Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Karta Dużej Rodziny

A miało być tak pięknie...

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na 25% do 30% zniżki w PKP lub zrobić zakupy w sieci Alma z 5% rabatem. I... to w sumie na tyle. A miało być tak pięknie.

czytaj więcej

Zbieramy krew dla Polski - VII edycja

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie informuje, że w dniu 21 czerwca 2014 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Świnoujściu na parkingu supermarketu INTERMARCHE, ul. Legionów 4 odbędzie się akcja organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa ph. „Zbieramy KREW dla Polski”, na którą serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej

Młodzież filmy kręci

Zakochaj się w Świnoujściu

Mamy naprawdę uzdolnioną młodzież. Jak nie przegląd twórczości, to spektakl albo musical. Jakby tego było mało, to kręcą też filmy.

czytaj więcej

8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Ćwiczenia przeciwpożarowe w 8.FOW

Wybuch pożaru, konieczność ewakuacji żołnierzy i pracowników, zatrucie dymem oraz konieczność udzielenia pomocy lekarskiej – to wszystko to elementy scenariusza ćwiczebnego alarmu pożarowego, który odbył się we wtorek, 17 czerwca, w dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

czytaj więcej

Dzieci z SP nr 6 odwiedziły urząd

Z wizytą u Prezydenta

W dniu dzisiejszym Prezydenta Miasta odwiedzili uczniowie klasy II c Szkoły Podstawowej Nr 6. Dzieciom towarzyszyły wychowawczyni klasy pani Maryla Teryfter oraz Pani Aneta Żelazna.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Musical niczym z Broadway'u

Nie macie planów na dzisiejszy wieczór? Podpowiadamy – wybierzcie się do MDK na musical przygotowany przez uczniów Gimnazjum Publicznego nr 2. Naszym zdaniem naprawdę warto.

czytaj więcej

Bezpieczna szkoła i szpital z Polskim LNG

Ponad dwa tysiące uczniów ze 141 klas dziesięciu świnoujskich szkół dostało lekcję życia. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ratownicy medyczni z Fundacji Zawsze Bezpieczni przeszkolili ich z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Bezpieczne Miasto”, realizowanego w Świnoujściu przez spółkę Polskie LNG.

czytaj więcej

Dni Morza 2014

W długi weekend dodatkowe promy

W związku ze zbliżającym się świętem i Dniami Morza, samochody spoza Świnoujścia będą mogły korzystać z przeprawy promowej Warszów już w środę 18 czerwca od godziny 15.00 do godziny 4.00 w piątek 20 czerwca.

czytaj więcej

Kolejny popis wandali czy niedopilnowany pies?

Zniszczone drzewko na placu Wolności

Dzisiaj (wtorek) rano pracownicy firmy Patgardens ze Świnoujście, którzy opiekują się zielenią na placu Wolności, zauważyli, że jedno z młodych drzew ma zniszczoną korę. Uszkodzenia są na tyle poważne, że drzewa raczej nie da się uratować. Trzeba będzie je zastąpić nowym.

czytaj więcej

Edukacja

Przedszkola miejskie w wakacje

360 dzieci na lipiec i 315 na sierpień zgłosili rodzice do przedszkoli miejskich. Na tej podstawie ustalono ilość oddziałów przedszkolnych oraz placówki, które będą pełniły dyżury. Rodzice dzieci otrzymali już informacje na ten temat w swoich macierzystych przedszkolach.

czytaj więcej

Historia

Skarb z wydmy

Mimo, że mają ponad 70 lat są niemal w idealnym stanie. Podbijano nimi wojskowe asygnaty, rozkazy dzienne, książeczki wojskowe i dokumenty o nadaniu odznaczeń. Po rozbiciu jednostki, najprawdopodobniej tuż przed ewakuacją żołnierz który był za nie odpowiedzialny z dużą starannością każdą z nich zawinął w materiał i po włożeniu do metalowej skrzyneczki zakopał pod korzeniem sosny rosnącej tuż przy plaży. Do świnoujskiego muzeum trafiła bezcenna kolekcja pieczęci sztabowych jednego z pułków Kriegsmarine!

Mimo, że mają ponad 70 lat są niemal w idealnym stanie. Podbijano nimi wojskowe asygnaty, rozkazy dzienne, książeczki wojskowe i dokumenty o nadaniu odznaczeń. Po rozbiciu jednostki, najprawdopodobniej  tuż przed ewakuacją  żołnierz który był za nie odpowiedzialny z dużą starannością każdą z nich zawinął w materiał i po włożeniu do metalowej skrzyneczki zakopał pod korzeniem sosny rosnącej tuż przy plaży. Do świnoujskiego muzeum trafiła   bezcenna kolekcja pieczęci sztabowych jednego z pułków Kriegsmarine!

czytaj więcej

Wydarzenia

Odpustowa zabawa u Kozala

Parafia pw. błogosławionego Michała Kozala obchodzi w tym roku 25 lecie powstania. Dziś z kolei przypada dzień jej patrona. Z tej okazji parafianie bawili się na tradycyjnym festynie odpustowym.

czytaj więcej

PM nr 10 "Kolorowy Świat"

Pożegnanie z przedszkolem

I jak tu nie płakać, kiedy nasze dzieci tak wzruszająco mówią i śpiewają o rozstaniu? Łzy płynęły z oczu wielu rodzicom w czasie ostatniego przedstawienia „Muchomorków”. I nie tylko dlatego, że słowa wypowiadane przez nasze pociechy pobudzały emocje, ale przede wszystkim dlatego, że dzieci wystąpiły z pełną powagą i elegancją, same odczuwały ważność chwili pożegnania.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pożar drewnianego domu

Trzy jednostki straży pożarnej brały udział w gaszeniu pożaru opuszczonego, drewnianego domu u zbiegu ulic Krzywej, Mazowieckiej i Grunwaldzkiej. Nikt nie ucierpiał.

czytaj więcej

Inwestycje

Piracka przygoda

Jeszcze w tym miesiącu powinna rozpocząć się budowa strefy rekreacyjnej w dzielnicy Warszów. To wspólny projekt mieszkańców prawobrzeża i Polskiego LNG.

czytaj więcej

Alkomat dla każdego.

Piłeś - sprawdź czy możesz prowadzić!

Komenda Miejska Policji zamontowała w swojej siedzibie urządzenie do badania stanu trzeźwości. Niby nic wielkiego, ale z tego aparatu może skorzystać każdy, bez asysty stróża prawa. Wszystko w ramach akcji "Trzeźwy kierowca".

czytaj więcej

Mężczyznie grozi do 5 lat więzienia

Uciekał przed policjantami, bo miał narkotyki

Zatrzymany 24-latek i ponad 20 woreczków strunowych z amfetaminą i marihuaną to efekt działań świnoujskich policjantów. Mężczyzna próbował pozbyć się dowodów swojej winy, wyrzucając z samochodu torbę z narkotykami i uciekając przed radiowozem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, według ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nagroda za odwagę

Pracownik Żeglugi Świnoujskiej, który w poniedziałek rzucił się do kanału, żeby ratować tonącego mężczyznę, dostanie za swoją postawę nagrodę.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 Następna Ostatnia