Sobota, 26 maja 2018r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Twórczy czerwiec w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w pierwszej dekadzie czerwca na trzy wydarzenia twórcze –  a wszystkie ciekawe i poznawcze zarówno dla dzieci,  młodzieży jak i dla dorosłych odbiorców

czytaj więcej

Kronika policyjna

Mając 4 promile i nie posiadając uprawnień kierował samochodem

Kompletnie pijany 38-latek kierował samochodem, jadąc ulicą niezgodnie z kierunkiem ruchu. Po zatrzymaniu go przez policjantów okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 4 promile alkoholu i nie posiada uprawnień do kierowania. Za popełnienie tych czynów grożą mu surowe konsekwencje karne oraz dotkliwe kary finansowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

XI Festyn Rodzinny w Forcie Anioła już w niedzielę

Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (27 maja 2018) o godz. 12.00 - 15.00 na XI Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli.

czytaj więcej

Wydarzenia

AP Baltica na Mistrzostwach Świata

Poznaliśmy finalistów turnieju finałowego Mini Mistrzostw Świata ZZPN 2018, który odbędzie się 1 czerwca w Szczecinku. Turniej będzie zwieńczeniem rocznych eliminacji zespołów rocznika 2007/08 z całego województwa ,w którym swoją obecność wywalczyła AP Baltica Świnoujście.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend z piłkarzami AP Baltica

W najbliższy weekend piłkarze AP Baltica rozegrają kolejne mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN. W sobotę (26.05), na boisku (syntetycznym) OSiR przy ul. Matejki 17a w Świnoujściu, o godzinie 11:00 drużyna Trampkarzy (2004/05) AP Baltica, rozegra mecz w ramach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN z Chemikiem Police.

czytaj więcej

Program Społecznik

Oddaj głos na „Uznam Surf Contest”

Zachęcamy Was do oddania głosu w Programie Społecznik, na inicjatywę obywatelską  „Uznam Surf Contest”, czyli świnoujską imprezę promującą kitesurfing oraz skimboarding. Kierunek Świnoujście popiera wszelkie inicjatywy sportowe poprawiające zdrowie i kondycję, dlatego też chcemy lepiej rozpropagować to co w Świnoujściu w tej kwestii warte jest uwagi.

czytaj więcej

Miasto

Nowa Wojska Polskiego

W dniu dzisiejszym Prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą przebudowy ulicy Wojska Polskiego – konsorcjum MCC S.A. Chodecz i Molewski Włocławek. Wykonawca ma 14 miesięcy na realizację inwestycji i oddanie jej do użytku - od dnia przejęcia placu budowy. Wraz z nową ulicą powstaną parkingi przy ulicach Bałtyckiej, Legionów i Karsiborskiej.

czytaj więcej

Połączenie wysp Uznam i Wolin

Tunel wybudują Włosi. Podpisanie umowy za miesiąc

Ostateczną decyzją Krajowej Izby Odwoławczej tunel pod Świną zaprojektuje i wybuduje konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. Umowa na realizację kluczowej dla Świnoujścia inwestycji będzie mogła zostać podpisana nie wcześniej niż po 26 czerwca. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Ślady polskości na Kresach zakończone sukcesem

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości grupa nauczycieli-entuzjastów (Jolanta Chlewicka, Lilianna Nowicka, Elżbieta Wyrwińska, Dagmara Wyrwińska, Agnieszka Zielińska) zorganizowała w dniach 23.-28.04.18r. coroczną, kilkudniową wycieczkę dydaktyczną ukierunkowaną tematycznie na przeżycia patriotyczne i krajoznawcze (w tym kulturoznawcze). Każdy dzień, oprócz ostatniego, poświęcony był osobnej jednostce tematycznej, związanej z konkretnymi działami z planów dydaktycznych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Konkurs z wiedzy o Świnoujściu w SP6

Jak co roku w maju w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy
o Świnoujściu. Konkurs ten służy poszerzaniu wiedzy oraz rozbudzaniu zainteresowań naszym miastem i regionem. W tym roku przystąpiły do niego drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 9 i STSG.

czytaj więcej

Miasto

Uchwała krajobrazowa. Komu i czemu ma służyć? Gdzie można jeszcze przeczytać jej projekt?

Uchwała krajobrazowa zwana czasami kodeksem reklamowym, której projekt został opracowany na zlecenie urzędu przez Pracownię  Projektową Afix ze Szczecina,  służyć ma  poprawie jakości przestrzeni miejskiej w Świnoujściu. Obecnie brak jest skutecznych sposobów do działań w kwestii porządkowania reklam, chociaż zapisy w tym zakresie posiadają również plany zagospodarowania przestrzennego naszej gminy. Narzędzia takie dała gminom dopiero ustawa z dnia 24 kwietnia 2015.

czytaj więcej

Miasto

Po śmierci marynarza z Filipin załoga statku poddana kwarantannie

W dniu dzisiejszym Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz spotkał się z pełniącą obowiązki Państwowego  Granicznego  Inspektora Sanitarnego w Świnoujściu Joanną Dworakowską oraz Prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły Dorota Konkolewską. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli także Kierownik Higieny Portów i Żeglugi Granicznej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej Maciej Bońkowski oraz Grażyna Surosz z Wydziału Zarzadzania Kryzysowego Urzędu Miasta, Prezydent został poinformowany o procedurach, które zostały wszczęte w związku z przywiezieniem w dniu 20 maja br., do Izby Przyjęć szpitala, 40-letniego marynarza, obywatela Filipin.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia