Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

MKS Flota

Ze Świnoujścia na Narodowy

Nieco ponad rok temu, 01 czerwca 2016 r. młodzi zawodnicy Morskiego Klubu Sportowego Flota mieli okazję kibicować naszej reprezentacji na PGE Arena w Gdańsku, w ostatnim sprawdzianie przed wyjazdem do Francji na Mistrzostwa Europy. Tym razem, w dniu 04 września 2017 r, grupa ponad 40 osób z trenerem Krzysztofem Słowińskim oraz skarbnik klubu Patrycją Słowińską będzie wspierać naszą narodową drużynę na PGE Narodowym w Warszawie, podczas meczu z reprezentacją Kazachstanu, w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji.

czytaj więcej

Miasto

Powożąca próbowała uciec. Miasto zajęło konia

Podczas kontroli stanu zwierząt ciągnących świnoujskie bryczki, Straż Miejska zajęła konia, którego stan zdrowotny absolutnie nie zezwalał na pracę. Miał liczne otwarte rany, otarcia, połamane przednie kopyto, nie był w ogóle podkuty. Powożąca nie posiadała żadnych dokumentów konia.

czytaj więcej

Świnoujście pomoże poszkodowanym w nawałnicy

50 tysięcy złotych trafi do mieszkańców gmin Brusy i Czersk, którzy zostali poszkodowani w wyniku nawałnicy, jaka przeszła przez Województwo Pomorskie w sierpniu tego roku. Z inicjatywą pomocy wyszedł Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Wczoraj na sesji jednogłośnie poparli go radni. 

czytaj więcej

Nie chciał iść do więzienia, więc podawał się za kolegę

Ściganemu przez prawo 22-latkowi nie udał się zaplanowany fortel. Zatrzymany na kradzieży sklepowej w Świnoujściu mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności i ukryć swoją tożsamość, podał policjantom fałszywe dane. Wszystko dlatego, że za popełnione wcześniej przestępstwa ciążyły na nim wyroki kary pozbawienia wolności. Stróże prawa szybko ustalili prawdziwe dane zatrzymanego, który na 1,5 roku trafił do więzienia.

czytaj więcej

Miasto

Działkowcy Świnoujścia dziękują i zapraszają!

Działkowcy świnoujskich ogrodów działkowych bardzo dziękują wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na prośbę wsparcia inicjatywy ufundowania sztandaru dla świnoujskich ogrodów działkowych. Szczególnie dziękujemy Stowarzyszeniu Grupa Morska „Cała Naprzód” oraz Partii „Nowoczesna”, które jako pierwsze zareagowały na nasz apel oraz Okręgowemu Zarządowi Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie, który od początku wspiera materialnie, ale także pozostaje ważnym promotorem idei, która będzie kolejną cegiełką na budowie chlubnych tradycji ruchu działkowego w Polsce.

czytaj więcej

Ogłoszenie Stowarzyszenia Angelo Animale

Dwa kocurki i kotka czekają na dom

Dwa kocurki znaleziono na jedym z osiedli. Z relacji mieszkańców wynika, że zostały wyrzucone z samochodu. W tej chwili mają ok. 14 tygodni, są wyleczone i przygotowane do adopcji. Kotka Maja ma niespełna rok, a za sobą ciężkie doświaczenia życiowe. 

czytaj więcej

Miasto

Casting w niedzielę. Filmowcy szukają statystów

Niemieccy filmowcy przygotowują się do kręcenia w Świnoujściu kolejnych odcinków popularnego u naszych zachodnich sąsiadów telewizyjnego serialu kryminalnego. Już w najbliższą niedzielę 3 września 2017 r. w godzinach 12.00 – 16.00 na placu Wolności odbędzie się casting na statystów.

czytaj więcej

Inwestycje

Karsibór. Rusza budowa bulwaru i nowoczesnej przystani kajakowej

Do września przyszłego roku ma zakończyć się budowa nowej przystani kajakowej na wyspie Karsibór. Zastąpi istniejące zdewastowane nabrzeże, slip oraz prowizoryczny pomost. Wartość inwestycji wraz z pracami projektowymi to ponad 2 mln złotych, z czego niemal 500 tys. złotych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Walka z barbarzyńcami …czyli Dni Twierdzy na Wyspach

To główny punkt tegorocznych VII Dni Twierdzy na Wyspach. Główny, ale nie jedyny. Będą też inne atrakcje: darmowe zwiedzanie fortów, spotkania przy ognisku i ciekawe wycieczki. W sobotę w samo południe z centrum miasta wyruszy parada grup rekonstrukcyjnych, które wezmą udział w imprezie. Przejdą na plażę przy Wiatraku, gdzie swoje obozy rozbiją Rzymianie i barbarzyńcy. A wieczorem nad brzegiem morza zmierzą się ze sobą w walca na śmierć i życie. Będą też walki gladiatorów.

czytaj więcej

Miasto

Natura Roadshow z Beauty Busem już od dzisiaj w Świnoujściu

Drogerie Natura wyruszyły w trasę po nadbałtyckich kurortach z okazji swoich 20. urodzin. Przez najbliższcze dwa dni wyjątkowy urodzinowy Beauty Bus będzie gościł w Świnoujściu. Na miejscu na odwiedzających czeka szereg atrakcji, m.in. strefy makijażu i manicure, kosmetycznych konsultacji z ekspertami, chilloutu oraz animacji dla dzieci. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

czytaj więcej

Wydarzenia

W 78. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

Uroczystości z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych, organizacji kombatanckich, pozarządowych, świnoujskich zakładów pracy rozpoczną się w piątek  1 września 2017 r. o godzinie 11.oo przy pomniku Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej na placu Słowiańskim.

czytaj więcej

Komunikat

Utrudnienia na Zamkowej

W dniach od 29 sierpnia do 1 września 2017 roku, w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, wyłączona z ruchu zostanie ul. Zamkowa na odcinku od ulicy Basztowej do ul. Rycerskiej.

czytaj więcej

Miasto

Dla zrównoważonego rozwoju

Świnoujście należy do grona najdynamiczniej rozwijających się miast Polski. Coraz chętniej przyjeżdżają do niego kuracjusze i turyści. Jego przyjazność i atrakcyjność doceniają także mieszkańcy. Powstają coraz to nowe obiekty hotelowo-uzdrowiskowe, apartamentowce, a także budynki mieszkalne. Inwestorzy dostrzegają potencjał miasta, a PEC Świnoujście dostrzega inwestorów i mieszkańców. Dowodem na to jest rozbudowa ciepłowni PEC-u, która odpowiada na potrzebę zwiększającego się zapotrzebowania na ciepło.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Świnoujscy policjanci po raz kolejny zapobiegli tragedii

Świnoujscy policjanci codziennie w swej służbie wypełniają słowa roty ślubowania, jakie składali wstępując w policyjne szeregi. Czasami jednak, słowa „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli” nabierają wyjątkowego znaczenia – szczególnie w dniu, w którym dzięki swojemu zaangażowaniu i niezawodności uratują czyjeś życie.

czytaj więcej

Miasto

Jest akcja. Pomagamy hospicjum - pomóż i Ty

Sobota, 2 września 2017 r., most Piastowski od strony wyspy Karsibór. „Polskie Ratownictwo Wodne dla Hospicjum” to charytatywna akcja dla wszystkich, którzy potrafią pływać i jednocześnie chcą pomagać innym, ale nie tylko. Organizatorzy liczą na wsparcie także wszystkich tych, którzy chcą pomóc.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujscy policjanci oddawali krew

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odpowiedzieli na apel Banku Krwi, oddając w Punkcie Krwiodawstwa kilka litrów życiodajnego płynu. Stróże prawa oddający krew zgodnie podkreślali, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa i cieszą się z faktu, iż mogli pomóc w ten sposób osobom potrzebującym, rannym i chorym.

czytaj więcej

Miasto

Spotkanie z dyrektorami. Przed pierwszym dzwonkiem

– Wraz z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem chcielibyśmy Wam wszystkim podziękować za zaangażowanie i pomoc w bezbolesnym przeprowadzeniu reformy oświaty w naszym mieście – powiedział dziś Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka do dyrektorów publicznych szkół i przedszkoli. W trakcie spotkania omawiano również przygotowania placówek do nowego roku szkolnego, pożegnano dyrektorów, którzy odchodzą i oficjalnie wręczono nominacje ich następcom.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia