Poniedziałek, 20 listopada 2017r.

Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zdrowie

Panowie, warto się przebadać

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż w związku z tym, iż w kalendarzu medycznym miesiąc listopad jest ogłoszony miesiącem walki z rakiem prostaty laboratorium przyszpitalne w okresie od 20.11.2017 r. do 30.11.2017 r. będzie wykonywało badania PSA w cenie 22 zł.

czytaj więcej

Wydarzenia

Tydzień sportu w Przedszkolu Miejskim nr 11

W tym roku szkolnym w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” zwraca się szczególną uwagę na sprawność ruchową dzieci oraz zdrowy styl odżywiania. Każdego dnia przedszkolaki uczestniczyły w ćwiczeniach fizycznych prowadzonych przez nauczycielki grup przedszkolnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

50 parkrunowa Jany

71. parkrunowe spotkanie już za nami. Jesienne chłody nie odstraszają stałych, prawie „etatowych” uczestników, a do tego, jak zawsze przychodzą nowi, którzy ze społecznością parkrunową  przeżywają „swój pierwszy raz”. W sobotę (18.11.2017) na 87 startujących było aż 11 debiutantów. Gościliśmy biegaczy z Polkowic i Głogowa, Do grona 50-ek trafiła hardcorowa Jana Gryta – kobieta z żelaza, której można pogratulować wytrwałości, siły i samozaparcia, nadmienić warto, że dla Jany parkrunowe soboty wiążą się z przyjazdem z Międzyzdrojów - rowerem!!!

czytaj więcej

Flota - Błękitni II Stargard 0-4 (0-0)

Prawo serii

Wynik meczu oczywiście tragiczny. Czy spodziewany? To już niech każdy oceni sam. Czy słuszny? Wygrana gości na pewno zasłużona, można jedynie polemizować z rozmiarami. Goście strzelili pierwsi, potem poszła seria. Flota musiała się odkryć, a miała zbyt mało atutów w przodzie. Nie zapominajmy, że Błękitni to nie jest prowincjonalny klub, tu grali zawodnicy trenujący z pierwszym zespołem, niejeden grał już w II lidze, do tego jeszcze doświadczeni, starzy znajomi.

czytaj więcej

Polecamy na niedzielną wycieczkę

Kamienny ogród w Nowej Pudagli

Najmłodszy eksponat ma 80 milionów lat. Najstarszy prawie dwa miliardy. To okazy niezwykłej, jednak dość mało znanej wystawy w plenerze, oddalonej od Świnoujścia o zaledwie kilkanaście kilometrów.

czytaj więcej

Tesla skradziona w Świnoujściu odnaleziona

Zachodniopomorscy policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świnoujścia odzyskali skradzioną Teslę. Pojazd o wartości pół miliona złotych nie zdołał opuścić Świnoujścia. Sprawcy ukryli go w garażu w centrum miasta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Uczniowie ZSM z wizytą u seniorów

We wtorek, 14 listopada Wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich ponownie spotkali się z Seniorami Dziennego Domu Pobytu na Warszowie. Celem spotkania było wspólne wykonanie ozdób świątecznych, które następnie przystroją miejsce spotkań seniorów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim

29 października 2017 w Bornym Sulinowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy z roczków 2007-2006. Nasz klub reprezentowało 12 osób. Nasi młodzi adepci dzielnie walczyli w dwóch konkurencjach: walka sportowa oraz dwubój sprawnościowy (wyskok dosiężny i przeskokówka).

czytaj więcej

Kronika policyjna

Pijany na kradzionym rowerze

Policjanci zatrzymali w Świnoujściu mężczyznę, który jechał po ulicy rowerem, mając w organizmie ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że jednoślad został skradziony dwie godziny wcześniej. Za popełnione wykroczenie 51-letni świnoujścianin otrzymał 500-złotowy mandat karny, natomiast w związku z przestępstwem stanie przed sądem.

czytaj więcej

26 Finał WOŚP

WOŚP czeka na wolontariuszy

Świnoujski sztab rusza z rejestracją wolontariuszy 26 Finału WOŚP w naszym mieście. Wszystkich, którzy chcą zostać szczęśliwymi posiadaczami identyfikatorów i przyczynić się do ratowania zdrowia i życia maluszków, zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 15 w dniach 22-24 listopada br. (środa, czwartek, piątek).

czytaj więcej

Rozmaitości

Wybieramy najpopularniejszego dzielnicowego

Do końca listopada trwa głosowanie na najpopularniejszego dzielnicowego województwa zachodniopomorskiego. Plebiscyt realizowany jest przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny i KWP w Szczecinie w ramach projektu "Dzielnicowy bliżej nas. Współpraca Policji zachodniopomorskiej ze społeczeństwem".

czytaj więcej

Sport

Mateusz Niżejewski – Mistrz Świata w kickboxingu

W dniach 7-11 listopada w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w Kickboxingu. Biało-Czerwoni zdobyli 12 złotych medali. Jeden z nich, dla nas najważniejszy, przyjedzie do Świnoujścia. Reprezentujący ULKSW Pomorze Świnoujście w kategorii do 63 kg kick light Mateusz Niżejewski, zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata!

Mateusz Niżejewsk

czytaj więcej

Wydarzenia

O bezpieczeństwie miasta

Bezpieczeństwo związane z funkcjonowaniem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego było tematem przewodnim posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Świnoujściu, w którym uczestniczyli, na zaproszenie Prezydenta Miasta, przedstawiciele spółki Polskie LNG z grupy kapitałowej GAZ-SYSTEM S.A.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia