Niedziela, 26 maja 2019r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wybory europejskie 2019

Sprawdź z którym komitetem jest Ci po drodze

Czy wiecie, że 60% aktów prawnych, które obowiązują w Polsce zostało uchwalonych przez europarlamentarzystów? To tylko jeden z licznych powodów, dla których warto wziąć udział w dzisiejszych wyborach. Prawdopodobnie już wiecie, na kogo oddacie swój głos, mimo to warto przed postawieniem krzyżyka przy nazwisku określonego kandydata jeszcze raz sprawdzić zgodność własnych pogladów z programem wszystkich komtetów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Dziecka w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujście przygotowało wystawę prac dzieci z różnych krajów i kontynentów: „Morze widziane oczami dziecka”. Na wystawie zaprezentowane zostanie ponad 50 prac dzieci w wieku od 6 do 16 lat, miedzy innymi z Polski, Czech, Słowenii, Rosji, Turcji, Iranu, Sri Lanki, Indii czy Chin.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Nuty nie znają granic” – VII. Polsko-Niemieckie Dni Kultury

Od 23. do 25. maja 2019 r.odbędą się już VII Polsko - Niemieckie Dni Kultury pod nazwą „Nuty nie znają granic” organizowane przez Uzdrowiska Cesarskie – Gminę Heringsdorf przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Świnoujściu. W ubiegłym roku dni kultury spotkały się z dużym uznaniem gości i mieszkańców wyspy Uznam. Szczególnie Polsko-Niemiecki Piknik na granicy Polski z Niemcami, na Promendzie Europejskiej spodobał się nie tylko mieszkańcom, ale także turystom. 

czytaj więcej

Sport

Finał II edycji Świnoujskich „Czwartków Lekkoatletycznych”

Dnia 21 maja 2019 r. na terenie stadionu lekkoatletycznego odbył się finał czwartków lekkoatletycznych. Stadion zapełnił się młodymi zawodnikami z 6 świnoujskich szkół podstawowych. Dzieci z klas IV-VI wystartowały w jednej konkurencji biegowej na dystansie 60, 300, 600 dziewczęta, 1000 chłopcy lub w jednej konkurencji technicznej: skoku w dal, skoku wzwyż lub rzucie piłeczką palantową.

czytaj więcej

Gospodarka

Głębokowodny Terminal Kontenerowy. Co, gdzie, jak?

19 maja br.  w Świnoujściu, konferencją prasową z udziałem mediów oraz rad miast Świnoujścia i Międzyzdrojów, jak również tamtejszych rad osiedlowych Zarząd Portu zainaugurował cykl spotkań społecznych w trakcie, których  będzie  przybliżać koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego mieszkańcom Świnoujścia.

czytaj więcej

Ekologia

Jak przekonać ludzi, że musimy więcej segregować śmieci

Niemal 62 procent z wszystkich odpadów komunalnych pochodzących z naszych domów to wciąż jeszcze śmieci, których nie segregujemy. – Świnoujście co prawda nie wygląda źle wśród innych gmin, ale jest jeszcze sporo do zrobienia – mówił Jacek Chrzanowski, Przewodniczący Zarządu Związku Celowego Gmin R-XXI, które zarządza składowiskiem, na które trafią odpady komunalne ze Świnoujścia. 

czytaj więcej

Miasto

Dorożkarze szykują się do zmian

Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska spotkała się z właścicielami pojazdów zwanych popularnie dorożkami, aby omówić zmiany, jakie czekają powożących, po zakończeniu modernizacji ulicy Wojska Polskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

II Mitting Lekkoatletyczny „Wyspiarza” z udziałem medalistów Mistrzostw Polski

W sobotę, 18 maja 2019 r. Stadion Miejski w Świnoujściu zapełnił się miłośnikami lekkiej atletyki. Królowa sportu znów dostarczyła okazji do sportowej rywalizacji oraz znakomitej zabawy. Z udziałem zawodników z 23 klubów lekkoatletycznych województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego i mazowieckiego odbył się II Mityng Lekkoatletyczny „Wyspiarza” pod Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza.

czytaj więcej

Wydarzenia

Robert Moskwa w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 27 maja (poniedziałek) o  godz. 17:00 na  spotkanie artystyczne  z udziałem Roberta Moskwy -  popularnego  aktora o niebanalnym głosie, gwiazdy serialu „M jak miłość”. 

czytaj więcej

Sport

Lekkoatletyka. Reprezentanci Świnoujścia w finale wojewódzkim

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 17 maja 2019 r. zorganizował na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Matejki 22 Mistrzostwa Miasta Świnoujście w indywidualnych zawodach  lekkoatletycznych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2003-2005. Celem imprezy było wyłonienie najlepszych zawodników w konkurencjach lekkoatletycznych w kategorii dziewcząt i chłopców, którzy reprezentować będą nasze miasto w finale wojewódzkim.

czytaj więcej

Piłka nożna

Weekendowe rozgrywki AP Baltica

W sobotę (18.05), Akademia Piłkarska Baltica Świnoujście, była gospodarzem turnieju w ramach Terenowej Ligii Żaka. Od godz. 11:00, na obiekcie sportowym przy ul. Białoruskiej drużyny: AP Gryf Kamień Pomorski I i II, Vineta Wolin, Fala Międzyzdroje oraz 2 zespoły AP Baltica rozgrywały emocjonujące pojedynki.

czytaj więcej

Jeziorak Szczecin - Flota 0-0

IV liga już jest nasza!

Ten dokument już dawno był wypisany, ale brakowało na nim najważniejszej pieczęci. Wczoraj została ona nieodwołalnie przystawiona. Remisem na Osiedlu Kasztanowym w Szczecinie drużyna nasza zagwarantowała sobie awans do IV ligi, bez względu na wyniki meczów, które zostały do rozegrania. 

czytaj więcej

Wydarzenia

150. parkrun z medalami

Mówili będzie lało, straszyli będą burze, wysyłali alerty pogodowe… a poranek był słoneczny, ciepły i naprawdę aż chciało się wstawać. Po wyjątkowo zimnych pierwszych dwóch tygodniach maja zrobiło się bardzo przyjemnie. Rozbuchała się zieleń, rozśpiewały się ptaki, wszystko wokół kwitnie i park wygląda przepięknie!

czytaj więcej

Piłka nożna

AP Baltica przegrywa z Arkonią

W sobotę (18.05), drużyna Trampkarzy Akademii Baltica rozegrała w Szczecinie mecz 9 kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy z miejscową Arkonią. Osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników Zespół Baltici, rozpoczął mecz w najgorszy możliwy sposób, tracąc bramkę już w 30 sekundzie.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia