Poniedziałek, 18 listopada 2019r.

Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

„Teatr przy stoliku” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w poniedziałek, 18 listopada o godz. 17:00 na spotkanie z „Teatrem przy stoliku”. Jest to unikalna forma teatralna prezentowana przez grupę aktorów w bibliotekach całego kraju. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci na teatralny program artystyczny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury

„Wyspa Splotu” charytatywnie

Wyspa Splotu wychodzi z kolejną propozycja charytatywnego dziergania. Tym razem swoją twórczą pracą a zarazem pasją możemy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wspólnie pragniemy wydziergać koc z wielkim sercem. Koc będzie można zalicytować na WOŚPowej aukcji. Zachęcamy do przyłączenia się do szlachetnej akcji i wydziergania chociaż jednego modułu.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Jesienne spotkanie z Rumcajsem” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. 

czytaj więcej

Wydarzenia

25 lat Uznamskiego Festiwalu Muzyki w Świnoujściu

Wraz z wybitną polską śpiewaczką Dagmarą Barną oraz z jednym z najbardziej dynamicznych zespołów barokowych na świecie il pomo d’oro, Uznamski Festiwal Muzyczny świętuje 25 lat swojego istnienia w polskiej części wyspy Uznam. Podczas koncertów w Niemczech i Polsce będzie można usłyszeć między innymi gwiazdę Broadwayu Ute Lemper, najlepszy baryton Matthiasa Goernea, chór kameralny RIAS oraz NDR Elbphilharmonie Orchester. Każdego roku festiwal wraz 40 koncertami odwiedza około 14 000 wyspiarzy i gości.

czytaj więcej

Wydarzenia

Narodowe Czytanie w Świnoujściu

W sobotę, 7 września, w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie. W Świnoujściu podczas tegorocznej edycji projektu będzie niepowtarzalna okazja, aby wybrane fragmenty Nowel polskich wspólnie przeczytać na pokładzie okrętu.

czytaj więcej

Świnoujskie Wieczory Organowe

Muzyczna uczta na finał

W ostatni sierpniowy piątek finałowy festiwalowy koncert ubogacili znakomici wykonawcy - duchowy „ojciec” festiwalu i wybitny wirtuoz gry organowej prof. Andrzej CHOROSIŃSKI oraz znakomici śpiewacy z SERVI DOMINI CANTORES - o. Rafał KOBYLIŃSKI – tenor, o. Tomasz JAROSZ – baryton i Szumon KOBYLIŃSKI – bas.

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert Finałowy

Przed nami ostatni akord festiwalowych koncertów. Na specjalne życzenie ubiegłorocznej finałowej publiczności w piątek (30 sierpnia) przy organach zasiądzie i grać będzie „ojciec” festiwalu, wybitny koncertujący organista prof. Andrzej CHOROSIŃSKI, który oprócz gry solowej, na organach będzie akompaniował SERVI DOMINI CANTORES czyli trzem śpiewakom; o. Rafałowi KOBYLIŃSKIEMU, o.Tomaszowi JAROSZOWI i Szymonowi KOBYLIŃSKIEMU.

czytaj więcej

Wydarzenia

Trzech Tenorów na koniec lata

Prawie na koniec sezonu letniego Miejski Dom Kultury zaprasza na dwa koncerty w wykonaniu Trzech Tenorów. Poprzedni występ wokalistów, na początku sierpnia, przyciągnął do nadmorskiego obiektu prawdziwe tłumy wielbicieli muzyki, tak klasycznej jak i popularnej. Trio wspaniałych głosów gwarantuje dobrą zabawę i wspólne śpiewanie największych przebojów, znanych każdemu pokoleniu słuchaczy. Koncerty w najbliższy czwartek w Muszli Koncertowej przy Promenadzie (godz. 18.00), a dzień później w Przytorze (godz. 18.30) zapowiadają się naprawdę znakomicie. Wstęp na wydarzenia jest darmowy!

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Klasyczny barok i stylowy romantyzm

W przed ostatnim festiwalowym koncercie (23.08) wystąpił – po pięciu latach ponownie - Tore Bjorn LARSEN – duński koncertujący organista i kompozytor.

czytaj więcej

Muzyka

Świnoujska wokalistka Gabi Kruk wydała pierwszy singiel

„Dobrze, że jesteś” to debiutancki singiel pochodzącej ze Świnoujścia Gabi Kruk. Utwór jest efektem nagrody specjalnej za uczestnictwo w trzeciej edycji Wakacji Artystycznych, czyli kolonii letnich dla dzieci i młodzieży, połączonych z warsztatami artystycznymi: wokalnymi, teatralnymi, tanecznymi, fotograficznymi i filmowymi.

 

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Barwy muzyki organowej i fletowej

W kolejnym festiwalowym koncercie (16.08) wystąpili; znany świnoujskiej publiczności wybitny organista i improwizator Tomasz Adam NOWAK oraz szczecińskie rodzinne trio fletowe CON PASIONE Bartosz, Elżbieta i Weronika GŁOWACCY (po raz pierwszy w festiwalu).

czytaj więcej

Wydarzenia

Muzyka, plaża i blokowiska

Sobota na Famie to wciągająca literacka opowieść o blokowiskach oraz koncerty w klimatycznej kawiarni i na plaży. W muzycznym repertuarze przede wszystkim nowe brzmienia, nie zabraknie też melancholijnego rocka. Wśród wykonawców nowe zjawiska, ale także spektakularne powroty.

czytaj więcej

Wydarzenia

Początek weekendu na Famie

Drugi dzień Famy to rozgrzewka przed czekającym nas artystycznym maratonem. W piątek możecie wpaść się ubrać, wziąć udział w konferencji prasowej, porozmawiać o literaturze i oczywiście posłuchać znakomitej muzyki.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA: Dzień pierwszy

Dokładnie 354 dni (czyli 51 tygodni albo 30 585 600 sekund, ewentualnie 509 760 minut) czekaliśmy na kolejną Famę w Świnoujściu. Festiwal startuje w klimatycznych Hamakach koncertem artystów bardzo świnoujskich. Wystąpi zespół Szmaty, a muzykę podczas afterparty zapewnią Dj Emil One & Bolo Drumz.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia