Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

WOŚP

Mieszko zaprasza na "Diabolinę"

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie w Świnoujściu przedstawienie charytatywne przygotowane przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I. Na spektakl zapraszamy już w środę (09.01.) o godz. 18:00 do sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury.

czytaj więcej

XXVI Finał WOŚP

Biblioteka Dzieciom

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci w piątek, 11 stycznia o godz. 11:00, na spotkanie artystyczne z niespodziankami: „Biblioteka Dzieciom” (w ramach XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

czytaj więcej

Wydarzenia

Maja Koman i jej ukulele

Jeszcze na nie wybrzmiał do końca piątkowy rasowy blues Jana „Izby” Izbińskiego, a już zapowiadamy kolejny wyjątkowy koncert w El Papie.

czytaj więcej

Miasto

Biblioteka ponownie dla wszystkich

Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że od poniedziałku, 3 grudnia b.r. wypożyczalnia dla dorosłych przy ul. Piłsudskiego 15, rozpoczyna ponowne udostępnianie Czytelnikom swoich zbiorów, po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej obowiązkową inwentaryzacją księgozbioru.

czytaj więcej

Miejska Biblioteka Publiczna

Wypożyczalnia dla Dorosłych nieczynna do 1 grudnia

Informujemy naszych Szanownych Czytelników, że Wypożyczalnia dla Dorosłych pozostanie nieczynna do dnia 1 grudnia b.r. Przepraszamy Państwa za powstałe utrudnienia, które są wynikiem obowiązkowej inwentaryzacji księgozbioru (co pięć lat).

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 16 listopada (piątek) o godz.17:00  na „Spotkanie Jubileuszowe Michała Juszczakiewicza”, aktora, reżysera, producenta filmowego, a nade wszystko – Przyjaciela naszej Biblioteki oraz wiernego sympatyka Świnoujścia.

czytaj więcej

Kultura

Nasi górą. Laury dla chóru LOGOS

Miejski Chór Dziewczęcy LOGOS zdobył Złoty Kamerton w kategorii pozaszkolnych chórów młodzieżowych do lat 21 na XXXVIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW A’CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY w Bydgoszczy. To nie jedyna nagroda, jaką w Bydgoszczy otrzymał chór prowadzony przez dyrygentkę Elżbietę Naklicką.

czytaj więcej

Wydarzania

"Hrabia MDKula" już dzisiaj wieczorem

O!środek Działań Teatralnych zaprasza mieszkańców i gości na wyspie na kabaretowy horror "Hrabia MDKula". Spektakl będzie można obejrzeć w środę, 31 października o godzinie 19:00 w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Matejki.

czytaj więcej

Wydarzenia

W ten weekend. Otwarte mistrzostwa w scrabble

Polska Federacja Scrabble i Świnoujski Klub „Sonata Scrabble” zapraszają na VI Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście – ogólnopolską prestiżową imprezę z cyklu Mistrzostwa Regionów, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta.

czytaj więcej

Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Polskie ordery i odznaczenia w latach 1918-2018

Muzeum Rybołówstwa Morskiego zaprasza 19 października (piątek), o godzinie 18.00 na otwarcie nowej wystawy ze zbiorów falerystycznych Mariana Sienkiewicza. Wystawa zorganizowana została w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wojciech Pszoniak w Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 19 października (piątek) o godz.17:30  na spotkanie artystyczne z wybitnym aktorem Wojciechem Pszoniakiem, który zaprezentuje fragmenty niezwykłej literatury: „Do zobaczenia w zaświatach” (autor: Pierre Lemaitre).

czytaj więcej

Mała Książka Wielki Człowiek

Wyprawka dla trzylatka!

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce, Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają tym razem trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji. Również Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu przystąpiła do tej ogólnopolskiej kampanii i już rozdaje książkowe prezenty najmłodszym czytelnikom.

czytaj więcej

Wydarzenia

Społeczność romska w Świnoujściu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 12 października (piątek) o godz. 17:00 na otwarcie wystawy fotografii pt.: „SPOŁECZNOŚĆ ROMSKA w Świnoujściu”.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Jesienne porządki” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15)  na spektakl  edukacyjny dla dzieci pt.: „Jesienne porządki”, przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia