Środa, 17 października 2018r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Pchli targ przeniesiony

Już w najbliższą sobotę, 28 czerwca, odbędzie się kolejny w tym roku pchli targ. Ale uwaga, po raz pierwszy w nowej lokalizacji, przy targowisku miejskim na ulicy Kołłątaja.

czytaj więcej

Nasz patronat

Dziesięć w skali Beauforta

Najciekawiej zapowiadająca się impreza biegowa sezonu już za niewiele ponad 3 miesiące. Trwają zapisy do pierwszej edycji biegu uliczno - crossowego „Dziesięć w skali Beauforta”. Za 6 dni przestanie obowiązywać najniższa opłata wpisowego. Od 1 lipca za udział w biegu zamiast 20, zapłacimy 30 złotych.

czytaj więcej

Projektu edukacyjny „Miasta-Okręty”

Jubileusz Morskiego Turnieju

W sobotę, 21 czerwca, reprezentacje pięciu miast, których nazwy noszą okręty Marynarki Wojennej rywalizowały w Turnieju o "Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej RP". Turniej ten odbywa się co roku w ramach projektu edukacyjnego „Miasta-Okręty”. Tegorocznym zwycięzcą turnieju została reprezentacja Krakowa.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bohaterowie nagrodzeni

Mieszkaniec Lubania uhonorowany za bohaterską postawę. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz wysłał do rodzinnego miasta Damiana Komsy Świnoujskiego Srebrnego Dukata i list gratulacyjny.

czytaj więcej

Rankingu Miejscowości Nadmorskich

Głosujmy na Świnoujście

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami, startuje kolejna edycja Rankingu Miejscowości Nadmorskich organizowana przez portal www.czasnadmorze.pl . Dziesiątki tysięcy głosów w poprzednich edycjach, setki komentarzy i opinie turystów są niejednokrotnie wskazówką dla przy wyborze nadmorskiej miejscowości na zbliżające się wakacje.

czytaj więcej

Festyn na Prawobrzeżu

Zaproszenie na Dzień Rybaka

Lokalna Grupa Rybacka Zalew Szczeciński oraz Miejski Dom Kultury zapraszają w niedzielę (29.06) o godzinie 15.00 na Dzień Rybaka w Bazie Rybackiej im. Lechosława Goździka w Świnoujściu przy ul. Dworcowej.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Szalone lato bez tańca

Szykowaliście się na Festiwal Szalone Lato Tańca? Nic z tego. Zaledwie tydzień przed rozpoczęciem kolejnej edycji imprezy, organizatorzy go odwołali. Powód – brak porozumienia z miastem w sprawach organizacyjnych właśnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Flaga bez świadków ale po raz szósty

Od wczoraj nad świnoujską mariną żeglarską znów powiewa błękitna flaga. Bawiąc się podczas hucznych dni morza mogliście tego nie zauważyć. Zamiast wspólnego z publicznością wciągania flagi, odbyła się skromna uroczystość, tylko w obecności mediów.

czytaj więcej

O!środek Działań Teatralnych

Świnoujście zagra na słowiańską nutę

Wczoraj o godz. 12:51 Słońce wstąpiło w znak Raka i rozpoczęło się kalendarzowe lato, a wczorajsza noc była najkrótszą w tym roku. Słowianie świętowali wówczas Noc Kupały, w późniejszym okresie zwaną Nocą Świętojańską. O!środek Działań Teatralnych ma pomysł, jak twórczo i zabawnie powrócić do prasłowiańskich korzeni i zaprasza dzisiaj do zabawy w słowiańskim klimacie wszystkich chętnych.

czytaj więcej

Dni Morza 2014

Sobotnie atrakcje

Przed nami drugi dzień obchodów Dni Morza w świnoujskiej marinie. Wczoraj na scenie zobaczyliśmy Red Lips, Ewe Farną i zespół Golec uOrkiestra. Co czeka nas dzisiaj?

czytaj więcej

Karta Dużej Rodziny

A miało być tak pięknie...

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na 25% do 30% zniżki w PKP lub zrobić zakupy w sieci Alma z 5% rabatem. I... to w sumie na tyle. A miało być tak pięknie.

czytaj więcej

Zbieramy krew dla Polski - VII edycja

Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie informuje, że w dniu 21 czerwca 2014 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Świnoujściu na parkingu supermarketu INTERMARCHE, ul. Legionów 4 odbędzie się akcja organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa ph. „Zbieramy KREW dla Polski”, na którą serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej

Młodzież filmy kręci

Zakochaj się w Świnoujściu

Mamy naprawdę uzdolnioną młodzież. Jak nie przegląd twórczości, to spektakl albo musical. Jakby tego było mało, to kręcą też filmy.

czytaj więcej

8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Ćwiczenia przeciwpożarowe w 8.FOW

Wybuch pożaru, konieczność ewakuacji żołnierzy i pracowników, zatrucie dymem oraz konieczność udzielenia pomocy lekarskiej – to wszystko to elementy scenariusza ćwiczebnego alarmu pożarowego, który odbył się we wtorek, 17 czerwca, w dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

czytaj więcej

Dzieci z SP nr 6 odwiedziły urząd

Z wizytą u Prezydenta

W dniu dzisiejszym Prezydenta Miasta odwiedzili uczniowie klasy II c Szkoły Podstawowej Nr 6. Dzieciom towarzyszyły wychowawczyni klasy pani Maryla Teryfter oraz Pani Aneta Żelazna.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Musical niczym z Broadway'u

Nie macie planów na dzisiejszy wieczór? Podpowiadamy – wybierzcie się do MDK na musical przygotowany przez uczniów Gimnazjum Publicznego nr 2. Naszym zdaniem naprawdę warto.

czytaj więcej

Bezpieczna szkoła i szpital z Polskim LNG

Ponad dwa tysiące uczniów ze 141 klas dziesięciu świnoujskich szkół dostało lekcję życia. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ratownicy medyczni z Fundacji Zawsze Bezpieczni przeszkolili ich z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Bezpieczne Miasto”, realizowanego w Świnoujściu przez spółkę Polskie LNG.

czytaj więcej

Dni Morza 2014

W długi weekend dodatkowe promy

W związku ze zbliżającym się świętem i Dniami Morza, samochody spoza Świnoujścia będą mogły korzystać z przeprawy promowej Warszów już w środę 18 czerwca od godziny 15.00 do godziny 4.00 w piątek 20 czerwca.

czytaj więcej

Kolejny popis wandali czy niedopilnowany pies?

Zniszczone drzewko na placu Wolności

Dzisiaj (wtorek) rano pracownicy firmy Patgardens ze Świnoujście, którzy opiekują się zielenią na placu Wolności, zauważyli, że jedno z młodych drzew ma zniszczoną korę. Uszkodzenia są na tyle poważne, że drzewa raczej nie da się uratować. Trzeba będzie je zastąpić nowym.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 Następna Ostatnia