Sobota, 22 września 2018r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Inwestycje

Unia Europejska da pieniądze na tunel pod Świną

Wczoraj minął termin, w którym Komisja Europejska mogła zgłosić zastrzeżenia do zasadności unijnego dofinansowania dla tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Oznacza to, że pieniądze z UE dla tej inwestycji są w 100 procentach pewne – podało dziś Ministerstwo Rozwoju i Inwestycji w oficjalnym komunikacie.  

czytaj więcej

Wydarzenia

Plaża, korty tenisowe, amfiteatr. Będzie się działo!

W piątek o godzinie 9.00 na plaży rusza Projekt Plaża z Oliwierem Janiakiem i Janem Pirowskim z popularnego programu Google Box. W sobotę o godzinie 11.00 na kortach tenisowych rusza 15. Morski Turniej Tenisowy Gwiazd. A w niedzielę o godzinie 20.00 Robert Janowski i jego przyjaciele, w świnoujskim amfiteatrze wykonają najpiękniejsze melodie świata. To największe imprezy nadchodzącego weekendu, ale nie jedyne.

czytaj więcej

Miasto

Pozostały jeszcze dwa dni naboru

Jeszcze tylko 2 dni można składać wnioski w ramach drugiego naboru na najem mieszkania w budynku czynszowym w Świnoujściu przy ul. Kontradmirała Włodzimierza Steyera. – Nabór ten  został uruchomiony 14 maja 2018 roku i będzie trwał do 28 czerwca 2018 roku – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Park Chopina. Apel do właścicieli psów

Po informacjach, które dotarły do Urzędu Miasta o tym, że w Parku Chopina prawdopodobnie ktoś podrzucił zatrute parówki, pracownicy firmy opiekującej się parkiem sprawdzili dziś cały jego teren. Ani parówek, ani nic innego podejrzanego nie znaleźli.

czytaj więcej

Miasto

Można zwiedzić 80-letni lodołamacz

Historyczny parowy lodołamacz WAL będzie cumował przy nabrzeżu Władysława IV (na wysokości kapitanatu portu) w dniach 30. czerwca (od 15.00) do 1 lipca 2018 r. (do 10.00). Pierwszego dnia (sobota) w godzinach 15.00 – 19.00 jednostkę będzie można zwiedzić. Wstęp na pokład bezpłatny.

czytaj więcej

Miasto

Po pożarze pustostanu

21 czerwca 2018 o godzinie 22.15 wybuchł pożar w pustostanie przy ulicy Armii Krajowej. Miasto zabezpieczyło 42 miejsca noclegowe dla ewentualnych poszkodowanych oraz autobus komunikacji miejskiej do ich przewozu. Z przygotowanych miejsc skorzystało 4 obywateli Ukrainy, którzy w chwili pożaru przebywali w sąsiedniej kamienicy.

czytaj więcej

Miasto

Wielki pożar w centrum

Tragedia w centrum Świnoujścia. Płonie zabytkowa kamienica przy ulicy Armii Krajowej. Żywioł przejmuje sąsiednie zabudowania. 

czytaj więcej

Kronika policyjna

Świadek ujął mężczyznę, który rowerem potrącił staruszkę

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierując rowerem potrącił staruszkę. 46-latek został ujęty przez świadka, który przytrzymał go własnym ciałem, nie dopuszczając do oddalenia się z miejsca zdarzenia. Za kierowanie jednośladem pod wpływem alkoholu oraz spowodowania zagrożenia poza drogą publiczną mężczyzna odpowie przed świnoujskim sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o ukaranie.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga na silne wiatry

W związku z zapowiadanym, w najbliższych dniach,  silnym wiatrem administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców i gości, aby w tym czasie nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa.

czytaj więcej

Miasto

Jesteśmy aktywni społecznie

W dniu 15 czerwca na konferencji EUROPOLIS w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, po raz pierwszy został opublikowany raport i „Ranking Miast obywatelskich!”.

czytaj więcej

Plac zabaw przy ulicy Malczewskiego

Są stojaki, będzie nowa huśtawka i trampoliny

Przy placu zabaw przy ulicy Malczewskiego zakończył się montaż dwóch zestawów do parkowania rowerów. Na początku sierpnia pojawi się tam również huśtawka dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową oraz trzy trampoliny.

czytaj więcej

Wydarzenia

Atmosfera piłkarskiego święta w Radisson Blu

W świnoujskim hotelu przez cały czas trwania mundialu funkcjonować będzie strefa kibica, w której na bieżąco można śledzić przebieg mistrzostw. Hotel nawiązał przy tej okazji sportową współpracę z młodymi adeptami tego sportu z Akademii Baltica.

czytaj więcej

Miasto

Rusza kąpielisko. Ratownicy są już na plaży

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” uruchomił strzeżone Kąpielisko Morskie - Uznam. - Plaża jest strzeżona codziennie w godz. 9:00 - 17:00 na odcinku 400m pomiędzy przejściami Powstańców Śląskich, a Nowowiejskiego - informuje Dyrektor świnoujskiego OSiR Anna Kryszan.

czytaj więcej

Miasto

Ruszył konkurs na nazwy dla naszych placów zabaw

W Świnoujściu jest 10 miejskich placów zabaw. Do tej pory identyfikowane były według położenia; przy policji, przy muszli koncertowej, przy Malczewskiego itd. Wkrótce to się  zmieni. W pierwszym etapie konkursu na nazwy placów zabaw swoje propozycje zgłoszą przedszkolaki i najmłodsi uczniowie świnoujskich szkół.  Spośród nich, w głosowaniu, te ostateczne nazwy wybiorą mieszkańcy.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Trzy miesiące aresztu dla sprawców kradzieży rowerów

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy okradli w Świnoujściu turystę, naruszyli jego nietykalność cielesną oraz grozili. Skradzione mienie wróciło do rąk właściciela, sprawcom przestępstw grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Wydarzenia

Seminarium „Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech”- są jeszcze wolne miejsca

Centrum  Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza do udziału w  bezpłatnym seminarium  „Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech”. Seminarium adresowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, osób które zamierzają świadczyć usługi po stronie niemieckiej lub też otworzyć działalność gospodarczą w Niemczech.

czytaj więcej

Już wkrótce rusza Program „Dobry Start”

„Dobry start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2019. W czwartek na placu Wolności

Spływają już pierwsze projekty do Budżetu Obywatelskiego. W najbliższy czwartek na placu Wolności czynny będzie punkt konsultacyjny. W godzinach 14.30 – 16.30 pracownicy Biura Informacji i Konsultacji Społecznych będą odpowiadali na wszelkie pytania związane z BO 2019. Na miejscu będzie też można pobrać regulamin oraz formularze do zgłoszenia projektu oraz list poparcia.

czytaj więcej

Wybory samorządowe 2018

Dariusz Śliwiński kandydatem na prezydenta Świnoujścia

Platforma Obywatelska oraz .Nowoczesna przedstawiły dzisiaj wspólnego kandydata na prezydenta Świnoujścia. O funkcję będzie się ubiegać się Dariusz Śliwiński, przewodniczący Rady Miasta i wieloletni prezes Uzdrowiska Świnoujście S.A. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia