Piątek, 29 maja 2020r.

Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja / Mieszko i Logos w gronie najlepszych liceów w Polsce

Ranking Perspektyw 2020

Mieszko i Logos w gronie najlepszych liceów w Polsce

Foto: scie24

Dwie świnoujskie szkoły zostały wyróżnione przez kapitułę Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", która od 22 lat przygląda się osiągnięciom uczniów polskich liceów i techników. Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I oraz I Liceum Społeczne Fundacji "LOGOS" uzyskały zaszczytny tytuł "Brązowej Tarczy". 

Najwyżej w rankingu zostało sklasyfikowane liceum przy ulicy Niedziałkowskiego. Szkoła zajęła 583 miejsce na 1000 wyróżnionych placówek w zestawieniu ogólnopolskim i 18 miejsce w rankingu wojewódzkim. "Mieszko" znacznie poprawił swoją pozycję w stosunku do ubiegłego roku. Wówczas placówka zajęła 689 miejsce w rankingu krajowym i 23 w wojewódzkim.

Liceum Społeczne Fundacji "LOGOS" uzyskało 844 miejsce i tytuł "Brązowej Tarczy". W 2019 roku szkoła osiągnęła najwyższy wynik w Świnoujściu, obejmując z zestawieniu 463 pozycję. Poza rankingiem ogólnopolskim znalazły się świnoujskie technika, chociaż Technikum Zawodowe CEZIT w zeszłym roku również zdobyło tytuł "Brązowej Tarczy".

Szkoły średnie zostały ocenione na podstawie wyników egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesów uczniów na olimpiadach. Zestawienie powstało w oparciu o dane ze źródeł zewnętrznych, przede wszystkim na podstawie wyników okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz protokołów komitetów olimpiad.  

Więcej informacji o ogólnopolskim rankingu szkół średnich znajduje się tutaj. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus