Sobota, 20 lipca 2019r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - Organy i Tenor

W kolejny piątkowy (19.07) festiwalowy koncert na zabytkowych organach grać będzie Katarzyna OLSZEWSKA - absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Romana Peruckiego. Uczestniczyła w licznych mistrzowskich kursach muzyki organowej Od 1992 roku jest organistką Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku–Oliwie, gdzie grając prezentuje słynne organy oliwskie.

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

W Galerii Mistrzów organy i skrzypce

Świnoujski kościół pw. Chrystusa Króla, w miniony piątek (12 lipca) powoli zapełniał się publicznością by posłuchać gry mistrzów. Po czterech latach ponownie przy organach zasiadł Adam KLARECKI – koncertujący organista Bazyliki katedralnej we Włocławku. Oprócz gry solo akompaniował, goszczącemu po raz pierwszy w Festiwalu, Karolowi LIPIŃSKIEMU-BRAŃSKA – laureatowi konkursów m.in. ‘’Ośmiu wspaniałych” I nagrody International Master Competition (2016), koncertującego w wielu krajach Europy i Chinach.

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - Organy i skrzypce

Interesująco zapowiada się kolejny piątkowy (12.07) festiwalowy koncert. Po czterech latach nieobecności, na zabytkowych organach kościoła pw. Chrystusa Króla grać będzie mistrz AdamKLARECKI - absolwent Wydz. instrumentalnego w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich interpretacji. Od 1993 roku prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i w Europie.

czytaj więcej

Wydarzenia

5. Grechuta Festival – Świnoujście 2019

Już po raz piąty Świnoujście – nadbałtyckie miasto archipelag, rozpostarte na 44 wyspach, rozbrzmiewać będzie wyjątkową muzyką. Wyjątkową, ponieważ słowo to najpełniej określa twórczość patrona festiwalu – Marka Grechuty, jednego z najwybitniejszych polskich bardów, który już na zawsze wyznaczył miejsce poezji w muzyce i muzyki w poezji… Piąty Grechuta Festival – Świnoujście odbędzie się między 6 a 10 sierpnia 2019 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień drugi

Upały (podobno chwilowo) się skończyły, może na zewnątrz nie jest najcieplej, ale w Wakacyjnym Mieście Kobiet przy świnoujskiej Promenadzie już od wczoraj wrze! Ten unikatowy, dedykowany niemal wyłącznie kobietom festiwal, to codzienna porcja arcyciekawych zdarzeń – warsztaty, spotkania z gwiazdami, praktyczne poradniki, koncerty, wystawy, spektakle. Co dziś w programie?

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Sacrum i profanum

W pierwszy, lipcowy piątek (05.07) Festiwal po raz pierwszy gościł znakomitych artystów. Na organach z 1027 roku grał mistrz Mariusz RYŚ, który oprócz organowej gry solowej akompaniował Małgorzacie LASOCIE – sopran.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przen nami IV Bałtycka Noc Kabaretowa

Już po raz czwarty zapraszamy do Świnoujścia na niezwykły kabareton. IV Bałtycka Noc Kabaretowa to spotkanie na żywo z czołówką polskich kabaretów i niepowtarzalna wakacyjna rozrywka. 

czytaj więcej

Wydarzenia

W sobotę w amfiteatrze. Szlagiery scen operetkowych, operowych i musicalowych!

To już II edycja Letniego Festiwalu Operowego, który po ubiegłorocznym sukcesie powraca do amfiteatru w Świnoujściu. Podczas tegorocznego koncertu „Opera na plaży – szlagiery scen operowych, operetkowych i musicalowych” publiczność usłyszy najpiękniejsze melodie włoskiego bel canta oraz pełne dowcipu fragmenty lubianych operetek. Kiedy? W sobotę 6 lipca 2019 r. o godzinie 20.30. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - organy i sopran

Przed nami pierwszy lipcowy koncert. W najbliższy piątek (05.07.) przy organach Steimeyera z 1927 roku, w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla zasiądzie i grać będzie Mariusz RYŚ -organista, muzykolog, menedżer kultury, absolwent muzykologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Jana Chwałka – muzykologia i Roberta Brodackiego – organy, tam też ukończył studia doktoranckie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet

Największy, letni festiwal dla kobiet już po raz trzeci gości w Świnoujściu! Można bez cienia wątpliwości stwierdzić, że Wakacyjne Miasto Kobiet to impreza absolutnie niepowtarzalna. W ostatnich latach zdążyliśmy przyzwyczaić się do tego, że w połowie lipca urokliwe i malowniczo położone Świnoujście niemal w całości zostaje przejęte przez panie. 

czytaj więcej

Nabór uczestników

Konkurs na interpretację piosenek Marka Grechuty

Jeszcze przez blisko miesiąc, do 19 lipca 2019, potrwa nabór uczestników do prestiżowego Konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty. Finał odbędzie się podczas 5. edycji Grechuta Festival w Świnoujściu, który odbędzie się między 6 a 10 sierpnia 2019 roku. Patronat nad Konkursem oraz Festiwalem sprawuje Pani Danuta Grechuta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Początek sezonu letniego z wysokiego C!

W letni, sobotni wieczór, 6 lipca 2019 roku, szum morskich fal konkurować będzie z muzyką w wirtuozerskim wykonaniu solistów oraz orkiestry szczecińskiej Opery na Zamku. To już 2. edycja Letniego Festiwalu Operowego, który po ubiegłorocznym sukcesie* powraca do Amfiteatru im. Marka Grechuty w Świnoujściu. 

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - Nie tylko organy

W kolejny koncertowy piątek (28.06.) przy organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzieJarosław CIECIERSKI – znany już świnoujskiej publiczności organista, klawesynista, kompozytor i aranżer, absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie organów prof. A. Chorosińskiego. Występuje na wielu festiwalach organowych jako solista i kameralista w Polsce i Europie. 

czytaj więcej

Kultura

Świnoujska poetka nagrodzona w Szczecinie

Zestaw wierszy autorstwa świnoujskiej poetki Edyty Rozenfeld, wywarł największe wrażenie na jurorach tegorocznego, IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Metaforę” im. Józefa Bursewicza. Wyniki konkursu poznaliśmy w niedzielę, 23 czerwca, podczas koncertu galowego w ogrodzie ‘Różanka’ W Szczecinie. Kilkugodzinnemu festynowi literackiemu towarzyszyła muzyka oraz wystawa nagrodzonych wierszy. Do Parku Kasprowicza, w którym znajduje się Ogród Różany przybyły setki szczecinian. Nie zabrakło także reprezentantów Klubu Literackiego „Na Wyspie” w Świnoujściu, którego pracę koordynuje obecnie laureatka.

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Muzyczne Perły Baroku

Mimo wielu ciekawych imprez związanych z obchodami Dni morza, odbywających się w miniony piątek (21.06.) w Świnoujściu, kościół pw. Chrystusa Króla wypełnił się miłośnikami muzyki klasycznej. Dźwięki organów znamy wszyscy, głównie jako akompaniament w śpiewie wiernych, a jednak zupełnie inaczej organy brzmią podczas koncertu w grze utworów majestatycznych, potężnych lub spokojnych, melodyjnych i wyciszonych.

czytaj więcej

Wydarzenia

O Theodorze Fontane w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”.  

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert „Z Galerii Mistrzów” włączony w miejskie obchody „Dni Morza”

W najbliższy piątek (21.06) w kościele pw. Chrystusa Króla kolejny festiwalowy koncert. Rzadko mamy okazję posłuchania muzyki wykonywanej na instrumentach, na których grywano w czasach baroku i wcześniej. W piątek w kościele pw. Chrystusa Króla kolejny festiwalowy koncert. I będzie to okazja posłuchania nie tylko organów ale i lutni.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia