Poniedziałek, 1 marca 2021r.

Imieniny: Antoniny, Radosława, Dawida

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Już znamy jej imię. Tunel wydrąży Wyspiarka

Dokładnie 1226 internautów wzięło udział w głosowaniu nad wyborem imienia dla potężnej maszyny TBM, która już za kilka dni rozpocznie drążenie tunelu pod dnem Świny.  W piątek 5 marca 2021 r. odbędzie się uroczystość nadania imienia maszynie. Zaraz potem TBM już jako Wyspiarka ruszy drążyć tunel.

czytaj więcej

Wydarzenia

Relacja z Turnieju KS Prawobrzeże Świnoujście

W niedzielę 21 lutego 2021 roku odbył się pierwszy z cyklu Turniejów o Puchar KS Prawobrzeże Świnoujście w roku 2021. Zawody dla młodych piłkarzy z rocznika 2012/2013 odbyły się pod patronatem Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz System S.A. 

czytaj więcej

Zdrowie

Szczepienia to szybszy powrót do normalności

Szczepienia ochronne okazały się najskuteczniejszym dotąd narzędziem zwalczania chorób zakaźnych (chronią̨ nas przed 26 chorobami zakaźnymi). Za pomocą szczepień wykorzeniono najgroźniejszą plagę ludzkości, jaką była ospa prawdziwa. 

czytaj więcej

Miasto

SOWA nad kominami. Antysmogowy dron kontroluje powietrze

Od kilku tygodni świnoujscy Strażnicy Miejscy dysponują antysmogowym dronem wyposażonym w system obserwacji i analizy powietrza „SOWA”. W zaledwie kilka sekund urządzenie może skontrolować skład chemiczny dymu unoszącego się z kominów. Tam, gdzie wykaże szkodliwe pyły, interwencja może skończyć się wystawieniem mandatu.

czytaj więcej

Gospodarka

Dobry początek roku w portach Szczecin i Świnoujście

Rok 2021 w zespole portów Szczecin-Świnoujście rozpoczął się wzrostem przeładunków. Te w relacji styczeń 2021 do stycznia 2020 wzrosły o prawie 8 proc. Wzrosty zauważalne są w prawie wszystkich grupach towarowych. Liderem miesiąca pod względem przeładowanej ilości była ruda, w górę o blisko 154 proc. W styczniu br. w portach obsłużono masowce  z rudą żelaza, rudą manganu i koncentratem cynku. 

czytaj więcej

Miasto

Zmodernizujmy świnoujską wieżę ciśnień

Wystąpiłem z wnioskiem do prezydenta miasta o zabezpieczenie środków w przyszłorocznym budżecie na remont świnoujskiej wieży ciśnień. Chciałbym, żeby położona na terenie basenu północnego, wieża stała się ważną częścią Świnoujścia.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście - najbardziej romantycznym miejscem na Pomorzu Zachodnim!

Świnoujski wiatrak, czyli znak nawigacyjny Stawa Młyny, wygrał w plebiscycie na „Najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim 2021”. Głosowali na niego internauci z całej Polski! Otrzyma specjalnie zaprojektowaną na tę okoliczność odznakę, którą miasto będzie posługiwać się podczas działań promocyjnych. W przygotowaniu jest również specjalny, okolicznościowy event.

czytaj więcej

Rozmaitości

Romantycznie i bez dymu

Wielkimi krokami zbliża się 14 luty. To dzień wyjątkowy dla wielu par, które w niedzielę w szczególny sposób będą świętować kolejny rok swojego związku. Inni uważają, że święto zakochanych zostało zbyt skomercjalizowane i że miłość trzeba sobie okazywać codziennie, a nie tylko raz w roku. To oczywiście prawda, jednak wielu ekspertów zaznacza, iż związki, w których wspomina się ważne daty: rocznicę ślubu, pierwszej randki, czy pocałunku, trwają dłużej i są dużo silniejsze. Warto więc może potraktować Walentynki jako kolejny pretekst do spędzenia wyjątkowego czasu sam na sam z ukochaną osobą.

czytaj więcej

Sport

OSiR udostępnia basen i korty

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lutego 2021 r. zmienia rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zezwala nam na otwarcie basenu oraz kortów.

czytaj więcej

Miasto

Radna Agnieszka Rachtan: Stwórzmy miejski program rehabilitacji dla osób po przebytym COVID-19

Od kilku miesięcy niemal codziennie w Świnoujściu choruje na covid -19 od kilku do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu naszych mieszkańców.  Niektórzy z nich przechodzą te chorobę niemal bezobjawowo, inni wręcz przeciwnie, walczą o życie, ale u niemal wszystkich wirus pozostawia zmiany w układzie oddechowym,  układzie narządu ruchu czy też w narządach wewnętrznych. Nie u wszystkich oczywiście w takim samym stopniu. 

czytaj więcej

Miasto

Likwidacja TVP Info. W Świnoujściu ruszyła zbiórka podpisów

Koalicja Obywatelska apeluje o poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego likwidacji  TVP Info i abonamentu radiowo-telewizyjnego. Dość prymitywnej propagandy, miliardy, które trafiają do TVP powinny być przekazane na służbę zdrowia – mówi Elżbieta Jabłońska przewodnicząca lokalnych struktur Platformy.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia