Sobota, 25 maja 2019r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Komunikacja / Są kolejne trzy nowe autobusy

Komunikacja

Są kolejne trzy nowe autobusy

Foto: ka.swinoujscie.pl

Trzy autobusy z napędem hybrydowym dotarły dziś do Świnoujścia. Po odbiorze technicznym, rejestracji oraz załatwieniu wszystkich innych niezbędnych formalności oraz przeszkoleniu kierowców, za około 2 tygodnie autobusy ruszą na ulice naszego miasta.

Nowe autobusy będą obsługiwały przede wszystkim dzielnicę nadmorską. Wszystkie mają napęd hybrydowy w układzie silnik wysokoprężny Diesel/silnik elektryczny.

– Pojazdy elektryczne to ekologiczna przyszłość transportu zbiorowego w miastach, a hybrydy to pierwszy krok w tym kierunku – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Warto podkreślić, że Świnoujście należy do pionierów w województwie we wdrażaniu tej technologii.

To już kolejne nowoczesne autobusy, które w tym roku zasiliły tabor świnoujskiej Komunikacji Autobusowej. Przypomnijmy. Trzy pierwsze - Solaris Urbino 12 z napędem Diesla - pojawiły się w marcu tego roku.

Wszystkie spełniają wymogi emisji spalin Euro 6. W środku zamontowane są urządzenia USB, z których mogą korzystać pasażerowie chociażby po to, aby podładować baterię telefonu komórkowego. Na ulice naszego miasta autobusy wyjadą po świętach. Będą obsługiwały linie na lewobrzeżu.

Koszt zakupu wszystkich nowych autobusów to 8,9 mln złotych, z czego ponad 3,5 mln złotych to dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Oś Priorytetowa IV Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Kolejne 3,7 mln złotych to dofinansowanie Budżetu Miasta.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus