Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Ferie zimowe

Lodowisko Heringsdorf zaprasza!

W okresie ferii zimowych (30 stycznia - 14 lutego 2016 r.) dzieci i młodzież szkolna (do 18 lat) ze Świnoujścia będzie mogła bezpłatnie skorzystać z lodowiska w Heringsdorfie. Darmowa będzie także wypożyczalnia łyżew. 

czytaj więcej

Region

Konsultacje w sprawie wsparcia rodzin

W kwietniu 2016 r. rusza program „Rodzina 500 plus”. Obecnie projekt ustawy wprowadzającej program jest konsultowany społecznie. W Szczecinie spotkanie poświęcone założeniom programu odbędzie się 20 stycznia (środa) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Azoty Arena. W konsultacjach weźmie udział Elżbieta Rafalska - minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

czytaj więcej

Heringsdorf

Jarmark pełen magii

Już jutro, 28 grudnia rusza dziewiąta edycja zimowego jarmarku w Heringsdorfie. Pod hasłem „Magiczny świat zimy nad morzem” organizatorzy przygotowali moc atrakcji, a najważniejsze z nich to pokazy sztucznych ogni oraz laserów.

czytaj więcej

Heringsdorf

Kolej na błękitny gaz

Naturalnych bogactw wyspy Uznam, po które nie sięgnął jeszcze człowiek zostało niewiele. Za trzy lata, kilka kilometrów na zachód w linii prostej od wybrzeża, francuski koncern rozpocznie wydobycie gazu ziemnego z dna Bałtyku.

czytaj więcej

Weekend

Trwa świąteczny jarmark w Ahlbecku

Zorganizowany w pierwszym tygodniu adwentu tradycyjny jarmark w Ahlbecku wprowadzi biesiadników w bożonarodzeniową atmosferę. Przez cały weekend na odwiedzających sąsiednie kąpielisko czeka moc atrakcji.

czytaj więcej

Walka o połączenie kolejowe Uznam - Berlin

Tunel w Świnoujściu argumentem dla mostu w Karninie

Polsko-niemiecka inicjatywa „Most w Karninie” od lat walczy o odbudowę przedwojennej linii kolejowej Ducherow - Karnin - Świnoujście - Heringsdorf, która skróci podróż ze Świnoujścia do Berlina do dwóch godzin. Budowa tunelu pod Świną oraz rozwój gospodarczy naszego miasta są mocną kartą przetargową w negocjacjach organizacji z rządem w Berlinie.

czytaj więcej

Akcja ratownicza na Zalewie Szczecińskim

Podczas sztormu samotnie wybrał się na połów

Rybak pracujący przy fali wysokiej prawie na 2 metry całkowicie stracił panowanie nad swoją łodzią. Do zdarzenia doszło w środę, 18 listopada na Zalewie Szczecińskiem w polsko-niemieckim pasie granicznym.

czytaj więcej

Premier podtrzymuje obietnice

Czołganie przez tunel

- Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał – napisał kiedyś Edward Stachura. W Świnoujściu doskonale znamy smak prawdziwego życia na wyspie, kolejki na promy, codzienne przeprawy, lato czy zima, przez kanał - do pracy, do szkoły, na pociąg, autem w głąb kraju. Nasze miasto czołga się samotnie i osobno, na boku i z dala od reszty kraju, nie przez tunel, ale przez brak tunelu. 

czytaj więcej

Region

Spalony budynek w Trassenheide zostanie wyremontowany

Budynek w Trassenheide, w którym w tym tygodniu planowano przyjąć 15-osobową grupę imigrantów został podpalony - wynika z wstępnych ustaleń policyjnych ekspertów. Firma z Berlina, która jest właścicielem obiektu, zamierza go możliwie szybko wyremontować i przekazać na rzecz uchodźców.

czytaj więcej

Kamminke

Godzina pamięci na wzgórzu Golm

W niedzielę, 15 listopada na cmentarzu wojennym na wzgórzu Golm odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary wojen i przemocy wszystkich narodów. W wydarzeniu wzięło udział prawie 200 osób z Polski i Niemiec.

czytaj więcej

Heringsdorf

Za ciepło na lodowisko

Pogoda nie sprzyja budującym lodowisko w Heringsdorfie. Sezon łyżwiarski miał wystartować już w przyszłym tygodniu, jednak temperatury na dużym plusie pokrzyżowały organizatorom plany. 

czytaj więcej

Region

Seria podpaleń na wyspie

Do serii podpaleń doszło w ciągu ostatnich dni w zachodniej części wyspy Uznam. Cześć ataków dotyczyła budynków, w których mogliby zostać zakwaterowani imigranci. Jednak liczne zdarzenia w przypadkowych miejscach wskazują na to, że wzniecenia ognia mogą mieć związek z celowym działaniem przez nieustalonego podplacza lub grupę przestępczą. 

czytaj więcej

Region

Nie wszystkim tunel po drodze

Plany budowy tunelu pod Świną budzą obawy mieszkańców i władz sąsiedniej Meklemburgii Przedmorza. Temat pojawił się w czwartek podczas obrad tamtejszego sejmiku.

czytaj więcej

Kadencja 2015-2019

Nasi reprezentanci na Wiejskiej

Świnoujście nie będzie miało swojego przedstawiciela w Sejmie i Izbie Wyższej Parlamentu Rzeczypospolitej. Kto będzie reprezentował interesy naszego regionu przez najbliższe cztery lata?

czytaj więcej

Region

Problem uchodźców dzieli mieszkańców wyspy Uznam

Coraz głośniej słychać sprzeciw mieszkańców niemieckiej części wyspy Uznam i granicznych miejscowości wobec polityki centralnej Niemiec. Czym bliżej fala uchodźców dociera do wschodniej części kraju, tym częściej lokalna prasa donosi o czynach karalnych popełnianych zarówno przez osoby sprzeciwiające się osiedlaniu uchodźców, jak i samych uciekinierów.

czytaj więcej

Region

Uchodźcy na wyspie

W powiecie Pomorze Przednie - Greifswald przebywa obecnie ponad 2 tys. uchodźców. Do końca roku ma być ich o tysiąc więcej. Dotychczas żadna z gmin na wyspie Uznam nie zaoferowała miejsc pobytu dla uciekinierów, mimo to temat mocno polaryzuje niemieckie społeczeństwo. Coraz głośniej słychać głosy sprzeciwu wobec polityki centralnej.

czytaj więcej

Atrakcje na weekend

Smoczy festiwal na wyspie

Czwarta edycja rodzinnego festynu na plaży w miejscowości Karlshagen zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Sobotnie i niedzielne propozycje ucieszą przede wszystkim dzieci.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 Następna Ostatnia