Wtorek, 26 marca 2019r.

Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Komunikacja / Nowoczesne autobusy. Trzy pierwsze dzisiaj przyjechały do Świnoujścia

Komunikacja

Nowoczesne autobusy. Trzy pierwsze dzisiaj przyjechały do Świnoujścia

Foto: BIK UM Świnoujście

Zgodnie z zapowiedziami, trzy nowe autobusy Solaris Urbino 12 z napędem Diesla dotarły dziś do Świnoujście. Wszystkie spełniają wymogi emisji spalin Euro 6. – W środku zamontowane są urządzenia USB, z których mogą korzystać pasażerowie chociażby po to, aby podładować baterię telefonu komórkowego – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. – Na ulice naszego miasta autobusy wyjadą po świętach. Będą obsługiwały linie na lewobrzeżu.

W tej chwili trwa procedura odbiorów autobusów. Pojazdy muszą jeszcze zostać zarejestrowane i ubezpieczone.

Kolejne trzy nowe autobusy, tym razem z napędem hybrydowym, w układzie silnik wysokoprężny Diesel/silnik elektryczny, pojawią się do końca czerwca tego roku. Mają trafić na linie obsługujące dzielnicę nadmorską.

Pojazdy elektryczne to ekologiczna przyszłość transportu zbiorowego w miastach, a hybrydy to pierwszy krok w tym kierunku. Warto podkreślić, że Świnoujście należy do pionierów w województwie we wdrażaniu tej technologii.

Koszt zakupu wszystkich nowych autobusów to 8,9 mln złotych, z czego ponad 3,5 mln złotych to dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś Priorytetowa IV Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Kolejne 3,7 mln złotych to dofinansowanie Budżetu Miasta.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus