Czwartek, 24 maja 2018r.

Imieniny: Joanny, Zuzanny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

W 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 8. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Rozlegną się dźwięki syren

We wtorek, 10 kwietnia 2018 r. w Świnoujściu odbędą się uroczystości z okazji 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. W związku obchodami rocznic, zgodnie  z prośbą Wojewody Zachodniopomorskiego, w tym dniu, o godzinie 8.41, na terenie miasta, na minutę, uruchomione zostaną syreny alarmowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pierwsze urodziny Drużyny Aniołów

W dniu 6 kwietnia br. w gościnnych progach hotelu Trzy Wyspy, odbyła się skromna impreza podsumowująca rok działalności Stowarzyszenia Drużyna Aniołów. W gronie członków Drużyny oraz zaproszonych gości odświeżyliśmy sobie nieco pamięć, wspominając jak doszło do zawiązania stowarzyszenia i kogo wspieraliśmy w walce z ciężkimi chorobami. Był to bardzo wzruszający moment, bo tu radość mieszała się ze smutkiem… niestety nie zawsze udawało się naszym podopiecznym wygrać życie.

czytaj więcej

Inwestycje

Świnoujście dostało pieniądze na obwodnicę

Niemal 4,5 mln złotych dofinansowania ze środków unijnych otrzymało Świnoujście na budowę obwodnicy wschodniej. Będzie to bezpośrednie, szybkie połączenie z ogólnodostępnej przeprawy promowej „Karsibór” (a w przyszłości tunelu) do centrum miasta, jako alternatywne w stosunku do już dziś przeciążonej ruchem ulicy Grunwaldzkiej. Cały koszt budowy to 11,6 mln złotych. Obwodnica ma być gotowa do początku 2020 roku.

czytaj więcej

Inwestycje

Dziś podpisano umowę. Rusza przebudowa starej promenady

Promenada Zdrowia i przebudowa historycznej promenady – to dwie największe obecnie inwestycje w dzielnicy nadmorskiej prowadzone przez miasto. Pierwsza ma zakończyć jeszcze w tym roku, a druga w pierwszej połowie przyszłego.  Obie na powrót przybliżą dzielnicę nadmorską i deptaki do morza i plaży. Tak, jak to było przed wojną i krótko po niej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście na rowery!

Wsiądźmy na rowery i pokażmy ilu jest w Świnoujściu rowerzystów. W sobotę 21 kwietnia br. zapraszamy na pierwszą w tym roku (13. kolejną) Masę Krytyczną. Pierwsze 200 osób, które zarejestrują swój udział w imprezie poprzez stronę internetową: www.ksuznam.pl, bądź na starcie (zbiórka od godziny 10.00  – 11.20, w Porcie Jachtowym, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego) otrzyma specjalnie na tę okazję przygotowane koszulki, opaski odblaskowe oraz bon rabatowy na potrawę z wybranego food trucka.

czytaj więcej

Komunikat

Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul. Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul. Szkolnej do ul. Gdyńskiej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Bezpiecznie na drodze z młodym kierowcą

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zorganizowali wczoraj debatę społeczną skierowaną do młodzieży pod hasłem "Bezpiecznie na drodze z młodym kierowcą". Poświęcona ona była odpowiedzialnemu korzystaniu z uprawnień do kierowania pojazdami oraz rozważnemu realizowaniu ambicji kierowcy. Organizatorom debaty zależało na tym, by uświadomić młodym ludziom, że każdy z uczestników ruchu drogowego może przyczynić się do ograniczenia nieprawidłowych zachowań na drodze.

czytaj więcej

Ogólne Zebranie Mieszkańców Warszowa w sprawie drogi S3

W piątek, 6 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury na Warszowie odbędzie się Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Warszów. Zebranie zwołane przez Zarząd Osiedla Warszów poświęcone będzie przekazaniu mieszkańcom aktualnych informacji dotyczących budowy drogi S3 w granicach osiedla Warszów.

