Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Przypominamy. W piątek wigilia dla potrzebujących

Jutro (piątek 22. grudnia) o godzinie 11.00, na deptaku Bohaterów Września, rozpocznie się wigilia dla potrzebujących, zorganizowana przez Miasto Świnoujście i świnoujskich restauratorów. Przygotowano około 6 tysięcy pierogów, 200 litrów czerwonego barszczu i kapustę z grochem. Każdy potrzebujący, samotny będzie mógł zjeść na miejscu lub wziąć do domu tradycyjne wigilijne potrawy. Będzie to już ósma taka wigilia.

czytaj więcej

Budżet Obywatelski

Ulica Grunwaldzka. Rusza budowa świata zabaw, sportu i rekreacji

Miasto podpisało umowę z wykonawcą kolejnego miejsca do wypoczynku i rekreacji w naszym mieście. Tym razem będzie to Świat Zabaw, Sportu i Rekreacji w rejonie ulic Grunwaldzkiej i Krzywej. Obiekt powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Wykonawca szczecińskie PPHU „Agrosad” na zakończenie prac ma 26 tygodni od dnia podpisania umowy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wizyta arcybiskupa Andrzeja Dzięgi w Szpitalu Miejskim

W dniu 16grudnia świnoujski szpital odwiedził arcybiskup Andrzej Dzięga. W trakcie wizyty spotkał się z pacjentami szpitala udzielając duchowego wsparcia. Z udziałem księdza arcybiskupa odbyła się wizytacja kaplicy szpitalnej, błogosławieństwo dla chorych i personelu szpitala.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście to dobry dom

Ta parafraza piosenki Krzysztofa Klenczona znalazła się pod bursztynowym statkiem, który prezes Klubu Literackiego „Na Wyspie” Maciej Napiórkowski wręczył dziś Prezydentowi Świnoujścia Januszowi Żmurkiewiczowi. – Tym drobnym upominkiem chcemy podziękować Panu Prezydentowi i tym wszystkim, którzy sprawili, że Jubileusz 50-lecia powstania naszego klubu nie przeszedł bez echa – powiedział Maciej Napiórkowski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przedświąteczne spotkanie w Hufcu Pracy

Dnia 18 grudnia 2017 r. w Hufcu Pracy przy ulicy Sołtana 2, odbyło się przedświąteczne spotkanie. Młodzież mogła skosztować domowych wypieków, napić się kawy czy herbaty i choć na chwilę oderwać się od problemów życia codziennego.

czytaj więcej

Pożegnanie

Zmarła Maria Bartelmuss

– To był naprawdę dobry człowiek – tak o Marii Bartelmuss mówią jej byli pracownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Pogrzeb Marii Bartelmuss odbędzie się w środę 20. grudnia 2017 r. na cmentarzu komunalnym w Świnoujściu. Pożegnanie zmarłej rozpocznie się o godzinie 12.00 w kaplicy na cmentarzu.

czytaj więcej

Burmistrz Gminy Brusy dziękuje mieszkańcom Świnoujścia za pomoc

- Jesteście przyjaciółmi mieszkańców naszej gminy, którzy zajmują szczególne miejsce w naszych sercach i pamięci – napisał Burmistrz Gminy Brusy Witold Ossowski w liście z podziękowaniami za pomoc finansową, jaką okazało Miasto Świnoujście po sierpniowej nawałnicy, która bardzo dotknęła między innymi mieszkańców tej gminy.

czytaj więcej

Baltic Park Molo Aquapark

Bilety do aquaparku bez dodatkowego kosztu

Mieszkańcy Świnoujścia mogą skorzystać z 40% zniżki na bilet wstępu na baseny w Baltic Park Molo Aquapark po nabyciu tzw. Karty Mieszkańca, której koszt roczny wynosił 80 zł. Teraz karta ma być wydawana bezpłatnie. O zmianach poinformował prezydent Żmurkiewicz podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne morskie czytanie z Grupą Morską

Czwarte spotkanie „Morskiego czytania z Grupą Morską” odbyło się 13 grudnia 2017 r.  Przypominamy, że było to spotkanie dedykowane naszym pacjentom, mające na celu „oderwanie” ich od szpitalnego łóżka i zrelaksowanie poprzez zaproponowanie ciekawych pozycji książkowych.

czytaj więcej

Ponad 220 milionów na inwestycje

Miasto z rekordowym budżetem w 2018 roku

Rada Miasta Świnoujście zdecydowaną liczbą głosów przyjęła Budżet Miasta Świnoujście na 2018 rok. Za uchwałą budżetową głosowało 18 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mikołajki w aqaparku

Wczoraj (13.12) dzieci uczestniczące systematycznie w zajęciach sekcji sportowych OSiR „Wyspiarz” - lekkoatletycznej, tenisa stołowego, siatkówki dziewcząt oraz piłki nożnej dziewcząt skorzystały z energetycznej zabawy w Aquaparku Baltic Molo Park Hotelu Zdrojowa Invest.

czytaj więcej

Wydarzenia

Finał zbiórki dla warszowskich seniorów

Sukcesem zakończyła się organizowana po raz kolejny zbiórka żywności i artykułów chemicznychdla potrzebujących seniorów z osiedla Warszów. Ilość darów zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Chcielibyśmy podziękować z całego serca wszystkim, którzy włączyli się do akcji, również mediom które nas wspierały.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Świnoujscy policjanci nie dopuścili do tragedii

Dwaj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu po raz kolejny udowodnili, że wypełniają słowa roty ślubowania, a życie ludzkie ma dla nich najwyższą wartość. Funkcjonariusze nie dopuścili do targnięcia się na swoje życie 33-letniego mężczyzny, a ich profesjonalizm oraz szybka i zdecydowana reakcja sprawiły, że trafił on do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką lekarską.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Przedłużona tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Batalionów Chłopskich

Na wniosek wykonawcy modernizacji ulicy Kościuszki, do 15. grudnia 2017 r. przedłużony zostaje termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Batalionów Chłopskich od skrzyżowania z ul. Kościuszki do budynku przy ul. Batalionów Chłopskich 5. Dojazd do przedszkola zlokalizowanego przy ul. Batalionów Chłopskich zapewniony od ulicy Staszica.

czytaj więcej

Wydarzenia

W hołdzie ofiarom stanu wojennego

W najbliższą środę 13 grudnia 2017 r o godz. 20:00, w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce wspólnie uczcijmy te tragiczne wydarzenia. Świnoujska Platforma Obywatelska zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w uroczystości zapalenia zniczy przy pomniku Bohaterów Walki o Niepodległość na Placu Słowiańskim.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia