski.

czytaj więcej

Prezydent ogłasza konkurs

Dzielnica nadmorska może być naszą prawdziwą perłą

„Kurort nadmorski Świnoujście – nowa wizja przestrzeni publicznej” to nazwa konkursu ogłoszonego przez prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza na koncepcję architektoniczno – urbanistyczną zagospodarowania terenów publicznych w dzielnicy nadmorskiej.

czytaj więcej

Warszów

Tiry znikną z Warszowa

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podjął decyzję o zamknięciu dla samochodów ciężarowych powyżej 10 ton niemal całej dzielnicy Warszów. Wszystko przez zniszczenia, które w infrastrukturze powodują tiry dojeżdżające do terminala zbożowego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 Następna Ostatnia