Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG

Dofinansowanie za dobry pomysł

W ślad za powołaniem w ostatnim tygodniu czerwca br. Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG, ruszył pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie projektów na rzecz rozwoju Świnoujścia. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca września, a już w październiku Rada Funduszu wybierze najciekawsze inicjatywy, które otrzymają wsparcie.

czytaj więcej

8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Nowy dowódca 13. Dywizjonu Trałowców

Dzisiaj, 11 lipca, na terenie Portu Wojennego w Gdyni miała miejsce uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 13. Dywizjonu Trałowców. Dowodzenie jednostką objął komandor porucznik Piotr Sikora. Służbę na tym stanowisku zakończył natomiast komandor porucznik Krzysztof Rybak, który pełnił obowiązki dowódcy jednostki od października 2011 r.

czytaj więcej

Miasto

Sala ślubów w nowej odsłonie

Na przełomie września i października planowane jest zakończenie prac pomieszczeń adaptowanych na potrzeby sali ślubów w budynku przy ulicy Wyspiańskiego 35 c. W chwili obecnej wykonawca prac remontowo-budowlanych przygotowuje posadzki i ściany. 

czytaj więcej

Kultura i Sport

Imprezy towarzyszące Match Racing

Widowiskowym wyścigom żeglarzy podczas Mistrzostw Europy w Match Racingu będą towarzyszyły imprezy kulturalno – sportowe m.in. konkurs plastyczny dla najmłodszych
pt. „Terminal LNG w Świnoujściu”, program edukacyjny i symulator statku w namiocie Polskiego LNG, rejsy statkiem i regatowymi jachtami Skippi650, zajęcia z nordic walking i treningi biegowe.

czytaj więcej

Nadleśnictwo może zamknąć lasy

Płacimy za brudasów

Tak wyglądały okolice dawnego przejścia granicznego na końcu ul. Grunwaldzkiej. Sterta gruzu i innych śmieci rosła. Najpierw lekko na uboczu, a później przy samej ulicy. To tylko jedno z wielu dzikich wysypisk w mieście.

czytaj więcej

Turystyka

Zwiększ legalnie swoje dochody! Warto

Sezon letni to dla jednych czas wypoczynku, dla innych czas wytężonej pracy, dającej możliwość dodatkowego, zgodnego z prawem zarobku. Mieszkańcy regionu wypoczynkowego, nieprowadzący działalności gospodarczej, posiadający lokale mieszkalne lub nadwyżki powierzchni mieszkalnej, mogą wykorzystać fakt zamieszkiwania na terenie atrakcyjnym turystycznie i uzyskać dodatkowe przychody – legalnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Stocznia stanie na dwie godziny

Punktualnie o godzinie 11, połączone stocznie w Świnoujściu i Szczecinie rozpoczną dwugodzinny strajk ostrzegawczy. To kolejny krok związków zawodowych w walce o prawa pracowników.

czytaj więcej

8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Święto 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych

Wczoraj, we wtorek 8 lipca, 63. rocznicę powstania obchodził 2. Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych. Z okazji święta, na okrętach dywizjonu zacumowanych w świnoujskim Porcie Wojennym podniesiono wielką galę banderową.

czytaj więcej

Dzielnica nadmorska

Uważajcie pod nogi i koła

Ścieżka rowerowa w reprezentacyjnej części miasta powoli się sypie. Niestety, mogą przez to ucierpieć ludzie. Nasz czytelnik przysłał nam zdjęcie zniszczonego fragmentu przy ul. Uzdrowiskowej.

czytaj więcej

Edukacja

Miła wizyta na Basztowej

Podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Świnoujściu niespodziewanie odwiedził doktor Paweł Lubicz z serialu Klan, czyli prywatnie Tomasz Stockinger. Popularny aktor przebywał w naszym mieście na jedenastym już Morskim Turnieju Gwiazd w Tenisie Ziemnym.

czytaj więcej

Inwestycje

Będzie plac zabaw w Ognicy

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z Fundacją Muszkieterów, dzięki czemu, do końca sierpnia bieżącego roku w rozwijającej się dzielnicy miasta, jaką jest Ognica, powstanie nowoczesny i funkcjonalny plac zabaw dla dzieci.

czytaj więcej

Bezpieczny wypoczynek

Dmuchnij na plaży

Zabalowałeś wczoraj w Malibu? Leżysz teraz na plaży ale masz w perspektywie podróż samochodem? Nie jesteś pewien czy możesz wsiąść za kółko. No tak. Idź lepiej do bazy ratowników i sprawdź się alkomatem.

czytaj więcej

Nasza interwencja

Trzeba posprzątać w parku

Liście, gałęzie i inne rzeczy zatkały kanały odwadniające w Parku Zdrojowym. Wszystko zaczęło już gnić i śmierdzieć. W okolicy zrobiło się nieco nieprzyjemnie.

czytaj więcej

Ranking Wirtualnej Polski

Świnoujście znów na podium

Tym razem w zestawieniu Wirtualnej Polski. Wygrany w tym tygodniu ranking Onet.pl na najlepszą polską miejscowość wypoczynkową, Nadmorski Hit według tygodnika Fakt, wcześniej najlepsze polskie kąpielisko według Gazety Wyborczej, zostały dziś uzupełnione rankingiem Wirtualnej Polski na najbardziej oblegane nadbałtyckie kurorty.

czytaj więcej

Polskie LNG na Instagramie

#OdkryjTerminal!

Zobacz najdłuższy falochron w Europie i zajrzyj do wnętrza największego termosu w Polsce - zbiornika o pojemności 160 tys. metrów sześciennych! Odkryj jedną z najnowocześniejszych inwestycji w Polsce dzięki prostej aplikacji na Twoim smartfonie.

czytaj więcej

Ranking Onet.pl

Po raz piąty na najwyższym stopniu podium

Już szósty raz dziennikarze jednego z najpopularniejszych polskich portali internetowych Onet.pl przejechali całe polskie wybrzeże, by odpowiedzieć na pytanie - czy warto jechać nad Bałtyk? Gdzie znajdziemy najładniejsze z plaż, gdzie jest największy wybór kwater oraz noclegów i w końcu - czy nie zagrozi turystom nuda, gdy kapryśna pogoda pokrzyżuje plany spędzenia całego dnia na złotym piasku?

czytaj więcej

Co dalej z pchlim targiem?

Prezydent rozpatrzy petycję

Do urzędu wpłynęło pismo sprzedawców z pchlego targu w sprawie zwiększenia częstotliwości organizowania tej imprezy. Czy m.in. dla nich, Prezydent przedłuży czas na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 Następna Ostatnia