Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Policja prosi o pomoc

Poszukiwania zaginionego Mirosława Poważa

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą poszukiwania zaginionego 49-letniego MIROSŁAWA POWAŻA, który w dniu 23 maja 2014 r. około godz.17.40  wyjechał rowerem z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił do domu ani nie nawiązał żadnego kontaktu z bliskimi.

czytaj więcej

Polsko-Niemiecka inicjatywa.

Mali cyrkowcy zapraszają

Dzieci oraz młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świnoujściu biorą udział w trzydniowych warsztatach sztuki cyrkowej. Całość zwieńczy pokaz uczestników imprezy.

czytaj więcej

Uznam 2014 już za nami.

To był weekend!

VII Wystawa Motoryzacyjna za nami. Przez weekend, plac Wolności zapełnił się samochodami i wyjątkowo licznie odwiedzającymi minitargi mieszkańcami miasta.

czytaj więcej

Konkurs „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”

Boisko w nagrodę!

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Świnoujściu proszą o pomoc w wygraniu konkursu, w którym główną nagrodą jest nowe boisko.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Będzie wiało

Przez najbliższe dwa dni możemy spodziewać się silnego wiatru. Prędkość może dochodzić nawet do 100 km/h. Według prognozy sytuacja może potrwać do środowego wieczoru. Później pogoda zacznie się stabilizować a wiatr słabnąć. Jednak dopiero weekend może przynieść widoczną poprawę pogody.

czytaj więcej

Dzikie zwierzęta w świecie ludzi.

O dziku co w centrum mieszkał

Czy w parku przy ul. Chopina zamieszkał dzik? Nasi czytelnicy twierdzą, że to bardzo możliwe, od kilku dni zwierzę widywane jest po obu stronach zieleńca.

czytaj więcej

Kolejna akcja „majora bez nogi”.

Uwaga! Oszust!

Jeżeli natkniecie się na sympatycznego człowieka bez nogi, podającego się za weterana wojennego, obiecującego góry złota – uważajcie. W Świnoujściu pojawił się znany już w kraju oszust i wyłudzacz.

czytaj więcej

Niemcy zainteresowani Świnoujściem

Grupa byłych członków Parlamentu Krajowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego zwiedzała nasze miasto. Spotkali się też w zastępcą prezydenta Świnoujścia Joanną Agatowską. Niemieckich gości interesowały głównie nasza współpraca z niemieckim sąsiadem w zakresie edukacji, zdrowia, turystyki, ale nie tylko. W ostatnich miesiącach to już piąta taka grupa studyjna z Niemiec, która odwiedza Świnoujście.

czytaj więcej

Baltic Park Molo

Najbardziej zielone hotele w Polsce

Zdrojowa Invest, znana z odpowiedzialnego podejścia do ekologii, certyfikuje swoją flagową inwestycję w międzynarodowym systemie Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Baltic Park Molo w Świnoujściu będzie pierwszym kompleksem hotelowym w Polsce budowanym zgodnie z surowymi wytycznymi amerykańskiego certyfikatu.

czytaj więcej

Mężczyznie grozi do 5 lat więzienia

Pijany kierowca-recydywista w rowie

Świnoujscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 23-latka, który kierując bez uprawnień, wpadł samochodem do rowu. Mężczyzna był wcześniej skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

czytaj więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Platforma wygrywa

Wiemy już jak głosowali mieszkańcy naszego miasta we wczorajszych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wygrała Platforma Obywatelska, przed Prawem i Sprawiedliwością oraz Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

czytaj więcej

Juwenalia - Aktywny Senior 2014

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza mieszkańców na doroczne Juwenalia - "Aktywny Senior 2014r". Tym razem z powodu remontu Muszli Koncertowej impreza odbędzie się w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w dniu 31 maja 2014 w godzinach 12.00 - 16.00.

czytaj więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Rejs na pokładzie ORP Gniezno

Anna Kozieł zapłaciła za ten rejs 5000 złotych. Zapłaciła to złe słowo. Wygrała licytację podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel licytacji – możliwość rejsu jednym z okrętów Marynarki Wojennej RP.

czytaj więcej

Niemieccy dziennikarze z wizytą w świnoujskiej marinie

Świnoujski port jachtowy był jednym z punktów wizyty grupy niemieckich dziennikarzy w naszym województwie. W ciągu kilku dni odwiedzili w sumie sześć portów jachtowych leżących na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Wizyta odbyła się w ramach projektu "Marriage - lepsze zarządzanie mariną, konsolidacja sieci portów oraz marketing turystyki wodnej w obrębie Południowego Bałtyku".

czytaj więcej

Wejście na plażę później

Zmiana planów

Jedno z popularniejszych wejść na plażę jeszcze poczeka na gruntowną przebudowę. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom przed najbliższym sezonem zostanie jedynie utwardzona nawierzchnia.

czytaj więcej

Stała przeprawa - kolejny głos

Tunnel of Love

Dzisiejsza informacja na temat finansowania budowy tunelu pod Świną wzbudziła sporo emocji. Część z czytelników uważa, że to tylko przedwyborczy chwyt. Tymczasem głos w tej sprawie zabrała Poseł Ewa Żmuda-Trzebiatowska. Zapraszamy do lektury listu otwartego.

czytaj więcej

Kradzież na Basenie Północnym

Ukradł silnik z motorówki

Świnoujscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu koszalińskiego, który minionej nocy ukradł silnik z motorówki na Basenie Północnym. Policjanci odzyskali także skradziony silnik zaburtowy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawcy zostały przedstawione zarzuty, za popełniony czyn grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Nasz patronat

Uznam 2014 już jutro

Już jutro rozpoczyna się największa wystawa samochodowa na wyspach. Uznam 2014 to siódma już edycja tej imprezy. W nowym miejscu, na placu Wolności pokażą się wiodące firmy z branży motoryzacyjnej. W ostatniej chwili dołączy jeszcze jedna marka. Odwiedzający będą mogli obejrzeć najnowszy model Hondy CRV. Dziś zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi wystawcami.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 Następna Ostatnia