Środa, 17 października 2018r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Służba zdrowia

Ratownicy bez zarzutów, szpital z kontrolą NFZ

Oddział Pogotowia Ratunkowego w Świnoujściu zachował się prawidłowo, wynika z kontroli akcji ratowniczej przeprowadzonej na zlecenie Wicewojewody Zachodniopomorskiego po tragicznej śmierci turysty w dniu 23 lipca 2014 roku. Teraz NFZ sprawdzi czy świnoujski szpital miał prawo do odmowy przyjęcia dziecka z urazem nogi i skierowania go do szpitala w Szczecinie.

czytaj więcej

Sesja Rady Miasta

Radni biorą się za promy

Podczas interpelacji radnych, najczęściej przewijającym się tematem była kwestia promów. A dokładniej kolosalnych kolejek które miały ostatnio miejsce. Wręcz rewolucyjne zmiany proponuje radny Ryszard Teterycz.

czytaj więcej

Ranking portalu Czasnadmorze.pl

Świnoujście znowu najlepsze!

To już pewne. W Rankingu miejscowości nadmorskich 2014 prowadzonym przez portal Czasnadmorze.pl kolejny raz zwyciężyło Świnoujście, z miażdżącą przewagą nad Władysławowem i Mielnem.

czytaj więcej

Żegluga Świnoujska

Karsibór do remontu

Kolejny prom typu Karsibór przejdzie remont. Rozstrzygnięto właśnie przetarg na wykonanie modernizacji następnej jednostki. Koszt to prawie 15 mln. Prom do służby wróci jeszcze przed sezonem w 2015 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Chorzowianie lubią Świnoujście

Już po raz drugi kadra Szkoły Podstawowej Nr 29 z Chorzowa zaproponowała młodym Chorzowianom aktywny wypoczynek w Świnoujściu. 135 dzieci w wieku od 5 do 18 lat pod opieką nauczycieli zwiedzało na rowerach miasto i okolice. A że nie starczyło im czasu na poznanie wszystkich atrakcji Świnoujścia, już zapowiedzieli że wrócą tu w przyszłym roku.

czytaj więcej

Interwencje

Spokojnie, to tylko azbest

Od czwartku rozpoczęły się prace przy usuwaniu płyt zawierających azbest w budynku przy ul. Karsiborskiej 12. Mimo że wszędzie unosi się pył, praca w mieszczących się tu firmach trwa w najlepsze. Jedynie pracownicy firmy wykonującej remont zostali wyposażeni w stroje ochronne. Czy nie ma zagrożenia dla zdrowia pozostałych osób?

czytaj więcej

Wydarzenia

Nietrzeźwy spowodował kolizję

Blisko 2,7 promila alkoholu miał w organizmie kierowca, który wczoraj około godziny 20.00 na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Steyera w Świnoujściu spowodował kolizję. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Sprawca odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bezpieczne miasto - bezpieczna plaża

W przedłużony weekend (15-17.08), w Świnoujściu, podczas regat Sail Świnoujście turyści i mieszkańcy Świnoujścia mieli okazję wziąć udział w imprezie zorganizowanej przez Polskie LNG i WOPR. W piątek, sobotę i w niedzielę na Wybrzeżu Władysława IV w Świnoujściu - na wysokości Kapitanatu Portu - odbywały się pokazy ratownictwa wodnego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Policjanci po służbie uratowali tonące kajakarki

Gdy tylko zauważyli tonących ludzi, nie zastanawiając się nad niebezpieczeństwem, ruszyli w toń rzeki, aby ratować życie. Będący po służbie dzielnicowi st. sierż. Grzegorz Hnat i st. sierż. Piotr Radzięta wskoczyli do rzeki Drawy i wyciągnęli na brzeg tonące kajakarki.

czytaj więcej

WOPR

Nowe szaty ratowników

Od połowy sezonu ratownicy WOPR Świnoujście mają nowe stroje służbowe. Świetnie zaprojektowane polary nie odbiegają od standardów zachodnich. Co najważniejsze, ratownicy zapłacili za ubrania z własnej kieszeni.

czytaj więcej

Miasto

Duże kolejki na prom

Rozpoczęły się po weekendowe powroty do domu. Ci którzy chcą się wydostać z miasta samochodem muszą liczyć się ze sporymi korkami przed przeprawami promowymi. W centrum miasta, kolejka kończy się niemal przy dawnym zielonym rynku.

czytaj więcej

Warszów

Dzień Latarni

Bicie rekordy w biegu na szczyt latarni, zwiedzenia okrętu Marynarki Wojennej, koncerty zespołów szantowych i spotkanie z najmniejszym człowiekiem w Polsce. Chrzest morski, spotkanie z Królem Mórz i Oceanów i zabawy z piratami z Kołobrzegu. Już w niedzielę Latarnia Morska w Świnoujściu obchodzić będzie swoje święto! Musicie tam być!

czytaj więcej

Komunikacja

Rusza sprzedaż biletów miesięcznych

Od 1 września Komunikacja Autobusowa w Świnoujściu wprowadza bilety miesięczne. Już za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się ich przedsprzedaż. Firma podała już szczegółowy cennik oraz miejsca w których będzie można nabyć bilety. Akcja rozpocznie się 25 sierpnia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świętujemy dalej

Długi weekend w Świnoujściu dopiero się rozkręca. Co nas dziś czeka? Dalszy ciąg Sail Świnoujście, sportowa FAMA i koncert muzyki poważnej. Oczywiście nie zapominamy o kibicowaniu naszym sportowcom.

czytaj więcej

Budżet obywatelski.

Zaczynamy głosowanie

Od dziś 15. sierpnia do 15. września 2014 r. można głosować na jedną z 52 pozytywnie zaopiniowanych propozycji mieszkańców na co wydać 2 mln złotych z budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że każdy mieszkaniec może oddać jeden głos na jeden projekt. Lista projektów, na które można głosować oraz tych, które ze względów formalnych, nie przeszły weryfikacji, są dostępne na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl lub w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem www.bip.um.swinoujscie.pl.

czytaj więcej

Wydarzenia

Co za weekend, co za dzień!

Od dziś Świnoujście staje się stolicą Pomorza Zachodniego. Przynajmniej tą kulturalno-rozrywkową. Zlot żaglowców Sail Świnoujście, dwa festiwale artystyczne Wiatrak i FAMA, oraz festiwal muzyki poważnej. Mało? To zapraszamy również na koncert organowy i wystawę zdjęć o Sławomirze Mrożku. A swoje święto obchodzi dziś również Wojsko Polskie.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście w TOP 10

Świnoujście znalazło się w dziesiątce najpopularniejszych powiatów i miast na prawach powiatów, w których w ubiegłym roku turyści zostawili najwięcej pieniędzy. Według prestiżowego, finansowego portalu Money.pl sprzedano u nas ponad 1,4 mln noclegów. Średnio każdy turysta spędził w naszym mieście tydzień. Zdaniem portalu, turyści zostawili u nas około 2,2 miliarda złotych!

czytaj więcej

Inwestycje

3 mln dla Świnoujścia

Świnoujście otrzyma ponad 3 miliony złotych. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Pomogą w realizacji kolejnych 2 miejskich projektów. To inwestycje w poprawę infrastruktury komunikacyjnej i drogowej oraz dalszy rozwój e-usług na Pomorzu Zachodnim.

czytaj więcej

Zatrzymano Poszukiwanego listem gończym.

Podawał się za bliźniaka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali poszukiwanego listem gończym 29-latka, który chcąc uniknąć zatrzymania, podawał się za brata bliźniaka. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od dwóch lat.

czytaj więcej

Plaża

Zakaz odwołany

Na dziś saperzy z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża zaplanowali detonację bomby głębinowej znalezionej w miniony poniedziałek podczas prac przy utrzymaniu toru podejściowego do naszego portu. Z tego powodu, rano obowiązywał zakaz wchodzenia do morza.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 Następna Ostatnia