Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Wielkanoc na wyspach? Będą szukać jaj i gotować żurek na plaży

Świnoujska Organizacja Turystyczna zaprasza.

Wielkanoc na wyspach? Będą szukać jaj i gotować żurek na plaży

Foto: ŚOT

Największy na świecie żywy pluszowy zając, zabawa w rozbijanie jajek na głowach, lądowanie wielkanocnej pisanki na spadochronie, wielki kocioł z wielkanocnym żurkiem, a dla tropicieli przygód i niespodzianek – szukanie jajek na plaży. Tak zapowiada się w tym roku Wielkanoc na świnoujskich wyspach.

Sobota Wielkanocna będzie dniem pełnym prezentów. Na świnoujskiej plaży, wspólnie z Radiem Szczecin, przygotowano zabawę w poszukiwanie jajek. Pod każdym z nich kryć się będą atrakcyjne nagrody. Start imprezy o godzinie 12 przy centrum ratowników, na przedłużeniu ulicy Powstańców Śląskich.

- Wspólnie ze sponsorami przygotowaliśmy niespodzianki. Jajka będą ukryte w plażowym piasku. Odnaleźć je wcale nie będzie łatwo. Dla najwytrwalszych poszukiwaczy czekać będą wartościowe nagrody. Wśród nich wycieczka do Kopenhagi z biurem podroży Fregata, albo weekend w hotelu Hampton by Hilton, dla spragnionych masaży - Studio4Life przygotuje chwilę błogiego relaksu. Nie zabraknie także słodyczy od sklepu Intermarche – zdradza Martyna Napart ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

W poniedziałek wielkanocny promenada przed muszlą koncertową zamieni się w plac zabaw i konkursów. Każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z największym na świecie żywym, pluszowym wielkanocnym zającem. Na ryzykantów czekają niezłe jaja. Wielkanocna ruletka zapewni podobne emocje do tych przy grze w rosyjską. Zamiast magazynku z ostrym nabojem będzie surowe jajko. Przegra ten komu żółtko zcieknie po czole. Atrakcje zapewni Chione Centrum Rozwoju Personalnego. Start imprezy o godzinie 11 przy muszli koncertowej.

- Zachęcamy do spędzenia Świąt Wielkanocnych w Świnoujściu. Będzie jeszcze bardziej kolorowo i zabawnie jak przed rokiem. Z pewnością cieplej, bo przypomnijmy, że w zeszłym roku w święta padał śnieg. Meteorolodzy zapewniają słońce i wiosenną temperaturę. Nie ma obaw, aby nasz wielkanocny zając odmroził sobie uszy – mówi Piotr Piwowarczyk, prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Wyspy Wielkanocne to akcja organizowana przez Świnoujską Organizację Turystyczną. Impreza ma przekonać turystów do spędzenia Świąt Wielkanocnych w Świnoujściu, a mieszkańcom zapewnić rozrywkę i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu.  W ubiegłorocznej edycji, w imprezie wzięło udział około 2 tys. osób.

Autor: ŚOT
comments powered by Disqus