Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Dom przy Barlickiego 23 zrewitalizowany!

Jeszcze do niedawna był to budynek z szarą zniszczoną elewacją i ubytkami tynku w wielu miejscach. Teraz odnowiony i wyremontowany już nie będzie straszył swoim wyglądem mieszkańców  i turystów. Naznaczona piętnem czasu nieruchomość po remoncie zyskała nowe życie, a jasna kolorystyka odnowionej elewacji cieszy oko i wprowadza powiew świeżości w tkance miejskiej dzielnicy Warszów. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujskie spotkanie przy zupie

Z radością zapraszamy na spotkanie przy zupie, które odbędzie się 27.05.2023 pod świnoujskim Urzędem Miasta. Jest to wyjątkowa okazja, aby wesprzeć osoby które mogą potrzebować wsparcia emocjonalnego.

czytaj więcej

Miasto

Ruszyło grzebowisko. Tu pochowasz swojego pupila

Trzy koty i jeden pies zostały już pochowane na grzebowisku dla zwierząt domowych przy ulicy Karsiborskiej. Prowadzi je szczecińska spółka  „Tęczowa Kraina”, która podobne miejsce już od kilku lat prowadzi na obrzeżach Szczecina.

czytaj więcej

Miasto

Tak wygląda „Przystań Wyspiarzy” w „jedynce”

„Przystań Wyspiarzy” – tak się nazywa nowe pomieszczenie, w którym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 (budynek B przy ulicy Witosa) mogą spędzać czas wolny podczas przerw i w czasie popołudniowych zajęć. Powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego (zdobyło 713 głosów). 

czytaj więcej

Miasto

Kierowcy uważajcie na ulicach Ludzi Morza i Wolińskiej

Wykonawca budowy drogi ekspresowej S3 informuje, że od dziś (piątek 12 maja 2023) od godz. 10:00 wprowadza czasowe zmiany organizacji ruchu na ulicy Wolińskiej i Ludzi Morza. Jezdnia na fragmencie drogi krajowej nr 3 – ul. Wolińskiej zostanie wyłączona z ruchu na odcinku między ulicą Wrzosową a ulicą Ludzi Morza. 

czytaj więcej

Miasto

Ruszyło odkomarzanie

Od środy 10 maja 2023r. rozpoczęło się odkomarzanie terenów należących do miasta. Wykonawca robi tzw. wylewki, które zwalczają larwy.

czytaj więcej

Miasto

Flaga na wieży

2 maja, czyli święto którego rodowodem jest rocznica wywieszenia polskiej flagi na gruzach Berlina, kiedy to 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa – Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie. Warto dodać mało znany fakt, że w dniu 8 maja na Reichstagu żołnierze 1 Samodzielnego Pułku Moździerzy zatknęli sztandar 27 Warszawskiej Drużyny Harcerzy ukrywany przez okupację, by następnie przejść cały szlak bojowy ze wspomnianym oddziałem.

czytaj więcej

Miasto

Warszów, węzeł przesiadkowy. Ruszył nowy dworzec

Od dziś (piątek 28 kwietnia 2023) miejskie autobusy odjeżdżają z nowego dworca przy przeprawie promowej. Godziny kursowania oraz trasy nie ulegają zmianie. Na pierwszych kilkudziesięciu pasażerów czekała słodka niespodzianka. Na dworzec wróciły także taksówki.

czytaj więcej

Miasto

Majówka w Świnoujściu

Bezpłatne rejsy statkami do Latarni Morskiej oraz Fortu Gerharda, a także darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej do plaży przy Podziemnym Mieście dla mieszkańców i turystów na Majówkę w Świnoujściu sponsoruje właściciel Terminalu LNG, spółka GAZ-SYSTEM.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujskie spotkanie przy zupie

Serdecznie zapraszamy na świnoujskie spotkanie przy zupie, które odbędzie się w sobotę 29.04.2023 pod Świnoujskim Urzędem Miasta. To doskonała okazja, aby wesprzeć osoby samotne, potrzebujące emocjonalnego wsparcia oraz poczucia wspólnoty.

czytaj więcej

Wydarzenia

Festyn rodzinny „Wolin z rybą na talerzu”

Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków oraz Rybka Wolinka serdecznie zapraszają mieszkańców oraz turystów do wzięcia udziału w imprezie "Wolin z rybą na talerzu". Jest to cykl festynów rodzinnych, który od czterech lat organizowany jest w różnych miejscowościach w naszym regionie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Z domu na podwórko

Dobrą zabawę czas zacząć! "Z domu na podwórko" powraca 7 pikników animacyjnych oraz Wielki Finał. Ideą wydarzenia będzie wspólna, międzypokoleniowa zabawa, pokazanie dzieciom i młodzieży alternatywy komputera i telefonu. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Trenuj z Wojskiem w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

To już trzecia edycja szkoleń dla osób cywilnych pod hasłem „Trenuj z Wojskiem”. Po raz pierwszy do jego organizacji została przewidziana 8 Flotylla Obrony Wybrzeża. Nastawienie uczestników, dobra organizacja oraz profesjonalizm instruktorów sprawiły, że wszystkie założenia szkolenia zostały zrealizowane!

czytaj więcej

Miasto

Radny Borowski apeluje o jedność

Jan Borowski, radny i przewodniczący Komisji Gospodarki Morskiej, opublikował w mediach społecznościowych apel o jedność i wspólne działanie na rzecz obrony miasta przed skutkami działań rządu.

czytaj więcej

Miasto

Rusza budowa ITS w Świnoujściu

ITS to inteligentny system transportowy: sterowanie ruchem w mieście z wykorzystaniem nowoczesnych technologii stosowanych, by poprawić bezpieczeństwo podroży, skrócić czas przejazdu i bardziej efektywne wykorzystać sieć transportową. Dziś Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska podpisała umowę na realizację ITS z Waldemarem Matukiewiczem, wiceprezesem firmy Sprint S.A., która wygrała przetarg. W pierwszej kolejności wykonany zostanie zakres podstawowy za kwotę 12 612 880,02 zł brutto.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia