Piątek, 21 września 2018r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Turystyka zamiast przemysłu. Radni przeciwni niebezpiecznym przeładunkom

Stanowisko SLD w sprawie przeładunku siarki

Turystyka zamiast przemysłu. Radni przeciwni niebezpiecznym przeładunkom

Foto: scie24

Radni z klubu SLD sprzeciwiają się przeładunkom siarki granulowanej w świnoujskim OT Port. - Nie chcemy, żeby ta siarka była w Świnoujściu przeładowywana. Była przeładowywana ponad 20 lat i  zostało to skutecznie uniemożliwione. Miasto Świnoujście jest miastem uzdrowiskowym i turystycznym, sprzeciwiamy się, aby wystąpiło zagrożenie tych funkcji, ale także życia i zdrowia naszych mieszkańców - apelowała przewodnicząca klubu Joanna Agatowska.

Działalnością na terenach portowych na prawobrzeżu zaniepokojony jest również Zarząd Osiedla Warszów, który zaprasza mieszkańców na dyskuję na temat zagrożeń z udziałem przedstawicieli OT Port. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 października o godzinie 17:00 w warszowskiej sali MDK. 

Negatywną opinię dotyczącą przeładunku siarki wyraził również prezydent Żmurkiewicz. - Identyfikujemy się z tą opinią i zapewniamy mieszkańców, że będziemy go wspierali we wszystkich działaniach, które mają zabiec temu, aby ten przeładunek siarki w Świnoujściu się odbył - zapewnia Joanna Agatowska.

Radni SLD złożyli wniosek o zwołanie w tej sprawie sesji nadzwyczajnej. Obrady, także z udziałem przedstawicieli OT Port, odbędą się w środę, 11 października, od godziny 15:15. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus