Czwartek, 4 czerwca 2020r.

Imieniny: Kwiryny, Franciszka

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja / Cztery Zakątki w Ystad

Edukacja

Cztery Zakątki w Ystad

Foto: LO im. Mieszka I

W dniach 14 - 15 listopada 2019 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu, w składzie: Aleksandra Lubiecka, Natalia Molga, Oktawia Zakrzewska, Zofia Jędrzejczak, Janek Korczyński, Hubert Jakubowski, Dawid Prokop i Michał Ożóg, pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. Beaty Szumickiej, wraz z koordynatorem projektu p. Ewą Rucińską oraz wiceprezydentem Pawłem Sujką i radnym Andrzejem Staszyńskim, brali udział w kolejnym spotkaniu „Czterech Zakątków Południowego Bałtyku” tj. unijnym programie współpracy międzynarodowej (Świnoujście, Bornholm, Skania, Rugia).

Tym razem spotkanie odbyło się w Ystad, a dotyczyło tematów takich jak: migracja i integracja migrantów w społeczeństwie, prawa dotyczące adopcji dziecka, urlopu rodzicielskiego, ślubu i rozwodu oraz udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Każdy kraj miał za zadanie przygotować dwie prezentacje na powyższe tematy, według wcześniej podanych pytań, i przedstawić je na spotkaniu, oczywiście po angielsku. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, dzieląc się informacjami, doświadczeniem i spostrzeżeniami dotyczącymi problemów w swoich zakątkach.
Zaś wspólne gry integracyjne, posiłki oraz czas wolny stanowiły doskonałą okazję do pogłębienia znajomości z rówieśnikami z innych krajów oraz do doskonalenia umiejętności językowych.

Autor: Natalia Molga i Beata Szumicka
comments powered by Disqus