Poniedziałek, 19 listopada 2018r.

Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Świnoujska Liga Biegowa z „Wyspiarzem” wystartowała

W niedzielne przedpołudnie, dnia 18 listopada 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Świnoujściu odbyły się pierwsze zawody I edycji Świnoujska Liga Biegowa z „Wyspiarzem” pod nazwą „Szukamy Talentów”. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” chcąc zmotywować mieszkańców do aktywności fizycznej, zachęcić do rywalizacji sportowej zarówno dzieci i dorosłych zdecydował się wesprzeć najlepszy w Polsce projekt biegowy dla dzieci i młodzieży.

czytaj więcej

Piłka nożna

Trampkarze AP Baltica w Stargardzie

W sobotę (17.11), drużyna Trampkarzy AP Baltica rozgrywała wyjazdowy mecz ligowy w ramach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN. Tym razem przeciwnikiem był zespół Błękitnych Stargard.

czytaj więcej

Odra Chojna - Flota 0-3 (0-3)

Tym razem do przerwy

Za nami przedostatnia kolejka rundy jesiennej w klasie okręgowej. Nasz zespół czekał daleki jak na ten szczebel wyjazd do Chojny. Nie odległość jednak wzbudzała największy niepokój, do godzin spędzonych w busie jesteśmy przecież przyzwyczajeni. Rywal okazał się w poprzednim sezonie bardzo wymagający, a i teraz choć punktuje o wiele słabiej, wciąż dowodził, że potrafi zmobilizować się, czego najlepszym dowodem był remis w Golczewie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Blisko 90 uczestników na 123 parkrunie

Mroźny jesienny poranek przywitał dzisiaj w świnoujskim Parku Zdrojowym blisko dziewięćdziesięciu amatorów biegów przełajowych na 123. edycji parkrun. W jakże urokliwych zakątkach Parku na pięciokilometrowym dystansie, z czasem jak i swoimi słabościami zmierzyło się 32 pań oraz 46 panów.

czytaj więcej

Gospodarka

Rekordy przeładunków w portach w Szczecinie i Świnoujściu

Rekordowy październik i znakomity bilans po 10 miesiącach pod względem przeładowanych towarów w portach w Szczecinie i Świnoujściu. W samym październiku porty przeładowały o blisko 26 procent, a w ciągu dziesięciu miesięcy o 13,2 procent więcej towarów, aniżeli w analogicznym okresie ubiegłego roku. Ogółem dotychczasowy bilans porty zamykają wartością 23,6 mln ton obsłużonych towarów.

czytaj więcej

Dzielnica nadmorska

Firma z Kołobrzegu przedłuży promenadę

Konsorcjum firm WP – Werema Paweł i Skitech – Jakub Skibiński z Kołobrzegu wygrało przetarg na przedłużenie o 300 metrów na wschód tzw. nowej promenady. Dziś miasto podpisał umowę z wykonawcą, a w przyszłym tygodniu zostanie mu przekazany plac budowy. Wykonawca zobowiązał się, że od tego momentu w ciągu 100 dni nowy odcinek promenady będzie gotowy.

czytaj więcej

Miasto

Budowa przy ulicy Steyera. Budynek komunalny już z dachem

Jeszcze w tym miesiącu w nowobudowanym budynku komunalnym przy ulicy Steyera wykonawca rozpocznie montaż drzwi i okien. – Chcemy zamknąć budynek w stanie surowym przed początkiem zimy -  kierownik robót Radosław Jackun z Firmy Budowlanej Fogt – Eugeniusz Fogt, wykonawcy inwestycji.

czytaj więcej

Miasto

Zamknięte główne wejście na plażę

Przynajmniej do końca roku nieczynne będzie główne wejście na plażę na przedłużeniu ulicy Powstańców Śląskich. Najbliższy dostęp do plaży wejściami przy ulicach Trentowskiego oraz Prusa.

czytaj więcej

Miasto

„Lepiej mnie kochaj, niż bij”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Kampanii „Białej Wstążki” organizowanej po raz dziesiąty w Świnoujściu przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu. Kampania realizowana jest pod hasłem „Lepiej mnie kochaj, niż bij” i przebiegać będzie w dniach od 12 – 23.11.2018 roku.

czytaj więcej

Flota - Dąb Dębno 6-2 (1-1)

Trzy razy pięć po przerwie

Rozgrywki rundy jesiennej, a co za tym idzie piłkarski rok 2018, już wcale nie pomału zbliżają się do końca. W sobotę do Świnoujścia przyjechał Dąb Dębno. Mecz rozegrany został na głównej płycie świnoujskiego stadionu, a rozpoczał się o godzinie 14:00.

czytaj więcej

Piłka nożna

Efektowna wygrana trampkarzy AP Baltica

W sobotę (10.11), na boisku syntetycznym OSiR w Świnoujściu, rozegrany został mecz 12 kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN, w którym AP Baltica Świnoujście podejmowała Chemika Police.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia