Czwartek, 28 maja 2020r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Ulica Wojska Polskiego. Dziś zaczynają kłaść ostatnią warstwę asfaltu

W tym tygodniu wykonawca ma położyć ostatnią warstwę asfaltu na odcinku od granicy do skrzyżowania z ulicą Leśmiana. Po zakończeniu tych prac cały ten odcinek będzie udostępniony dla ruchu samochodowego. Do tego czasu kierowcy powinni jednak zachować szczególną ostrożność, bowiem organizacja ruchu będzie tam zmieniała się dynamicznie.

czytaj więcej

Inwestycje

Warszów. Zupełnie nowa ulica Okólna

Dobiega końca modernizacja 345 metrów ulicy Okólnej. Wykonawca chce zakończyć prace jeszcze przed świętami. Ulica ma już nową nawierzchnią, chodniki, ścieżkę rowerową i zjazdy do posesji. Wykonawcą jest firma „Budowa Dróg i Mostów - Ewa Zinow” z Wolina, która wygrała przetarg. Koszt modernizacji to około 1,5 mln zł. Inwestycja rozpoczęła się w połowie września tego roku.

czytaj więcej

Miasto

Zakład Opieki Długoterminowej. Stowarzyszenie Zielone Wyspy żąda uchylenia pozwolenia na budowę

Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu tak oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – budowy Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej. Niestety tym razem mamy złe wiadomości. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście złożyło odwołanie od decyzji o pozwoleniu na budowę ZOD i zażądało jej uchylenia w całości. A to oznacza, że realizacja inwestycji opóźni się w czasie. 

czytaj więcej

Miasto

Rusza przebudowa ulicy Gdyńskiej

Firma Projekty i Realizacja z Poznania rozpoczyna przebudowę ulicy Gdyńskiej. Inwestycja potrwa do lata 2020 r. Ulica będzie przebudowana na odcinku 382,5 metrów, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Gdańską i Szkolną.

czytaj więcej

Miasto

Dwie firmy chcą wybudować wschodnią obwodnicą miasta

Firmy PORR z Warszawy i Mazur z Łozienicy pod Goleniowem złożyły oferty w przetargu na budowę wschodniej obwodnicy miasta biegnącej od ulicy Daszyńskiego, poprzez Steyera do Karsiborskiej. To będzie 1,3 kilometrowa zupełnie nowa droga, która odciąży obecną ulicę Grunwaldzką. Będzie łączyła się z drogą wyjazdową z tunelu. 

czytaj więcej

Miasto

Urząd Stanu Cywilnego zaprasza Jubilatów

Pary, które już obchodziły lub wkrótce będą obchodzić 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, a dotąd nie otrzymały Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, mogą w USC złożyć wniosek o jego nadanie. Zaproszenie dotyczy małżeństw, które ślub brały poza Świnoujściem.

czytaj więcej

Miasto

Zaproszenie na szkolenie. Lokalny Produkt Tradycyjny

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu mieszkańców Świnoujścia tematyką lokalnych, regionalnych i tradycyjnych produktów oraz idei propagowania i wspierania dziedzictwa kulturowego na wyspach, a także lokalnych inicjatyw, Wydział Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Świnoujście zaprasza zainteresowanych na bezpłatne szkolenie dotyczące Lokalnego Produktu Tradycyjnego.

czytaj więcej

Miasto

TRYTON 2019. Każdy może zgłosić swoją kandydaturę

Do 27 grudnia 2019 r. można składać propozycje kandydatur do corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2019. Zgłoszenia można dokonać drogą elektroniczną poprzez wysłanie na adres poczty elektronicznej: wo.kancelaria@um.swinoujscie.pl lub na piśmie na Stanowisku Obsługi Interesantów w głównym budynku Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Poniżej można pobrać formularz zgłoszenia.

czytaj więcej

Inwestycje

Sąd przyznał rację Miastu. Ruszyła budowa Zakładu Opieki Długoterminowej

Zakład Opieki Długoterminowej to jedna z bardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Dlaczego w takim razie nie była dotąd realizowana? Wyjaśniamy. Już na początku maja 2018 roku Miasto podpisało umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą firmą Mirbud ze Skierniewic. Zgodnie z nią, obiekt miał być oddanych do użytku na początku stycznia 2020 roku.

czytaj więcej

Miasto

Mikołajki na placu Wolności i nie tylko. Koniecznie przeczytaj, koniecznie przyjdź

„Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie. I każde dziecko prezent dostanie.” W piątek (06. grudnia b.r.) o godzinie 16.00 Święty Mikołaj zaplanował wizytę w Świnoujściu. Oczywiście będzie miał ze sobą słodkie upominki dla dzieci. A w trakcie na placu Wolności rozbłysną choinka i inne świąteczne dekoracje. To jeszcze nie wszystko.

czytaj więcej

Miasto

Niemal 122 mln złotych dofinansowania na drogi na prawobrzeżu

– To druga, największa dotacja unijna w historii Świnoujścia – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Więcej otrzymaliśmy tylko na budowę tunelu. Inwestycja obejmuje przebudowę dróg Ludzi Morza, Barlickiego, Ku Morzu oraz budowę obwodnicy Bazy Las i estakady łączącej ulicę Barlickiego z drogą S3.

czytaj więcej

Komunikacja

Będą nowe identyfikatory na prom

Po trzech latach obowiązywania, od stycznia 2020 roku będą nowe identyfikatory dla uprawniające pojazdy z rejestracją spoza Świnoujścia do korzystania z przeprawy promowej „Warszów” (Bieliki). Kierowcy, którzy takie identyfikatory już mają, będą mogli z nich korzystać do końca stycznia 2020. 

czytaj więcej

Miasto

Oświadczenie Radnej Agatowskiej w sprawie artykułu "Nikt nie potwierdza skargi radnej na hałas z terminalu LNG".

Z pewnym zażenowaniem przeczytałam na stronach niektórych lokalnych portali informacyjnych artykuł pt. "Nikt nie potwierdza skargi radnej na hałas z terminalu LNG". Dowiedziałam się, że artykuł ten został wytworzony i rozesłany do wszystkich lokalnych mediów przez inspektora Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Hannę Lachowską.

czytaj więcej

Miasto

Nikt nie potwierdza skargi radnej na hałas z terminalu LNG

Nie potwierdziło się doniesienie jednej z radnych o rzekomym hałasie emitowanym w godzinach nocnych przez Terminal LNG, który nie daje spać mieszkańcom tej części miasta. Sami mieszkańcy również nie zgłaszali takich problemów. Ani teraz, ani od chwili uruchomienia terminalu w 2015 roku.

czytaj więcej

Połączenie wysp Uznam i Wolin

Ruszyła wycinka drzew pod trasę do tunelu

Tunel pod Świną powstaje zgodnie z harmonogramem prac. Teraz ruszyła wycinka drzew oparta na decyzji środowiskowej. Magistrat zapewnia, że z rejonu ulicy Karsiborskiej zniknie tylko tyle drzew, ile jest niezbędne do realizacji inwestycji. Wycinka nie obejmie brzegu Świny i zakończy się w miejscu, gdzie przyszła trasa będzie skierowana pod ziemię. Prace prowadzi firma pana Zbigniewa Kimela, dobrze rozeznanego w świnoujskich lasach leśnika. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia