Niedziela, 16 grudnia 2018r.

Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja / Najlepsi uczniowie wyróżnieni nagrodą i tytułem Prymusa 2018

Edukacja

Najlepsi uczniowie wyróżnieni nagrodą i tytułem Prymusa 2018

Foto: BIK UM Świnoujście

46 młodych świnoujścian, uczniów naszych szkół otrzymało wczoraj nagrody i tytuł PRYMUS 2018. Wszyscy są najlepszymi uczniami za rok szkolny 2017/18 w poszczególnych typach szkół oraz laureatami lub finalistami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Po raz pierwszy uhonorowaliśmy również absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Świnoujściu, które ukończyły szkołę z najlepszymi wynikami.

Najmłodszy PRYMUS – Michał Krzysiek, uczęszczający do klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 2 w Świnoujściu. Uzyskał bardzo dobry wynik w konkursie Kangur matematyczny 2018, uzyskując wynik 108,75 pkt, a wynik laureata to 117 pkt.

Najwyższy wynik z testu na zakończenie gimnazjum – 94 % uzyskała Aleksandra Puchała z Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza  w Świnoujściu

18 tegorocznych absolwentów publicznych i niepublicznych liceów ogólnokształcących  naszego miasta spełniło kryteria określone zarządzeniem Prezydenta Miasta: średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły nie mniej niż 5,00 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie

  1. Paulina Kłodkowska                           5,44     Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
  2. Jagoda Jaruszewska                           5,41     I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos 
  3. Bartosz Zaleski                                  5,38     Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
  4. Michał Niedzielczyk                            5,35     I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos 
  5. Oliwia Bizan                                      5,26     Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
  6. Wiktoria Ławrecka                             5,19     Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
  7. Katarzyna Wojtal                               5,18     I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos
  8. Justyna Filipowicz                              5,12     Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
  9. Julia Ogórek                                      5,12     I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos
  10. Julię Przychodzień                             5,12     I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos
  11. Maja Kozłowska                                5,11     Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka
  12.  Oliwia Bukowska                              5,06     I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos
  13. Szymon Moroch                                5,05     Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
  14. Iga Kuśnierczyk                                 5,05     Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
  15. Mateusz Chrzanowski                        5,00     Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
  16. Agata Białowąs                                 5,00     I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos
  17. Natalia Krzak                                     5,00     I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos
  18. Oskar Wróblewski                              5,00     I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos

10 tegorocznych absolwentów, a w zasadzie absolwentek techników naszego miasta spełniło kryteria określone zarządzeniem Prezydenta Miasta: średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły nie mniej niż 4,80 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie. W tym roku wszyscy absolwenci są uczniami z wzorową oceną z zachowania.

  1. Kamila Pawlewicz                 5,50     Wojewódzkie Technikum dla Młodzieży w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu
  1. Daria Kasica                          5,33     Wojewódzkie Technikum dla Młodzieży w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu
  1. Patrycja Rymarkiewicz         5,31     Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu
  1. Natalia Kamińska                  5,28     Wojewódzkie Technikum dla Młodzieży w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu
  1. Klaudia Baczyńska                5,14     Wojewódzkie Technikum dla Młodzieży w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu
  1. Paulina Kaznowska               5,13     Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu
  2. Justyna Rutkowska                5,10     Wojewódzkie Technikum dla Młodzieży w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Świnoujściu
  3. Klaudia Zięba                        5,00     Technikum Zawodowe nr 1 w Centrum Edukacji                                                                        Zawodowej i Turystyki      
  4. Aleksandra Nowak                5,00     Technikum Zawodowe nr 1 w Centrum Edukacji                                                                       Zawodowej i Turystyki      
    1. Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I                 103 pkt
    2. Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki               98 pkt
      1. Marianna Jarocka - ukończyła szkołę w cyklu 6-letnim,  instrument główny - klarnet, średnia ocen 5,0.
      2. Aleksandra Drążyk - ukończyła PSM w cyklu 4-letnim, instrument główny - flet. Średnia ocen 4,8.Zespół Szkół Morskich                                             42 pktKapałka Angelika                  4,93     Technikum Zawodowe nr 1 w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki

         

        Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, którzy uzyskali tytuł laureata w konkursach                    i olimpiadach organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty albo zostali finalistami z wynikiem do 10 punktów poniżej granicy tytułu laureata.

         

        SZKOŁY PODSTAWOWE

         

