Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / To pierwsze takie wyjazdowe posiedzenie

Miasto

To pierwsze takie wyjazdowe posiedzenie

Foto: BIK UM Świnoujście

W dniu dzisiejszym, w świnoujskim urzędzie miasta, odbyło się posiedzenie powołanej przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa Rady Ekspertów. Jest to pierwsze wyjazdowe posiedzenie Rady, które zwołane zostało właśnie w Świnoujściu, mieście, które według jej członków, w ostatnich latach, jest modelowym przykładem rozwoju gospodarczego samorządu.

W skład Rady Ekspertów wchodzi 28 przedstawicieli zarządców dróg publicznych, branży drogowej oraz strony społecznej. Członkom Rady nie przysługuje wynagrodzenie z tytułu uczestnictwa w jej pracach. Obsługę administracyjno-organizacyjną Rady zapewnia MIB.

W dniu 13 lipca ubiegłego roku Minister Infrastruktury i Budownictwa powołał w skład Rady Zastępcę Prezydenta Świnoujścia Barbarę Michalską.

Głównymi zadaniami nad którymi skupia się Rada są : opracowanie wzoru umowy na realizację zamówienia publicznego w zakresie dróg publicznych, wytycznych dotyczących sporządzania opisów przedmiotu zamówienia publicznego w zakresie dróg publicznych, wytycznych dotyczących prowadzenia postępowań przetargowych w zakresie dróg publicznych oraz docelowej formuły działań Narodowego Forum Kontraktowego.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus