Czwartek, 17 października 2019r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja / Cztery Zakątki w Mieszku

Edukacja

Cztery Zakątki w Mieszku

Foto: LO im. Mieszka I

W dniach 12 - 13 listopada 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu odbyło się spotkanie w ramach projektu „Cztery Zakątki Południowego Bałtyku”.

Nasze miasto reprezentowali uczniowie liceum w składzie: Wiktoria Czarnecka, Zuzanna Szpytko, Aleksandra Lubiecka, Natalia Molga, Magda Reliszko, Oktawia Zakrzewska, Jakub Dunajko, Oskar Makowski, Hubert Jakubowski, Janek Korczyński, Adam Piaseczny i Dawid Prokop wraz z opiekunem p. Beatą Szumicką oraz koordynatorem projektu p. Ewą Rucińską.

Młodzież wspólnie z rówieśnikami z Niemiec, Danii i Szwecji omawiała temat praw człowieka z naciskiem na prawa kobiet, dzieci i mniejszości narodowych, rozmawiała o najczęściej łamanych prawach człowieka w swoich społecznościach, zastanawiając się jakie działania mogą być podejmowane aby zapobiegać ich łamaniu. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach skierowanych na przeciwdziałanie stereotypom, uprzedzeniom i dyskryminacji ze względu na pochodzenie rasowe, płeć i wiek. Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie ulotek dotyczących zapobiegania łamaniu praw człowieka. Młodzieży pomagali politycy z każdego zakątka, a Świnoujście reprezentował radny p. Jan Borowski. Odbył się także wykład na temat praw człowieka prowadzony przez p. mgr Agatę Szwed z Katedry Prawa Międzynarodowego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Istotnym punktem spotkania było podpisanie Deklaracji o dalszej współpracy w ramach Czterech Zakątków Południowego Bałtyku, a uroczyście podpis złożył prezydent naszego miasta p. Janusz Żmurkiewicz.

Zaś gry integracyjne na tzw. "przełamanie lodów" , wspólne obiady i kolacja z połączeniem gry w kręgle i bilarda okazały się świetną okazją by lepiej poznać się i przełamać barierę językową.

Autor: LO im. Mieszka I
comments powered by Disqus