Czwartek, 27 lipca 2017r.

Imieniny: Lilii, Julii, Natalii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

68-letni Bogdan Wróbel nadal zaginiony

Świnoujscy policjanci jeszcze raz zwracają się do mieszkańców Świnoujścia oraz turystów z prośbą o pomoc w poszukiwaniach 68-letniego Bogdana Wróbla. Ktokolwiek widział zaginionego z charakterystycznym niskim wzrostem, bądź ktokolwiek wie, gdzie może on przebywać, proszony jest o pilny kontakt.

czytaj więcej

Świadczenia rodzinne

Przyjmowanie wniosków 500+ od 1 sierpnia

Od 1 sierpnia 2017 r. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu rozpocznie wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczeń wychowawczych (Rodzina 500+), świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2017/2018.

czytaj więcej

Prawo

Walka z nielegalnym hazardem trwa

Kolejne nielegalne automaty do gier ujawnione w Świnoujściu i w Gryficach. To wspólne działania funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z policjantami w Świnoujściu i Gryficach.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

W ostatni piątek lipca na organach kościoła pw. Chrystusa Króla, koncert w Galerii Mistrzów miał zagrać Johannes SCHLAGE z Niemiec. Niestety – zachorował i nie wystąpi.

czytaj więcej

Flota - Gryf Kamień Pomorski 2-2 (0-2)

Przyjazny remis, ale po walce

Ogólnie mecz wyglądał fajnie. Zawodnicy zgłodnieni grania łapczywie rzucili się na piłkę i obejrzeliśmy całkiem ciekawy mecz z licznymi spięciami pod obydwiema bramkami, choć bywały też i chwilowe zastoje, a może po prostu uważniejsza i agresywniejsza gra obrońców.

czytaj więcej

Historia

W hołdzie Bohaterom Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2017 r. o godzinie 17.00, przy pomniku ORŁA BIAŁEGO (u zbiegu ul. Krzywoustego i kard. Stefana Wyszyńskiego) w Świnoujściu  odbędą się uroczystości związane z obchodami 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami po Uznamie

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe - Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska w dniu 30.07.2017 r. organizuje wycieczkę rowerową dla wszystkich chętnych by mogli poznać urokliwe tereny wyspy Uznam a w szczególności Półwysep Lieper i jego urokliwe miejsca takie jak Liepe, Warthe, Quilitz , Rankwitz czy wał przeciwpowodziowy na krańcu półwyspu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Porozmawiajmy o Polsce. Spotkanie z prof. Liberadzkim

W imieniu zarządu SLD w Świnoujściu serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie z Wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego oraz Wiceprzewodniczącym SLD prof. Bogusławem Liberadzkim z Mieszkańcami Świnoujścia pod tytułem: "Porozmawiajmy o Polsce". 

czytaj więcej

Edukacja

ZSM startuje z nowym projektem

Projekt "Otwieramy drzwi do zatrudnienia", którego beneficjentem jest Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu, uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu Działania 8.6 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

czytaj więcej

Piastowska

Inwestycja dla instytucji i organizacji

Dobiegł końca pierwszy etap prac remontowo–adaptacyjnych budynku przy ul. Piastowskiej 62. Symboliczną wstęgę sprawiedliwie przecięto wspólnymi siłami. W oddaniu inwestycji wzięli udział m.in. Zastępcy Prezydenta Miasta Świnoujścia — Paweł Sujka i Barbara Michalska, Sekretarz Miasta — Iwona Szkopińska, Prezes Północnej Izby Gospodarczej — Andrzej Lebdowicz oraz Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej — Artur Ćwik.

czytaj więcej

54. parkrun

Blisko setka zawodników na mecie

Chociaż w tym roku pogoda nie rozpieszcza, sobotni (22.07.2017) poranek w Parku Zdrojowym okazał się słoneczny, z nieco mniejszą niż zwykle ilością komarów. W tak sprzyjających okolicznościach odbyła się 54. edycja parkrun Świnoujście.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia