Poniedziałek, 18 marca 2019r.

Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Przyspiesza budowa terminala gazowego

Budują z zapałem i energią

Dobre wiadomości z budowy terminalu LNG w Świnoujściu. Kilka dni temu Enea Operator włączyła zasilanie stacji energetycznej 110 kV, która dostarczy energię elektryczną na budowie Gazoportu, umożliwiając rozruch urządzeń technologicznych, a w przyszłości zapewni odpowiednią moc potrzebną do działania terminalu.

czytaj więcej

Miasto próbuje rozwiązać problem braku miejsc na pochówki.

Nowy cmentarz za 8 milionów

Jeszcze w tym roku ruszą prace związane z budową nowej część cmentarza komunalnego. W ramach projektu powstanie około 7000 miejsc na pochówki oraz kaplica cmentarna.

czytaj więcej

Aż pięciu pijanych kierowców ujęto podczas weekendu.

Jechali na "podwójnym gazie"

Podczas minionego weekendu świnoujscy policjanci zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi im utrata prawa jazdy oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Kierowcy narzekają na dziury na osiedlu Zachodnim.

Grunwaldzka się sypie

Dziury, łaty, wystające betonowe płyty. Tak w tej chwili wygląda fragment ul. Grunwaldzkiej, między ul. Nowokarsiborską i ul. Wielkopolską. Od lat po zimie droga przedstawia sobą obraz nędzy i rozpaczy. Czy doczekamy się wreszcie remontu?

czytaj więcej

Czy przy ul. Gdyńskiej powstanie kompleks sportowy?

Basen na miarę potrzeb

Basen, hala sportowa i podziemny parking? A może tylko basen z dużym parkingiem? Takie pomysły biorą pod uwagę władze miasta przy projektowaniu nowej pływalni miejskiej. Potencjalny koszt takiej inwestycji będzie się wahał między 17 a 21 mln złotych.

czytaj więcej

Kolejny złodziej ujęty przez policję.

Ukradł kamerę, która go zarejestrowała

Policjanci zatrzymali 27-latka, który ukradł kamerę monitoringu zamontowaną w podziemnym garażu kamienicy. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy, nie pomyślał o tym, że przestępstwo zarejestrowało skradzione urządzenie.

czytaj więcej

Nietypowa kradzież.

Spodobał mu się dziecięcy wózek

Najbliższe 5 lat za kratkami może spędzić 23-letni mieszkaniec Świnoujścia, który wczoraj został zatrzymany w związku z kradzieżą wózka dziecięcego o wartości blisko 600 zł. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów kilka minut po tym, jak personel sklepu z akcesoriami dziecięcymi powiadomił świnoujską policję o zuchwałej kradzieży. Sprawcy dziś zostanie przedstawiony zarzut. 

czytaj więcej

Na prawobrzeżu powstanie nowe boisko

Wczoraj klepisko, jutro boisko

Kwestia powstania boiska na prawobrzeżu nie może być sprowadzana tylko do roli treningowego placu dla Floty Świnoujście. To przede wszystkim miejsce rekreacji dla miejscowej społeczności.

czytaj więcej

Uczennice ze Świnoujścia najlepsze w województwie

Licealistki podbiły Szczecin

W połowie marca br. odbył się w Szczecinie XV Wojewódzki Konkurs Biologiczny dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Wzięły w nim udział uczennice LO z Oddz. Int. im. Mieszka I: Dominika Kurzawa, Agnieszka Muth i Dominika Koss, które w klasyfikacji drużynowej zajęły pierwsze miejsce, pokonując nawet II i V LO w Szczecinie.

czytaj więcej

Kolejna inicjatywa w "ogólniaku".

Artystycznie w Mieszku

W dniach od 24 do 27 marca 2014 roku, w Liceum im. Mieszka I, po raz czternasty odbyły się szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

czytaj więcej

Zmiana warty w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

Kontradmirał Jarosław Zygmunt nowym dowódcą 8 FOW

Były dowódca ORP Świnoujście zostanie dziś po południu nowym dowódcą 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał Jarosław Zygmunt do końca ubiegłego roku był zastępcą Szefa Sztabu Marynarki Wojennej.

czytaj więcej

Problemy właścicieli psów

Śmierdzący problem?

Czy właściciele psów łamią prawo wyrzucając psie kupy do publicznych śmietników? Co zrobić kiedy w pobliżu nie na specjalnego pojemnika na odchody? Czy miasto interesuje się tym problemem?

czytaj więcej

Seryjny złodziej rowerów zatrzymany

40-latek kradł rowery

Świnoujscy policjanci zatrzymali 40-latka, który odpowie przed sądem za szereg kradzieży. Łupem mężczyzny padały same markowe jednoślady, które następnie sprzedawał przypadkowym osobom po bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa  grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości

Licealiści przyglądali się pracy urzędników

- Trudno w tej chwili powiedzieć, czy ktoś z nas będzie w przyszłości pracował w urzędzie miasta, ale ten dzisiejszy dzień to dla nas kolejne doświadczenie. Pewnie nie raz będziemy załatwiali coś w urzędzie; będziemy już wiedzieli, co, gdzie i jak – mówili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I, którzy w ramach 11. Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości mieli dziś praktyki w świnoujskim urzędzie. W ich trakcie spotkali się również z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem.

czytaj więcej

Dni Pracodawców

Szukasz pracowników? Jesteś otwarty na nowe metody poszukiwania osób do pracy? Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świnoujściu będzie reprezentować świnoujski rynek pracy podczas „DNI PRACODAWCÓW”.

czytaj więcej

Zabytkowy kościół udostępniony do zwiedzania

Od kwietnia tego roku ponownie został udostępniony do zwiedzania kościół w Karsiborzu. W okresie od kwietnia do października świątynię można zwiedzać we wtorki, środy i czwartki, w godzinach 12.00 – 17.00 po zgłoszeniu telefonicznym pod numerem 693 632 796.

czytaj więcej

Przedsiębiorczy licealiści

Po raz drugi LO z Oddz. Int. im. Mieszka I bierze udział w ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości. Około dwustu uczniów przez ostatnie tygodnie miało za zadanie zorganizować jednodniową praktykę w wybranym przedsiębiorstwie. 

czytaj więcej

Nowe oblicze parkowych zabawek.

Dinozaur już ubrany

Władze miasta postanowiły zadbać o betonowego dinozaura w parku Chopina. Zamiast szarego koloru, teraz zabawka otrzymała przepiękny sweterek. Jeżeli pomysł się przyjmie, podobnie ubrane zostaną pozostałe obiekty.

czytaj więcej

Druga część 52 sesji Rady Miasta.

Radni wysłuchają odpowiedzi na interpelacje

Dziś o 11 ponownie zbierze się Rada Miasta, żeby dokończyć czwartkowe posiedzenie. Sesja została przerwana z powodu późnej pory. Przewodniczący Rady Paweł Sujka, zarządził jej dokończenie 1 kwietnia.

czytaj więcej

Konkurs gramatyki angielskiej

Liceum dla gimazjalistów

Już po raz piąty odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyki Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, zorganizowany przez nauczycieli anglistów Liceum Ogólnokształcącego z Oddz. Int. im. Mieszka I.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 |  Następna Ostatnia