Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Kolejna prestiżowa impreza żeglarska w regionie

Po rocznej przerwie Match Racing powraca do Kamienia Pomorskiego!

W najbliższy weekend odbędą się regaty Marina Kamień Pomorski Match Race w ramach cyklu Polish Match Tour zaliczanego do Pucharu Świata ISAF. Na starcie pojawią się profesjonalne załogi z czołówki rankingu światowego ISAF, które walczyć będą o kwalifikację do Mistrzostw Świata Alpari World Match Racing Tour 2014 (WMRT Qualifier). To już drugie regaty kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata w Polsce. Pierwsze odbyły się w ramach regat Szczecin Match Race na przełomie maja i czerwca.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Ostatni zryw kibiców? [Aktualizacja]

Kibice wraz z zawodnikami i kilkoma członkami zarządu opóźnili podpisanie umowy o przekazanie licencji na grę w I lidze do Stali Rzeszów. Teraz trwa gorączkowa walka z czasem, żeby udało się przekonać radnych do zmiany decyzji.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Podpisanie umowy ze Stalą o 18.00

Krótko po godzinie 11 członkowie zarządu Floty Świnoujście Jarosław Dunajko oraz Edward Misiak, spotkali się z przedstawicielami Stali Rzeszów. Ustalili ostatnie szczegóły zawarcia umowy przekazania licencji na grę w pierwszej lidze. Tym samym przypieczętowany został los naszego zespołu. Podpisanie umowy nastąpi o godzinie 18.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Nadzieja umiera ostatnia

Fani Floty Świnoujście nie zgadzają się z decyzją zarządu, który chce sprzedać licencję na grę w I lidze do Rzeszowa. Zorganizowali pod siedzibą klubu demonstrację. Wcześniej powitali piłkarzy wracających ze zgrupowania.

czytaj więcej

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR”

Rowerowa wycieczka dookoła jeziora Gothensee

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe – Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „GINO” – Barbara Łopuska zapraszają na trasę rowerową skierowaną dla turystów przyjezdnych jak i mieszkańców Świnoujścia. Wycieczka odbędzie się w niedzielę dnia 20.07.2014 r. na trasie dookoła jeziora Gothensee o długości 36,6 km

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Flota sprzedana!

Wiemy już oficjalnie - zarząd klubu Flota Świnoujście rozpoczął procedurę sprzedaży licencji na grę w pierwszej lidze. Nie wiadmo kiedy cały proces się zakończy. Wiemy jedno, to koniec przygody Wyspiarzy na zapleczu Ekstraklasy.

czytaj więcej

50 Etapowe Regaty Turystyczne

Powalczą o Błękitną Wstęgę Zatoki Pomorskiej

Już w najbliższą sobotę, 19 lipca o godz. 10.00 rozpoczną się 50 Etapowe Regaty Turystyczne. Do ugoszczenia żeglarzy z całego kraju przygotowują się miejscowości nad Zalewem Szczecińskim oraz Świnoujście i Dziwnów. W świnoujskim porcie jachtowym żeglarze pojawią się w sobotę, a w niedzielę rozegrają wyścig o Błękitną Wstęgę Zatoki Pomorskiej.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Rozłam w zarządzie Floty?

Grupa lokalnych biznesmenów i przedsiębiorców przygotowała plan ratowania beznadziejnej sytuacji finansowej we Flocie Świnoujście. W miniony piątek trzech członków zarządu, na spotkaniu z grupą, odrzuciło ich propozycję.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Przeprowadzka do Rzeszowa za bezcen?

Jeżeli zarządowi Floty Świnoujście nie uda się pozyskać sponsora, a tym samym przystąpić do tworzenia sportowej spółki akcyjnej, coraz bardziej staje się realny scenariusz przeprowadzki pierwszej drużyny Floty do Rzeszowa. Zarząd wstępnie porozumiał się już działaczami Stali.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Wakacyjne treningi

Trener młodzieży we Flocie, Jan Słoma, zaprasza przebywające w Świnoujściu i okolicy dzieci w wieku od 8 do 13 lat na piłkarskie, wakacyjne, treningi.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Powalczyli ze Śląskiem

W towarzyskim meczu piłkarze I-ligowej Floty przegrali dziś we Wrocławiu z 9. zespołem ekstraklasy (najlepszą drużyną tzw. grupy spadkowej), Śląskiem, 0:1. Był to ostatni sprawdzian wrocławian przed nowym sezonem.

czytaj więcej

Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu Świnoujście 2014

Simonne Ferrarese Mistrzem Europy!

Po czterech dniach zmagań załóg startujących w Polskie LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu, poznaliśmy zwycięzcę. Włoska załoga Simonne Ferrarese na jachcie „Polskie LNG” wygrała w finale z Szwajcarem Ericiem Monninem „Świnoujście” i tym samym otrzymała Tytuł Mistrza Europy w Match Racingu 2014. Niestety na podium zabrakło miejsca dla obu polskich sterników, do półfinałów nie zakwalifikowali się Przemysław Tarnacki i Marek Stańczyk, którzy zajęli kolejno 11. i 8. miejsca.

czytaj więcej

Preludium do Ultramaratonu

416 km w 20 godzin!

Już dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczną się kwalifikacje do Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk - Bieszczady Tour, współorganizowanego przez KS Uznam.

czytaj więcej

Polskie LNG EUROSAF Match Racing European Championship Świnoujście 2014

Wspaniałe żeglarskie święto!

Przed nami kolejny dzień dzień regat o tytuł Match Racingowego mistrza Europy! Pogoda dopisuje, wieje mocno, czasem za mocno, a Polskie LNG EUROSAF Match Racing European Championship Świnoujście 2014 wkraczają w decydującą fazę. Po dwóch dniach wciąż niepokonany jest skipper Eric Monnin z Swiss Match Race Team. Na drugiej pozycji plasuje się Włoch Simonne Ferrarese, który prowadził po pierwszym dniu zawodów.

czytaj więcej

UKS Prawobrzeże Świnoujście

Młodzież Prawobrzeża startuje

Znany już jest plan przygotowań juniorów oraz trampkarzy Prawobrzeża Świnoujście. Młodzi zawodnicy na pierwszych zajęciach spotkają się 14 lipca o godzinie 16.00 na orliku. Późniejsze zajęcia odbywać się będą na dużym boisku z nawierzchnią syntetyczną.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Protestowali kibice

Kilkudziesięciu kibiców Floty Świnoujście zebrało się pod Urzędem Miasta. Chcieli w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z faktu braku finansowego wsparcia dla ich drużyny. Protest skończył się po dwudziestu minutach.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Quo Vadis Floto

Wczoraj odbyła się konferencja zarządu Floty Świnoujście. Czego się z niej dowiedzieliśmy? Tak naprawdę nic nowego. Nie będzie ogłaszania upadłości klubu, trwają poszukiwania sponsora, być może zostanie powołana sportowa spółka akcyjna.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Drużyna przygotowuje się do ligi

Jutro rano piłkarze Floty Świnoujście wyjadą na dziewięciodniowy obóz treningowy. Na zgrupowanie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, piłkarze wybiorą się do Wałbrzycha.

czytaj więcej

POLSKIE LNG Mistrzostwa Europy w Match Racingu

Regaty na wyciągnięcie ręki

Już za tydzień dwanaście międzynarodowych załóg rozpocznie zmagania o tytuł najlepszej załogi starego kontynentu w match racingu. Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 9-13 lipca 2014 i będzie to pierwsza impreza żeglarska tej rangi zorganizowana w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 Następna Ostatnia