Piątek, 4 grudnia 2020r.

Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Gospodarka

Gospodarka

Gospodarka

Powstrzymać sprzedaż Stoczni

W czwartek Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyjął apel o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Podczas obrad głos zabrała radna ze Świnoujścia Elżbieta Kozłowska (PO).

czytaj więcej

Gospodarka

Zatrzymać likwidację Stoczni

Z poruszeniem przysłuchiwaliśmy się wtorkowym obradom sejmowej Komisji ds. Gospodarki Morskiej w temacie min. świnoujskiej Stoczni. Poseł Arkadiusz Marchewka pytał o sprzedaż świnoujskiej części Stoczni MSR „Gryfia” i w jaki sposób sprzedaż Stoczni ma się do zapewnień byłego Ministra ds. Gospodarki Morskiej Marka Gróbarczyka oraz Zarządu MSR Gryfia z prezesem Krzysztofem Zarembą na czele, o zapewnieniu każdemu pracownikowi miejsca pracy.

czytaj więcej

Gospodarka

Więcej ciężarówek i naczep na terminalu promowym w Świnoujściu

Mimo prac modernizacyjnych prowadzonych przez firmę Budimex na terenie terminalu promowego w porcie Świnoujście, które znacznie ograniczyły ilość dostępnych stanowisk promowych oraz powierzchnię placów manewrowo-postojowych wypracowano we wrześniu wzrost obrotów ładunkowych w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

czytaj więcej

Gospodarka

Antydronowy jastrząb już wkrótce w portach Szczecin-Świnoujście

W ramach prac nas systemem „Inteligentnej ochrony”, przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. wzięli udział 23 września br. w realnym pokazie najnowszego systemu ochrony antydronowej „Jastrząb” firmy Hertz Systems, który zorganizowano na lotnisku w Zielonej Górze

czytaj więcej

Gospodarka

Mija rok od rozpoczęcia prac budowlanych na Terminalu Promowym w Świnoujściu

Prace modernizacyjne terminala prowadzone przez firmę Budimex, są zgodne z harmonogramem i minęły półmetek. Rozebrane zostały stare magazyny, rampy przeładunkowe a także istniejące wyposażenie nabrzeży nr 5 i 6. Oba nabrzeża są już zapalowane, gotowe są także konstrukcje wspierające estakadę. Usunięto nawierzchnię i podbudowę wcześniejszych parkingów i umocnienia na długości 300 metrów. 

czytaj więcej

Gospodarka morska

Port czeka na trzeci statek pożarniczy

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście jest w trakcie rozstrzygania zapytania ofertowego na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu dla projektu „Zakup statku pożarniczego dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Spółka Akcyjna”.

czytaj więcej

Gospodarka

W portach Szczecin-Świnoujście mimo koronawirusa rośnie przeładunek zbóż, paliw, LNG i kontenerów

Blisko 10,5 mln ton towarów obsłużyły spółki przeładunkowe w zespole portów Szczecin-Świnoujście w okresie styczeń-kwiecień br.  I choć w tle ich pracy jest pandemia koronawirusa, to z zachowaniem pełnych reżimów sanitarnych, statki obsługiwane są na bieżąco, ładunki są na bezpiecznym poziomie, w czym pomaga uniwersalny charakter obu portów.

czytaj więcej

Gospodarka

PEKAES otworzył Agencję Celną w Świnoujściu

PEKAES, czołowy operator logistyczny, poinformował dziś o otwarciu Agencji Celnej w Świnoujściu, która zapewnia obsługę towarów w imporcie i eksporcie. Spółka planuje uruchomienie nowych usług w zakresie obsługi celnej Klientów.

czytaj więcej

Gospodarka

TT-Line inwestuje w przyszłość poprzez projekt „Green Ship”

18 grudnia br. na chińskiej stoczni Jiangsu Jinling w Nanjing rozpoczełą się budowa nowoczesnego promu TT-Line Green Ship. Jako pionier na południowym Bałtyku, statek będzie napędzany LNG (skroplonym gazem ziemnym), który jest obecnie najczystszym paliwem morskim, zapewniającym czyste powietrze na morzu i w portach.

czytaj więcej

Gospodarka

Współpraca z portem w Rotterdamie

Zarządy portów Szczecin i Świnoujście oraz holenderskiego portu Rotterdam podpisały w Rotterdamie porozumienie o wzajemnej współpracy. Dokument został podpisany w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

czytaj więcej

Gospodarka

Przeładunki na wznoszącej fali

Ponad 19 mln ton towarów obsłużyły porty w Szczecinie i Świnoujściu w okresie od stycznia do lipca br. Towarów było więcej o ponad 1,4 mln ton niż rok temu. Liderami wzrostów są inne masowe na plusie o 14,5 procent, zboże wzrost o 7,7 procent oraz z takim samym wynikiem lepszym o 5,8 procent w porównaniu do ub. roku - ropa i węgiel. 

czytaj więcej

Gospodarka

Stabilny poziom przeładunków w naszych portach

Zespół portów Szczecin-Świnoujście w pierwszym półroczu br. wypracował lepszy o dwa procent wynik przeładunków towarów aniżeli w ubiegłym roku. Ogółem w okresie od stycznia do czerwca br. spółki operatorskie działające na nabrzeżach ZMPSiŚ przeładowały 16 573,1 tys. ton towarów. W śród nich najlepszy wynik ze wzrostem o 16,2 proc. wypracowano w grupie inne masowe. 

czytaj więcej

Gospospodarka

Terminal promowy w Świnoujściu będzie miał nowy parking dla ciężarówek

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA wybuduje w Świnoujściu przy terminalu promowym nowy parking dla blisko 300 ciężarówek. Zakres działania to badania i prace przy budowie parkingu rezerwowego w najbliższym sąsiedztwie bram terminalu promowego. Parking zaoferuje 278 miejsc dla ciężarówek, zaś prace budowlane obejmą przygotowanie i wzmocnienie terenów inwestycyjnych oraz budowę parkingów i infrastruktury technicznej. 

czytaj więcej

Gospodarka

Głębokowodny Terminal Kontenerowy. Co, gdzie, jak?

19 maja br.  w Świnoujściu, konferencją prasową z udziałem mediów oraz rad miast Świnoujścia i Międzyzdrojów, jak również tamtejszych rad osiedlowych Zarząd Portu zainaugurował cykl spotkań społecznych w trakcie, których  będzie  przybliżać koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego mieszkańcom Świnoujścia.

czytaj więcej

Gospodarka

Przeładunki na plusie w pierwszym kwartale 2019

Zespół portów Szczecin-Świnoujście zamknął pierwszy kwartał br. wynikiem lepszym o 8 procent aniżeli rok temu, pod względem przeładunku towarów. Oba porty obsłużyły dotychczas 7 328,4 tys. ton ładunków, czyli o 520,6 tys. ton więcej niż w tym samym czasie ub. roku. 

czytaj więcej

Gospodarka

W Warszawie już wiedzą. Terminal kontenerowy w Świnoujściu do 2023 roku

W ciągu najbliższych kilku lat na rozbudowę infrastruktury portowej oraz inwestycje w gospodarce morskiej zostanie przeznaczonych 25 mld złotych - poinformowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Według Ministerstwa terminal kontenerowy w Świnoujściu powstanie do 2023 roku. Jego koszt to 2 mld złotych.

czytaj więcej

Gospodarka

ZMPSiŚ z nagrodą dla „Tego, który zmienia polski przemysł”

Polskie porty morskie o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej z nagrodą „Tego, który zmienia polski przemysł”. Nagrody wręczono 27 lutego br. w Warszawie podczas uroczystej gali wieńczącej XIX edycję Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Odebrali ją minister Marek Gróbarczyk wraz z szefami zarządów portów, w tym z prezesem ZMPSiŚ Dariuszem Słaboszewskim.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |  Następna Ostatnia