Piątek, 28 lutego 2020r.

Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Podsumowanie akcji Kropla Krwi dla WOŚP

W miniony wtorek w świnoujskim Oddziale Terenowym RCKiK już po raz dziewiąty odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Kropla Krwi dla WOŚP, organizowanej przez Harcerski Klub HDK Kropla Życia.

czytaj więcej

Gospodarka

PEKAES otworzył Agencję Celną w Świnoujściu

PEKAES, czołowy operator logistyczny, poinformował dziś o otwarciu Agencji Celnej w Świnoujściu, która zapewnia obsługę towarów w imporcie i eksporcie. Spółka planuje uruchomienie nowych usług w zakresie obsługi celnej Klientów.

czytaj więcej

Rozmaitości

Ferie zimowe ZHR

W ferie zimowe 2020 kadry szczepu “Słowianie” pojechały na zimowisko w Tatry, lecz ze Świnoujścia to droga daleka. W związku z tym, uczestnicy zrobili sobie jednodniową przerwę w Krakowie. Na początku dnia zwiedzili Zamek Królewski na Wawelu, Kaplicę Zygmuntowską, weszli na wieżę by zobaczyć Dzwon Zygmunta oraz piękną panoramę okolicy. Później uzupełniali braki sortów w składnicy harcerskiej, gdzie zaopatrzyli się w sprzęt, który miał służyć na wyjeździe w górach. Wieczorem autobusem pojechali do Zakopanego i na Głodówkę – schroniska harcerskiego.

czytaj więcej

Flota - Polonia Płoty 3-1 (0-1)

Frejnik strzelił bramkę!

Mecz można powiedzieć zgodny z oczekiwaniami. Mimo iż był to sparing, zrozumiałym było, że goście zagrają bardziej pod wynik, tzn. uważnie w obronie, szukając szans w kontrach. Tak się stało i wynik też można uznać za zgodny z oczekiwaniami. Nie było może zakładane 0-1 do przerwy, ale do tego dla odmiany zdążyliśmy się przyzwyczaić. 

czytaj więcej

Wydarzenia

100 parkrun Aleksandry

191. parkrun był wyjątkowy, ponieważ to właśnie 22.02.2020 r. Aleksandra Jaworska otrzymała dyplom. I to nie byle jaki dyplom, tylko ukończenia 100 biegów w ramach parkrun. Jeszcze raz ogromne gratulacje. Mimo że pogoda nas nie rozpieszczała, a wiatr przeszywał swoim zimnem, to znalazło się 57 uczestników i aż 16 wolontariuszy. Na szczęście na pomoc przyszła pyszna, rozgrzewająca herbatka, więc wszyscy dali radę.

czytaj więcej

Dzień Myśli Braterskiej

Harcerze przekazują życzenia innym skautom i harcerzom

Składanie życzeń, wysyłanie kartek, uroczyste ogniska – 22 lutego przypada Dzień Myśli Braterskiej, najważniejsze święto harcerzy i skautów z całego świata. Upamiętnia ono urodziny założyciela skautingu, lorda Roberta Baden-Powella i jego żony lady Olave Baden-Powell. Tradycją święta harcerzy stało się też organizowanie zbiórek, poświęconych szerzeniu wiedzy na temat korzeni ruchu i zacieśniających więzi między harcerzami.

czytaj więcej

Willa Irmgard

Uznam – przerwa na odpoczynek. W sobotę wernisaż wystawy fotograficznej

- Poświęć trochę czasu i wybierz się w podróż fotograficzną o wyspie Uznam. Zanurz się w świecie fotografii krajobrazowej. Możesz spodziewać się obrazów kolorowych i czarno-białych, które pokażą ci piękno tej wyspy - zaprasza Hans-Jürgen Heiland, artysta fotografik, którego prace zobaczymy od soboty w Willi Irmgard.

czytaj więcej

Woliński Park Narodowy zaprasza

Noc Sów 2020

Ruszyła rejestracja uczestników na NOC SÓW 2020 w Wolińskim Parku Narodowym. Wydrzenie otwarte jest dla wszystkich, nie tylko dla ornitologów.

czytaj więcej

Warszów

Zmiany w ruchu na Barlickiego do końca lipca

Od 24 lutego do 31 lipca 2020 roku zmieni się organizacja ruchu przy ulicy Barlickiego - konkretnie na odcinku od wiaduktu drogowego ulicy Ku Morzy do skrzyżowania z ulicą Osiedlową. Powstanie tam nowa ścieżka rowerowa.

czytaj więcej

Cinema 3D

Poranek w kinie. Psu Patrol wraca na wielki ekran

Psi Patrol powraca na ekrany Cinema 3D. Nowe, nieprezentowane w Polsce epizody z serii Ready Race Rescue już w repertuarze Poranków dla najmłodszych. Najlepsi czworonożni ratownicy czekają na widzów w każdy weekend oraz na specjalnych pokazach dla przedszkoli.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia