Sobota, 20 kwietnia 2019r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja / 60 lat Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Marii Konopnickiej

Wydarzenia

60 lat Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im Marii Konopnickiej

Foto: BIK UM Świnoujście

Placówka pod różnymi nazwami działa w naszym mieście już od 1958 roku. Obecna obowiązuje od 1984 roku. Dziś to naprawdę prężna, nowoczesna placówka z przedszkolem, szkołą podstawową i szkołą uczącą zawodu.

Świnoujski SOSW powstał na bazie Państwowego Zakładu Wychowawczego z Kamienia Pomorskiego. Od 1977 roku nosi imię polskiej poetki i pisarki Marii Konopnickiej.

Obecnie w ośrodku działają przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła branżowa oraz przysposabiająca do pracy. Ośrodek jest bardzo dobrze wyposażoną, nowoczesną placówką kształcenia specjalnego. Dysponuje pracowniami salami rehabilitacyjnymi, stołówką i internatem. W pomieszczeniach o wysokim standardzie, dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci i uczniów, prowadzi różne formy zajęć dydaktycznych, przedszkolnych, terapeutycznych, rekreacyjnych, profilaktycznych, psychoedukacyjnych, rewalidacyjnych i sportowych.

Jubileusz 60-lecia ośrodka, to część historii naszego miasta, część życia dzieci i młodzieży, które tutaj się uczą, mieszkają i zdobywają zawód – mówi dyrektor SOSW Bernardeta Kołdunek. – To także pracownicy, kadra pedagogiczna, dzięki którym nasza placówka jest integralną częścią lokalnego środowiska.

Z okazji jubileuszu byli i obecni pracownicy, nauczyciele ośrodka, rodzice spotkali się na uroczystości w hotelu Interferie Medical Spa. Były wspomnienia, występy dzieci i młodzieży oraz jubileuszowy tort. A prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz przekazał na ręce dyrektor Barnerdety Kołdunek czek na 10 tys. złotych.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus