Sobota, 26 maja 2018r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja / Polsko-niemiecki projekt „Młodzieżowe Dni Filmowe na temat miłości, partnerstwa i rodziny” oraz „Budowa drewniana”

Wydarzenia

Polsko-niemiecki projekt „Młodzieżowe Dni Filmowe na temat miłości, partnerstwa i rodziny” oraz „Budowa drewniana”

Foto: Organizator

Stowarzyszenie CJD Insel Usedom-Zinnowitz razem ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Świnoujściu organizują kolejny polsko-niemiecki projekt kreatywny, który odbędzie się od 15 do 24 maja 2017 w szkole specjalnej im. Janusza Korczaka w Wolgaście. W projekcie weźmie udział ok. 60 uczniów z obu szkół.

W celu przygotowania do projektu już przeprowadzono zajęcia profilaktyki zdrowotnej z polskimi i niemieckimi uczniami, podczas których zainicjowano konkurs na kreatywną kartkę. Uczniowie przygotowali plakaty, rysunki i kolaży nt. „Jak wygląda moje życie za 5 lat?”

Projekt „Młodzieżowe Dni Filmowe” zawiera również kilkudniowe warsztaty budowy drewnianej, które przeprowadzane będą przez pana Raika Vicenta, znanego nie tylko w naszym regionie rzeźbiarza i pedagoga. Pan Vicent razem z uczniami przygotowuje drewniane figury nt. „Janusz Korczak z punktu widzenia polskich i niemieckich uczniów”. Szkoła ze Świnoujścia otrzyma wykonaną przez rzeźbiarza i uczniów dębową ławkę, która będzie umieszczona na dziedzińcu Ośrodka.

Punktem kulminacyjnym w projekcie jest dzień filmu i praktycznych działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej, który odbędzie się w piątek, 19 maja 2017 od godz. 8.00-12.30. Uczniowie zajmą się tym tematem przy stoiskach edukacyjnych, prowadzonych przez przedstawicieli CJD oraz innych organizacji z regionu. Ponadto będzie wyświetlany film prewencyjny z późniejszym omówieniem.

Celem projektu jest aby młodzież z Polski, z Niemiec i innych krajów poznała się i wzajemnie akceptowała poprzez wspólne kreatywne działanie i przez komunikację. Organizatorami prowadzącymi przedsięwzięcie są Tatjana Hindenburg CJD Insel Usedom-Zinnowitz iFrank Zimmermann Gesundheitliche Prävention. Na zdjęciu praca z pierwszego dnia projektu.

Autor: SOSW
comments powered by Disqus