Czwartek, 21 czerwca 2018r.

Imieniny: Alicji, Alojzego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Gospodarka / PEC Świnoujście najlepszą firmą ciepłowniczą w Polsce

Gospodarka

PEC Świnoujście najlepszą firmą ciepłowniczą w Polsce

Foto: PEC

W dniach 11-12 września br. tradycyjnie w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie ciepłowników z całej Polski. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 600 osób. 

Inauguracja Forum Ciepłowników rozpoczęła się od tradycyjnego wręczenia Laurów Ciepłownictwa. W tym roku, w kategorii przedsiębiorstwa o sprzedaży ciepła w wielkości od 200 tys. do 1mln. gigadżuli Laur Ciepłownictwa otrzymało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu, po raz drugi w swojej historii,  pokonując w ścisłym finale Geotermię Mazowiecką SA z Mszczonowa i GPEC Starogard ze Starogardu Gdańskiego. Laur ten jest wyrazem uznania branży ciepłowniczej za efektywne zarządzanie Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, nowatorskie i nowoczesne rozwiązania techniczne oraz dbałość o środowisko. Jest to najwyższe wyróżnienie nadawane ciepłownikom – przez ciepłowników. Dlatego tym bardziej cenne, bo przyznawane przez fachowców z branży. Ten Laur jest zatem dowodem uznania dla pracy wszystkich pracowników i kadry zarządzającej świnoujskiego PEC-u.

Uczestnikiem 1. dnia obrad w sesji pt. „Zarządzanie energią” był Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Jako jeden z 6 panelistów wypowiedział się nt. problemu tzw. niskiej emisji, czyli szkodliwych gazów powstających m.in. z indywidulanych pieców grzewczych. Szczęśliwie, z uwagi na położenie geograficzne, dla Świnoujścia ten problem nie jest dramatyczny, niemniej nadal istotny. Dlatego Prezydent pozytywnie odniósł się do potrzeby wdrożenia takiej legislacji, by usprawniała działania Gmin i firm na rzecz środowiskowa oraz ochrony zdrowia i życia ich mieszkańców. Już teraz Miasto i PEC Świnoujście małymi krokami podnoszą efektywność, m.in. poprzez rozbudowę źródła ciepła wg. rygorystycznych norm środowiskowych oraz np. porozumienie ws. odbioru ciepła z wysokosprawnej kogeneracji Terminala LNG.

Autor: PEC
comments powered by Disqus