Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Kolejny dzień długiego weekendu.

Majówka trwa

Mimo fatalnej pogody, lodowatego wiatru i niskiej temperatury na świnoujskiej promenadzie nie brakowało dziś ludzi. Na chętnych wciąż czeka sporo atrakcji.

czytaj więcej

Akcja świnoujskich wolontariuszy

"Uśmiechnięte Świnoujście"!

Szarość dnia codziennego nie ma prawa bytu, kiedy na ulice miasta wyruszają świnoujscy wolontariusze! Szerząc uśmiechy, rozdawali kolorowe balony na DOBRY HUMOR!

czytaj więcej

Zobacz co nas czeka podczas długiego weekendu.

Będzie się działo!

Przed nami kolejny długi weekend. Sprawdź jakie atrakcje czekają nas w tym czasie, zobacz jak będzie działać komunikacja i czy w piątek załatwisz sprawę w urzędzie.

czytaj więcej

Konkursy na dyrektorów szkół

W ZSM bez zmian

Dwie świnoujskie szkoły mają nowych dyrektorów. Nowych ale starych, bowiem w obu przypadkach komisja konkursowa powierzyła te stanowiska dotychczasowym dyrektorom.

czytaj więcej

Utrudnienia na trasie Świnoujście - Szczecin

Remont torowiska PKP, wyjadą autobusy zastępcze!

Od poniedziałku na pasażerów pociągów PKP czeka nie lada utrudnienie. Właśnie na pierwszy dzień po majówce PKP PLK zaplanowało remont torów na odcinkach Świnoujście – Przytór oraz Prostynia - Kalisz Pomorski.

czytaj więcej

Polska: Operacja zmiana

Budowa terminalu LNG w Świnoujściu na kanale Discovery

W sobotę 3 maja br. o godz. 13:00 na Discovery Chanel odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o budowie terminalu LNG w Świnoujściu, który jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji realizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Projekt spółki Polskie LNG będzie prezentowany w ramach 8-odcinkowego cyklu "Polska: Operacja zmiana" przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

czytaj więcej

Policjanci radzą

Bezpieczna Majówka

Przed nami długi majowy tydzień, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem. Policjanci przedstawiają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas.

czytaj więcej

Bateria Vineta - "Podziemne Miasto na wyspie Wolin"

W czasie II Wojny światowej były tu potężne działa, które chronione setkami ton żelbetonu miały bronić bazy Kriegsmarine. Po wojnie, z podziemnych bunkrów połączonych kilometrem korytarzy polscy generałowie mieli dowodzić lądowaniem jednostek Ludowego Wojska Polskiego w Skandynawii!  Dziś to sensacyjne świadectwo historii, ma szansę stać się atrakcja turystyczną i prawdziwym żywym muzeum.

czytaj więcej

Uroczyście w Porcie Wojennym

Święto świnoujskiej flotylli

We wtorek, 29 kwietnia, 8. Flotylla Obrony Wybrzeża obchodziła swoje święto, minęło 49 lata od jej utworzenia. Z okazji jubileuszu w Porcie Wojennym w Świnoujściu miała miejsce uroczysta zbiórka kadry i pracowników wojska. Na okrętach flotylli stacjonujących w Świnoujściu i Gdyni podniesiono wielką galę banderową.

czytaj więcej

W przerwie między rozgrywkami

Trwa renowacja murawy przed kolejnymi meczami

Niemal milion otworów będzie wywierconych w murawie na głównym boisku OSiR Wyspiarz. Trwa właśnie napowietrzanie i spulchnianie murawy, na której gra pierwszoligowy zespół piłkarski MKS Flota Świnoujście.

czytaj więcej

Problemy na przeprawie promowej w centrum miasta.

Awaria promu Bielik (nowe zdjęcia)

Prom Bielik III obsługujący przeprawę w centrum, podczas podróży na lewobrzeże miasta uległ awarii. Pasażerowie dwie godziny oczekiwali na pomoc.

czytaj więcej

Młodzi woprowcy otrzymali legitymacje.

Ratownicy złożyli przysięgę

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I odbyła się uroczystość złożenia przysięgi przez najmłodszych ratowników.

czytaj więcej

Najsłynniejsza polska świnka Raćka na świnoujskiej plaży

Z psem i świnką marsz po wybrzeżu

1 maja o godzinie 9.00 sprzed bazy ratowników WOPR (na przedłużeniu ulicy Powstańców Śląskich) wyruszą uczestnicy Marszu 520 km Polskim Wybrzeżem. Marsz jest kreatywną i oryginalną inicjatywą, która ma zwrócić uwagę na potrzebę walki z bezdomnością zwierząt. Pomysłodawcą akcji jest założyciel Fundacji „Pies Szuka Domu” Artur Lewandowski.

czytaj więcej

Znowu zapadł się chodnik przy ul. Monte Cassino.

Czy szczury demolują deptak?

Znowu pojawiły się dziury w chodniku na Monte Cassino. Znowu, bo chodnik był już nie raz naprawiany. Niestety sprawa wraca jak bumerang. Dlaczego?

czytaj więcej

Uczniowie pomogli złożyć gigantyczną flagę narodową

Tak wielkiej flagi narodowej w Świnoujściu jeszcze nie było! Ma 300 metrów kwadratowych. Aby ją uszyć, krawcowe pracowały nieustannie przez 18 godzin. Zwróciły się o pomoc w złożeniu „biało-czerwonej” do uczniów gimnazjum przy ul. Witosa. - Jest tak ogromna, że musieliśmy to zrobić w hali gimnastycznej - mówi Ewa Nowakowska, krawcowa. Flaga zawiśnie 2 maja na latarni morskiej.

czytaj więcej

Od 2 maja zapłacimy za postój

Wraca strefa płatnego parkowania

SPP obsługiwać będzie firma City Parking Group z Grudziądza, która wygrała przetarg. W tym roku nie przewiduje się ani powiększenia strefy, ani podwyżki opłat, które obowiązują w jednakowej wysokości od 9 lat. Strefę obsługiwać będzie nie mniej niż 32 parkomaty, czyli tyle samo co w zeszłym roku.

czytaj więcej

Lider dialogu z interesariuszami

Świnoujście docenione w ogólnopolskim konkursie

Współpraca Polskiego LNG z lokalną społecznością Świnoujścia została doceniona w ogólnopolskim konkursie na najlepsze dobre praktyki CSR w zakresie prowadzenia dialogu z interesariuszami, organizowanym przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz firmę doradczą Deloitte. Spółce przyznano pierwsze miejsce w kategorii średnie firmy za realizację w Świnoujściu innowacyjnego projektu „Dialog Społeczny Polskiego LNG”.

czytaj więcej

Zapraszamy na debatę z kandydatami do Parlamentu Europejskiego.

Zapytaj o Unię

12 maja o g. 18.30 w Galerii Art odbędzie się spotkanie z kandydatami do Europarlamentu, startującymi z regionu wyborczego Zachodniego Pomorza i Lubuskiego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 158 | 159 | 160 | 161 | 162 | 163 Następna Ostatnia