czytaj więcej

Komunikat

Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w związku z modernizacją sieci, w dniach 4-6 kwietnia 2018, w godzinach 8.00- 15.00, w budynkach przy ulicach Kościuszki (od Batalionów Chłopskich do Konstytucji 3 Maja), Rybaki (od Kościuszki do Staszica), drodze osiedlowej od Kościuszki do Staszica oraz w bloku przy ulicy Kościuszki 9, nastąpią przerwy w dostawie wody.

czytaj więcej

Miasto

Budki dla jerzyków. Miasto kupiło, a spółdzielnia powiesi

30 budek dla jerzyków zostanie zamontowanych na wieżowcach Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej „Słowianin” stojących przy ulicach: Bohaterów Września – Chrobrego, Gdyńskiej, Matejki i Piastowskiej. Budki przekazało spółdzielni miasto. Przypomnijmy. Jerzyki to sprzymierzeńcy człowieka w walce z komarami.

czytaj więcej

Świnoujście pomaga Pawłowi i Kasi

Mieszkańcy Warszowa jednoczą siły by pomóc świnoujścianinowi, którego sytuacja życiowa jest bardzo ciężka. Założyli komitet społeczny i zarejestrowali zbiórkę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2018/1371/KS (www.zbiorki.gov.pl). Celem zbiórki jest pozyskanie środków i materiałów na kapitalny remont mieszkania Pawła Lipowskiego i jego żony Kasi.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Aresztowany na trzy miesiące za rozbój z nożem

Działania operacyjne policjantów ze Świnoujścia doprowadziły do zatrzymania sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów i groził pracownicy nożem, a następnie ukradł pieniądze. Nie cieszył się długo wolnością i swoim łupem, ponieważ został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Na dzisiejszym posiedzeniu sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.

czytaj więcej

Inwestycje

Promenada Zdrowia jeszcze w tym roku

Konsorcjum firm MCC S.A. z Chodecza i Molewski sp. z o.o. z Włocławka za nieco ponad 20,7 mln zł zbuduje nową promenadę w Świnoujściu, która zwiększy atrakacyjność terenów bezpośrednio sąsiadujących z plażą. W dniu dzisiejszym Miasto podpisało umowę z wykonawcą. Niebawem rozpoczną się prace. Wykonawcy mają bowiem tylko pół roku na zakończenie inwestycji.

czytaj więcej

Miasto

To już pewne. Unijni eksperci poparli tunel

Jest ostateczna pozytywna opinia unijnych ekspertów w sprawie budowy tunelu pomiędzy wyspami Wolin i Uznam. Taką informację przekazał dziś w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Witold Słowik.

czytaj więcej

Miasto

Palma na Placu Wolności…. długo nie postała

Ponad 1,5 metrową wielkanocną palmę skradziono z Placu Wolności, a drugą uszkodzono. – Za chwilę będziemy sadzić kwiaty, montować kolejne świąteczne ozdoby. W tej sytuacji zadajemy sobie pytanie, jak długo wytrzymają? – mówią pracownicy Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Trzy miesiące aresztu dla 68-latka stosującego przemoc

Na trzy miesiące świnoujski sąd aresztował dziś 68-letniego mężczyznę, który psychicznie i fizycznie znęcał się nad żoną. Policjanci przesłuchali rodzinę oraz świadków. Zebrany materiał trafił do sądu wraz z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego przychylił się sąd. Za popełnione przestępstwo sprawcy przemocy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Miasto

Wielkanocne palmy na Placu Wolności

10 wielkanocnych palm stanęło dziś rano na Placu Wolności. Najwyższa ma 5,5 metra wysokości. To pierwsze ze świątecznych ozdób, które pojawiły się na placu. Kolejne będą montowane już po niedzieli. – Zaczęliśmy od palm, bo zbliża się niedziela palmowa – wyjaśniają pracownicy Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Mając 1,5 promila kierował jednostką pływającą

1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez świnoujskich policjantów kierujący w ruchu wodnym pchaczem „Bizon”. Zatrzymanie 57-latka i uniemożliwienie mu dalszej jazdy było możliwe dzięki szybkiej reakcji operatora kontrolującego ruch morski na Kanale Piastowskim. W związku z popełnionym przestępstwem kierownika jednostki pływającej czekają surowe konsekwencje karne i finansowe.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia