Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Grunwaldzka jeszcze rok

Inwestycje

Grunwaldzka jeszcze rok

Foto: Google Maps

W 2019 roku planowane jest rozpoczęcie gruntownej przebudowy ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od granicy do ulicy 11 Listopada. – Wszyscy doskonale wiemy, że ten odcinek jest w bardzo złym stanie – przyznaje zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska. – Ale proszę mi wierzyć nie wystarczy tylko położyć nową nawierzchni i problem będzie rozwiązany. Gdyby tak było, dawno byśmy już to zrobili.

Przed położeniem nowej nawierzchni konieczna jest wymiana infrastruktury podziemnej, przede wszystkim magistrali wodociągowej, która zaopatruje miasto w wodę z ujęcia Wydrzany oraz innych sieci zlokalizowanych w pasie drogowym.

– Chcemy to zrobić kompleksowo – dodaje Barbara Michalska. – Najpierw wymienić to co w ziemi, a potem to, co na powierzchni. Nie możemy położyć nawierzchni, żeby ją potem zrywać. Dlatego prosimy kierowców o jeszcze trochę cierpliwości.

Na tę inwestycję, podobnie jak to było ostatnio w przypadku ulicy Wojska Polskiego, miasto będzie starało się o dofinansowanie ze środków unijnych. Przypomnijmy, że na przebudowę wspomnianej ulicy Wojska Polskiego, udało się pozyskać dotację z  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V A w wysokości 2  mln 709 tys. euro, co stanowi aż 85 procent kosztów inwestycji.

Szacowany koszt kompleksowej przebudowy ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od granicy do ulicy 11 Listopada to 15,4 mln złotych.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus