Poniedziałek, 18 marca 2019r.

Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

113. parkrun za nami

Dla 99 osób i 4 czworonogów sobotni poranek rozpoczął się bardzo aktywnie. Po profesjonalnej rozgrzewce, przed samym startem podziwiać mogliśmy tych, którzy są z nami najdłużej na parkrunie. Ogromne brawa dla Moniki Murawskiej, która już po raz 100-tny stanęła na linii startu, a także dla Patrycji Aperlińskiej i Adama Małochy dla których był to 50 parkrun.

czytaj więcej

Stal Szczecin - Flota 0-4 (0-4)

Pięknie, tylko co z II połową?

Właściwie wszystko jest pięknie. Zagraliśmy w pełnym składzie, co na tym poziomie rozgrywkowym jest rzadkością, wynik marzenie, więc co chcieć więcej? Z mojej strony jednego: koncentracji przez cały mecz. Bo chwile przysypiania się zdarzały, czego dowodem jest, że gospodarzom, udało się zremisować drugą połowę.

czytaj więcej

Wydarzenia

AP Baltica Świnoujście w rozgrywkach ZZPN 2018/2019

W najbliższy weekend piłkarze AP Baltica rozegrają mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN rundy jesiennej, sezonu 2018/2019. W sobotę (08.09) o godz. 11.00 na syntetycznym boisku OSiR przy ul. Matejki 17A w Świnoujściu Młodzicy D1 (2006) Akademii Piłkarskiej Baltica rywalizować będą w ramach TLM z drużyną Orzeł Mrzeżyno.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przebiegli parkrun, a potem maraton

Opustoszały już nadmorskie uliczki, w mieście jakby ciszej, spokojniej, kolejki w sklepach mniejsze, nie trzeba szukać wolnego miejsca na plaży czy na parkingu, a morze będziemy mieć wkrótce na wyłączność, bo wakacje dobiegły właśnie końca. Pochyla się ku jesieni ziemia. No cóż… nic nie może przecież wiecznie trwać… chyba, że będzie to parkrun.

czytaj więcej

Flota - Ogniwo Babinek 5-0 (3-0)

Pojedynek Damianów w dobrym meczu

Wrzesień zaczął się pomyślnie. Nasz zespół odniósł efektowne zwycięstwo i - co najważniejsze - po dobrej i skutecznej (w każdym razie w pierwszej połowie) grze, nie tracąc bramki. Po dwa gole w tym meczu strzelili Damian Staniszewski i Damian Mosiądz, a że bramkarz Ogniwa też nosi to imię, był to bez wątpienia pojedynek Damianów. Zdobywca piątej (w kolejności czwartej) bramki, co prawda nie ma na imię Damian, ale za to jeszcze niedawno był zawodnikiem Ogniwa.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koniec wakacji na parkrunie

Zaliczyliśmy kolejną biegową imprezę w Parku Zdrojowym. Na starcie stanęło 77 zawodników, 32 panie i 45 panów. Po upalnych dniach dzisiejsza pogoda pomogła w uzyskaniu rekordów życiowych 11 osobom. Po raz pierwszy na mecie stanęło 14 biegaczy i chodziarzy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bieg Karsiborski już za nami

W ramach  obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Karsiborzu przeprowadzona została kolejna edycja Biegu Karsiborskiego. Została ona zorganizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Karsibór (pod przewodnictwem prezesa Kazimierza Nowickiego) i Klub Biegacza Jogging.

czytaj więcej

Wydarzenia

20 Jubileuszowy Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen

W dniu 25.08.2018 r. odbyła się, w Zatoce Greifswaldzkiej Morza Bałtyckiego między Wyspą Vilm a Wyspą Rugia, duża impreza pływacka - 20 Jubileuszowy Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen. W samych superlatywach można opowiadać o organizacji tak dużych zawodów. Na 2500 m wystartowało 400 pływaków, a w tzw. Małym Vilmschwimmen ok. 50 młodych adeptów pływania na wodach otwartych.

czytaj więcej

Mierzynianka Mierzyn - Flota 1-3 (0-1)

Pierwsze zwycięstwo i pierwsze bramki

Pierwsza połowa to przewaga Floty, zarówno optyczna, jak również techniczna i taktyczna, widać było większą dojrzałość niebiesko-białych. Mimo to pierwszą okazję mieli w 10 minucie gospodarze, na szczęście strzał Kutyły był w środek bramki i nie sprawił Bochenowi kłopotu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Już wkrótce II Bieg Karsiborski

