Poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Świnoujskie spotkanie przy zupie

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na "Świnoujskie spotkanie przy zupie", które odbędzie się w najbliższą sobotę 26.11 o godzinie 13.00 na placu  przed Urzędem Miasta.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście wyśle generatory prądu

Dwa generatory prądu elektrycznego, każdy o mocy 5kW, trafią do Gminy Truskawiec na Ukrainie. To odpowiedź na prośbę mera tego miasta, skierowaną do Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

czytaj więcej

Miasto

Bank zamyka punkt w urzędzie. Zobacz gdzie zrobisz opłaty

Od poniedziałku 12 grudnia 2022 r. Bank Pekao SA zamyka punkt obsługi bankowej znajdujący się w głównym budynku urzędu miasta. W związku z tym informujemy, że wszelkie opłaty dokonywane na konto Gminy Miasto Świnoujście, nadal będzie można realizować BEZ DODATKOWYCH OPŁAT w oddziałach Banku Pekao S.A. oraz – tak jak dotąd – przez internet.

czytaj więcej

Miasto

Grzebowisko do końca roku

Na wydzielonej i ogrodzonej działce w pobliżu ulicy Karsiborskiej powstaje grzebowisko dla psów, kotów i innych małych zwierząt domowych. Jego dzierżawca zapewnia, że pierwsze kwatery będą gotowe na początku grudnia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zinnowitz. Wyjątkowy koncert u naszych sąsiadów

Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek, 25 listopada o godzinie 19:30 do teatru Das gelbe Theater „Die Blechbüchse” na koncert „Arno Zillmers Open Mic”. Niewątpliwą atrakcją będzie występ grup grających na instrumentach perkusyjnych, prowadzonych przez Jens-a Schnibben-a.

czytaj więcej

Miasto

Zbiórka żywności. Pomóżmy potrzebującym!

Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, Bank Żywności im. Jacka Kuronia w Szczecinie zorganizował zbiórkę żywności. Fundacja Speak Up oraz Stowarzyszenie Kierunek Świnoujście dołączyły do tej akcji. 

czytaj więcej

Miasto

Informacja o identyfikatorach na promy

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podjął decyzję o przedłużeniu ważności identyfikatorów na samochody, które uprawniają do korzystania z przeprawy promowej Warszów (promy Bielik). 

czytaj więcej

Wydarzenia

Zimowy 267. parkrun

Padający i topniejący szybko śnieg oraz delikatny chłód nie wystraszył uczestników, którzy mimo niesprzyjających warunków zdecydowali pojawić się i wziąć udział w 267. edycji parkun Świnoujście.

czytaj więcej

Miasto

Harcerski Sztab 31 Finału WOŚP już gra!

Tym razem hasłem przewodnim finału, który odbędzie się w niedzielę 29 stycznia 2023 r. jest: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!” Harcerski Sztab w Świnoujściu już połowy października intensywnie działa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej

Sport

Sukces młodego zawodnika KS Prawobrzeże

Wielki sukces Kamila Turalskiego, młodego zawodnika występującego w Klubie Sportowym Prawobrzeże Świnoujście w kategoriach Młodzik i Trampkarz. Nasz reprezentant wziął udział w wieloetapowym konkursie „Poznaj Polskę na Sportowo” z zakresu wiedzy na temat piłki nożnej. To część pilotażowego programu o tej samej nazwie, który organizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej.

czytaj więcej

Miasto

Nie dokarmiaj dzikich zwierząt w mieście

Łatwy dostęp do pożywienia to główna przyczyna coraz częstszych przypadków pojawiania się dzikich zwierząt w mieście. Problem dotyczy wielu większych i mniejszych miejscowości, także Świnoujścia.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia