Piątek, 19 stycznia 2018r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Otwarcie wystawy w Willi „Irmgard”

Długi czas – fotografie znad Morza Bałtyckiego

Ponad rok po publikacji albumu fotografii „Długi czas - fotografie znad Morza Bałtyckiego” projekt powraca nad Bałtyk - więc tam, gdzie wszystko zaczęło się 12 lat temu. To hołd dla korzeni fotografii, cierpliwości i koncentracji na rzeczach najważniejszych. Fotografie z camerą obscurą.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44

Czego się obawiamy?

To pytanie, nurtujące zwłaszcza teraz , kiedy świat przedstawiany w telewizji, internecie i gazetach staje się coraz groźniejszy. A lęk przed nieznanym, staje się językiem współczesności, sztuka stara się pomóc znaleźć odpowiedź na to i podobne pytania. Czego się obawiamy? W Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej będziemy mogli skonfrontować się z tym pytaniem.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Dobre miejsce” w galerii sztuki

Niemal każda Galeria Sztuki to dobre miejsce. Miejsce w którym sztuka odsłania miękkie podbrzusze współczesnego świata, miejsce w którym nie wstydzimy się emocji które wzbudza dobra sztuka. I właśnie taka twórczość będzie prezentowana w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej miejsce sztuki 44 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na dwa wyjątkowe wydarzenia literackie, dedykowane Państwu z okazji obchodów Roku Jubileuszowego 70-lecia MBP.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świątecznie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza dzieci na dwa dni konkursów, warsztatów i zabaw z czytaniem  – pod wspólnym hasłem: „Świątecznie w Bibliotece”.

czytaj więcej

Kultura

50 lat klubu „Na Wyspie”: gratulacje, spektakl i tomik w prezencie

Klub Literacki „Na Wyspie”, założony w 1967 roku przez świnoujską poetkę Annę Beatę Chodorowską, świętował w minioną sobotę pięćdziesięciolecie działalności. Obchody jubileuszu zyskały niezwykłą oprawę. Główna uroczystość odbyła się w sobotę 25 listopada. Sala teatralna Miejskiego Domu Kultury wypełniła się niemal do ostatniego miejsca.

czytaj więcej

Wydarzenia

Złoty Kamerton dla Chóru Logos

W dniach 18-19 listopada odbył się XXXVII Ogólnopolski Konkurs A Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Jest to najbardziej prestiżowy tego tupu konkurs w Polsce, ze świetną oprawą, wspaniałym koncertem galowym, na który przychodzi tłumnie publiczność. Nasi reprezentanci - Miejski Chór Dziewczęcy LOGOS pod dyrekcją Elżbiety Naklickiej wywalczył na deskach Filharmonii Pomorskiej Złoty Kamerton. Otrzymał również nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Magia Moraw” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie zbiorowej wystawy fotograficznej pt:. „Magia Moraw”. Wernisaż odbędzie się w dniu 17 listopada 2017r. (piątek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15.

czytaj więcej

Wydarzenia

Szanty w hotelu Interferie Medical SPA

Świnoujski zespół KEJA oraz chór szantowy De Prohner Hafengang ze Stralsundu wystąpią w najbliższy piątek w sali konferencyjnej ośrodka Interfierie Medical SPA przy ulicy Uzdrowiskowej 15. To nie jedyne atrakcje tej szantowej imprezy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień z Vincenzem w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w środę, 25 października, o godz.11:00 na „Dzień z Vincenzem”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Kubą Molędą

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na spotkanie z Kubą Molędą – utalentowanym młodym artystą, aktorem musicalowym i dubbingowym. Spotkanie poprowadzi Pani Mariola Żółtowska - redaktor naczelna TV „Słowianin”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Park Chopina muzyczny i kolorowy – ciąg dalszy

Marszałek Olgierd Geblewicz zaproponował formalnym i nieformalnym grupom lokalnych aktywistów społecznych, że wesprze finansowo ich małe przedsięwzięcia, jeśli ich wkład pracy okaże się porównywalny z jego, a raczej województwa, wkładem finansowym. I warunek kolejny: pomysły muszą zostać zrealizowane do końca listopada tego roku.

czytaj więcej

Kultura

Podwójne zaproszenie do biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na   dwa niezwykłe wydarzenia, objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście, dedykowane Państwu w roku Jubileuszu 70-lecia MBP (1947-2017).

czytaj więcej

Wydarzenia

Dziś na Warszowie. KEJA z nowym repertuarem

Zapraszamy w piątek 22 września o godz. 17.30 do sali MDK Warszów na koncert zespołu Keja, na którym zaprezentują nowy program i nowe osiągnięcie. Serdecznie zapraszamy przyjaciół zespołu, seniorów i wszystkich chętnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Partyka-Judge

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 28 września (czwartek) o  godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panią Anną Partyka-Judge oraz prezentację jej najnowszej książki pt.: „Monopol – gra o wszystko”. Pani Anna pochodzi ze Świnoujścia, od kilku lat mieszka na stałe w Hiszpanii.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rejs z Chopinem

Dwa lata temu Agnieszka Natorska i jej córka Paulinka, a właściwie Paulinka Natorska i jej mama Agnieszka, postanowiły umuzycznić i pokolorować Park Chopina. Nie udało się tego osiągnąć poprzez projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego, ale cierpliwie, krok po kroku się udaje: rabatka z nutami na pięciolinii, sadzenie kwiatów przy akompaniamencie muzyki, plenery malarskie, chopinowski wiersz Anny Beaty Chodorowskiej-Gorzelniaskiej umieszczony na jednej z tablic. Za kilka miesięcy postawimy w parku kwiecisty fortepian, ale na rejs z Chopinem nie trzeba czekać tak długo.

czytaj więcej

Wydarzenia

Hamlet - Opera Rockowa w Heringsdorfie

Znowu „Hamlet”?! Historia pełnego wątpliwości i rozterek duńskiego księcia wciąż jest jedną z najczęściej wystawianych sztuk teatralnych na świecie. Mimo to z pewnością warto obejrzeć nową inscenizację „HAMLET – OPERA ROCKOWA” i podyskutować o niej, ponieważ dostarcza wrażeń zarówno wytrawnej publiczności, jak i fanom rocka, a także osobom uczącym się języka angielskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jubileuszowy wrzesień w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na cykl wydarzeń wrześniowych, dedykowanych Państwu z okazji Jubileuszu 70-lecia Biblioteki (1947-2017). Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Wyjątkowy koncert na zakończenie festiwalu

Wszystko co dobre i piękne jakoś szybko się kończy. W miniony piątek koncertem finałowym zakończyły się XIX Świnoujskie Wieczory Organowe, który trwał od 16 czerwca do 1 września 2017 roku. W finałowym koncercie wystąpili Renata LESIEUR - organistka z Litwy oraz młody, a już z sukcesami, duet Dawid RYDZ – akordeonista i Jarosław JAROCKI – altowiolista z Polski.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia