Środa, 29 czerwca 2022r.

Imieniny: Piotra, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

W niedzielę miejska przeprawa (chwilowo) nieczynna

Uwaga, mieszkańcy Świnoujścia i turyści! W związku z koniecznością dokonania przeglądu pomostów i stanowisk promowych – w niedzielę,  10 lipca w godzinach 05:00-06:00 i 08:00-09:00 cała przeprawa miejska Warszów (Bieliki) będzie nieczynna.

czytaj więcej

Wydarzenia

Turniej o Puchar Błękitnej Flagi

W sobotę, 25.06.2022 r. na boisku zewnętrznym przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki  odbył się zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” turniej koszykówki 3x3 o Puchar Błękitnej Flagi.  Zawody stały na wysokim poziomie a gra zawodników sprawiała niemały zachwyt kibiców jak i samych uczestników. 

czytaj więcej

W kinie

Gotowi na spotkanie z Thorem?

24 czerwca Cinema3D rozpoczęła przedsprzedaż biletów na film „Thor: Miłość i grom”. Już dziś kup bilet na najnowszą produkcję Marvela, która wejdzie na ekrany 8 lipca br. Bilety są dostępne w kasach kin sieci i na www.cinema3d.pl.

czytaj więcej

Region

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę nad rannymi i chorymi ptakami oraz dzikimi zwierzętami z terenu Świnoujścia. Poniżej publikujemy schematy, co należy zrobić w przypadku znalezienia takich ptaków czy ssaków. 

czytaj więcej

Wydarzenia

101 parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były na porządku dziennym, a ile było przy tym radości. Aktywny tryb życia powinien prowadzić każdy z nas, niezależnie od wieku. Ruch wywiera bowiem zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, dzięki czemu czujemy się lepiej, uśmiechamy się częściej i jesteśmy szczęśliwsi.

czytaj więcej

Miasto

Tak wygląda nowa droga rowerowa

Niemal 1,5 kilometrowy odcinek nowej drogi rowerowej wzdłuż ulic Jachtowej i Rogozińskiego jest już gotowy. Wykonawca właśnie zgłosił zakończenie prac budowlanych. Pozostało jeszcze oznakowanie stałej organizacji ruchu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Święto Marynarki Wojennej w Świnoujściu

W ostatnią niedzielę czerwca przypada Święto Marynarki Wojennej, które zgodnie z tradycją jest finałem Święta Morza. Obchodzone jest już od ponad 90 lat i nierozerwalnie łączy się z historią polskiej obecności na Bałtyku. Z tej okazji już w najbliższy weekend marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zapraszają do wspólnego świętowania w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych z udziałem świnoujskich lekkoatletów

Po eliminacjach z zawodów, które odbywały się w Świnoujściu 17–cioro uczniów świnoujskich szkół podstawowych uzyskało kwalifikację i reprezentowało Miasto Świnoujście na XXVIII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych organizowanym przez Stowarzyszenie Mariana Woronina, który w ubiegły weekend tradycyjnie odbył się w Łodzi. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Upalny parkrun

Rozsłoneczniony świnoujski Park Zdrojowy ponownie gościł porannych biegaczy, chodziarzy, truchtaczy i spacerowiczów w ramach #245 parkrun Świnoujście. I mimo, iż warunki pogodowe nie były idealne dla biegania – wysoka temperatura nieco rekompensowana delikatnym wiaterkiem i cieniem drzew. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia