Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Dziś przyjechały nowe karetki dla szpitala

Budżet Obywatelski 2017

Dziś przyjechały nowe karetki dla szpitala

Foto: BIK UM Świnoujście

Krótko przed godziną 9.00 wjechały na prom Karsibór dwie nowe karetki transportowe. Obie zostały kupione w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Kosztowały 398 tys. złotych. Są to typowe ambulanse medyczne do transportu chorych między szpitalami.

Karetki kupiono w drodze przetargu. Dostawcą jest firma AMZ-Kutno S.A. To nie koniec. Jeszcze w tym roku, również w ramach BO, w szpitalu pojawi się nowy stół operacyjny i elektrokardiogram oraz KTG – urządzenie do monitorowania płodu w łonie matki.

Przypomnijmy, że wniosek szpitala miejskiego był jednym z pięciu, które w głosowaniu mieszkańców wygrały Budżet Obywatelski. Jego całkowita wartość to 500 tys. złotych.

– Nowe karetki będą udostępnione dla mieszkańców i gości Świnoujścia w dniu 9 września od godz. 11.30 do 12.30 na Placu Mickiewicza przy okazji obchodów Dni Działkowca – informuje Prezes Szpitala Miejskiego Dorota Konkolewska. – W imieniu załogi szpitala serdecznie dziękują mieszkańcom miasta za oddanie głosów, które przyczyniły się  do pozyskania środków finansowych na ten cel.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus