Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Spotkania konsultacyjne z mieszkańcami

Wszyscy decydujmy o przyszłości Świnoujścia

Trwają konsultacje społeczne na temat Wieloletnich Strategicznych Programów Operacyjnych na lata 2014 – 2020. Co to takiego? Najkrócej mówiąc, jest to spis najważniejszych zadań z różnych dziedzin, społecznych, gospodarzczych, promocyjnych, które miasto zamierza zrealizować we wspomnianym okresie. Będą one miały wpływ na rozwój naszego miasta przez najbliższe sześć lat, a więc i na to, jak nam wszystkim będzie się żyło w Świnoujściu.

czytaj więcej

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie

Czy dzieci kochają Świnoujście?

O tym, że Świnoujście jest lubiane przez rodziny z dziećmi wiadomo nie od dziś. Najwyższy czas to pokazać i zaznaczyć na wirtualnej mapie wakacyjnych wspomnień, a przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody.

czytaj więcej

Z zarządcami nieruchomości o gospodarce odpadami komunalnymi

W lipcu minie rok od chwili wprowadzenia w całym kraju nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi. W grudniu tego roku kończy się też umowa z dotychczasowym odbiorcą smieci, czyli firmą „Remondis”. To dobry czas na podsumowanie dotychczas obowiązujących zapisów i przygotowanie do wprowadzenia ewentualnych zmian w odbiorze odpadów od mieszkańców miasta.

czytaj więcej

Uznam 2014

Przygotowania na ostatniej prostej

Już tylko cztery dni dzielą nas od wystawy samochodowej Uznam 2014. Siódma edycja zapowiada się wyjątkowo, chociażby ze względu na nowe miejsce ekspozycji. Emocje sięgają zenitu.

czytaj więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieży z GP2

Z wizytą u przyjaciół z Niemiec

W dniach 04.05 – 10.05.2014 uczniowie z klasy 2a, 2b, 3a pod opieką p. Lilli Panfiluk i p. Katarzyny Białowąs uczestniczyli w wizycie w naszej szkole partnerskiej Zinzendorfschule w Tossens, Niemcy, w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży.

czytaj więcej

Biblioteka zaprasza.

O Baczyńskim i Korczaku

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na dwa wykłady o wybitnych literatach – Januszu Korczaku i Krzysztofie Kamilu Baczyńskim.

czytaj więcej

Uczniowie kontra żołnierze

Symultana Szachowa w Klubie 8 FOW

W piątek, 16 maja, w Klubie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyła się III Symultana Szachowa o puchar dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. W przedsięwzięciu zorganizowanym przez Klub wzięli udział reprezentanci jednostek flotylli oraz uczniowie świnoujskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP.

czytaj więcej

28-latek trafił do aresztu

Znali tylko imię złodzieja

Kilku godzin potrzebowali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, aby w ich rękach znalazł się sprawca kradzieży laptopa i tabletu oraz część skradzionego przez niego sprzętu. 28-letniemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

czytaj więcej

Co dalej z kanalizacją na prawobrzeżu?

Śmierdząca sprawa

Miasto podjęło próbę rozwiązania problemu braku kanalizacji w dzielnicy Karsibórz. Zaczęto od... kontroli miejscowych szamb. Efekty są niepokojące.

czytaj więcej

Okradła koleżankę na dyskotece

Przyjemne, towarzyskie spotkanie koleżanek w lokalu zakończyło się zaginięciem z torebki jednej z kobiet telefonu komórkowego. Policjanci odnaleźli skradziony aparat w mieszkaniu 25-letniej mieszkanki Świnoujścia. Teraz sprawczyni za swój czyn odpowie przed sądem.

czytaj więcej

Rekordzista miał 3,3 promila!

Kolejni pijani kierowcy w rękach policji

Dzięki pracy świnoujskich policjantów wyeliminowano z polskich dróg dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy w miniony weekend mimo wypitego alkoholu, zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Niechlubny rekordzista miał w organizmie blisko 3,3 promila.

czytaj więcej

Ranking klubu podróżniczego Travelist

Świnoujska plaża najlepsza!

Świnoujska plaża nie ma sobie równej na polskim wybrzeżu. Potwierdził to kolejny ranking na najlepsze polskie plaże, tym razem klubu podróżniczego Travelist opublikowany na portalu Gazety Wyborczej www.podroze.gazeta.pl. Za nami uplasowały się Ustka, Łeba, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Hel i Sopot.

czytaj więcej

Przerwa w dostawie ciepłej wody

PEC się konserwuje

Tym którzy rano nie mogli się umyć w ciepłej wodzie przypominamy, że Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma właśnie planowaną przerwę technologiczną.

czytaj więcej

Lewobrzeże w cenie

Drogo, drożej i najdrożej

Czy łatwo w lewobrzeżnej części Świnoujścia kupić działkę budowlaną pod wymarzony dom? Jeszcze kilka lat temu wydawało się to bardzo trudne. Teraz to tylko kwestia pieniędzy, naprawdę sporych.

czytaj więcej

Gryfia remontuje Kopernika

Zadokował w Szczecinie

MF „Kopernik”, prom pasażersko-samochodowo-kolejowy typu RORO, którego operatorem jest spółka Unity Line, trafił na 10 dni do doku Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A. w Szczecinie.

czytaj więcej

Tunel zwróci się po 25 latach - przekonuje Robert Karelus

Nasza droga przeprawa

W rozmowie z portalem RynekInfrastruktury.pl rzecznik UM Świnoujścia przytacza poważne argumenty za budową tunelu pod Świną. - Jego utrzymanie kosztowałoby miasto około 5 mln zł rocznie. To dwukrotnie mniej niż obecnie miasto dokłada do kursowania promów i sześciokrotnie mniej niż w sumie kosztuje kursowanie promów. Nie wspominając o ich remontach – stwierdził Robert Karelus.

czytaj więcej

Współpraca transgraniczna.

Zacieranie granic

Gmina Świnoujście oraz powiat Pomorze Przednie-Greifswald podpisały porozumienie o wzajemnej współpracy. Uroczystość odbyła się w miniony czwartek.

czytaj więcej

Budżet miasta 2015

Możesz wydać 2 mln

W projekcie przyszłorocznego budżetu znajdzie się kwota na tzw. budżet obywatelski. Wystarczy przygotować projekt i zebrać czterdzieści podpisów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 Następna Ostatnia