Piątek, 19 stycznia 2018r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Nie zapłacił za drinki, na pomoc wezwał policję

51-letni obywatel Niemiec najpierw wypił alkohol za prawie 500 zł w jednej ze świnoujskich agencji towarzyskich, a następnie odmówił zapłacenia rachunku. Po naciskach ze strony pracownika klubu poczuł się zaatakowany, dlatego na pomoc wezwał policję. 

czytaj więcej

Miasto na Walentynki

Plac Wolności dla zakochanych

Do Świnoujścia udekorowanego w zależności od święta zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W lutym, po raz pierwszy, ozdoby na Placu Wolności przypomną o dniu zakochanych. 

czytaj więcej

Inwestycje

Przy Piastowskiej powstanie nowy plac zabaw

Jeszcze w tym roku na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Piastowskiej planowana jest budowa placu zabaw z urządzeniami do ćwiczeń dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat oraz starszych w wieku od 7 do 10 lat.

czytaj więcej

Region

Na początek mobilna wieża widokowa

Cesarskie Uzdrowiska stale poszukują pomysłów na zwiększenie atrakcyjności turystycznej niemieckich kąpielisk. W sezonie 2018 na boisku w Heringsdorfie stanie City Skyliner, najnowocześniejsza i najwyższa na świecie mobilna wieża widokowa. 

czytaj więcej

Gospodarka

Rekordowe wyniki przeładunków w zespole Szczecin-Świnoujście w 2017 roku

iniony rok porty zamknęły wynikiem blisko 25,5 mln ton obsłużonych towarów. Oznacza to wzrost o 5,4 procent wobec roku 2016. Na szczycie tabeli wzrostów z dwucyfrowym wynikiem plasują się ruda oraz paliwa uzyskując wynik odpowiednio +59,4 procent oraz +46,7 procent. Ruda znakomity wynik zawdzięcza zwiększonemu zapotrzebowaniu na ten surowiec hut polskich, słowackich i czeskich. Z kolei na większe przeładunki paliw złożyły się dostawy LNG do świnoujskiego gazoportu oraz wzrost importu nieprzetworzonego oleju napędowego z Rosji i eksport wzbogaconego oleju do krajów zachodnich.

czytaj więcej

Miasto

Rusza budowa mieszkań komunalnych przy Steyera

52 mieszkania znajdą się  w budynku komunalnym przy ulicy Steyera. Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół bloku: drogę dojazdową, dojścia, miejsca parkingowe, zieleń i małą architekturę, a także pełną infrastrukturę deszczową, kanalizację sanitarną, wodociągową, oświetlenie.

czytaj więcej

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mieszkańcy szczodrze wsparli WOŚP

178 tysięcy 479 złotych - taką kwotę wyliczył w późnych godzinach nocnych świnoujski sztab WOŚP. Pieniędzy będzie jeszcze więcej. Za kilka dni poznamy ostateczny wynik zbiórki funduszy, m.in. z aukcji na Allegro.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujskie SLD razem dla WOŚP

Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu również wsparli finansowo 26 Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Była to inicjatywa seniorów naszej organizacji, którzy nawet ze względu na mroźną pogodę nie zawsze mają możliwość wyjścia z domu czy też szukania wolontariuszy na mieście w dniu finału - a bardzo chcieli wesprzeć tegoroczną akcję.

czytaj więcej

Wydarzenia

Turniej Baltica Cup za nami

W sobotę (13.01), Akademia Piłkarska Baltica była gospodarzem pierwszego w tym roku halowego turnieju „Baltica Cup”, w kategorii wiekowej Orlik (2007/08). W turnieju oprócz gospodarza, czyli AP Baltica uczestniczyły drużyny: Gavia Choszczno, Football Academy Gryfice, Gryf Kamień Pomorski, Fala Międzyzdroje oraz Eintracht Ahlbeck.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przedorkiestrowy 79. parkrun

Już po raz 79. aktywni sportowo mieszkańcy wyspy spotkali się na pięciokilometrowej trasie biegowo – marszowej w naszym parku. Tym razem mimo mrozu i zimnego wiatru stanęło na linii startu i mety 56 osób. Trzy osoby wyruszyły po raz pierwszy (nasza Agatka Drabarek wyjechała, lecz namówiła na spotkanie swoich rodziców), ośmiu biegaczy pobiło swoje rekordy życiowe.

czytaj więcej

Katastrofa mf Jan Heweliusz

W ćwierćwiecze po tragedii

W 25. rocznicę zatonięcia promu Jan Heweliusz świnoujścianie powrócą pamięcią do największej  katastrofy morskiej w powojennej historii polskiej marynarki handlowej. Miejskie uroczystości odbędą się w niedzielę, 14 stycznia o godzinie 11:15 na placu Rybaka. 

czytaj więcej

Otwarcie wystawy w Willi „Irmgard”

Długi czas – fotografie znad Morza Bałtyckiego

Ponad rok po publikacji albumu fotografii „Długi czas - fotografie znad Morza Bałtyckiego” projekt powraca nad Bałtyk - więc tam, gdzie wszystko zaczęło się 12 lat temu. To hołd dla korzeni fotografii, cierpliwości i koncentracji na rzeczach najważniejszych. Fotografie z camerą obscurą.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia