Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

7 miesięcy robót na Markiewicza

Do połowy przyszłego roku ma zostać zmodernizowana ulica Markiewicza. Remontu drogi dojazdowej do Osiedla Zachodniego podejmie się firma Eurovia Polska S.A. za nieco ponad 9,5 mln zł. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Samorządowe Oskary rozdane

W Warszawie, w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II odbyła się jubileuszowa – XX edycja wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki, nazywanych Samorządowymi Oskarami,  przyznawanych przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujscy harcerze w Krakowie

W niedziele 15 października obchodzimy 200 rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. W związku z tą uroczystością oraz odbywającym się w Krakowie Złazie Instruktorskim ZHR, brała udział w rozpoczynającym program „Niepodległa 1918-2018”, reprezentacja III Szczepu Harcerskiego ZHR. Reprezentacja świnoujskiego Harcerstwa brała udział we Mszy Świętej w Katedrze Wawelskiej oraz apelu, w którym uczestniczył Prezydent RP. Na zakończenie drużynowe i drużynowi otrzymali od Przewodniczącego ZHR hm. Grzegorza Nowika żagwie do rozpalenia podczas ognisk drużyn w dniach ważnych świąt narodowych.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy! utrudnienia w ruchu na Lechickiej

W dniach od 23 października 2017 do 25 października 2017 roku w związku z prowadzonymi pracami związanymi z budową przyłącza ciepłowniczego, wyłączona z ruchu zostaje ul. Lechicka na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej  do ulicy Steyera.

czytaj więcej

Inwestycje - Warszów

Ruszają przebudowy ulic Czeskiej i Norweskiej

Ponad 637 tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa chodników i jezdni ulic Czeskiej oraz Norweskiej. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Świnoujścia. Ostateczny termin zakończenia inwestycji to połowa przyszłego roku.

czytaj więcej

Miasto

Wolontariat w Morskiej nadal bardzo aktywny!

„Cyfrowy Świat” i „Międzypokoleniowa rozrywka” to tematy spotkania młodzieży z Zespołu Szkół Morskich z Seniorami Dziennego Domu Pobytu na Warszowie. Wspólny czas spędziliśmy w środowe przedpołudnie, 18 października.

czytaj więcej

Wydarzenia

To będzie weekend z balonami! Znamy program!

Na to wydarzenie czekaliśmy od początku września. Wszystko przez pogodę. Tym razem wygląda jednak na to, że w końcu się uda. Pierwszy pokaz balonów już dziś (piątek) o godzinie 16.30. Kolejne dziś wieczorem i jutro.

czytaj więcej

Wydarzenia

15-lecie Grupy Morskiej

W 2002 roku zawiązał się komitet wyborczy, a w 2003 roku powstało Stowarzyszenie Grupa Morska - Cała Naprzód. Przez tych 15 lat podejmowaliśmy małe i duże inicjatywy, na rzecz mieszkańców ulic, osiedli, dzielnic i miasta.

czytaj więcej

Inwestycje

W przyszłym roku będzie nowa promenada

Miasto ogłosiło przetarg na budowę Promenady Zdrowia o długości 1 kilometra. Ma być gotowa do końca przyszłego roku. Będzie biegła równolegle do tzw. starej promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego.

czytaj więcej

Pokazy balonowe

Wielka żaba w Parku Zdrojowym

O godzinie 17.00 na boisku sportowym w Parku Zdrojowym przy ulicy Chrobrego (przy skrzyżowaniu z ulicą Sienkiewicza) stanie wieli balon w kształcie żaby. To druga już rozgrzewka przez zapowiadanymi na weekend pokazami balonowymi na plaży.

czytaj więcej

Miasto

Pokazy balonowe. Tym razem musi się udać!

Wygląda na to, że nasza cierpliwość zostanie nagrodzona. Dziś 18 października 2017 r. o godzinie 17.00 na placu przy muszli koncertowej (od ulicy Trentowskiego) odbędzie się przedpremierowy pokaz balonowy. To rozgrzewka przed główną imprezą, którą zaplanowano na weekend.

czytaj więcej

Urząd Miasta

Zmiany w wydziale promocji, turystyki, kultury i sportu

Wioleta Samitowska będzie nowym naczelnikiem Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Świnoujście. Ostatnio pracowała na stanowisku zastępcy dyrektora Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Szczecińskim.

czytaj więcej

Inwestycje

LOGOS i Mieszko w trakcie termomodernizacji

Na początku listopada zakończy się termomodernizacja budynku szkoły Fundacji LOGOS  przy ulicy Grunwaldzkiej, a na przełomie roku  obiektu LO im Mieszka I.  To już dwa kolejne budynki oświatowe, które w tym roku przejdą energetyczną modernizację.  Wcześniej były to Szkoła Podstawowa  nr 6, dawny budynek gimnazjum nr 2 (obecnie SP 6) oraz obecnej Szkoły Podstawowej nr 4.

czytaj więcej

Miasto

Oceń iluminację budynku muzeum

We wtorek 17października 2017 roku o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu.

czytaj więcej

W najbliższą niedzielę

Różowo-biało-zielone niebo nad placem Wolności

Stowarzyszenie Kobiet Po Chorobie Raka Piersi ANNA ma zaszczyt zaprosić Państwa  na coroczną uroczystość, która odbędzie się dnia 15 października 2017 r. roku na placu Wolności. Początek o godzinie 16.00.

czytaj więcej

Urząd Stanu Cywilnego

Co najmniej stu lat w zdrowiu i szczęściu

50 i 57. rocznicę ślubu obchodzili dziś kolejni świnoujścianie. Tym razem to: Jadwiga i Mirosław Bandzwołek, Anna i Mieczysław Dąbrowscy, Krystyna i Zbyszek Kimel, Anna i Florian Mencel, Alina i Edward Wojnarowscy oraz Bronisława i Stanisław Telenga. Wszyscy spotkali się dziś na uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kolejną Parę Państwa Bogumiłę i Konstantego Chłapowskich (z uwagi na chorobę Jubilatki) Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz odwiedził w domu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia