Sobota, 24 lutego 2018r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Edukacja

Mieszko ma boisko

Liceum im. Mieszka I doczekało się oficjalnie nowego boiska. Po latach zdzierania kolan na betonowym placu teraz szkolna młodzież ma do dyspozycji wielofunkcyjny plac do ćwiczeń.

czytaj więcej

10. Forum Samorządowe

Świnoujście Liderem Rewitalizacji

W dniach 2 i 3 czerwca w Kołobrzegu odbywa się 10. Forum Samorządowe, nad którym Patronat Honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Tegoroczne Forum poświęcone jest dziesięcioleciu polskich samorządów w Unii Europejskiej - osiągnięciom i sukcesom, szansom, ale też wyzwaniom, jakie stawia przed Polską członkostwo w zjednoczonej Europie.

czytaj więcej

Ahlbeck

Polacy na "gościnnych występach"

Niemiecka policja przeprowadziła akcję, której scenariusz mógłby posłużyć za fragment dobrego kryminału. Niestety w roli głównej wystąpiło dwóch mieszkańców Świnoujścia.

czytaj więcej

Pijany, bez uprawnień pędził prawie 120 km/h

Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali do kontroli 38-letniego mężczyznę, który jechał ulicą Pomorską, przekraczając dozwoloną prędkość o prawie 50 km/h. Miał blisko promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

czytaj więcej

Budżet obywatelski

Kolejny etap - składanie wniosków

Można już składać wnioski z propozycjami do budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że takie wnioski z 40. podpisami poparcia mogą zgłaszać mieszkańcy, osoby czasowo zameldowane, które najpóźniej w dniu zgłoszenia ukończyły 16 lat.

czytaj więcej

31-latkowi grozi ponad 7 lat więzienia

Seryjny podpalacz w rękach policji

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę, który w miniony weekend podpalił dwa samochody i pojemnik na śmieci. 31-latek był wcześniej już skazany za przestępstwa przeciwko mieniu, grozi mu surowsza kara.

czytaj więcej

Opóźnienie na kolejnej miejskiej inwestycji.

Amfiteatr latem zamknięty?

Radio Szczecin podało dziś rano iście hiobową dla niektórych wiadomość, że w świnoujskim amfiteatrze, w lipcu może nie odbyć się żaden koncert, a miasto już zapowiedziało kary.

czytaj więcej

Kamminke

Idiota się nie po(d)pisał

Mieszkaniec Słupska w mało wyszukany sposób zaznaczył swoją obecność w pobliskiej miejscowości Kamminke. Przy okazji zniszczył tablicę informacyjną.

czytaj więcej

Naprawią uszkodzenia.

Znowu remont falochronu

Prawie pół miliona złotych będzie kosztowała naprawa falochronu centralnego. Rok temu uszkodził go islandzki kontenerowiec.

czytaj więcej

Czy w Świnoujściu będą powstawać nowoczesne okręty wojenne?

Quo Vadis stocznio?

Wyprzedaż większości terenu zakładu a następnie włączenie go do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Czy tak będzie wyglądać najbliższa przyszłość dawnej Morskiej Stoczni Remontowej?

czytaj więcej

Dzień Dziecka w Forcie Anioła

W niedzielne popołudnie setki dzieci wraz z rodzicami bawiły się na festynie rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez świnoujską Platformę Obywatelską.

czytaj więcej

Przedszkole Miejskie Nr 10 „Kolorowy Świat”

Słoneczny Piknik

Wydawało się, że zaplanowany coroczny Piknik Rodzinny w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”, się nie uda. Pogoda nas ostatnimi dniami nie rozpieszczała. Wczoraj 30.05.2014r. już od rana słońce rozjaśniło nastroje i poprawiło humor.

czytaj więcej

Biskup polowy Wojska Polskiego w Świnoujściu

W czwartek, 29 maja, z duszpasterską wizytą w Świnoujściu przebywał Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef GUZDEK. Podczas pobytu w Świnoujściu spotkał on się z kadrą dowódczą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz parafianami świnoujskiej Parafii Wojskowej.

czytaj więcej

Święto 12 Dywizjonu Trałowców

Dziesiątki bojowych operacji na Bałtyku oraz setki krajowych i międzynarodowych ćwiczeń w ramach NATO jak i Partnerstwa dla Pokoju, liderowanie okrętów polskich i zagranicznych oraz interwencje nurków - minerów to bilans działalności 12. Dywizjonu Trałowców w ostatnich latach. W niedzielę, 1 czerwca, jednostka obchodzi swoje święto – 49-lecie powstania.

czytaj więcej

Kultura

Karuzela (się) kręci

Od wczoraj trwa kolejna edycja Karuzeli Cooltury. Są debaty, spotkania autorskie oraz inne imprezy towarzyszące. Nic nie zauważyliście na mieście? I słusznie. Impreza odbywa się bowiem w Warszawie.

czytaj więcej

List od czytelnika

Warszowianie - cierpliwości!

Od kilku tygodni trwają prace przy przebudowie torowiska kolejowego na terenie Warszowa. Według niektórych „trwają” to zbyt duże słowo. Mało tego, ilość niedogodności z tym związanych narasta. Napisał do nas w tej sprawie pan Artur, mieszkaniec Świnoujścia.

czytaj więcej

Nowa atrakcja w dzielnicy nadmorskiej

Niezwykła figura z piasku powstaje na promenadzie

Od kilku dni tuż przy nowej promenadzie powstaje wielka rzeźba z piasku. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w najbliższą niedzielę 1 czerwca 2014 o godzinie 11.00. Na razie możemy tylko zdradzić, że rzeźba będzie przedstawiała jedną z postaci z baśni Braci Grimm.

czytaj więcej

Jeszcze o sesji i tunelu

Decyzja dopiero we wrześniu

Ten tydzień stoi pod znakiem nowych informacji dotyczących budowy tunelu. Kiedy we wtorek jeden z dzienników napisał, że jest gotowy sposób finansowania inwestycji, wydawało się, że to milowy krok ku stałej przeprawie między naszymi wyspami. Rzeczywistość nie jest jednak taka różowa.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 Następna Ostatnia