Środa, 23 sierpnia 2017r.

Imieniny: Apolinarego, Filipa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Rozpoczyna się miejska inwentaryzacja azbestu

W dniach od 3–15 lipca 2017 r. na terenie Miasta Świnoujście prowadzona będzie aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest (spis eternitu). Spisu z natury będą dokonywać pracownicy firmy ADLER CONSULTING.

czytaj więcej

Wydarzenia

Powitają wakacje na Basenie Północnym

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza na „Powitanie wakacji 2017 Z OSiR Wyspiarz”, które odbędzie się w dniu 25.06.2017 r. (niedziela) w Porcie Jachtowym - Basen Północny.

czytaj więcej

Akcja „Bezpieczne wakacje” na Basenie Północnym

Konkursy, grochówka, znakowanie rowerów i nie tylko

W sobotę 24 czerwca 2017 roku w godzinach od 10.00 do 14.00 na Basenie Północnym odbędzie się akcja profilaktyczna pod nazwą „Bezpieczne wakacje 2017”, w organizację której włączyły się świnoujskie służby mundurowe, ratownicze oraz inne podmioty. Oprócz pokazów, gier, konkursów, wojskowej grochówki, znakowane będą także rowery.

czytaj więcej

Miasto

Prezydent Janusz Żmurkiewicz z kolejnym absolutorium

Rada Miasta Świnoujście, po wysłuchaniu sprawozdania z wykonania budżetu, pozytywnych opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, Komisji Rewizyjnej, poszczególnych Komisji i Klubów, zdecydowaną większością głosów udzieliła Prezydentowi Świnoujścia Januszowi Żmurkiewiczowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok

czytaj więcej

Wydarzenia

Seniorzy dzieciom

Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu na Warszowie zaprosili dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 9, oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2. Z okazji Dnia Dziecka przygotowali przedstawienie „Królewna Śnieżka i krasnoludki”, które odbyło się 20 oraz 21 czerwca w Świetlicy dla seniorów przy ul. Sosnowej 5a na Warszowie.

czytaj więcej

Ranking Travelist

Świnoujska plaża ponownie bezkonkurencyjna

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni. Wskazują na to między innymi rozpoczynające się rankingi polskich miejscowości wypoczynkowych i kąpielisk. Od lat świnoujskie kąpielisko przoduje w nich, wskazując przez to, że świnoujska plaża nie ma sobie równej na polskim wybrzeżu. Potwierdził to kolejny ranking TOP 10 na najlepsze polskie plaże prestiżowego magazynu podróżniczego Travelist, w którym nasza uznamska plaża, po raz trzeci z rzędu, zajęła pierwsze miejsce.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Sprawca przemocy domowej aresztowany na trzy miesiące

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali i doprowadzili do sądu 46-letniego sprawcę przemocy fizycznej i psychicznej, który aresztował go na trzy miesiące. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, gdyż po awanturze wsiadł za kierownicę.

czytaj więcej

Miasto

Pojazdy elektryczne i… zabytkowe traktory porsche

W najbliższą niedzielę Świnoujście po raz pierwszy gościć będzie uczestników rajdu pojazdów elektrycznych eCorso Berlin-Uznam. Uczestnicy chcą udowodnić, że ta ekologiczna technologia przyszłości stała się teraźniejszością. Samochody elektryczne są ciche i nie psują naszego przesyconego jodem powietrza. Zapraszamy o 10:30 do Basenu Północnego.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km - trzech piratów straciło prawo jazdy

Trzech kierowców, którzy zlekceważyli przepisy drogowe w zakresie dopuszczalnej prędkości na terenie Świnoujścia, stracili prawo jazdy na trzy miesiące. 29-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, 31-letni obywatel Ukrainy oraz 26-letni obywatel Włoch jechali swoimi pojazdami w terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

czytaj więcej

Technologia

Świnoujście w komórce, czyli jest już darmowa aplikacja

W sklepie internetowym Google Play można za darmo pobrać mobilną aplikację Świnoujście. To internetowy informator z atrakcjami turystycznymi, trasami rowerowymi, wydarzeniami kulturalnymi, a przede wszystkim wieloma praktycznymi informacjami o naszym mieście, które przydadzą się turystom i samym świnoujścianom.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki właściwej reakcji świadka

Policjanci z Komendy Miejskiej w Świnoujściu zatrzymali 40-latka, który zdecydował się na jazdę samochodem, mając w organizmie 3,2 promile alkoholu. Zatrzymanie to było możliwe dzięki właściwej reakcji świadka, który widząc wsiadającego za kierownicę nietrzeźwego kierowcę, powiadomił Policję. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje karne.

czytaj więcej

Plaża

Ratownicy już są i będą do połowy września

Sezon letni 2017 oficjalnie rozpoczęty! Od wczoraj (czwartek) na świnoujskiej plaży pracują już ratownicy. Świnoujście jest bodaj pierwszą nadmorską miejscowością, gdzie na plaży można już liczyć na pomoc ratowników. Będą też dłużej, niż zwykle.

czytaj więcej

Budżet Obywatelski

Nadszedł czas na dzieciaki

W środę 14.06 ruszył kolejny etap projektu „Ratujemy i uczymy ratować” współfinansowanego przez Gminę Miasto Świnoujście w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Jego uczestnicy, a zarazem świeżo upieczeni Młodsi Ratownicy WOPR dotarli dzisiaj do Przedszkola Publicznego nr 1 oraz Przedszkola Publicznego nr 3.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Zgłosiła kradzież BMW, ale zapomniała, że sama je przeparkowała

„Ukradli mi bmw!” - takie zgłoszenie otrzymał‚ dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Śšwinoujś›ciu. Policjanci szybko odnaleźli pojazd i rozwikł‚ali zagadkę™ jego zaginię™cia. Wł‚aś›cicielka samochodu, która wywoł‚ała niepotrzebne czynnoś›ci policyjne, poniosł‚a konsekwencje za swoje roztargnienie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia