Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Ekologia

W Intermarche naładujesz samochód!

Pierwsza w regionie bezpłatna stacja do ładowania samochodów elektrycznych stanie na parkingu przed sklepem Intermarche w Świnoujściu. Urządzenie będzie dostępne 7 dni w tygodniu. Pierwszy samochód zostanie naładowany w najbliższy piątek (6.06) o godzinie 18.00, podczas uroczystego otwarcia stacji.

czytaj więcej

Turystyka i wypoczynek

Po raz 9 i 6 z Błękitną Flagą

Świnoujska plaża na wyspie Uznam jako jedyna w Polsce po raz 9 z rzędu, otrzymała międzynarodowe wyróżnienie Błękitnej Flagi. Po raz 6 w tym sezonie taka sama flaga powiewać będzie również na naszej nowoczesnej marinie w Basenie Północnym

czytaj więcej

Turystyka

Więcej rowerów do wypożyczenia

Dwie nowe stacje dokujące na rowery pojawią się na terenie Świnoujścia. Jedna znajdzie swoje miejsce na pl. Wolności, druga przy przystani promowej w centrum miasta.

czytaj więcej

Kolejny wyczyn wandali.

Nie lubi braci Grimm?

W nocy z wtorku na środę kolejny geniusz dał swój popis. Tym razem „ofiarą” wandali została piaskowa rzeźba przy przy promenadzie.

czytaj więcej

Spędź aktywnie weekend ze Świnoujską Organizacją Turystyczną

Wycieczki po ciekawych zakątkach Świnoujścia, zwiedzanie Podziemnego Miasta, 3,5-kilometrowy bieg, rabat do wypożyczalni rowerów i atrakcyjne nagrody – tak zapowiadają się trzy dni przygotowane przez Świnoujską Organizację Turystyczną. Mamy dla Was bardzo ciekawe propozycje spędzenia najbliższego weekendu. Nie warto siedzieć w domu.

czytaj więcej

Kolejne kłopoty na budowie gazoportu.

Rumuni strajkują

Około pięćdziesięciu pracowników pochodzących z Rumunii, rozpoczęło protest przed bramą budowy terminalu gazowego. Powód – brak wypłat.

czytaj więcej

Nauka

Młodzież kontra fizycy

Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I zaprasza na otwarty wykład z fizyki „Odkrywamy smak fizyki” zorganizowany przez Ewę Pater, nauczyciela tego przedmiotu. Wezmą w nim udział profesorowie Polskiego Towarzystwa Fizycznego ze Szczecina, którym młodzi ludzie będą mogli zadawać pytania dotyczące fizyki i nauk pokrewnych.

czytaj więcej

Inwestycje miejskie

Opóźnienie za opóźnieniem

Od wczoraj liceum im. Mieszka I ma nowe boisko. Chociaż obiekt wygląda i sprawuje się świetnie, to jednak został oddany do użytku 9 miesięcy po terminie. To nie jedyny przypadek sporych opóźnień na naszych inwestycjach.

czytaj więcej

Ahlbeck/Pommelen

Znowu „nasi w akcji”

Co za dzień. Rano informowaliśmy o dwóch świnoujścianach którzy włamali się do domu w Ahlbeck. Teraz niemiecka policja zatrzymała dwóch złodziei rowerów i jednego amatora cudzych samochodów.

czytaj więcej

Edukacja

Mieszko ma boisko

Liceum im. Mieszka I doczekało się oficjalnie nowego boiska. Po latach zdzierania kolan na betonowym placu teraz szkolna młodzież ma do dyspozycji wielofunkcyjny plac do ćwiczeń.

czytaj więcej

10. Forum Samorządowe

Świnoujście Liderem Rewitalizacji

W dniach 2 i 3 czerwca w Kołobrzegu odbywa się 10. Forum Samorządowe, nad którym Patronat Honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Tegoroczne Forum poświęcone jest dziesięcioleciu polskich samorządów w Unii Europejskiej - osiągnięciom i sukcesom, szansom, ale też wyzwaniom, jakie stawia przed Polską członkostwo w zjednoczonej Europie.

czytaj więcej

Ahlbeck

Polacy na "gościnnych występach"

Niemiecka policja przeprowadziła akcję, której scenariusz mógłby posłużyć za fragment dobrego kryminału. Niestety w roli głównej wystąpiło dwóch mieszkańców Świnoujścia.

czytaj więcej

Pijany, bez uprawnień pędził prawie 120 km/h

Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali do kontroli 38-letniego mężczyznę, który jechał ulicą Pomorską, przekraczając dozwoloną prędkość o prawie 50 km/h. Miał blisko promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

czytaj więcej

Budżet obywatelski

Kolejny etap - składanie wniosków

Można już składać wnioski z propozycjami do budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że takie wnioski z 40. podpisami poparcia mogą zgłaszać mieszkańcy, osoby czasowo zameldowane, które najpóźniej w dniu zgłoszenia ukończyły 16 lat.

czytaj więcej

31-latkowi grozi ponad 7 lat więzienia

Seryjny podpalacz w rękach policji

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali mężczyznę, który w miniony weekend podpalił dwa samochody i pojemnik na śmieci. 31-latek był wcześniej już skazany za przestępstwa przeciwko mieniu, grozi mu surowsza kara.

czytaj więcej

Opóźnienie na kolejnej miejskiej inwestycji.

Amfiteatr latem zamknięty?

Radio Szczecin podało dziś rano iście hiobową dla niektórych wiadomość, że w świnoujskim amfiteatrze, w lipcu może nie odbyć się żaden koncert, a miasto już zapowiedziało kary.

czytaj więcej

Kamminke

Idiota się nie po(d)pisał

Mieszkaniec Słupska w mało wyszukany sposób zaznaczył swoją obecność w pobliskiej miejscowości Kamminke. Przy okazji zniszczył tablicę informacyjną.

czytaj więcej

Naprawią uszkodzenia.

Znowu remont falochronu

Prawie pół miliona złotych będzie kosztowała naprawa falochronu centralnego. Rok temu uszkodził go islandzki kontenerowiec.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 145 | 146 | 147 | 148 | 149 | 150 Następna Ostatnia