        1. HANNA WASILEWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP  w Świnoujściu; laureatka konkursu języka angielskiego; opiekun pani Luiza Kasiarz;
        2. SZYMON TAŃSKI  ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza w Świnoujściu, laureat konkursu języka angielskiego – opiekun pani Małgorzata Kołaska;
        3. PIOTR MASŁOWSKI ze Szkoły Podstawowej Fundacji LOGOS, podwójny finalista: konkursu języka angielskiego i języka polskiego; opiekun -  pani Jolanta Cygan i pani Karolina Piotrowska
        4. Jaromir Gałda ze Szkoły Podstawowej Fundacji LOGOS – finalista konkursu języka niemieckiego, opiekun pani Elżbieta Jankowska;
        5. Bruno Szewczyk  ze Szkoły Podstawowej nr 1 - finalista konkursu matematycznego, opiekun pani Agnieszka Iwaniuk;
        6. Roksana Jon   ze Szkoły Podstawowej nr 1 – finalista konkursu języka niemieckiego; opiekun pani Teresa Kobiś;
        7. Jagoda Suska  ze Szkoły Podstawowej Fundacji LOGOS – finalista konkursu języka angielskiego; opiekun pani Jolanta Cygan;
        8. Kacper Kluczyński    ze Szkoły Podstawowej Fundacji LOGOS – finalista konkursu języka angielskiego; opiekun pani Jolanta Cygan;
        9.  Jakub Kowalewski ze Szkoły Podstawowa nr 4 - finalista konkursu języka angielskiego;; opiekun pani Małgorzata Kołaska;
        10. Zofia Smaga – Szkoła Podstawowej nr 1- finalista konkursu języka angielskiego;  opiekun pani Luiza Kasiarz;
        11. Jakub Pocałuński – Szkoła Podstawowa nr 6 - finalista konkursu języka angielskiego;  opiekunowie pani Ewa Rucińska i pan Marcin Michalczak;
        12. Sara Stefańska – ze Szkoły Podstawowej nr 6 - finalista konkursu języka angielskiego; opiekun pani Jolanta Okurowska;
        13. Zuzanna Nicowska - Szkoła Podstawowa nr 6 - finalista konkursu języka angielskiego; opiekun pani Jolanta Okurowska;
        14. Mateusz Zieliński – Społeczna Szkoła Podstawowa STSG – finalista konkursu języka angielskiego; opiekun pani Jolanta Okurowska

         

        GIMNAZJA

         

        1. Sascha Swinfield z Gimnazjum Publicznego nr 2 - laureatka konkursu języka angielskiego i finalistka konkursu wiedzy o społeczeństwie, opiekunowie: pani Ewa Rucińska, pan Marcin Michalczak i pani Hanna Krajniak;
        2. Szpyt Adam – ze Społecznego Gimnazjum STSG, laureat konkursu wiedzy o społeczeństwie, opiekun pani Helena Tomaszewska
        3. Adam Piaseczny z Gimnazjum Publicznego nr 2, laureat konkursu języka angielskiego; pani Ewa Rucińska i pan Marcin Michalczak;
        4. Aleksandra Puchała z Gimnazjum Publicznego nr 2, laureatka konkursu matematycznego; opiekun Agnieszka Iwaniuk;
        5. Wiktoria Grzelak z Gimnazjum LOGOS; podwójna finalistka: konkursu historycznego i wiedzy o społeczeństwie; opiekunowie pan Robert Srzedziński i pani Małgorzata Gołębiowska;
        6. Korneliusz Drozd  z Gimnazjum Fundacji LOGOS - finalista konkursu języka angielskiego;  opiekun pani Jolanta Cygan
        7. Martyna Niezgoda z Gimnazjum Publicznego nr 2 - finalista konkursu języka angielskiego; opiekunowie: pani Ewa Rucińska i pan Marcin Michalczak;
        8. Zofia Jędrzejczak z Gimnazjum Publicznego nr 2 - finalista konkursu języka angielskiego; opiekunowie: pani Ewa Rucińska i pan Marcin Michalczak;
        9. Aleksandra Zabłocka z Gimnazjum Publicznego nr 2 - finalista konkursu języka angielskiego; opiekunowie: pani Ewa Rucińska i pan Marcin Michalczak;
        10. Dawid Prokop z Gimnazjum Publicznego nr 2 - finalista konkursu języka angielskiego; opiekunowie: pani Ewa Rucińska i pan Marcin Michalczak;
        11. Adrian Szkoda z Gimnazjum Publicznego nr 2 - finalista konkursu języka angielskiego; opiekunowie: pani Ewa Rucińska i pan Marcin Michalczak;

         

        Absolwentki, które w  roku  szkolnym 2017/2018 z wyróżnieniem ukończyły Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Świnoujściu.

        1. Kinga Antończyk -  ukończyła szkołę w cyklu 4-letnim,  instrument główny - fortepian, średnia ocen 5,0
        2. Marianna Jarocka - ukończyła szkołę w cyklu 6-letnim,  instrument główny - klarnet, średnia ocen 5,0.
        3. Aleksandra Drążyk - ukończyła PSM w cyklu 4-letnim, instrument główny - flet. Średnia ocen 4,8.

       Wyniki miejskiego współzawodnictwa sportowego,podsumowującego współzawodnictwo szkół w roku szkolnym 2017/2018 w trzech grupach wiekowych.

       

      Igrzyska Dzieci (do VI kl.)

      1. Szkoła Podstawowa Nr 6                                          163 pkt
      2. Szkoła Podstawowa Nr 1                                          126 pkt
      3. Szkoła Podstawowa Nr 4                                            86 pkt

       

      Igrzyska Młodzieży Szkolnej  (kl. VII szkoły podstawowej i kl.  II-III Gimnazjum)

      1. Szkoła Podstawowa Nr 1                                             140 pkt
      2. Szkoła Podstawowa Nr 6                                             130 pkt
      3. Szkoła Podstawowa Nr 2                                               32 pkt

       

      Licealiada:

      1. Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I                 103 pkt
      2. Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki                98 pkt
      3. Zespół Szkół Morskich                                           42 pkt

       

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus