Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja / Sportowcy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 na zimowisku

Sportowcy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 na zimowisku

Foto: Katarzyna Charusta

Podczas ferii zimowych uczniowie klasy 7 s byli na obozie sportowym w Jarnołtówku zorganizowanym przez nasza szkołę. Obóz odbywał się w ramach projektu stworzenia w naszej szkole klas sportowych ogólnorozwojowych, który ma na celu rozwijanie pasji i poszerzanie wiedzy wśród młodych sportowców. Opiekę nad grupą sprawowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Charusta, Jakub Bobrowski i Bogusław Mazur.

Obóz trwał tydzień i wypełniony był po brzegi atrakcjami i różnymi ciekawymi formami spędzania czasu. Nie było mowy o nudzeniu się i narzekaniu. Każdego dnia nasi uczniowie poznawali nie tylko uroki Gór Opawskich, ale również pod czujnym okiem instruktorów szkoły narciarskiej „ Sun Ski ” w Ramzova w Czechach uczyli się jazdy na nartach.

Dużą atrakcją były zajęcia na basenie, paintball, jazda na łyżwach oraz wycieczka do wrocławskiego zoo i oceanarium. Oprócz zajęć na stoku młodzież miała możliwość aktywnego spędzania czasu, korzystając z sali gimnastycznej, boiska i świetlicy. Zajęcia na świeżym powietrzu dostarczały im mnóstwo radości.

Ważnym punktem programu obozu były zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadził pan Sebastian Antczak pracujący na co dzień jako ratownik medyczny i sprawujący opiekę medyczną nad naszymi sportowcami podczas pobytu w górach.

Autor: Katarzyna Charusta
comments powered by Disqus