Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Dzielnica nadmorska

Parkują byle jak i byle gdzie

Straż miejska od początku wakacji wystawiła około 100 mandatów za złe parkowanie. I statystyka ta dotyczy wyłącznie dzielnicy nadmorskiej. Dowód na to, że strażnicy mają co robić widać na zdjęciu załączonym do tekstu. A może złe parkowanie to wynik małej ilości miejsc?

czytaj więcej

Warszów

Prawdziwa plaża na prawobrzeżu?

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, już w przyszłym roku, na warszowskiej plaży rozpocznie się budowa infrastruktury turystycznej z prawdziwego zdarzenia. Powstanie tu centrum ratownicze podobne do tego z lewobrzeżnej plaży, prysznice, toalety i lądowisko dla śmigłowców.

czytaj więcej

Wydarzenia

Parada motocykli i trójkołowców

W najbliższą sobotę 9 sierpnia 2014 r. w godz. 13.30 do 14.45 odbędzie się parada motocykli i trójkołowców, która przejedzie przez Świnoujście, a której organizatorem jest Stowarzyszenie Pommern-Triker z Niemiec.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Otwarty TT-LINE

10 sierpnia (niedziela) podczas Dnia Otwartego TT-LINE dwa promy Nils Dacke i Nils Dakuś zacumują w Świnoujściu przy nabrzeżu Władysława IV. Tylko w tym dniu będzie można zobaczyć prom m/s Nils Dacke w całej okazałości. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowana została zabawa na pokładzie statku Nils Dakuś.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna mina w morzu

Bombę głębinową znaleziono podczas prac przy poszerzaniu toru podejściowego do świnoujskiego portu. We wschodniej skarpie, koparka natrafiła w poniedziałek na 80kg ładunek. Teraz obiekt czeka na zabezpieczenie przez saperów z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

czytaj więcej

Konkurs Terra Flower Power 2014

Kwiaty, klomby i kwietniki

Jeżeli uważasz, że nasze miasto jest pięknie ukwiecone, kwiaty zadbane, a kwietniki dobrze wkomponowane w przestrzeń miejską, możesz oddać swój głos na Świnoujście w plebiscycie Terra Flower Power - Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce 2014.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bezpieczna Plaża na Warszowie

W ostatni weekend (02-03.08) w Świnoujściu w dzielnicy Warszów turyści i mieszkańcy Świnoujścia mieli okazję wziąć udział w imprezie zorganizowanej przez Polskie LNG i WOPR. W sobotę i w niedzielę na plaży zlokalizowanej w dzielnicy Warszów na wyspie Wolin w Świnoujściu odbywały się pokazy ratownictwa wodnego.

czytaj więcej

Gryzący problem

Rżną ile wlezie

Kto? Komary oczywiście. Od kilkunastu dni mamy do czynienia z istną plagą tych małych, a jakże wrednych owadów. Mimo kilkuset złotych wydanych na ich zwalczanie, te mają się świetnie. I nie bardzo wiadomo co z tym teraz zrobić.

czytaj więcej

Sail Świnoujście 2014

Wystawa fotografii o tematyce morskiej

Już za niecałe dwa tygodnie do Świnoujścia zawiną żaglowce by wziąć udział w 6. edycji Sail Świnoujście! W programie imprezy są rejsy żaglowcami, pływające koncerty, ciekawy asortyment i sporo atrakcji w ramach tegorocznego jarmarku oraz specjalna strefa dla dzieci. Zaproszeniem na imprezę jest wystawa fotografii o tematyce morskiej, którą oglądać można od dziś (4.08) na promenadzie (na wysokości Muszli koncertowej).

czytaj więcej

Zdrowie

Bezpłatne badania mammograficzne

9 sierpnia br. mieszkanki Świnoujścia i okolic będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Specjalny mammobus pojawi się w miasteczku zdrowia organizowanym w ramach kampanii „Rak. To się leczy!” podczas pikniku „Złote Przeboje na wakacjach”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nawałnica pozbawiła nas prądu

Przez trzy godziny Świnoujście pozbawione było dopływu energii elektrycznej. Wszystko przez gwałtowną nawałnicę która przetoczyła się przez nasz region. Wiatr łamał drzewa i zrywał linie energetyczne. Zalanych zostało też wiele ulic w mieście. Kataklizm dotknął również Międzyzdroje.

czytaj więcej

1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie

W hołdzie bohaterom

Dokładnie o godzinie 17.00 na Placu Słowiańskim rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca 70 Rocznicę Powstania Warszawskiego. Warto pokreślić postawę mieszkańców naszego miasta, z których większość na tę chwilę przystanęła w ciszy, aby oddać hołd bohaterom powstańczego zrywu ludności stolicy.

czytaj więcej

Karsibór

Program wymiany bezodpływowych zbiorników na ścieki

W Karsiborze odbyło się spotkanie mieszkańców tej części miasta z przedstawicielami Zakładu Wodociągów i Kanalizacji na temat gospodarki ściekami. Głównym tematem była wymiana szamb na nowe, a przede wszystkim szczelne zbiorniki oraz sposób finansowania tej inwestycji. Temat dotyczy także właścicieli innych, choć nielicznych w mieście, posesji, które korzystają z takiego samego sposobu gromadzenia i odbioru domowych ścieków.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne utonięcie na plaży

Chwile przed 10 rano ratownik na łódce udający się na stanowisko zauważył w wodzie ciało. Mężczyzna unosił się twarzą w dół i nie dawał znaków życia. Natychmiast do akcji przystąpiło 9 ratowników. Mimo szybkiej akcji reanimacyjnej, użycia defibrylatora, mężczyzny nie udało się uratować.

czytaj więcej

Wydarzenia

Projekt „440 km po zmianę” startuje w Świnoujściu

Jutro na świnoujskiej plaży (w okolicach nowego, wschodniego falochronu, wyspa Wolin) rusza projekt "440 km po zmianę". Ta wyjątkowa akcja, zapoczątkowana dwa lata temu w naszym mieście, ma na celu wspieranie kobiet z niepełnosprawnością, aby w pełni uczestniczyły w życiu.

czytaj więcej

Miasto

Po co nam monitoring?

W maju tego roku Najwyższa Izba Kontroli opublikowała dość krytyczny raport na temat monitoringu wizyjnego w naszych miastach. Pod adresem samorządów, które głównie wykorzystują to narzędzie, posypało się kilka zastrzeżeń. Dostało się też ustawodawcy, m.in. za brak zapewnienia nadzoru nad systemami. A jak to wygląda u nas?

czytaj więcej

Karetka potrzebna od zaraz

Szpital ma Plan (?)

Wbrew oczekiwaniom i doniesieniom lokalnych mediów, trzeciej karetki raczej nie będzie, bo takiej możliwości nie przewiduje ani Plan Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego Województwa Zachodniopomorskiego, ani NFZ.

czytaj więcej

Inwestycje

Zdrojowa zbuduje „Radisson Blu Resort, Świnoujście”

W ubiegłym tygodniu Miasto wydało zgodę na budowę kolejnego obiektu w ramach powstającego kompleksu Baltic Park Molo. Pozwolenie na rozpoczęcie budowy obowiązuje od września tego roku, a pierwsi goście powinni tu zawitać w 2016 roku. Na wydmach przy końcu nowej promenady powstanie pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Świnoujściu, i to pod marką Radisson Blu Resort.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 Następna Ostatnia