Czwartek, 19 września 2019r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

„Jesienne spotkanie z Rumcajsem” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. 

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który może wiać dziś i jutro (wtorek, środa). Przewidywana średnia prędkość od 50 do 60 km/h w porywach do 95 km/h. Kierunek zachodni i północno – zachodni. 

czytaj więcej

Miasto

Ponad 11,5 mln złotych na drogi. Dziś podpisano umowę

Prezydent Janusz Żmurkiewicz i Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisali dziś umowę na dofinansowanie budowy obwodnicy wschodniej i modernizacji ulicy Wojska Polskiego (odcinek od ulicy Leśmiana do Matejki). Ponad 11,5 mln złotych dofinansowania na obie inwestycje pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

czytaj więcej

Miasto

Wtorek. Rocznica napaści na Polskę i Dzień Sybiraka

Jutro – wtorek 17 września – obchodzimy 80. Rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dzień Sybiraka. W Świnoujściu obchody odbędą się przy Pomniku Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino). Początek o godzinie 11.00. W imieniu Prezesa Związku Sybiraków Pani Marii Zając serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej

Miasto

Prezydent: Będziemy walczyć o rekompensaty za port kontenerowy

Po ostatniej decyzji Rady Miasta kwestia budowy portu kontenerowego w naszym mieście jest przesądzona. Większość radnych odmówiła wyrażenia jednoznacznej opinii w sprawie poszerzenia granic świnoujskiego portu. W związku z przyjętą przez Sejm RP tzw. specustawą portową, na naszą skrzynkę pocztową otrzymaliśmy pismo Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

czytaj więcej

Wydarzenia

25 lat Uznamskiego Festiwalu Muzyki w Świnoujściu

Wraz z wybitną polską śpiewaczką Dagmarą Barną oraz z jednym z najbardziej dynamicznych zespołów barokowych na świecie il pomo d’oro, Uznamski Festiwal Muzyczny świętuje 25 lat swojego istnienia w polskiej części wyspy Uznam. Podczas koncertów w Niemczech i Polsce będzie można usłyszeć między innymi gwiazdę Broadwayu Ute Lemper, najlepszy baryton Matthiasa Goernea, chór kameralny RIAS oraz NDR Elbphilharmonie Orchester. Każdego roku festiwal wraz 40 koncertami odwiedza około 14 000 wyspiarzy i gości.

czytaj więcej

Wydarzenia

167. parkrun na żółto

…dziecko, dla pełnego i harmonijnego rozwoju swojej osobowości powinno wychowywać się w środowisku rodzinnym, w atmosferze szczęścia, miłości i zrozumienia…. Konwencja Praw Dziecka „Zostań Rodzicem Zastępczym – Czekamy właśnie na Ciebie” - pod takim hasłem rozpoczął się  #167 parkrun Świnoujście.

czytaj więcej

Flota - Orzeł Wałcz 7-1 (6-1)

Jaka tam barykada?

W tym meczu nie było wątpliwości kto rządzi. Napastnicy Floty rozerwali na strzępy najlepszą do tej pory defensywę strzelając 7 bramek, a przecież mogli dużo więcej, skoro 6 wpadło już do przerwy. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Pawła Iskry, który strzelił 3 bramki i był bliski strzelenia 3 kolejnych. 

czytaj więcej

Miasto

Beczka z nieznaną zawartością wydobyta z dna

Dzisiaj, 14 września, marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli beczkę z nieznaną zawartością z dna toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Obiekt zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych.

czytaj więcej

Komunikacja autobusowa

Świnoujście na rowery. Przed nami Tydzień Zrównoważonego Transportu

Świnoujście przystąpiło do ogólnoeuropejskiej akcji, która ma na celu promocję ekologicznych form mobilności, takich jak środki transportu publicznego, rowery, ruch pieszy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych form transportu. Tydzień Zrównoważonego Transportu rusza u nas już w niedzielę pod hasłem "Przesiadaj się i jedź!"

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia