Środa, 26 czerwca 2019r.

Imieniny: Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Flota - Iskra Golczewo 4-1 (4-1)

Staniszewski po raz 20, Rogowski jako 50

Patrząc na spis sytuacji podbramkowych i goli można odnieść wrażenie, że był to krótki mecz. Rzeczywiście rozpoczął się on bardzo obiecująco, mnożyły się okazje pod obydwiema bramkami. W 22 minucie w sytuacjach podbramkowych było 6-5 dla Floty, ale w bramkach było już 3-0.

czytaj więcej

Pożegnanie

Odszedł Henryk Janda

Po długiej chorobie odszedł wieloletni trener i wychowawca wielu pokoleń adeptów sztuk walki. W latach siedemdziesiątych trenował m.in. karate kyuokushin, a następnie taekwondo. Świnoujskie kluby, zarówno karate jak i taekwondo, do dnia dzisiejszego czerpią z jego wiedzy i umiejętności, które przekazywał z dużym zapałem.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młode siatkarki zagrały w Świnoujściu

We wtorek 05.03. 2019 r. w hali sportowej przy ulicy Białoruskiej odbyła się 1/4 Finału (Regionu B) Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Koszykowej – dziewcząt. Organizatorem turnieju był  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Do rozgrywek przystąpiło pięć zwycięskich drużyn reprezentujących Powiat Kamieński, Goleniowski, Kołobrzeski, miasto Szczecin, miasto Świnoujście.

czytaj więcej

Wydarzenia

Już w niedzielę kolejna edycja Babskiego Biegu i Biegu w Szpilkach

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu zaprasza wszystkie Panie i przebranych Panów, do świętowania Dnia Kobiet na sportowo i zapisywania się na VII BABSKI BIEG i BIEG w SZPILKACH. Bieg odbędzie się w niedzielę, w dniu 10 marca 2019 r. w Świnoujściu przy Pływalni Krytej. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Weekendowe turnieje AP Baltica

W sobotę (02.03), odbyła się ostatnia kolejka tegorocznej edycji „Szczecińskiej Ligi Mistrzów” z udziałem AP Baltica Świnoujście. W serii finałowej graliśmy o mistrzostwo Ligi Europy, gdzie nasze Żaki z rocznika 2010 reprezentowały barwy PSG. Biorąc pod uwagę silną obsadę turnieju, 4 miejsce na koniec rozgrywek z dorobkiem: dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki, to bardzo dobry wynik.

czytaj więcej

Piłka nożna

Prawobrzeże Świnoujście po kolejnych sparingach

Piłkarze Prawobrzeża mają za sobą ostatnie mecze kontrolne podczas zimowych przygotowań. Z racji szerokiej kadry jaką dysponuje Uczniowski Klub Sportowy zawodnicy zostali podzieleni na dwie  grupy. Pierwsza grupa zagrała z C-klasowym Pomorzaninem Przybiernów i wygrała to 4:1. Bramki w tym spotkaniu strzelali: dwie Piotr Pluta i po jednej Kacper Falgowski i Krzysztof Nowak .

czytaj więcej

Wydarzenia

Karnawałowy nastrój na 139. parkrunie

Na parkrunie w dzień biegowy takie słyszy się rozmowy: „Może by tak czas poprawić, przed czy po się herbaty napić, czy zabrałem kod kreskowy, może mogłem ubrać dres ten nowy, czemu znów jest tak zimno, jak wyprzedzać się powinno, jak już jestem to pobiegnę, jak przybiegnę mistrzem będę...” I tak oto w radosnym nastroju na karnawałowym 139 parkrunie pojawiło się 64 uczestników z czego 27 to panie, a 37 to panowie. 

czytaj więcej

Stal Szczecin - Flota 0-0, karne 4-5

Wyjątkowo długi mecz, a bramki dopiero w karnych

Mecz powinien rozpocząć się o godzinie 16:30 (choć obligatoryjny termin był o 14:00), więc skończyć powinien się ok. 18:15. Nasza drużyna jak zwykle stawiła się godzinę wcześniej, ale na boisku dopiero rozpoczął się mecz dzieci. Na dodatek okazało się, że jedna szatnia jest w remoncie, więc drużyna nie miała się gdzie przebrać. W tej sytuacji mecz rozpoczął się z 26-minutowym opóźnieniem. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Tenisowa sobota z OSiR „Wyspiarz”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza na Otwarty Turniej Tenisa Stołowego 
o puchar Dyrektora OSiR „Wyspiarz”. Turniej odbędzie się w dniu 02.03.2019 r., w Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 9  (wejście boczne od ul. Hołdu Pruskiego)

czytaj więcej

Piłka nożna

Wyjazdowe mecze AP Baltica Świnoujście

Piłkarze AP Baltica Świnoujście, w miniony weekend nie próżnowali. Szereg spotkań na wysokim piłkarskim poziomie zapewnił kibicom wielkie emocje. Jako pierwsi zmagania rozpoczęli Trampkarze Akademii Piłkarskiej Baltica. W piątkowy wieczór (22.02) nasi najstarsi zawodnicy, przygotowujący się do rundy wiosennej, rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, zmierzyli się w meczu sparingowym, w Kamieniu Pomorskim z miejscowym Gryfem.

czytaj więcej

Konkurs

Wyspy Wielkanocne | nowa tradycja

Przedmiotem niniejszego konkursu jest stworzenie formy przestrzennej, rzeźby, płaskorzeźby lub formy płaskiej o tematyce związanej z szeroko pojętą tradycją Świąt Wielkanocnych. Wszystkie treści twórcze powinny odnosić się do symboli i ikonografii związanych z Wielkanocą. Prace mogą nawiązywać do folkloru i kultury tożsamej z tradycjami poszczególnych regionów polskich, europejskich i innych kultur. Prace powinny oznaczać się trwałością, starannością oraz estetyką wykonania. Przy ocenie prac, Jury zwraca uwagę na oryginalność i subiektywność twórczego ujęcia tematu w przedstawionej pracy.

czytaj więcej

Piłka nożna

Prawobrzeże na półmetku przygotowań

Lider rozgrywek swoje przygotowania rozpoczął 15 stycznia. Zawodnicy trenują regularnie. Rozgrywają wiele ciekawych spotkań kontrolnych. Do tej pory drużyna zmierzyła się z ekipami z wyższych lig. Były to Vineta Wolin, Fase U 17, 18, Wybrzeże Rewalskie Rewal, Ina Ińsko, Orzeł Łożnica, Grun Weiss Nadrensee, Insel Usedom, Błękitni Trzygłów i Iskra Golczewo. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Nasz stadion Inwestycją Sportową Roku. Nagrody dla Mateusza Chrzanowskiego i Waldemara Mroczka

Kompleks piłkarski Prawobrzeże Świnoujście przy ulicy Białoruskiej został wybrany Inwestycją Sportową Roku w plebiscycie „Piłkarz Roku 2019” organizowanym przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, GS24.pl, "Głos Szczeciński", "Głos Koszaliński", portal Ligowiec.net oraz TVP Szczecin. Statuetki otrzymali również dwaj świnoujścianie - piłkarz Mateusz Chrzanowski i spiker Floty Waldemar Mroczek.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ćwierćfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci (Region B) w piłce siatkowej - czwórki dziewcząt

We wtorek 19 lutego, 2019 r.  w hali sportowej przy ulicy Białoruskiej odbyła się  1/4 Finału (Regionu B) Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej – „czwórki dziewcząt”. Organizatorem turnieju był  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Do rozgrywek przystąpiło sześć zwycięskich drużyn reprezentujących Powiat Kamieński, Goleniowski, Kołobrzeski, Gryficki, miasto Szczecin, miasto Świnoujście. W wyniku losowania turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, odbyło się 15 spotkań. Turniej rozgrywany był do dwóch wygranych setów.

czytaj więcej

Piłka nożna

Udany weekend młodych piłkarzy AP Baltica

Wielkim sukcesem młodych piłkarzy AP Baltica Świnoujście, z rocznika 2012, zakończył się niedzielny (17.02) turniej piłkarski, którego organizatorem była Arkonia Szczecin. W imprezie wystąpiły zespoły- Grupa A:  Arkonia II Szczecin  ,Football Arena, Pogoń Szczecin, Chemik Police, AMP Dobra, AP Osadnik Myślibórz. Grupa B: AP Baltica Świnoujście, Arkonia I Szczecin, AP Reiss Gryfino, AP Kotwica Kołobrzeg, ISF Barlinek, Football Factory.

czytaj więcej

Wydarzenia

Gol w ostatniej sekundzie finału Turnieju "Głosu"

Finałowy pojedynek między Chemikiem Police a Flotą Świnoujście wieńczył turniej o Puchar „Głosu Szczecińskiego”. Odbył się 16.02.2019 r i odbył się już po raz 50. Przez 35 edycji juniorzy walczyli na trawie, kolejne 15 pod dachem. Lipiany są ostatnim przystankiem Pucharu „Głosu”, a zwycięzcami jubileuszowych zmagań zostali piłkarze Chemika Police.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnia