Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Podsumowanie Targów Turystycznych Tourtec 2014

Świnoujska plaża w Jeleniej Górze

Niemal plażowa pogoda sprzyjała tegorocznej promocji Świnoujścia podczas XVI Międzynarodowych Targów Tourtec w Jeleniej Górze. Mini plaża jaka została zaaranżowana na jeleniogórskim rynku, a zwłaszcza miniatura kosza plażowego i świnoujski Wiatrak, przyciągały na stoisko miasta tłumy.

czytaj więcej

Nietypowe zdarzenie w centrum miasta

Pamiętajcie o hamulcach

Do nietypowego zdarzenia doszło dziś koło południa w centrum miasta. Ktoś zaparkował samochód na... środku przejścia dla pieszych.

czytaj więcej

Złamał przepisy o bezpieczeństwie imprez masowych

Pseudokibic usłyszał zarzuty

Świnoujscy kryminalni zatrzymali  mężczynę, który w czasie sobotniego meczu Floty Świnoujście ze Stomilem Olsztyn złamał prawo. 33-latek jest już po prokuratorskich zarzutach. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Żeglarski weekend

Dar Młodzieży w Świnoujściu!

W najbliższy weekend, tj. 16-18 maja, Świnoujście odwiedzi DAR MŁODZIEŻY, jeden z większych żaglowców na świecie, polska fregata szkoleniowa Akademii Morskiej w Gdyni.

czytaj więcej

47-latkowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności

Nietrzeźwy spowodował kolizję

47-letni kierowca odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

czytaj więcej

Rozstrzygnięcie przetargu jeszcze w tym tygodniu

Krakowianie zbudują skatepark?

Minął termin składania ofert na kolejny przetarg dotyczący przebudowy istniejącego przy ul. Matejki skateparku.

czytaj więcej

Już dziś debata o Unii Europejskiej.

Zapytaj o Unię Europejską

Zapraszamy na spotkanie przedwyborcze z kandydatami w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Debata odbędzie się już dziś, 12 maja o 18.30 w Galerii Art, przy Wojska Polskiego 1/1.

czytaj więcej

ZWiK zaczyna czyścić sieć

Od 11 maja 2014 roku Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu przystępuje do corocznego przed sezonem letnim płukania sieci wodociągowej w lewobrzeżnej części miasta.

czytaj więcej

XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec 2014

Julia była pierwsza, czyli nasi w Jeleniej Górze

Julia Jurczak (na zdjęciu) z rodzicami była pierwszą mieszkanką Jeleniej Góry, która zasiadła w plażowym koszu, przywiezionym wprost ze Świnoujścia. Kosz jest jednym z elementów naszego stoiska na XVI Międzynarodowych Targach Turystycznych Tourtec 2014, które właśnie trwają w Jeleniej Górze.

czytaj więcej

Szpital w trosce o zdrowie pacjentów?

Nowy szyld, stara witryna

Zadzwoniła do nas pani Agata, czytelniczka naszego portalu, która jest zaniepokojona, a nawet zbulwersowana polityką informacyjną Szpitala Miejskiego w Świnoujściu.

czytaj więcej

Eurowybory 2014

Debata z kandydatami do Parlamentu UE

12 maja odbędzie się spotkanie z kandydatami do Europarlamentu, startującymi z regionu wyborczego Zachodniego Pomorza i Lubuskiego. Podczas debaty organizatorzy zapoznają zebranych z rolą i znaczeniem Parlamentu Europejskiego dla krajów Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Koncert w MDK

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury odbył się niezwykły koncert z okazji przypadającego w tym miesiącu Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkoli numer 11 i 5, Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, przedszkola specjalnego „Jeżyk” oraz podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Świnoujściu.

czytaj więcej

Kto obejmie schronisko dla zwierząt?

Nie czekają na decyzję sądu

Czy otwarty konkurs na opiekuna schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu ogłoszony właśnie przez Miasto, oznacza koniec problemów ze schroniskiem? Umowa na prowadzenie tego obiektu obowiązywać ma od 1 czerwca 2014r. do 31 maja 2015 r. Władze Świnoujścia przeznaczyły na ten cel dotację w wysokości 240 tys. zł.

czytaj więcej

Przedszkolaki z wizytą w SP Nr 1

„Mała Akademia Sztuki”

We wrześniu najstarsze dzieci opuszczą przedszkole i rozpoczną naukę w szkole. „Muchomorki” z Przedszkola Miejskiego nr 10 „Kolorowy Świat” kochają swoje przedszkole, ale z niecierpliwością i ogromnym zainteresowaniem czekają na ten wrześniowy dzień.

czytaj więcej

Przytór

Rusza budowa ośrodka żeglarskiego

Spółka R.W.G. ze Szczecina będzie wykonawcą I etapu budowy szkolnego ośrodka żeglarskiego w Przytorze. W przetargu startowało 5. oferentów ze Szczecina, Świnoujścia, Goleniowa i Miękowa. Zwycięzca zaoferował najniższą cenę – 2 mln 96 tys. złotych. Najwyższa oferta opiewała na 3 mln 273 tys. złotych.

czytaj więcej

Pod patronatem scie24.pl

Targi Pracy "Sezonowa rekrutacja"

Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świnoujściu  informuje iż w dniu 09 maja 2014r. od godziny 13.00 przy ul. Matejki 11 w Świnoujściu organizowane są targi pracy pod hasłem „SEZONOWA REKRUTACJA” pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście Pana Janusza Żmurkiewicza.  Planowane przedsięwzięcie będzie zorganizowanie na zewnątrz.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 Następna Ostatnia