Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Piotr Wojtasik Quartet

Restauracja "Central'a" zaprasza do "Sceny" na koncert.

Piotr Wojtasik Quartet

Foto: Jazz Club Scena

Piotr Wojtasik Quartet to zespół bez instrumentu harmonicznego. Brzmienie zespołu oparte jest zasadniczo na koncepcji lidera oraz indywidualnych cechach tworzących zespół muzyków. Zespół zagra w najbliższy czwartek na deskach Jazz Clubu Scena.

Sekcje rytmiczną tworzą jeden z najwybitniejszych polskich kontrabasistów - doświadczony instrumentalista Michał Barański i legenda jazzowej perkusji amerykański John Betsch. Frontline zespołu stanowi Piotr Wojtasik trąbka i nowa gwiazda saksofonu altowego z Węgier Viktor Toth. Program zespołu niemal w całości wypełniają kompozycje lidera które stylistycznie przywołują echa Jazzu okresu lat 60-tych, posiadają wpływy muzyki "etno" a także elementy "free". Obecne brzmienie kwartetu jest wynikiem wieloletniej pracy nad nim i posiada swój indywidualny charakter. Pierwszy album zespołu zatytułowany jest "Amazing twelve".

Muzycy:

Piotr Wojtasik - urodzony w 1964r. polski trębacz jazzowy. Posiada w swym dorobku osiem autorskich albumów z udziałem gwiazd światowego jazzu (Billy Harper, David Liebman, Reggie Workman, Billy Hart i wielu innych ) sideman ponad 50 albumów innych wykonawców. Wielokrotnie nagradzany w Polsce takmi nagrodami jak: "Fryderyk", "Trębacz jazzowy roku" (jazzforum) i inne. Koncertujący na wielu festivalach w Europie, USA, Kanadzie. Okazjonalnie w Afryce i Azji. Obecnie prowadzi własny kwartet oraz różne projekty specjalne. 

Victor Toth - 35 letni saksofonista altowy z budapesztu, absolutnie jeden z czołowych muzyków jazzowych na Węgrzech. Związany z wytwórnią płytową BMG. Współpracujący z wieloma muzykami z Europy i Stanów zjednoczonych. Na szczególną uwagę zasługuje jego trio z legendarnym Hamid Drake'em na perkusji.

Michał Barański - ogłoszony przez jazz forum magazine w 2004r. najlepszym polskim kontrabasistą. Aktywnie występujący w Europie, Stanach i Japoni. W ostatnich latach na stałe współtworzył zespół Zbigniewa Namysłowskiego i kwintet Benny Maupine`a. Jest jednym z najczęściej zapraszanych sidemeanow w Polsce.

John Betsh - Legendarny perkusista amerykański od lat mieszkający w Paryżu. Jego dorobek artystyczny jest powszechnie znany. Z pewnością na szczególną uwagę zasługuje jego wieloletnia współpraca z Steve Lacy, Mel Waldron czy Archie Shapp.

www:

http://www.lastfm.pl/music/Piotr+Wojtasik
https://www.facebook.com/wojtasikquartet.piotr

wydarzenie na facebook'u:

https://www.facebook.com/events/1433885723525584/

Bilety do nabycia w Restauracji "Central'a".

czwartek: 10/04 | godzina: 20:00 | bilety: przedsprzedaż 15 pln / w dniu koncertu 25 pln | jazz club scena | armii krajowej 3

Autor: Jazz Club Scena
comments powered by Disqus