Piątek, 21 września 2018r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Komunikacja

Komunikacja

Komunikacja Autobusowa

Z aplikacją mPay bilety za złotówkę

Ruszyła promocja, dzięki której pasażerowie komunikacji miejskiej w Świnoujściu mogą kupować bilety za symboliczną złotówkę. Wystarczy korzystać z aplikacji mobilnej mPay i dokonywać zakupu przy użyciu karty płatniczej.

czytaj więcej

Komunikacja

Świnoujście z biletami komunikacji miejskiej w aplikacji mPay

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Świnoujściu mogą już kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Ceny biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

czytaj więcej

Komunikacja

Są kolejne trzy nowe autobusy

Trzy autobusy z napędem hybrydowym dotarły dziś do Świnoujścia. Po odbiorze technicznym, rejestracji oraz załatwieniu wszystkich innych niezbędnych formalności oraz przeszkoleniu kierowców, za około 2 tygodnie autobusy ruszą na ulice naszego miasta.

czytaj więcej

Komunikacja miejska

Od czerwca więcej autobusów

Od 1 czerwca 2018 r. Komunikacja Autobusowa Sp. z o.o. w godzinach szczytu komunikacyjnego (tj. między godzinami 9.30 - 17.30) uruchamia w dni robocze 12 dodatkowych kursów na linii B (z częstotliwością odjazdu co 20 minut).  Ponadto od 1. czerwca do 31. sierpnia 2018 w ramach obsługi przewozowej  prawobrzeżnej części Świnoujścia, wprowadzony zostaje kurs o godz. 21.50 na linii nr 5, który obsłuży dzielnice Warszów, Łunowo-Przytór, Karsibór oraz Ognicę.

czytaj więcej

Żegluga Świnoujska

„Karsibór III” wrócił na przeprawę promową

Jak informuje rzecznik Prezydenta Świnoujścia Robert Karelus: – Dziś zmodernizowany prom „Karsibór III” rozpoczął regularne kursy na ogólnodostępne przeprawie promowej „Centrum”. Z nowym układem napędowym jednostka będzie zużywała około 40 procent mniej paliwa. To już trzeci prom typu „Karsibór”, który przeszedł taką modernizację.

czytaj więcej

Komunikacja

Uwaga! Wyłączone przystanki

„Komunikacja Autobusowa” Spółka z o.o. informuję, że w związku z pracami drogowymi na ulicy Roosevelta do czasu zakończenia prac dla linii Nr 6, A i B wyłączone są przystanki: Wojska Polskiego / Roosevelta, Roosevelta / Wojska Polskiego, Wojska Polskiego / UBB.

czytaj więcej

Komunikacja Szczecin - Świnoujście

Wodolot Jadwiga rozpoczyna sezon

Już od soboty, 7 kwietnia na trasie Szczecin - Świnoujście ruszą kursy wodolotu „Jadwiga”. Przez cały miesiąc rejsy odbywać się będą w promocyjnych cenach. 

czytaj więcej

Komunikacja

Nowoczesne autobusy. Trzy pierwsze dzisiaj przyjechały do Świnoujścia

Zgodnie z zapowiedziami, trzy nowe autobusy Solaris Urbino 12 z napędem Diesla dotarły dziś do Świnoujście. Wszystkie spełniają wymogi emisji spalin Euro 6. – W środku zamontowane są urządzenia USB, z których mogą korzystać pasażerowie chociażby po to, aby podładować baterię telefonu komórkowego – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. – Na ulice naszego miasta autobusy wyjadą po świętach. Będą obsługiwały linie na lewobrzeżu.

czytaj więcej

Sylwester

Witamy 2018 na plaży

31 grudnia ponownie spotkamy się na świnoujskiej plaży, aby powitać Nowy Rok. Miejska impreza rozpocznie się o godzinie 23:00 i potrwa do 1:00.

czytaj więcej

Inwestycje

Ponad 41 km nowej S3 za 4 lata

GDDKiA podpisała 18 grudnia z firmą Budimex SA umowę na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S3 między Szczecinem a Świnoujściem. Nowe trasy mają być oddane do użytku na wiosnę 2021 roku. 

czytaj więcej

Komunikacja Autobusowa informuje

Autobusy miejskie w święta

Autobusy KA w wigilię i święta będą kursować według świątecznego rozkładu jazdy. Zmiany szykują się też w Sylwestra i Nowy Rok.

czytaj więcej

Komunikacja

Uwaga. Zmiana w kursowaniu promów na przeprawie Centrum

Od 1. grudnia 2017 r. nie każdej nocy kursować będą promy typu „Karsibór”, które obsługują ogólnie dostępną przeprawę Centrum. W godzinach 0.00 – 4.30 przeprawa czynna będzie z poniedziałku na wtorek, ze środy na czwartek oraz z piątku na sobotę.  W pozostałe noce, w tych godzinach, samochody do 30 ton DMC będą przeprawiane promami typu „Bielik” na miejskiej przeprawie „Warszów”.

czytaj więcej

Komunikacja

Od października. Na przeprawie „Centrum” trzeci prom w piątki i poniedziałki

Od 1 października 2017 roku ulega zmianie rozkład kursowania promów Karsibór na ogólnodostępnej przeprawie promowej „Centrum”. Codziennie kursować będą dwa promy w godzinach od 7.30 do 18.30. A w godzinach od 18.30 do 7.30  - jeden prom. Dodatkowo w każdy poniedziałek i piątek, na przeprawę, wprowadzany będzie trzeci prom kursujący od godz. 8.00 do godz. 18.00.

czytaj więcej

Komunikacja

Zmiany w kursowaniu promów. Bieliki i Karsibory będą pływać częściej

Od poniedziałku 11 września 2017 r., w wyznaczonych godzinach,  promy „Bielik” obsługujące przeprawę „Warszów” będą pływały co 15 minut. Decyzję o zwiększeniu częstotliwości kursowania promów podjął Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpili stowarzyszenie i grupa radnych Grupa Morska – Cała Naprzód. Prezydent zdecydował także, że do końca września ogólnodostępną przeprawę „Centrum” będą obsługiwały trzy promy.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  Następna Ostatnia