Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Budżet obywatelski.

Zaczynamy głosowanie

Od dziś 15. sierpnia do 15. września 2014 r. można głosować na jedną z 52 pozytywnie zaopiniowanych propozycji mieszkańców na co wydać 2 mln złotych z budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że każdy mieszkaniec może oddać jeden głos na jeden projekt. Lista projektów, na które można głosować oraz tych, które ze względów formalnych, nie przeszły weryfikacji, są dostępne na oficjalnej stronie internetowej miasta www.swinoujscie.pl lub w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem www.bip.um.swinoujscie.pl.

czytaj więcej

Wydarzenia

Co za weekend, co za dzień!

Od dziś Świnoujście staje się stolicą Pomorza Zachodniego. Przynajmniej tą kulturalno-rozrywkową. Zlot żaglowców Sail Świnoujście, dwa festiwale artystyczne Wiatrak i FAMA, oraz festiwal muzyki poważnej. Mało? To zapraszamy również na koncert organowy i wystawę zdjęć o Sławomirze Mrożku. A swoje święto obchodzi dziś również Wojsko Polskie.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście w TOP 10

Świnoujście znalazło się w dziesiątce najpopularniejszych powiatów i miast na prawach powiatów, w których w ubiegłym roku turyści zostawili najwięcej pieniędzy. Według prestiżowego, finansowego portalu Money.pl sprzedano u nas ponad 1,4 mln noclegów. Średnio każdy turysta spędził w naszym mieście tydzień. Zdaniem portalu, turyści zostawili u nas około 2,2 miliarda złotych!

czytaj więcej

Inwestycje

3 mln dla Świnoujścia

Świnoujście otrzyma ponad 3 miliony złotych. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Pomogą w realizacji kolejnych 2 miejskich projektów. To inwestycje w poprawę infrastruktury komunikacyjnej i drogowej oraz dalszy rozwój e-usług na Pomorzu Zachodnim.

czytaj więcej

Zatrzymano Poszukiwanego listem gończym.

Podawał się za bliźniaka

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali poszukiwanego listem gończym 29-latka, który chcąc uniknąć zatrzymania, podawał się za brata bliźniaka. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od dwóch lat.

czytaj więcej

Plaża

Zakaz odwołany

Na dziś saperzy z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża zaplanowali detonację bomby głębinowej znalezionej w miniony poniedziałek podczas prac przy utrzymaniu toru podejściowego do naszego portu. Z tego powodu, rano obowiązywał zakaz wchodzenia do morza.

czytaj więcej

Parada motocykli i trójkołowców

Ziemia zadrżała

Ponad setkę błyszczących motocykli, trójkołowców oraz nietypowych pojazdów mogli podziwiać dzisiaj popołudniu mieszkańcy Świnoujścia oraz turyści. Niemieccy miłośnicy dwu- i trójkołowych pojazdów wjechali do Świnoujścia przez granicę w Garz.

czytaj więcej

Bezpieczna plaża

Kąpielisko pod okiem policji

Funkcjonariusze policji wodnej mają wspólne patrole z ratownikami. Jednak mylił się ten kto myśli, że działalność policjantów ogranicza się do wystawiania mandatów za spożycie alkoholu. Funkcjonariusze stawiają na profilaktykę.

czytaj więcej

Dzielnica nadmorska

Parkują byle jak i byle gdzie

Straż miejska od początku wakacji wystawiła około 100 mandatów za złe parkowanie. I statystyka ta dotyczy wyłącznie dzielnicy nadmorskiej. Dowód na to, że strażnicy mają co robić widać na zdjęciu załączonym do tekstu. A może złe parkowanie to wynik małej ilości miejsc?

czytaj więcej

Warszów

Prawdziwa plaża na prawobrzeżu?

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, już w przyszłym roku, na warszowskiej plaży rozpocznie się budowa infrastruktury turystycznej z prawdziwego zdarzenia. Powstanie tu centrum ratownicze podobne do tego z lewobrzeżnej plaży, prysznice, toalety i lądowisko dla śmigłowców.

czytaj więcej

Wydarzenia

Parada motocykli i trójkołowców

W najbliższą sobotę 9 sierpnia 2014 r. w godz. 13.30 do 14.45 odbędzie się parada motocykli i trójkołowców, która przejedzie przez Świnoujście, a której organizatorem jest Stowarzyszenie Pommern-Triker z Niemiec.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Otwarty TT-LINE

10 sierpnia (niedziela) podczas Dnia Otwartego TT-LINE dwa promy Nils Dacke i Nils Dakuś zacumują w Świnoujściu przy nabrzeżu Władysława IV. Tylko w tym dniu będzie można zobaczyć prom m/s Nils Dacke w całej okazałości. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowana została zabawa na pokładzie statku Nils Dakuś.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna mina w morzu

Bombę głębinową znaleziono podczas prac przy poszerzaniu toru podejściowego do świnoujskiego portu. We wschodniej skarpie, koparka natrafiła w poniedziałek na 80kg ładunek. Teraz obiekt czeka na zabezpieczenie przez saperów z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

czytaj więcej

Konkurs Terra Flower Power 2014

Kwiaty, klomby i kwietniki

Jeżeli uważasz, że nasze miasto jest pięknie ukwiecone, kwiaty zadbane, a kwietniki dobrze wkomponowane w przestrzeń miejską, możesz oddać swój głos na Świnoujście w plebiscycie Terra Flower Power - Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce 2014.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bezpieczna Plaża na Warszowie

W ostatni weekend (02-03.08) w Świnoujściu w dzielnicy Warszów turyści i mieszkańcy Świnoujścia mieli okazję wziąć udział w imprezie zorganizowanej przez Polskie LNG i WOPR. W sobotę i w niedzielę na plaży zlokalizowanej w dzielnicy Warszów na wyspie Wolin w Świnoujściu odbywały się pokazy ratownictwa wodnego.

czytaj więcej

Gryzący problem

Rżną ile wlezie

Kto? Komary oczywiście. Od kilkunastu dni mamy do czynienia z istną plagą tych małych, a jakże wrednych owadów. Mimo kilkuset złotych wydanych na ich zwalczanie, te mają się świetnie. I nie bardzo wiadomo co z tym teraz zrobić.

czytaj więcej

Sail Świnoujście 2014

Wystawa fotografii o tematyce morskiej

Już za niecałe dwa tygodnie do Świnoujścia zawiną żaglowce by wziąć udział w 6. edycji Sail Świnoujście! W programie imprezy są rejsy żaglowcami, pływające koncerty, ciekawy asortyment i sporo atrakcji w ramach tegorocznego jarmarku oraz specjalna strefa dla dzieci. Zaproszeniem na imprezę jest wystawa fotografii o tematyce morskiej, którą oglądać można od dziś (4.08) na promenadzie (na wysokości Muszli koncertowej).

czytaj więcej

Zdrowie

Bezpłatne badania mammograficzne

9 sierpnia br. mieszkanki Świnoujścia i okolic będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Specjalny mammobus pojawi się w miasteczku zdrowia organizowanym w ramach kampanii „Rak. To się leczy!” podczas pikniku „Złote Przeboje na wakacjach”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nawałnica pozbawiła nas prądu

Przez trzy godziny Świnoujście pozbawione było dopływu energii elektrycznej. Wszystko przez gwałtowną nawałnicę która przetoczyła się przez nasz region. Wiatr łamał drzewa i zrywał linie energetyczne. Zalanych zostało też wiele ulic w mieście. Kataklizm dotknął również Międzyzdroje.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 Następna Ostatnia