Niedziela, 16 grudnia 2018r.

Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Świnoujski Vegebar wyróżniony

Fundacja Motywacja i Działanie

Świnoujski Vegebar wyróżniony

Foto: MID

EVKA Vegebar przy ulicy Bohaterów Września to jeden z najlepiej prowadzonych podmiotów realizujących ideę ekonomii społecznej. W czwartek, 9 listopada wyróżnienie Marszałka Województwa Zachodnioporskiego odebrała Fundacja Motywacja i Działanie.

Bar wegetariański EVKA powstał w kwietniu 2016 roku i od tego czasu zdobył spore grono stałych bywalców. Zatrudnienie znalazłu tu m.in. osoby niepełnosprawne oraz zagrożone wykluczeniem społecznym. To właśnie za taką formę wsparcia społeczności lokalnej Fundacja Motywacja i Działanie otrzymało wyróżnienie. EVKA Vegebar to pierwsze wegańskie miejsce w Świnoujściu, pierwszy podmiot ekonomii społecznej oraz pierwsza jednostka budująca strukturę kadr w opraciu o osoby z niepełnosprawnością.

W projekcie EVKA Vegebar Fundacja realizuje kilka celów, przede wszystkim upowszechnia ekonomię w której cele społeczne biorą górę nad zyskiem ekonomicznym, promuje zatrudnianie osób z niepełnosprawnością, ale też dba o świat zwierząt czemu przyświeca idea weganizmu czy wegetarianizmu.

W grudniu br. roku Fundacja zakończy swój projekt.

Autor: scie24
comments powered by Disqus