Sobota, 25 września 2021r.

Imieniny: Aurelii, Wladysława, Kleofasa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Kultura

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Wyszyński - Zemsta czy przebaczenie” oraz „Mała Wielka Stopa 2: w rodzinie siła” premierowo w Cinema3D!

Od 17 września na wielkim ekranie widzowie będą mogli zobaczyć film „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej, biograficzną produkcję „Wyszyński - Zemsta czy przebaczenie”, a na najmłodszych kinomanów czeka „Mała Wielka Stopa 2: w rodzinie siła”.

czytaj więcej

Kultura

Cinema3D rozpoczęła przedsprzedaż biletów na najnowszą część przygód agenta 007!

13 września br. Cinema3D rozpoczęła przedsprzedaż biletów na film „Nie czas umierać”. Już dziś kup bilet i zobacz wyczekiwaną, 25. odsłonę przygód agenta Jej Królewskiej Mości w reżyserii Cary Joji Fukunaga. Film „Nie czas umierać” wejdzie na ekrany 1 października br. Bilety są dostępne w kasach kin sieci Cinema3D oraz przez stronę www.cinema3d.pl.

czytaj więcej

Wydarzenia

Maraton horrorów już 10 września w CINEMA3D!

Gotowi na noc pełną ekstremalnych wrażeń? Już 10 września czeka na Was MARATON HORRORÓW. To niezwykła okazja, by zobaczyć premierowo „WCIELENIE” – najnowszy film Jamesa Wana, jednego z najbardziej uznanych twórców horrorów ostatnich lat (odpowiedzialnego m.in. za serię „Obecność”).

czytaj więcej

FAMA 2021

FAMA: dzień szósty, ostatni

Wielkie finałowe widowisko inspirowane głośną publikacją Rafała Księżyka „Dzika rzecz – polska muzyka transformacji”, rozmowa o książce Piotra Oleksego na nowo tworzącej wyspiarski mit, kabareciarze oraz koncerty finałowe warsztatów muzycznych – Solo Act oraz wokalnych. Ostatni dzień Famy to doznania co najmniej intensywne.

czytaj więcej

FAMA 2021

Laboratorium Fama

Dzień piąty to przede wszystkim wydarzenie uświetniające pięćdziesięciolecie działalności zespołu Laboratorium oraz jubileusz pięćdziesięciolecia trwania Famy na kulturalnej mapie Polski. Ale także: kolejne spotkanie literackie, projekt site-specific i znów sporo muzyki. Wśród wykonawców: Bajzel, The White Panda, Ania Sama, Heima, Chłodno, Dobre sobie oraz Part of the Kitchen.

czytaj więcej

Wydarzenia

Legendarne LABORATORIUM na Famie

Wydarzenie specjalne na Festiwalu Fama w Świnoujściu przygotowane z myślą o pięćdziesięcioletniej działalności zespołu Laboratorium oraz jubileuszu pięćdziesięciolecia trwania Famy na kulturalnej mapie Polski.

czytaj więcej

FAMA 2021

Szepty Ludojada

Pokaz filmów krótkometrażowych, przestrzenna instalacja artystyczna, rozmowy o literaturze i oczywiście muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka. Famy dzień czwarty to imponująca dawka sztuki, powodująca silne uzależnienie. Antidotum nie istnieje, gdyż jest to uzależnienie ze wszech miar pozytywne i pożądane. Uwaga! Popołudniowe koncerty zostały przeniesione z Promenady Zdrowia do Sali teatralnej MDK Świnoujście. 

czytaj więcej

FAMA 2021

Temperatura famowego krajobrazu

Fama, dzień trzeci: interakcyjny performance, literacka rozmowa o Górnym Śląsku oraz potężna dawka muzyki w każdym niemal gatunku. Będzie muzyczna wrażliwość, rytuał, bezkompromisowość, pustynny trans i pulsowanie… Jedziemy!

czytaj więcej

FAMA 2021

Dzień drugi: taneczny wtorek

Literatura: Ziemowit Szczerek. Muzyka: szymonmówi, Swiernalis, Brodacze Live Act oraz Jakub Lemiszewski. To artyści drugiego dnia Famy. Jest nieźle, prawda? Szczególnie, że na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA naprzód!

Parafrazując morską komendę – FAMA NAPRZÓD! Ruszamy od razu z prędkością 25 węzłów. Pierwszy dzień festiwalu pełen jest muzyki, teatru i tańca. Będzie też inspirująca debata o polskiej scenie muzycznej początku lat dziewięćdziesiątych, a na Promenadę Zdrowia wpłynie (!) instalacja artystyczna Jarosława Koziary „Frishe Fishe”  

czytaj więcej

Wydarzenia

Fama po sąsiedzku

Festiwal Fama startuje w Świnoujściu już w najbliższy poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku. Tygodniowy repertuar festiwalu to ponad pół setki wyjątkowych artystycznych zdarzeń – to koncerty, spektakle, performance, projekcje filmowe, prezentacje sztuki wizualnej oraz spotkania literackie. Z kolei dla uczestników Famy – ponad setki młodych artystów z całej Polski – będzie to czas wypełniony kreatywną pracą i mistrzowskimi warsztatami. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! 

czytaj więcej

Wydarzenia

Port Kultury Pomorza Zachodniego: Wyspiarskie historie

Zapraszamy na Spotkanie z fascynującą historią Świnoujścia. Wciągające opowieści, nieznane fakty, zaskakujące wydarzenia, niezwykłe osobowości… O tym wszystkim opowiadać będą historycy i znawcy historii Świnoujścia i Pomorza Zachodniego Józef Pluciński, Piotr Oleksy, Kamil Całus.

czytaj więcej

Wydarzenia

Festiwal Fama 2021 Świnoujście, 23 – 28 sierpnia 2021

Fama to najstarszy i jeden z największych w Polsce interdyscyplinarnych festiwali artystycznych, a dzięki cyklom mistrzowskich warsztatów jedyne w Polsce przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym. Mimo pięćdziesięcioletniej tradycji synonimem Famy wciąż są: młodość, świeżość i odwaga. Od 1965 roku letni festiwalowy czas w Świnoujściu to swoisty inkubator polskiej sztuki. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Port Kultury Pomorza Zachodniego: 14 sierpnia 2021

W najbliższą sobotę, 14 sierpnia 2021 roku, ruch w Porcie Kultury Pomorza Zachodniego będzie spory. Zapraszamy do udziału w dwóch wydarzeniach - grze terenowej „Archipelag pamięci” oraz wernisażu „Kary Bór” w ramach drugiej odsłony projektu fotograficznego „Jestem Okiem”. Zapowiadany na wieczór koncert zespołu Stary Szmugler odbędzie się w innym terminie. Za zmianę w programie przepraszamy, a nowy termin wydarzenia podamy niezwłocznie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

czytaj więcej

Wydarzenia

Markowy Festiwal 2021 startuje już jutro!

MARKOWY FESTIWAL – ŚWINOUJŚCIE 2021 to czar i siła sztuki o możliwie najwyższej próbie wrażliwości, piękna i mądrości. Świnoujski archipelag będzie rozbrzmiewać muzyką inspirowaną lub  wykonywaną przez twórców debiutujących tu przed laty na legendarnej akademickiej Famie (czytaj: praktycznie wszyscy nadający rytm współczesnemu artystycznemu światu). 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia