Wtorek, 22 września 2020r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

W Świnoujściu rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020

W niedzielę władze miasta i urzędnicy zebrali 1,5 tony odpadów w ramach akcji "Sprzątanie świata". W poniedziałek mieszkańcy i turyści odkrywali tajemnice Ogrodu Sensorycznego przy Promenadzie Historycznej. W Świnoujściu rozpoczęły się obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W najbliższych dniach mieszkańcy i turyści mogą liczyć na wiele ekologicznych atrakcji.

czytaj więcej

Miasto

Karsibór. Rusza przebudowa ulicy 1 Maja

Niespełna dwa lata ma potrwać przebudowa głównej drogi Karsiboru – 1 Maja. Dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą firmą Met – Instal z Miękowa koło Goleniowa. W ciągu dwóch tygodni wykonawca ma przejąć plac budowy. Prace zaczną się od strony kościoła w kierunku mostu.

czytaj więcej

Miasto

Posprzątajmy wspólnie las!

W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” serdecznie zapraszam mieszkańców Świnoujścia w niedzielę 20 września  na godz. 10.00 do sprzątania lasu za ulicą Gdańską. 

czytaj więcej

Miasto

Wraki znikają ze świnoujskich ulic

Świnoujska Straż Miejska na bieżąco usuwa wraki zalegające na ulicach. Tylko wczoraj odholowano trzy wraki pojazdów na parking przy ul. Grunwaldzkiej. Wcześniej porzucone pojazdy stanowiły miejsce zabaw młodzieży. Najpierw służyły do jazdy, a kiedy skończyło się paliwo okazały się super miejscem na imprezy.

czytaj więcej

Miasto

Straż Miejska: tego jeszcze nie było

Z takim przypadkiem świnoujska Straż Miejska miała do czynienia po raz pierwszy. Dziś w południe niemiecki kierowca wykazał się wyjątkową fantazją. Mężczyzna zaparkował auto na środku plaży, zamknął je i wraz ze znajomymi beztrosko poszedł się kąpać. 

czytaj więcej

Miasto

Warszów. Rozpoczął się odbiór pumptracka

Wykonawca ma jeszcze do ułożenia z płyt dojście do pumptracka. Jak zapewnił jego przedstawiciel, dojście ma być gotowe w ciągu najbliższych 2-3 dni. Natomiast sam pumptrack jest już gotowy. 14 września rozpoczął się jego odbiór.

czytaj więcej

Miasto

„Jedynka” z nowym ogrzewaniem

Wykonawca dotrzymał terminu i zgłosił już zakończenie wymiany centralnego ogrzewania w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Narutowicza. W najbliższych dniach ma zakończyć się procedura odbioru. Nowe ogrzewanie to początek termomodernizacji tego budynku.

czytaj więcej

Wydarzenia

YKP Gdynia Mistrzem Polski

Załoga Yacht Klubu Polski Gdynia triumfowała w klasyfikacji końcowej Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej zdobywając złote medale Klubowych Mistrzostw Polski. Ostatnią rundę Ekstraklasy rozegraną w Świnoujściu wygrała załoga Yacht Club Gdańsk (YCG) utrzymując srebrny medal Mistrzostw Polski. Podium Ekstraklasy uzupełniła załoga Giżyckiej Grupy Regatowej (GIZ). 

czytaj więcej

Miasto

Po wakacyjnej przerwie ruszają prace na ulicy Trentowskiego

Roboty związane z przebudową ulicy zostały - zgodnie z harmonogramem - wstrzymane na okres wakacji. Prace w obrębie chodnika oraz ścieżki rowerowej, z uwagi na konieczność wykonania przebudowy sieci, również musiały być przerwane. Wznowienie prac ma nastąpić do 15 września.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia