Wtorek, 10 grudnia 2019r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja / Egzaminy gimnazjalne będą przeprowadzone

Strajk nauczycieli

Egzaminy gimnazjalne będą przeprowadzone

Foto: pixabay.cm

Prezydent Janusz Żmurkiewicz poinformował, że egzaminy gimnazjalne w świnoujskich szkołach publicznych odbędą się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Uczniowie przystępujący do egzaminów powinni stawić się w strojach apelowych w swoich szkołach w środę 10 kwietnia 2019 r. o godzinie 8.00.

Egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach 10-12. kwietnia 2019 r. Składy komisji egzaminacyjnych zostały skompletowane. Zgodnie z prawem, uzupełniono je o 5 osób z uprawnieniami pedagogicznymi, które pracują poza szkołą. Wszystkie zostały przeszkolone przez dyrektorów placówek.

Dziś, drugiego dnia ogólnopolskiej akcji strajkowej w oświacie, w świnoujskich szkołach i przedszkolach publicznych do protestu przystąpiło rano 309 nauczycieli. Ostateczna liczba dziś strajkujących będzie znana po godzinie 12.00.

Dzieci i uczniowie, którzy przyszli rano do swoich placówek, mają zapewnioną opiekę. Jest ich w sumie 205, w tym 145 w przedszkolach i 60 w szkołach. Wczoraj, pierwszego dnia strajku, było ich o 50 więcej: w przedszkolach 140 i szkołach 115.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus