Środa, 19 stycznia 2022r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Nabór wniosków na usuwanie azbestu

Miasto Świnoujście zamierza już po raz dziewiąty skorzystać z dotacji udzielanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na realizację w 2022 r. zadania związanego z usuwaniem wyrobów zawierających azbest. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Felek świętował na parkrunie

W dzień Felka* odbył się 224. parkrun Świnoujście. Felek jak przystało na jego dzień dzielnie towarzyszył biegaczom, zamykając stawkę w towarzystwie Zbyszka. A w stawce pobiegło i pospacerowało 40 uczestników. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Przekazanie dowodzenia w KPW Świnoujście

W świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku służbowym Komendanta Portu Wojennego Świnoujście. Dowodzenie objął czasowo zastępca komendanta – szef sztabu kmdr por. Albin Sołtykiewicz. Ustępujący ze stanowiska kmdr Marek Bartkowski po niemal 40 latach służby wojskowej żegna się z mundurem i odchodzi na zasłużoną emeryturę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Harcerski Sztab WOŚP zaprasza!

Już w sobotę, w dniu 15.01.2022 r. odbędą się dwie atrakcje... Pierwsza to wycieczka kajakowa z Olechwir.pl pod hasłem "Wiosłuj, zwiedzaj i pomagaj" za wrzut do puszki WOŚP a po zejściu z wody - ognisko.

czytaj więcej

Miasto

Karsibór. Zmiany w organizacji ruchu

W związku z kolejnym etapem prac przebudowy ulicy 1 Maja na wyspie Karsibór od czwartku 13 stycznia 2022 r. wprowadzone zostają kolejne tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego i objazdowej trasie linii autobusowej nr 5.

czytaj więcej

Miasto

Przez COVID-19. Opóźnienie w budowie tunelu pod Świną

Na razie o 30 dni został przesunięty termin zakończenia budowy tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Niewykluczone jednak, że będą kolejne przesunięcia. Wykonawca tłumaczy opóźnienie COVID-19 i chce przesunięcia terminu o ponad 100 dni.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Prace na przeprawie promowej „Warszów”

Żegluga Świnoujska informuje, że przez cały styczeń 2022 roku w niektórych dniach w godzinach 9-14 będą występowały wyłączenia z ruchu dodatkowego, trzeciego promu. Powodem są prace konserwacyjne urządzeń na stanowiskach po obu stronach przeprawy.

czytaj więcej

Miasto

Obchody 29. rocznicy zatonięcia promu mf „Jan Heweliusz”

14 stycznia przypada 29. rocznica związana z tragicznymi wydarzeniami na Morzu Bałtyckim. Obchody 29. rocznicy zatonięcia promu mf „Jan Heweliusz” odbędą się  14 stycznia 2022 o godz. 9.00 na Placu Rybaka pod pomnikiem „Tym którzy nie powrócili z morza. Świnoujście 1993”. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz zaprasza do upamiętnienia uroczystości poprzez złożenie kwiatów w tym dniu.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia