Wtorek, 15 czerwca 2021r.

Imieniny: Wita, Jolanty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Edukacja / Otwarcie żłobków i przedszkoli 18 maja

Edukacja

Otwarcie żłobków i przedszkoli 18 maja

Foto: debbienews / pixabay

Po konsultacjach z dyrektorami placówek publicznych i niepublicznych uzgodniono, że żłobki i przedszkola w naszym mieście będą otwarte od 18 maja 2020 r.

Zgodnie z wytycznymi GIS zastosowane będą m. in. następujące zasady:

- ograniczenie liczby dzieci w grupach do 12 osób, 4 mna dziecko,
- przyjmowane będą tylko dzieci zdrowe,
- dzieci muszą być przyprowadzane i odbierane przez osoby zdrowe,
- w placówkach musi być zapewnione przestrzeganie zasad bezpieczeństwa dotyczącego otwarcia tego typu placówek.

Poza tym:

1. Rodzice będą zobowiązani do złożenia oświadczenia, że są świadomi odpowiedzialności związanej z wysłaniem dziecka do placówki oraz, że nikt z domowników nie odbywa kwarantanny lub nie przebywa w izolacji. Oświadczenie takie należy złożyć w placówce, do której uczęszcza dziecko.

2. Dyrektorzy placówek przeprowadzili analizę wśród rodziców w zakresie zapewnienia opieki w żłobkach i przedszkolach. Jak ustalono wynosi ona ok. 30% stanu ogólnego.

3. Przy zgłoszonym aktualnie zapotrzebowaniu przez rodziców placówki są w stanie zapewnić opiekę zgodnie z wytycznymi po odpowiednim przygotowaniu.

4. Zgodnie z zaleceniami ministerstwa w pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci rodziców pracujących w systemie ochrony zdrowia, służbach mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19. 

5. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 kwietnia 2020 r. zasiłek opiekuńczy w przypadku niemożności zapewnienia opieki przez żłobek, przedszkole oraz inną placówek z uwagi na COVID - 19 rodzice mogą otrzymać do dnia 24 maja. 

6. Dyrektorzy placówek przygotowują obiekty do bezpiecznego przyjęcia dzieci i opracowują wymagane procedury zgodnie z zaleceniami GIS i właściwych ministerstw.

7. Dzieciom uczęszczającym do placówki zostanie zapewnione wyżywienie.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus