Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

13. Międzynarodowy Plener Malarski na wyspie Uznam 2017

Otwarcie wystawy „7 malarzy nad morzem”

Przez 7 dni, 7 artystów malowało w plenerze krajobraz nadmorski po niemieckiej i polskiej stronie wyspy Uznam. Po raz trzynasty pracowali nad obrazami, na których przedstawili swoje wrażenia artystyczne.

czytaj więcej

Wydarzenia

46 parkrun - Bieg Trzeźwościowy

Zjednoczone siły parkrun Świnoujście i Stowarzyszenia Trzeźwościowego „HOL” pozwoliły w sobotę (27.05.2017) przeprowadzić parkrunowy Bieg Trzeźwościowy. Chętny nie brakowało, a i medale, statuetki i buttony piękne…

czytaj więcej

Wydarzenia

W najbliższą niedzielę. Wszyscy biegamy

Klub Orientacji Sportowej BNO Szczecina zaprasza wszystkich mieszkańców Świnoujścia i gości, bez względu na wiek, na wspólne biegi w Parku Zdrojowym. Biegamy w niedzielę od godziny 9.30 do 12.00. Biuro organizacyjne i start na parkingu przy komendzie policji przy ulicy Krzywoustego. Trasy przygotowane w zależności od wieku uczestników: od 1,5 do 4 kilometrów długości.

czytaj więcej

Edukacja

SP1 zaprasza młodych sportowców

Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu rozpoczęła przygotowania, aby dostosować nowy system edukacji do tego czego oczekują młodzi ludzie od naszej szkoły. Ważne, by przy tej okazji uwzględnić pragnienia uczniów świnoujskich szkół podstawowych i wyjść naprzeciw ich potrzebom. Liczne sukcesy sportowe uczniów świnoujskiej Jedynki i Gimnazjum Publicznego nr 1 są dobrym punktem wyjścia do utworzenia klasy sportowej. Również budynek Gimnazjum Publicznego nr 1 posiada bogate zaplecze sportowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

X Festyn Rodzinny na Forcie Anioła

Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli.

czytaj więcej

Inwestycje

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Architekci przedstawili swoją wizję obiektu

Niezależne i nieprzechodnie oddziały, dobra izolacja od hałasu, duży dostęp naturalnego światła, pomieszczenia zapewniające pacjentom intymność i domową atmosferę oraz modułowość obiektu, co pozwoli na jego łatwą rozbudowę w kolejnym etapie – tak w skrócie można opisać nowy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, który w przyszłym roku powstanie przy ulicy Bydgoskiej.

czytaj więcej

Miasto

Rusza Budżet Obywatelski 2018. Najpierw propozycje, potem głosowanie

To już czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych budżetach wynosi ponad 9 tysięcy. – To najlepszy dowód, że świnoujścianie interesują się swoim miastem i angażują się w sprawy, które dotyczą jego rozwoju – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – To bardzo ważne. Cieszę się z takiego zainteresowania, bo przecież Świnoujście to nasze wspólne miasto, nasza mała ojczyzna i razem decydujemy, jak ma wyglądać.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młodzi świnoujscy pływacy najlepsi w Świdwinie

20 maja 2017 r. na pływalni Parku Wodnego Relax w Świdwinie odbył się dziecięcy turniej pływacki: IX Zawody Pływackie im. Zbigniewa Książka. W zawodach uczestniczyło 5 zespołów reprezentujących: Wałcz, Darłowo, Świnoujście, Choszczno i Świdwin. W wyniku zaciętej, sportowej rywalizacji zwyciężył zespół ze Świnoujścia.

czytaj więcej

Ośrodek Współpracy Międzynarodowej GRODNO

Wiosna Monodramu 2017

Przedstawienia teatralne, pokazy tańców, muzyka na żywo, koncerty i recitale. Od 25 do 28 maja w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów odbędzie się kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu. Przedsięwzięcie po raz drugi organizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Bezpłatne bilety na wydarzenie dostępne są w MDK w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie.

czytaj więcej

W piątek przy wiatraku

KONCERT ODWOŁANY! Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego

W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty. Prosimy, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby - tak brzmi apel rodziny.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia