Piątek, 21 września 2018r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Stracił prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę

Kronika policyjna

Stracił prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę

Foto: scie24

Zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym. Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jechał z prędkością 109 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Stróże prawa apelują o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Pusta droga, dobre warunki pogodowe… Często jest pokusa, aby wcisnąć mocniej pedał gazu. Zachowajmy jednak ostrożność, ponieważ nadmierna prędkość niesie ze sobą ogromne zagrożenia. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają.

W minioną sobotę w godzinach popołudniowych świnoujscy policjanci ruchu drogowego, kontrolujący przestrzeganie przez kierujących przepisów na drodze, zatrzymali do kontroli samochód osobowy, który jechał w terenie zabudowanym ulicą Karsiborską z nadmierną prędkością. 23-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego nie zwrócił uwagi na znaki drogowe i nie dostosował prędkości do obowiązujących ograniczeń. W miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h, kierujący seatem miał na liczniku 109 km/h.

Za popełnione wykroczenie 23-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Dodatkowo na jego koncie będzie zapisanych 10 punktów karnych, które ulegną anulowaniu po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia. Ponadto mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Przypominamy, że jeśli kierowca, mimo zatrzymanego prawa jazdy, dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten wydłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, gdzie może przebywać wielu pieszych oraz rowerzystów. Takie osoby najczęściej nie mają żadnych szans na to, aby wyjść ze zderzenia z ciężkim pojazdem bez obrażeń.  Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Kierowco, zdejmij nogę z gazu! Jedź wolniej - lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę!

Autor: asp. sztab. Beata Olszewska
comments powered by Disqus