Środa, 21 marca 2018r.

Imieniny: Lubomira, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Komunikacja

Komunikacja

Sylwester

Witamy 2018 na plaży

31 grudnia ponownie spotkamy się na świnoujskiej plaży, aby powitać Nowy Rok. Miejska impreza rozpocznie się o godzinie 23:00 i potrwa do 1:00.

czytaj więcej

Inwestycje

Ponad 41 km nowej S3 za 4 lata

GDDKiA podpisała 18 grudnia z firmą Budimex SA umowę na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S3 między Szczecinem a Świnoujściem. Nowe trasy mają być oddane do użytku na wiosnę 2021 roku. 

czytaj więcej

Komunikacja Autobusowa informuje

Autobusy miejskie w święta

Autobusy KA w wigilię i święta będą kursować według świątecznego rozkładu jazdy. Zmiany szykują się też w Sylwestra i Nowy Rok.

czytaj więcej

Komunikacja

Uwaga. Zmiana w kursowaniu promów na przeprawie Centrum

Od 1. grudnia 2017 r. nie każdej nocy kursować będą promy typu „Karsibór”, które obsługują ogólnie dostępną przeprawę Centrum. W godzinach 0.00 – 4.30 przeprawa czynna będzie z poniedziałku na wtorek, ze środy na czwartek oraz z piątku na sobotę.  W pozostałe noce, w tych godzinach, samochody do 30 ton DMC będą przeprawiane promami typu „Bielik” na miejskiej przeprawie „Warszów”.

czytaj więcej

Komunikacja

Od października. Na przeprawie „Centrum” trzeci prom w piątki i poniedziałki

Od 1 października 2017 roku ulega zmianie rozkład kursowania promów Karsibór na ogólnodostępnej przeprawie promowej „Centrum”. Codziennie kursować będą dwa promy w godzinach od 7.30 do 18.30. A w godzinach od 18.30 do 7.30  - jeden prom. Dodatkowo w każdy poniedziałek i piątek, na przeprawę, wprowadzany będzie trzeci prom kursujący od godz. 8.00 do godz. 18.00.

czytaj więcej

Komunikacja

Zmiany w kursowaniu promów. Bieliki i Karsibory będą pływać częściej

Od poniedziałku 11 września 2017 r., w wyznaczonych godzinach,  promy „Bielik” obsługujące przeprawę „Warszów” będą pływały co 15 minut. Decyzję o zwiększeniu częstotliwości kursowania promów podjął Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpili stowarzyszenie i grupa radnych Grupa Morska – Cała Naprzód. Prezydent zdecydował także, że do końca września ogólnodostępną przeprawę „Centrum” będą obsługiwały trzy promy.

czytaj więcej

The Tall Ships Races

POLREGIO uruchomi 28 dodatkowych pociągów

Przewozy Regionalne, właściciel nowej marki POLREGIO, podczas Finału Regat The Tall Ships Races w sobotę i niedzielę (5, 6 sierpnia) uruchomią dodatkowe pociągi dla turystów i mieszkańców Świnoujścia, Międzyzdrojów, Goleniowa, Gryfina i Stargardu.

czytaj więcej

Zmiana organizacji ruchu

Uwaga. Utrudnienia w ruchu na Słowackiego

W dniu 22 lipca br. w godzinach od 8.00 do 12.00 w związku z usuwaniem awarii na ul. Słowackiego, wyłączony z ruchu komunikacyjnego zostanie odcinek ulicy Słowackiego od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

czytaj więcej

Komunikacja

Uwaga, będzie dodatkowy autobus

Dla tych mieszkańców prawobrzeżnych osiedli miasta, którzy będą chcieli wziąć udział w wieczornych, sobotnich imprezach związanych z obchodami Dni Morza, Komunikacja Autobusowa zapewni dowóz do Warszowa, Przytoru-Łunowa i Karsiboru.

czytaj więcej

Komunikacja

Więcej promów na przeprawie „Centrum”

Od 1 czerwca 2017 r. w godzinach 8.15 do 18.15 na ogólnodostępnej przeprawie promowej „Centrum” będą kursowały trzy promy. Tak będzie przynajmniej do końca sierpnia. W pozostałych godzinach przeprawę będą obsługiwały dwie jednostki.

czytaj więcej

Komunikacja

Uwaga! Czasowa zmiana tras autobusów miejskich A,B i 6

„Komunikacja Autobusowa” Sp z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, że w związku z pracami ZWiK prowadzonymi na ulicy Roosevelta od dnia 23. maja 2017 r. do odwołania wprowadzony zostanie objazd na następujących liniach autobusowych: A, B oraz 6. Autobusy będą kursować przez ulicę Moniuszki z wjazdem na Osiedle Posejdon. Wyłączone z ruchu autobusowego zostaną ulice: Wojska Polskiego od ulicy Moniuszki do ulicy Roosevelta oraz ulica Roosevelta.

czytaj więcej

Komunikacja

7,5 mln złotych dofinansowania na modernizację promu „Karsibór III”

Po sezonie letnim kolejny, trzeci już prom typu „Karsibór”, przejdzie remont siłowni okrętowej. Dzisiaj oficjalnie podpisano umowę pomiędzy armatorem Żeglugą Świnoujską a wykonawcą modernizacji promu Morską Stocznią Remontową „Gryfia”. „Karsibór III” z nową siłownią ma wrócić do eksploatacji  do końca lutego przyszłego roku.

czytaj więcej

Komunikacja

Więcej promów na przeprawie „Centrum”

Na ogólnodostępnej przeprawie promowej „Centrum”, zwanej popularnie Karsiborami, przez cały maj będą pływały trzy promy. - Dodatkowa jednostka będzie uruchamiana jak tylko pojawią się długie kolejki pojazdów oczekujących na przeprawę - informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia. - Prom będzie kursował od godziny 8.00 do 15.00 z możliwością przedłużenia, do czasu rozładowania kolejek.

czytaj więcej

Komunikacja

Od maja będzie autobus do latarni morskiej i Fortu Gerharda

Od najbliższego poniedziałku 1 maja 2017 r. Komunikacja Autobusowa uruchamia sezonowo-wakacyjną linię autobusową nr 1 do latarni morskiej i Fortu Gerharda. Autobus będzie jechał między innymi ulicą Ku Morzu, przy której znajduje się Terminal LNG - polski port przeładunkowy i regazyfikacyjny skroplonego gazu ziemnego (LNG). Linia będzie czynna do 3 września 2017 r.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  Następna Ostatnia