Czwartek, 19 października 2017r.

Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Inwestycje

W przyszłym roku będzie nowa promenada

Miasto ogłosiło przetarg na budowę Promenady Zdrowia o długości 1 kilometra. Ma być gotowa do końca przyszłego roku. Będzie biegła równolegle do tzw. starej promenady, od ulicy Powstańców Śląskich do Małachowskiego.

czytaj więcej

Pokazy balonowe

Wielka żaba w Parku Zdrojowym

O godzinie 17.00 na boisku sportowym w Parku Zdrojowym przy ulicy Chrobrego (przy skrzyżowaniu z ulicą Sienkiewicza) stanie wieli balon w kształcie żaby. To druga już rozgrzewka przez zapowiadanymi na weekend pokazami balonowymi na plaży.

czytaj więcej

Wydarzenia

Turniej Orlika ZZPN

14 października 2017 r. na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świnoujściu odbyła się IV kolejka turnieju w kategorii Orlik Starszy w ramach rozgrywek ZZPN, którego gospodarzem była FLOTA Świnoujście. W zmaganiach sportowych brały udział następujące drużyny: Bałtyk Międzywodzie, Jantar Dziwnów, AP Baltica Świnoujście, FLOTA Świnoujście, Vineta Wolin, Fala Międzyzdroje – łącznie: 67 zawodników.

czytaj więcej

Miasto

Pokazy balonowe. Tym razem musi się udać!

Wygląda na to, że nasza cierpliwość zostanie nagrodzona. Dziś 18 października 2017 r. o godzinie 17.00 na placu przy muszli koncertowej (od ulicy Trentowskiego) odbędzie się przedpremierowy pokaz balonowy. To rozgrzewka przed główną imprezą, którą zaplanowano na weekend.

czytaj więcej

Urząd Miasta

Zmiany w wydziale promocji, turystyki, kultury i sportu

Wioleta Samitowska będzie nowym naczelnikiem Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Świnoujście. Ostatnio pracowała na stanowisku zastępcy dyrektora Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Szczecińskim.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Kubą Molędą

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na spotkanie z Kubą Molędą – utalentowanym młodym artystą, aktorem musicalowym i dubbingowym. Spotkanie poprowadzi Pani Mariola Żółtowska - redaktor naczelna TV „Słowianin”.

czytaj więcej

Inwestycje

LOGOS i Mieszko w trakcie termomodernizacji

Na początku listopada zakończy się termomodernizacja budynku szkoły Fundacji LOGOS  przy ulicy Grunwaldzkiej, a na przełomie roku  obiektu LO im Mieszka I.  To już dwa kolejne budynki oświatowe, które w tym roku przejdą energetyczną modernizację.  Wcześniej były to Szkoła Podstawowa  nr 6, dawny budynek gimnazjum nr 2 (obecnie SP 6) oraz obecnej Szkoły Podstawowej nr 4.

czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył 24 świnoujskich nauczycieli Medalem za Długoletnią Służbę. Kolejnych 10 pedagogów otrzymało Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Prezydent Świnoujścia nagrodą wyróżnił 26 nauczycieli.

czytaj więcej

Miasto

Oceń iluminację budynku muzeum

We wtorek 17października 2017 roku o godzinie 18.00 nastąpi próba nowej iluminacji budynku Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Zapraszamy mieszkańców i gości, abyśmy wspólnie ocenili i zdecydowali, czy tak właśnie może wyglądać oświetlenie elewacji tego obiektu.

czytaj więcej

Piłka nożna

Kolejne ligowe mecze AP Baltica

W miniony weekend Akademia Piłkarska Baltica rozegrała kolejne mecze w ramach rozgrywek ligowych ZZPN. W sobotę (14.10) nasza drużyna Orlika (2007/08) zwyciężyła w turnieju ligowym organizowanym tym razem przez Flotę. Po niemrawym początku w wykonaniu naszych młodych piłkarzy (porażka z Vinetą Wolin i Remis z Falą Międzyzdroje) nasze Orliki odniosły 3 zwycięstwa z rzędu pokonując Flotę Świnoujście, Jantar Dziwów i Bałtyk Międzywodzie. Pozwoliło to na triumf w całym turnieju. Gratulacje!

czytaj więcej

Wydarzenia

Pogodny 66. parkrun

Pod nieobecność stałych i niezawodnych wolontariuszy Eli i Arka przyszedł czas na dzień wolontariackich debiutów w rolach innych niż zazwyczaj. I tak oto Joanna Szafrańska jako Koordynator Biegu podjęła niełatwe zadanie, Grzesiu Burakowski jako mierzący czas i wprowadzający dane do systemu spisał się także doskonale.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia