Wtorek, 27 października 2020r.

Imieniny: Iwony, Sabiny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Miasto

Biblioteka - ważne! Od poniedziałku nowe zasady funkcjonowania

W związku ze zmieniająca się sytuacją epidemiczną, w trosce o naszych Użytkowników i maksymalnie bezpieczne korzystanie ze zbiorów bibliotecznych (także, aby uniknąć całkowitego zamknięcia dostępu do placówek bibliotecznych), od dnia 26 października b.r. wprowadzamy nowe zasady funkcjonowania Biblioteki dla Czytelników.

czytaj więcej

Cinema 3D

Jesienne premiery z biletami od 16,90 zł

Cinema3D zaprasza na wyjątkowe jesienne seanse filmowe w atrakcyjnej cenie! Już teraz na wielkim ekranie można zobaczyć „25 lat niewinności. Sprawę Tomka Komendy”, komedię „Jak zostać gwiazdą” oraz animację „Trolle 2”. Za bilet na filmy 2D od poniedziałku do czwartku widzowie zapłacą od 16,90 zł!

czytaj więcej

Kultura

Biblioteka - ważne projekty!

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych nowych, ciekawych ofert czytelniczych.

czytaj więcej

Wydarzenia

To trzeba zobaczyć. Uznamski Festiwal Muzyki w Świnoujściu!

Już 4 października (niedziela) o godz. 19.30 odbędzie się w Świnoujściu wyjątkowy koncert w ramach Uznamskiego Festiwalu Muzyki 2020. Tym razem gospodarzem Festiwalu jest Norwegia i chociaż kraj w północno-zachodniej części Półwyspu Skandynawskiego jest geograficznie zwrócony w stronę Morza Północnego, od czasów starożytnych był kulturowo częścią regionu Morza Bałtyckiego. Norwegia ze swoim krajobrazem fiordów, ale także kulturą do dziś fascynuje potęgą i radością kolorów norweskiej muzyki.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA stacjonarnie i realnie w Świnoujściu!

Tegoroczna Fama z przyczyn obiektywnych odbywa się wirtualnie, lecz ze stacjonarnymi akcentami. Zgodnie z zapowiedziami zabrzmi także w… domu, czyli Świnoujściu – mieście na 44 wyspach. Fantastyczni ludzie związani z wyspiarskim środowiskiem artystycznym postanowili dać wyraz swojego poparcia dla idei przyświecających Famie od dokładnie pół wieku. Czterodniowy projekt „So_Fama” czyli Spontanicznie Ogarnięty Festiwal Absurdalnej Muzyki Autorskiej, ma być właśnie odpowiedzią świnoujścian na fizyczny brak Famy w ich mieście.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wirtualna FAMA 2020

Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z powodu zagrożenia epidemicznego przenosi się do sieci. Będzie się zatem toczyć nie tylko w Świnoujściu, mieście na 44 wyspach, ale na całym świecie. Powstaje cykl filmowych rejestracji koncertów, spotkań i multimedialnych prezentacji z udziałem wybitnych twórców oraz tych, którzy swoją karierę dopiero rozpoczynają. Fama, nawet ta w ulotnej przestrzeni wirtualnej, wciąż ma być dla nich trampoliną do kolejnych artystycznych etapów, szczebli i sukcesów. 

czytaj więcej

Kultura

Malarstwo i grafika w Galerii Art

Miejski Dom Kultury zaprasza na pierwszy od czasu ogłoszenia pandemii wernisaż w Galerii Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1. W najbliższą sobotę, 18 lipca, o godz. 18.00, swoje prace zaprezentują Emilia Waszak oraz Piotr Banaszkiewicz. Wstęp wolny. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

czytaj więcej

Kultura

Sezon koncertowy startuje w najbliższy weekend

Mimo ciągle aktualnych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, Miejski Dom Kultury rozpoczyna letnie granie. Będzie skromniej niż w ubiegłych latach ale nie znaczy to, że nie będzie się działo. Zaczynamy już w najbliższy weekend!

czytaj więcej

Kultura

Biblioteka - zmiana godzin otwarcia placwek dla Czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu pracuje w pełnym zakresie, jaki na dzień dzisiejszy jest dopuszczalny, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności i bieżącym stosowaniem środków ochrony. Wchodząc do placówki bibliotecznej należy posiadać własną maseczkę, natomiast Biblioteka zapewnia na miejscu środek do dezynfekcji rąk, który należy zastosować obowiązkowo.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujścianie głodni książek. Kolejka do miejskiej biblioteki

Od 5 maja znów można korzystać z Miejskiej Biblioteki Publicznej im Stefana Flukowskiego przy ulicy Piłsudskiego 15. Co prawda trzeba mieć rękawiczki i maseczkę, ale to nie zraziło świnoujścian, którzy już tego pierwszego dnia ustawili się w… kolejce do biblioteki. Przez 5 godzin bibliotekę odwiedziło ponad 140 osób.

czytaj więcej

Kultura

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świnoujściu

Rząd RP podjął decyzję o "odmrożeniu" branży bibliotekarskiej po 4 maja b.r. W ślad za tą decyzją, Ministerstwo Rozwoju (w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym) przedstawiło wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce. Celem wdrażanych procedur jest zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz UŻYTKOWNIKÓW bibliotek, a w związku z tym m.in. ograniczenie liczby kontaktów na terenie każdej z bibliotek w danym przedziale czasowym.

czytaj więcej

Miasto

Biblioteki zamknięte

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu informuje, że z powodu sytuacji epidemiologicznej, wszystkie miejskie placówki biblioteczne będą ZAMKNIĘTE dla Czytelników od dnia 12 marca do dnia 25 marca włącznie. 

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Zamknięte główne wejście do biblioteki

Do końca marca tego roku potrwa remont schodów prowadzących do głównego wejścia do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 15. Sama biblioteka jest jednak czynna, a na czas remontu uruchomione zostało boczne wejście do budynku. Jest odpowiednio oznaczone.

czytaj więcej

Kultura

Już w kwietniu. Olga Tokarczuk na naszej wyspie

Spotkanie z polską noblistką odbędzie się 2 kwietnia 2020 r. o godzinie 18.00 w Hotelu Radisson Blu Resort przy Alei Baltic Park Molo 2. Bilety w cenie 30 złotych można już kupić w kasie MDK przy ulicy Wojska Polskiego 1/1 (II piętro, pokój 317, poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 15.00) oraz w Galerii ART MDK przy ul. Wojska Polskiego 1/1, wtorek – sobota, godz. 12.00 – 18.00. Bilety są dostępne również w sprzedaży internetowej: mdkswinoujscie.kupbilecik.pl.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend z Krzysztofem Chomiczem

W najbliższy weekend zapraszamy na podwójne spotkanie z Krzysztofem Chomiczem w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu. Fotograf, który zasłynął na świecie akcją ratunkową orła bielika, jest też doskonałym filmowcem. Będzie można się o tym przekonać podczas wspólnego oglądania najnowszego dokumentu – „Ptaki – szczury”. Nie zabraknie też oczywiście zdjęć!

czytaj więcej

Willa Irmgard

Uznam – przerwa na odpoczynek. W sobotę wernisaż wystawy fotograficznej

- Poświęć trochę czasu i wybierz się w podróż fotograficzną o wyspie Uznam. Zanurz się w świecie fotografii krajobrazowej. Możesz spodziewać się obrazów kolorowych i czarno-białych, które pokażą ci piękno tej wyspy - zaprasza Hans-Jürgen Heiland, artysta fotografik, którego prace zobaczymy od soboty w Willi Irmgard.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia