Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Komunikat

Uwaga Przytór-Łunowo. Może być przerwa w dostawie wody

29 i 30 maja 2018 r. w godzinach 8.00 – 14.00 może wystąpić przerwa w dostawie wody do nieruchomości przy ulicach Zalewowa (od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej) oraz przy ulicy Zarzecze. Przerwy mogą być spowodowane pracami modernizacyjnymi prowadzonymi na sieci wodociągowej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Festyn charytatywny na rzecz Kamili Jałoszyńskiej

W imieniu Stowarzyszenia Drużyna Aniołów,  Szpitala Miejskiego im. J. Garduły, Miejskiego Domu Kultury Fundacji Hospicyjnej „Przystań” oraz pozostałych współorganizatorów, pragniemy zaprosić wszystkich ludzi o wrażliwych sercach w dniu 3. czerwca br. o godz. 11.00 na festyn charytatywny dedykowany Kamili Jałoszyńskiej. Impreza odbędzie się w muszli koncertowej przy promenadzie.

czytaj więcej

Dzień Dziecka

XI Festyn Rodzinny w Forcie Anioła

Setki dzieci wraz z rodzicami bawiły się w niedzielne popołudnie na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. To już jedensata edycja imprezy dla całej rodziny zorganizowana przez członków i sympatyków świnoujskiej Platformy Obywatelskiej. 

czytaj więcej

Kronika policyjna

Mając 4 promile i nie posiadając uprawnień kierował samochodem

Kompletnie pijany 38-latek kierował samochodem, jadąc ulicą niezgodnie z kierunkiem ruchu. Po zatrzymaniu go przez policjantów okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 4 promile alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania. Za popełnienie tych czynów grożą mu surowe konsekwencje karne oraz dotkliwe kary finansowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

XI Festyn Rodzinny w Forcie Anioła już w niedzielę

Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (27 maja 2018) o godz. 12.00 - 15.00 na XI Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli.

czytaj więcej

Miasto

Nowa Wojska Polskiego

W dniu dzisiejszym Prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą przebudowy ulicy Wojska Polskiego – konsorcjum MCC S.A. Chodecz i Molewski Włocławek. Wykonawca ma 14 miesięcy na realizację inwestycji i oddanie jej do użytku - od dnia przejęcia placu budowy. Wraz z nową ulicą powstaną parkingi przy ulicach Bałtyckiej, Legionów i Karsiborskiej.

czytaj więcej

Połączenie wysp Uznam i Wolin

Tunel wybudują Włosi. Podpisanie umowy za miesiąc

Ostateczną decyzją Krajowej Izby Odwoławczej tunel pod Świną zaprojektuje i wybuduje konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. Umowa na realizację kluczowej dla Świnoujścia inwestycji będzie mogła zostać podpisana nie wcześniej niż po 26 czerwca. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Konkurs z wiedzy o Świnoujściu w SP6

Jak co roku w maju w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy
o Świnoujściu. Konkurs ten służy poszerzaniu wiedzy oraz rozbudzaniu zainteresowań naszym miastem i regionem. W tym roku przystąpiły do niego drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 9 i STSG.

czytaj więcej

Miasto

Uchwała krajobrazowa. Komu i czemu ma służyć? Gdzie można jeszcze przeczytać jej projekt?

Uchwała krajobrazowa zwana czasami kodeksem reklamowym, której projekt został opracowany na zlecenie urzędu przez Pracownię  Projektową Afix ze Szczecina,  służyć ma  poprawie jakości przestrzeni miejskiej w Świnoujściu. Obecnie brak jest skutecznych sposobów do działań w kwestii porządkowania reklam, chociaż zapisy w tym zakresie posiadają również plany zagospodarowania przestrzennego naszej gminy. Narzędzia takie dała gminom dopiero ustawa z dnia 24 kwietnia 2015.

czytaj więcej

Miasto

Po śmierci marynarza z Filipin załoga statku poddana kwarantannie

W dniu dzisiejszym Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz spotkał się z pełniącą obowiązki Państwowego  Granicznego  Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu Joanną Dworakowską oraz Prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły Dorota Konkolewską. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli także Kierownik Higieny Portów i Żeglugi Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej Maciej Bońkowski oraz Grażyna Surosz z Wydziału Zarzadzania Kryzysowego Urzędu Miasta, Prezydent został poinformowany o procedurach, które zostały wszczęte w związku z przywiezieniem w dniu 20 maja br., do Izby Przyjęć szpitala, 40-letniego marynarza, obywatela Filipin.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rodzinny festyn w SP9 w Przytorze z dozą nauki

W sobotnie południe (19 bm.) w Przytorze odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, na który zostali zaproszeni mieszkańcy prawobrzeżnych dzielnic miasta. Został on zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 9, Radę Rodziców oraz filię Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, a największą było naukowe miasteczko smartLab – Centrum Edukacji.

czytaj więcej

Wydarzenia

Festyn charytatywny na rzecz Michała Michalskiego

W imieniu Stowarzyszenia Drużyna Aniołów,  Szpitala Miejskiego im. J. Garduły, Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz oraz pozostałych współorganizatorów, pragniemy zaprosić wszystkich ludzi o wrażliwych sercach w dniu 26 maja br. o godz. 10.00 na festyn charytatywny dedykowany Michałowi Michalskiemu. Impreza odbędzie się na Stadionie Miejskim OSiR przy ul. Matejki 22 (płyta z nawierzchnią trawiastą).

czytaj więcej

Kronika policyjna

22-latka ujęła nietrzeźwego kierującego

Czujnością i godną naśladowania postawą wykazała się 22-letnia kobieta, która widząc nietrzeźwego kierującego, wyjęła ze stacyjki klucze, uniemożliwiając mu jazdę. Dzięki jej reakcji policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 50-latka, który miał w organizmie 2 promile alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Aktywne przejścia dla pieszych

Pulsujące światła ostrzegawcze, które włączają się tuż przed wejściem pieszego na pasy i wyłączają zaraz po tym, jak z nich zejdzie – tak w dużym skrócie działają aktywne przejścia dla pieszych. Wszystko podłączone jest do ulicznych latarni. Dodatkowo przejście wyposażone jest w akumulator, który na wypadek awarii  sieci energetycznej  zapewnia energię nawet do 3 dni. Wczoraj firma Euroasfalt zaprezentowała ich działanie na placu przed urzędem miasta.

czytaj więcej

JKMW Kotwica

Inauguracja sezonu żeglarskiego w Kotwicy

W sobotę, 26 maja, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica” odbędzie się rozpoczęcie sezonu żeglarskiego. Żeglarze rozpoczną sezon uroczystym podniesieniem Bandery Klubowej oraz piknikiem połączonym z regatami dla dzieci i młodzieży.

czytaj więcej

Miasto

Ulica Roosevelta wyłączona z ruchu

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że w związku z awarią kolektora kanalizacji sanitarnej w ulicy Roosevelta, ulica ta jest wyłączona z ruchu kołowego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Parlamentarzyści PO RP w Świnoujściu

Ewa Kopacz, Tomasz Kostuś oraz Dariusz Rosati zapraszają na spotkanie pod hasłami „Polska Samorządna” i „Samorządne Świnoujście”, które odbędzie się w czwartek 17 maja, o godz. 17.00 w Galerii ART, ul. Wojska Polskiego 4.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Samochodowa wycieczka do kurortu zakończona zarzutami przestępstwa

Kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów świnoujskiej drogówki zakończyła się zatrzymaniem kierującego skodą i przedstawieniem mu zarzutów przestępstwa. 51-letni mieszkaniec Gdańska przyjechał do kurortu, lekceważąc decyzję starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

czytaj więcej

Miasto

Jest decyzja KIO!

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła dziś  w całości odwołanie Konsorcjum Porr S.A. (lider) wraz z Porr Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut i Energopolem Szczecin w sprawie wyboru wykonawcy budowy tunelu pod Świną.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia