Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Gospodarka

Gospodarka

Gospodarka

Holenderskie statki w Świnoujściu

Ostatnie dni w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu upłynęły pod znakiem remontów dla holenderskich armatorów. Stocznia przeprowadziła remonty trzech drobnicowców.

czytaj więcej

Gospodarka

Wysokie wzrosty przeładunków w pierwszym kwartale

Wysokie wzrosty przeładunków w marcu br. odnotowały porty w Szczecinie i Świnoujściu. Łączne obroty portowe w tym okresie wyniosły 2.402,0 tys. ton i były wyższe o 15,7% w stosunku do analogicznego miesiąca roku poprzedniego.

czytaj więcej

Gospodarka

Przeładunki pną się do góry

Porty w Szczecinie i Świnoujściu w lutym br. obsłużył o 7,1 % więcej ładunków aniżeli w lutym 2016. Wzrosty zanotowały praktycznie wszystkie grupy towarowe.

czytaj więcej

Gospodarka

LNG ze Świnoujścia do Estonii

Skroplony gaz ziemny ze świnoujskiego Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ładowany jest na cysterny drogowe i transportowany do Estonii. Służy jako paliwo do promów wybudowanych w 2015 roku w polskiej stoczni w Gdańsku.

czytaj więcej

Gospodarka

Dziewięć miesięcy na wzroście

Prawie o trzy procent wzrosły przeładunki w portach Szczecin i Świnoujście w ciągu dziewięciu miesięcy br. Na szczycie tabeli wzrostów są paliwa, drobnica i zboża. Te, większe przeładunki zawdzięczają uruchomionym w tym roku gazoportowi oraz nowym terminalom zbożowym, a także stałym wzrostom obrotów na Terminalu Promowym w Świnoujściu.

czytaj więcej

Tunel pod Świną

Wojewoda zachodniopomorski: Budowa połączenia nie jest zagrożona

Tunel pod Świną, budowa terminalu kontenerowego w Świnoujściu, rozbudowa gazoportu oraz inwestycje w infrastrukturę drogową, w tym usunięcie wąskich gardeł na północnym odcinku S3 to jedne z najważniejszych zadań dla Zachodniopomorskiego. Będą one realizowane w ramach Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dokument był konsultowany 19 września podczas konferencji w Szczecinie.

czytaj więcej

Zespół Portów Szczecin-Świnoujście

Przeładunki dalej wzrastają

W przeciągu ośmiu miesięcy br. w zespole portów Szczecin-Świnoujście przeładowano ponad 15,5 mln ton towarów, czyli o 3,3 procent więcej aniżeli w tym samym czasie ubiegłego roku.

czytaj więcej

Gospodarka

Rosną przeładunki w portach

W portach w Szczecinie i Świnoujściu przeładowano w lipcu br. o prawie 16 % oraz w ciągu 7 miesięcy o blisko 4% więcej towarów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

czytaj więcej

Terminal LNG

10 metanowów tylko w tym roku

W poniedziałek w terminalu LNG w Świnoujściu zakończył się rozładunek szóstego metanowca. Al Gattara dostarczył z Kataru około 211 tys. m3 surowca. Do końca roku do Świnoujścia przypłyną jeszcze cztery zbiornikowce.

czytaj więcej

Terminal LNG

Pierwszy spotowy ładunek LNG odebrany

Norweski metanowiec „Arctic Princess” dostarczył do Terminalu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu około 140 000 metrów sześc. skroplonego gazu ziemnego. Rozładunek tej ponad 280 metrowej jednostki trwał zaledwie 21 godzin.

czytaj więcej

Umowa podpisana

Autostrada morska Świnoujście-Trelleborg

30 maja br. w Warszawie, została podpisana umowa, która umożliwi przekazanie beneficjentowi ZMPSiŚ S.A. dofinansowania przyznanego mu przez KE w ramach programu CEF (Łącząc Europę) na realizację projektu „autostrady morskiej” Świnoujście – Trelleborg. W imieniu Zarządu umowę podpisali prezes-Dariusz Słaboszewski oraz wiceprezes - Kazimierz Drzaga.

czytaj więcej

Inwestycje

Terminal LNG z koncesją

11 maja 2016 r. Prezes URE udzielił spółce Polskie LNG S.A. koncesji na skraplanie gazu ziemnego i regazyfikację skroplonego gazu ziemnego w Terminalu LNG w Świnoujściu. Spółka Polskie LNG S.A. została także wyznaczona przez Prezesa URE na operatora Terminalu LNG.

czytaj więcej

Energetyka

Ze Skandynawii do Świnoujścia. Jest szansa na nowy gazociąg

Gaz-System S.A. oraz duński Energinet.dk badają możliwość realizacji połączenia między polskim i duńskim systemem przesyłowym - informuje Gaz-System. Ułożony na dnie Morza Bałtyckiego gazociąg Baltic Pipe pozwoliłby importować surowiec z Norwegii, między innymi z norweskich pól wydobywczych, których właścicielem jest PGNiG.

czytaj więcej

Wydarzenia

Podniosą banderę na jednostkach „Strażak-26” i „Hydrograf-4”

„Strażak-26” oraz „Hydrograf-4” to bohaterowie dzisiejszego dnia. W szczecińskim porcie odbędzie się podniesienie bandery na obu jednostkach. Dodatkowo „Strażak-26” zostanie ochrzczony. Z uwagi na fakt, iż jego portem macierzystym będzie Świnoujście, stąd matką chrzestną statku została Zyta Żmurkiewicz - żona Prezydenta Świnoujścia.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 |  Następna Ostatnia