Wtorek, 10 grudnia 2019r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja / Sukcesy młodych fizyków

Edukacja

Sukcesy młodych fizyków

Foto: Organizator

4 i 5 kwietnia 2019 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbył się finał XIV edycji konkursu Fizycznych Ścieżek. Wśród finalistów byli również uczniowie ze Świnoujścia.

Finał był uwieńczeniem ich pracy nad zjawiskami fizycznymi wraz z opiekunami naukowymi panią Ewą Pater i panem Sebastianem Błażem. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu Denis Janiak i Mariusz Majzner przedstawili pokaz pt. „Źródła prądu elektrycznego” zdobywając trzecie miejsce i wiele cennych nagród.

Drugim zespołem uczestniczącym w finale była grupa B.U.M. (Bartek Pater, Urszula Stokowska i Marta Błaż) ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świnoujściu z pokazem zjawisk fizycznych pt. "Tornada i wiry". Oba zespoły na konkurs udały się samochodem udostępnionym im przez Urząd Miasta Świnoujście, gdyż był niezbędny w bezpiecznym przewiezieniu pomocy naukowych wykonanych przez uczniów samodzielnie i koniecznych do wykonania wszystkich pokazów zjawisk fizycznych.

Autor: Anna Stokowska
comments powered by Disqus