Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Świnoujska oświata i jej koszty

W nawiązaniu do informacji pojawiających się w ogólnopolskich mediach, jakoby samorządy subwencję na oświatę przeznaczały na inne cele, przedstawiamy Państwu, jak wygląda sytuacja w naszej, świnoujskiej oświacie.

czytaj więcej

Miasto

Znaleziono kluczyki do samochodu

W Biurze Rzeczy Znalezionych na właściciela czekają kluczyki do samochodu. Biuro znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, pokój nr 204 A (II piętro).

czytaj więcej

Komunikat

Zgubiona gotówka do odbioru na komisariacie

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu informuje, że do tutejszej jednostki dostarczono w ostatnich dniach marca pieniądze znalezione na jednej z ulic w centrum miasta. Gotówka została zabezpieczona przez funkcjonariuszy.

czytaj więcej

Historia miasta

74 lata po tragedii. Mieszkańcy Świnoujścia upamiętnili ofiary zbombardowania miasta

W tym roku mijają 74 lata od najtragiczniejszych wydarzeń w historii Świnoujścia. Zbombardowanie miasta przez siły alianckie w dniu 12 marca 1945 roku pochłonęły życie kilku tysięcy osób, głównie ludności cywilnej, w tym mieszkańców dawnego Świnoujścia, przymusowych robotników z Polski i Holandii, jeńców wojennych z Francji i uchodźców uciekających przed zbliżającym się od wschodu wojskiem sowieckim. W poniedziałek, 11 marca 2019 roku na Cmentarzu Komunalnym odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tego dramatycznego działania wojennego. 

czytaj więcej

Miasto

Ścieżką rowerową wzdłuż alei bukowej, drogą z Jachtowej do Uzdrowiskowej

Nowojachtowa – taką roboczą nazwę nosi projekt nowej ulicy, która będzie łączyć istniejące już ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Dodatkowo powstanie ścieżka rowerowa i chodnik. Zarówno one, jak i nowa droga będą biegły poza granicami Parku Zdrojowego, ale przez tereny zadrzewione. Dlatego zostały zaprojektowane tak, aby chronić cenne drzewa, te tworzące tzw. aleję bukową, ale nie tylko.

czytaj więcej

Miasto

W poniedziałek na Zalewowej. Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że z powodu prac modernizacyjnych związanych z przebudową sieci wodociągowej w ul. Szmaragdowej w dniu 11.03.2018r. od godz. 8:00 do godz. 14:00, nastąpi przerwa w dostawie wody na ul. Zalewowej (odcinek od ul. Odrzańskiej do ul. Szmaragdowej). 

czytaj więcej

Miasto

Wspólnie przez życie przez ponad pół wieku

Sześć par małżeńskich dołączyło do grona świnoujskich Jubilatów odznaczonych Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczył Jubilatom Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.

czytaj więcej

Prawo

Z wieczystego na własność w pigułce. Wszystko co powinieneś wiedzieć

Wraz z początkiem tego roku prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształciło się w prawo własności. Mieszkańcy Świnoujścia, których mieszkania znajdują się w budynkach wielorodzinnych stojących na gruncie Gminy Miasta skorzystają z 99-procentowej bonifikaty. A w przypadku terenów pod domkami jednorodzinnymi z 80-procentowej. Takie same zasady dotyczą budynków mieszkalnych znajdujących się na gruntach Skarbu Państwa.

czytaj więcej

W planach portu kontenerowego

Zarząd Morskich Portów chce rozmawiać ze świnoujścianami

- W drugiej połowie marca Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin – Świnoujście chce przedstawić radnym Świnoujścia, zarządom naszych osiedli oraz wszystkim mieszkańcom Świnoujścia koncepcję techniczno – programową budowy terminalu kontenerowego w porcie zewnętrznym Świnoujście, dostęp drogowy do terminala – powiedział dziś prezydent Janusz Żmurkiewicz podczas sesji Rady Miasta Świnoujście. Jednocześnie podkreślił, że to mieszkańcy podejmą decyzję: – Zgodnie ze złożoną wcześniej przeze mnie deklaracją, gdy będziemy już mieli pełną wiedzę o tej inwestycji, to mieszkańcy wypowiedzą się w ogólnomiejskim referendum.

czytaj więcej

Wydarzenia

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża komandor Piotr Nieć oraz Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Główne uroczystości odbędą się w najbliższy piątek 1 marca 2019. Wydarzenia okolicznościowe odbywać się będą również 2,3 i 4 marca. Poniżej publikujemy szczegółowy program obchodów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młodzi siatkarze w Świnoujściu

We wtorek 26 lutego, 2019 r. w hali sportowej przy ulicy Białoruskiej, Świnoujście gościło zawodników  1/4 Finału (Regionu B) Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej – „czwórki chłopców”. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu.

czytaj więcej

Miasto

Twój 1% dla Fundacji Hospicyjnej "Przystań"

Fundacja Hospicyjna "Przystań" w Świnoujściu informuje, że osoby które zechcą wesprzeć naszą fundację darowizną 1% podatku należnego mogą liczyć na naszą odwzajemnioną pomoc w rozliczeniu zeznania podatkowego.

czytaj więcej

Miasto

Będzie ładniej. Powstaje kodeks reklamowy dla Świnoujścia

Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia