Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Foto

Fotogaleria

Rozruchu terminalu LNG

Od tygodnia w terminalu LNG w Świnoujściu cumuje Al Nuaman – pierwszy statek ze skroplonym gazem ziemnym, który przypłynął do Polski. Obecnie gaz jest przepompowywany ze statku, trwa rozruch całej instalacji. Jego potwierdzeniem jest płonąca flara na wieży wydmuchów.

zobacz galerię

Fotorelacja

Żaglowiec Kruzensztern już w Świnoujściu

Jeden z trzech największych żaglowców na Świecie zacumował dzisiaj w Świnoujściu. Kruzensztern zbudowany został w 1926 w stoczni J. C. Tecklenborg w Wesermünde dla Ferdynanda Laeisza. Początkowo pod nazwą Padua jako żaglowiec towarowy, przywożąc do Europy saletrę z Chile. W roku 1946 został przekazany ZSRR jako odszkodowanie po II wojnie światowej. Obecnie pływa jako statek szkolny rybołówstwa pod rosyjską banderą.

zobacz galerię

Fotorelacja

Skrzydła nad Uznamem

Za nami wyjątkowy, lotniczy weekend na wyspach. Pierwsza (mamy nadzieję, że nie ostatnia) edycja Uznam Airshow przeszła do historii. Mimo, że kapryśna pogoda skutecznie krzyżowała plany organizatorom to pokazy które udało się przeprowadzić przyciągnęły na plaże tłumy mieszkańców i turystów. Przed Wami fotorelacja z tego wydarzenia.

zobacz galerię

Gryf Basket Cup 2015

Turyści znowu górą

Gryf Basket Cup 2015 to cykl turniejów koszykarskich rozgrywanych na terenie całego województwa. Po Trzebieży przyszedł czas na Świnoujście. Na boisku przy LO im. Mieszka I, podobnie jak przed dwoma tygodniami, najlepszy okazał się zespół Turyści. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

zobacz galerię

Wydarzenia

Centralne obchody Święta Marynarki Wojennej

Uroczysty apel, pokazy dynamiczne i statyczne z udziałem okrętów i pojazdów oraz prezentacja sprzętu specjalistycznego to najważniejsze wydarzenia tegorocznego Święta Marynarki Wojennej. Główne obchody miały miejsce w niedzielę, 28 czerwca, w Świnoujściu. Obecni na nich byli Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał broni Marek TOMASZYCKI oraz Inspektor Marynarki Wojennej kontradmirał Marian AMBROZIAK.

zobacz galerię

250-lecie Świnoujścia

Niezwykły koncert na Wielki Jubileusz

Koncert niepowtarzalny, bo nie ma szansy byśmy przeżyli to raz jeszcze. Chyba, że za kolejne 250 lat znów spotkamy się pod parasolem świnoujskiego amfiteatru. Koncert, w którym zagrało wszystko, bo oprócz gwiazd na scenie, dopisała i pogoda, i wspaniała publiczność.

zobacz galerię

Fotogaleria

Wielka parada historyczna

Imponujący przemarsz mieszkańców i gości ulicami Świnoujścia to wydarzenie uświetniające wielki jubileusz 250-lecia miasta. Barwna parada miała w pigułce przedstawić zarys historycznych dziejów Świnoujścia. Kolorowy orszak wyruszył z placu Mickiewicza przy urzędzie miasta i przeszedł ulicami Wojska Polskiego, Konstytucji 3 Maja, Plac Wolności, Armii Krajowej, Wybrzeżem Władysława IV aż do mariny w Basenie Północnym.

zobacz galerię

Fotorelacja

Finał programu „Trzymaj Formę!”

22 maja br. na orliku przy Gimnazjum Publicznym Nr 2 odbyło się uroczyste zakończenie programu „Trzymaj Formę!”. W tegorocznej edycji organizatorzy postawili na współzawodnictwo sportowe.

zobacz galerię

Fotogaleria

WOŚP-owe serce oficjalnie rozpalone!

5 stycznia na Placu Wolności wolontariusze i organizatorzy świnoujskiego finału Wielkiej Orkietry Świątecznej Pomocy oraz mieszkańcy Świnoujścia uroczyście rozpalili wielkie serce. Emocji nie zabrakło.

zobacz galerię

Flota Świnoujście

Zwycięstwo nad Miedzią

Zapraszamy do fotogalerii z wczorajszego spotkania Floty Świnoujście i Miedzi Legnica. Po dobrym spotkaniu Wyspiarze pewnie pokonali gości 3:0. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Paweł Lisowski, Sebastian Olszar i Dawid Kort.

zobacz galerię

Mieszko ma 69 lat

Dzień Patrona

Liceum Ogólnkoształcące z Oddziałami Integracyjnymi świętuje swoje 69 urodziny. Z tej okazji uczniowie, nauczyciele, rodzice i liczni przyjaciele Mieszka przemaszerowli dzisiaj przez centrum Świnoujścia. Pochody Mieszka to długoletni zwyczaj, dobra okazja do tego, aby przedsatwić się mieszkańcom miasta, przypomieć o szkole absolwentom i wyrazić szacunek dla swojej szkoły.

zobacz galerię

Fotogaleria

Światowy Dzień Sybiraka oraz 75. rocznica agresji ZSRR na Polskę

Obchody rozpoczęły się o godzinie 11.00 Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Gwiazdy Morza. O godzinie 12.00 delegacje władz miasta, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, politycznych i pozarządowych, harcerze oraz młodzież świnoujskich szkół zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru.

zobacz galerię

Wolin

Wikingowie górą

Za nami XX Festiwal Słowian i Wikingów. W tym roku do Wolina przyjechali rekonstruktorzy z 29 krajów. Było ich grubo ponad 2000. Jak wyglądał woliński ostrów w tym czasie? Kilka tysięcy pasjonatów wczesnego średniowiecza w jednym miejscu. Dawne stroje, ozdoby i naczynia, zwyczaje i muzyka. Średniowieczny jest tu nawet plac zabaw dla dzieci.

zobacz galerię

UZNAM 2014 - VII Wystawa Samochodowa

Frekwencja dopisała

Za nami pierwszy dzień VII Wystawy Samochodowej UZNAM 2014. Centrum Świnoujścia zamieniło się w wielki salon samochodowy. Na gości czekały najnowsze modele znanych marek. Nie zawiedli także sami odwiedzający, którzy tłumnie stawili się na Placu Wolności.

zobacz galerię

Wyjątkowy wyścig

Jacht kontra samochód

Zbigniew Gutkowski oraz Piotr Adamczyk mierzą się w niecodziennym pojedynku. Ścigają się na trasie Świnoujście – Hel. Tyle tylko, że pierwszy płynie oceanicznym jachtem, drugi samochodem o napędzie hybrydowym.

zobacz galerię

Uroczystości na Placu Słowiańskim

Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa

Dzisiaj (08.05) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa, 69. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Punktualnie o godzinie 12.00 pod pomnikiem Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej odbył się Apel Pamięci oraz ceremonia składania wiązanek kwiatów.

zobacz galerię

Bieg Konstytucji 3 Maja

Miller wygrywa

75 zawodników ukończyło Bieg Konstytucji 3 Maja. Zwyciężył Świnoujścian, mieszkaniec prawobrzeża - Artur Miller.

zobacz galerię

Fotogaleria

Wietrznie na plaży

Podczas Majówki pogoda nie dopisała. Było zimno i wietrznie. Kogo aura zniechęciła do majowego spacerku po plaży, niech pocieszy oko znanym widokiem. U nas zawsze jest tak pięknie!

zobacz galerię

Wyjątkowa akcja charytatywna

Krok do domu

1 maja kilkanaście minut po 9, sprzed bazy ratowników WOPR wyruszyli uczestnicy Marszu 520 km Polskim Wybrzeżem. Marsz jest kreatywną i oryginalną inicjatywą, która ma zwrócić uwagę na potrzebę walki z bezdomnością zwierząt. Pomysłodawcą akcji jest założyciel Fundacji „Pies Szuka Domu” Artur Lewandowski.

zobacz galerię

Fotogaleria

Zakończenie roku klas maturalnych w Mieszku

Wczoraj (26.04) w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I maturzyści uroczyście odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a za 9 dni przystąpią do pierwszego egzaminu maturalnego. Zobaczcie galerię z tego wyjątkowego wydarzenia.

zobacz galerię

Nasz patronat

Wegański wieczór w Scenie

Kilkanaście dań na zimno i na ciepło. Na słodko, słono lub ostro. I wszystko absolutnie bez mięsa, nabiału i ryb. Tak wyglądał I Wegański Wieczór w Jazz Clubie Scena. Zapraszamy do fotogalerii.

zobacz galerię

Jazzowy czwartek w Jazz Clubie Scena

Piotr Wojtasik Quartet

Fantastyczny jazzowy kwartet gościł na deskach Jazz Clubu Scena. Kto nie był naprawdę ma czego żałować. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

zobacz galerię

Galeria zdjęć z meczu I ligi

Flota - Dolcan 2:1

Flota Świnoujście pokonała Dolcan Ząbki. Bramki dla Wyspiarzy zdobyli Petr Hosek i Sebastian Olszar. Dla tego drugiego był to debiut po powrocie do naszej drużyny.

zobacz galerię

Mocne granie w Scenie

Punk is not Dead

Wczoraj w Jazz Clubie Scena odbył się koncert charytatywny na rzecz Andrzeja Kwiatkowskiego, szerzej znanego jako Balon. Na scenie i pod nią spotkali się amatorzy prostego i mocnego grania.

zobacz galerię

Doskonały koncert w Scenie!

Kocin Kociński Trio

Wczoraj odbył się kolejny koncert w Jazz Clubie Scena. Tym razem wystąpił jazzowy zespół Kocin Kociński Trio. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

zobacz galerię

Fotogaleria z meczu I ligi.

Flota Świnoujście - Arka Gdynia

W sobotę 22 marca Flota Świnoujście podejmowała Arkę Gdynia. Po pasjonującym meczu gospodarze ulegli przyjezdnym 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Ślusarski.

zobacz galerię

Wiosna na działce

Od naszego czytelnika Jędrka, otrzymaliśmy fantastyczny zestaw zdjęć zrobionych na świnoujskich działkach. Jak widać, wiosna zawitała na całego.

zobacz galerię

 | 1 | 2 |  Następna Ostatnia