W sobotę 25 sierpnia przeprowadzona zostanie (w ramach wielu innych imprez w Karsiborzu z okazji 100-lecia Niepodległości Polski) II edycja Biegu Karsiborskiego, organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Karsibór i Klub Biegacza Jogging. Zapisy przy moście po stronie Karsiborza od 12.00, start o 12.30.

czytaj więcej

Wydarzenia

Festiwal Regat w Świnoujściu zakończony

Zakończył się 7 dniowy maraton regatowy pod nazwą Świnoujście Sails Festiwal. Rozegrano regaty w 5 klasach gromadząc na starcie ponad 200 uczestników z 7 krajów. Przeprowadzono kilkadziesiąt wyścigów na Zatoce Pomorskiej na 3 różnych trasach. To największa tego typu impreza żeglarska na Pomorzu Zachodnim.

czytaj więcej

Wydarzenia

W 61 sekund na szczyt latarni

W ramach wielu imprez Światowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona została przez Klub Biegacza Jogging VII edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię w Świnoujściu. Udział wzięło 22 śmiałków z różnych miast Polski – zarówno dzieci i młodzież jak też kobiety i mężczyźni.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bieg Piracki na 110. pakrunie

Weekend jak zwykle rozpoczęty aktywnie - 110. parkrun przechodzi do historii. W ramach 10 edycji Sail Świnoujście 2018 odbyła się II edycja Biegu Pirackiego parkrun i jak zwykle uczestnicy nie zawiedli. Przybyli Piraci, Piratki a nawet Piraciątka. Dla tych ostatnich był to szczególny dzień bowiem aby dostać piękny pamiątkowy medal musieli przebiec całe 500 m

czytaj więcej

Iskra Golczewo - Flota 0-0

Nie będzie łatwo

Szkoda straconych 2 punktów, ale mecz mógł się podobać znawcom taktyki. Miłośnikom technicznych fajerwerków na pewno mniej, ale ogólnie poziom na klasę okręgową był dobry. Tyle tylko, że zabrakło bramek. A dlaczego? Bo obie drużyny grały uważnie w defensywie, było dużo niecelnych podań i niemrawość w ataku z obu stron, ale z wykonania założeń taktycznych obaj trenerzy byli zadowoleni. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Piotr Tarnacki Mistrzem Świata!

Załoga POL77 Racing Club Gdańsk w składzie Piotr Tarnacki, Bartosz Makała i Grzegorz Banaszyk wygrała w kategorii Open rozegrane w Świnoujściu Mistrzostwa Świata w klasie Micro. W kategorii Racer wygrała załoga POL13 LaBesto Auto Bruno w składzie Bartosz Piotrowski, Adam Szymborski i Paweł Różycki a w kategorii Cruiser załoga ITA80 w składzie Mateo Vanelli, Alessandro Maroli i Tyler Mizzeto z Włoch.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nocna 9 - pobiegli przy blasku księżyca

Taka noc się zdarza raz, tylko raz i więcej nie… Oczywiście tylko raz w roku, a dokładnie 14. sierpnia Park Zdrojowy tętni życiem aż do późnych godzin wieczornych. Alejki zapełniają się amatorami nastrojowego biegania, bo jak powiada stare polskie przysłowie: im ciemniej tym przyjemniej.

czytaj więcej

Wydarzenia

VII Bieg Wspinaczkowy na Latarnię

W ramach bardzo wielu imprez Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie przez Klub Biegacza Jogging, VII edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię (najwyższą nad Bałtykiem – 311 schodów).

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota - FASE Szczecin 3-1 (1-0)

Rozpoczęcie meczu poprzedziła minuta ciszy ku czci zmarłego Jana Kielara. Sam mecz był można powiedzieć senny. Flota wygrała, bo wygrać po prostu musiała, nie byłoby przecież w dobrym tonie przegrać z dziećmi. Goście znali swe miejsce w szyku, ale bardzo dużo nadrabiali ambicją. Wiadomo też było, że nie jest to przeciwnik porównywalny do tych z którymi przyjdzie mierzyć się w lidze.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 Następna Ostatnia